بازی, داستان, یادداشت

نکات مهم داستان Resident Evil 7 که باید پیش از تجربه بازی Resident Evil Village بدانید

بازی Resident Evil Village

داستان دو بازی Resident Evil Village و Resident Evil 7 به یکدیگر مرتبط هستند، به همین دلیل تصمیم داریم نکات مهم داستانی را که مخاطب‌ها باید برای تجربه بهتر بازی بدانند توضیح دهیم.

مدت کوتاهی از عرضه‌ی عنوان مورد انتