راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای بازی Resident Evil Village برای مبتدی‌ها

راهنمای بازی Resident Evil village

بازی Resident Evil Village بزرگ و پرجزئیات است و در این میان تا حدی راه زنده ماندن را به شما نشان می‌دهد؛ اما در این میان شما باید با مخفی کاری، سرعت عمل، تیراندازی، جمع آوری مهمات، ساخت تجهیزات و سلاح‌ها، خود را برای بقا در این دهکده غرق شده در هیولاهای مخوف آماده کنید.

در کنار نکات مهم داستان Resident Evil 7 که باید پیش از تجربه بازی Resident Evil Village بدانید، راهنمایی‌های زیادی نیز برای بقا در دنیای مخوف بازی Resident Evil 8 وجود دارند که بهتر است قبل از شروع بازی آن‌ها را مطالعه کنید. ما بهترین نکات و ترفندهای شروع بازی را برای شما جمع آوری کردیم. از استفاده مناسب از نقشه و انواع سلاح‌ها گرفته تا استراتژی‌های مبارزه و پیشگیری از سردرگم شدن در بازی، همه را به شما ارائه خواهیم داد.

 

شک نکنید، داستان را پیش ببرید

بازی رزیدنت اویل 8 پر از درهای بسته، کشو‌های قفل شده و کارهایی است که هنوز نمی‌توانید انجامشان دهید. کلید برخی از قفل‌ها گاهی حتی چندین ساعت پس از مشاهده و گشت و گذار در بازی پیدا می‌شوند. این قفل‌ها تنها بخشی از بازی هستند؛ پس ناامید نشوید و سعی کنید با دقت دور تا دور نقشه را بازرسی کنید. هر گاه با بن‌بست رو به رو شدید، سعی کنید داستان را پیش ببرید. به ندرت مکان‌هایی در بازی پیدا می‌شوند که شما در طول داستان دوباره نتوانید از آن‌ها بازدید کنید، پس صبور باشید.

 

نقشه آبی بهتر از قرمز است

بازی Resident Evil village یک ترکیب بی‌نقص از اکشن و وحشت است. اما هنگامی که در حال شلیک به هیولاهای مخوف نیستید، گشت و گذار در مناطق ویران شده کشور رومانی حسابی وقتتان را خواهد گرفت. آیتم‌های مفید و کاربردی در سر تا سر نقشه وجود دارند که همه‌ی آن‌ها به اندازه مهار کردن حمله هیولاها مهم هستند. زمانی که تمام آیتم‌های یک منطقه از نقشه را پیدا کنید، رنگ آن منطقه در نقشه از قرمز به آبی تغییر می‌کند. پس سعی کنید با دقت تمام نقاط را مشاهده کنید.

وقتی برای اولین بار وارد ساختمان یا اتاقی می‌شوید، تا زمانی که رنگ آن در نقشه به آبی تغییر نکرده دست از جست و جو نکشید. گوشه‌ها را چک کنید، کشو‌ها را باز کنید، زیر میز‌ها را نگاه کنید و از کف تا سقف اتاق را بررسی کنید. البته تا جایی که می‌توانید به جست و جو ادامه دهید. پیشتر هم اشاره کردیم که گاهی برای باز کردن برخی از قفل‌ها باید بعدا دوباره به این اتاق‌ها برگردید.

 

سلاح‌ها را در اسلات‌ها قرار دهید

با پیشروی در بازی Resident Evil Village سلاح‌های زیادی به دست خواهید آورد. شما می‌توانید برای هر یک از سلاح‌ها یک میانبر بر روی دسته تعریف کنید. این امر سرعت عمل در مبارزات را به شدت افزایش می‌دهد. جایگاه سلاح‌ها روی هر یک از دی-پدها (D-Pad) را به گونه‌ای تعریف کنید که به راحتی آن‌ها را به خاطر بسپارید. معمولا سلاح‌های پر کاربرد با مهمات زیاد در بالا، سلاح‌های سنگین با مهمات کمتر در پایین، بمب یا مین در سمت چپ و چاقو در سمت راست قرار دارند. با این روش در هر لحظه به سرعت می‌دانیم برای دسترسی به سلاح مناسب از کدام دکمه استفاده کنیم. البته قرار دادن این میانبرها سلیقه‌ای هستند و این شما هستید که در پایان تصمیم می‌گیردید. در هر صورت به گونه‌ای تعریفشان کنید که به راحتی آن‌ها را به خاطر بسپارید.

 

استراتژی حرف اول را می‌زند

سعی کنید برای مبارزه استراتژی بچینید. به عنوان مثال برای کشتن برخی از دشمن‌های سرسخت با مهمات کم کافیست با شات گان یک بار به سرشان شلیک کنید و با وارد کردن آسیب به اندازه کافی با چند شلیک کلت هیولا را بکشید. گلوله‌های مسلسل معمولا زیاد خطا می‌روند، پس بهتر است از آن برای مبارزه با باس‌ها یا شلیک تیر خلاص استفاده کنید. ترکیب کردن و استفاده درست از سلاح‌ها منجر به استفاده کمتر از مهمات می‌شود.

 

چاقو مهمات را هدر نمی‌دهد

درست است که استفاده از چاقو به عنوان سلاح بسیار مضحک به نظر می‌رسد، اما این به این دلیل است که چاقو برای مبارزه طراحی نشده. بهتر است برای شکستن شیشه‌ها یا جعبه‌ها از چاقو استفاده کنید. گلوله‌ها بهتر است به سر گرگینه‌ها شلیک شوند تا به دیوار. البته گاهی از چاقو می‌توان برای ضربه زدن به دشمنان از پشت یا وقتی نیمه جان روی زمین افتادند استفاده کرد.

 

فرار نشانه هوش شما است

در بازی رزیدنت اویل ویلیج گاهی خود بازی بدون گفتن حتی یک کلمه به شما بهترین راهنمایی را ارائه می‌کند. به عنوان مثال گاهی شما می‌بینید که با شلیک صد‌ها گلوله باز هم برخی از هیولاها نمی‌میرند. این یعنی خود بازی به شما می‌گوید هنوز ضعیف هستید و باید فرار کنید. بعدها دوباره فرصت مبارزه با این موجودات را دارید؛ آن هم زمانی که قوی‌تر هستید و سلاح‌های بهتری در اختیار دارید. قرار نیست همه دشمن‌ها را بکشید. گاهی با مخفی کاری و فرار هم می‌توان ماموریت‌ها را انجام داد.

 

چرخش سریع ناجی شما است

ایتن در بازی Resident Evil Village خیلی سریع نیست؛ خصوصا وقتی به عقب حرکت می‌کند. چرخش سریع در مبارزات به شما برای فرار کردن کمک می‌کند. حتی به شما فرصتی برای نشانه‌گیری و شلیک به سر را می‌دهد. اکثر دشمن‌ها بسیار قوی و سریع هستند و تا بخواهید برای فرار 180 درجه بچرخید، آن‌ها شما را می‌کشند. در عوض چرخش سریع را یاد بگیرید. هنگام استفاده از کنترلر شما می‌توانید این کار را با نگه داشتن جهت عقب و فشار دادن دکمه B یا دایره انجام دهید. استفاده از چرخش سریع در مبارزات با باس‌ها نیز به شدت مفید است.

 

بگذارید زامبی‌ها به سمت شما بیایند

در اکثر بازی‌های مجموعه رزیدنت اویل این نکته صدق می‌کند. به جای اینکه شما به دنبال دشمن‌ها بروید، به سمت عقب راه رفته و از دور به آن‌ها شلیک کنید. این امر به شما اجازه می‌دهد تا گاهی حتی قبل از اینکه دشمن‌ها به شما برسند آن‌ها را بکشید. بهترین سلاح در این استراتژی هم شات گان است. البته برای استفاده از مسلسل بهتر است حرکت نکنید چون هدف گیری را برایتان سخت می‌کند. همینطور حواستان باشد بیش‌تر در مواقعی هدف بگیرید که نشسته‌اید. دقیق نمی‌توان گفت چرا اما تجربه ثابت کرده است که در حالت نشسته، هدف گیری و شلیک کردن به سر دشمن‌ها آسان‌تر از حالت ایستاده است.

در نهایت اگر راهنمایی‌های ما برایتان مفید بوده و دوست دارید تا با آمادگی کامل به تجربه بازی Resident Evil 8 بپردازید، می‌توانید برای تهیه بازی به صفحه خرید بازی Resident Evil Village برای PS5، صفحه خرید بازی Resident Evil Village برای PS4 و صفحه خرید بازی Resident Evil Village برای XBOX مراجعه کنید.

آیا شما هم راهکارها و استراتژی‌هایی برای تجربه بهتر بازی Resident Evil Village دارید؟ نظرتان را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Polygon

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *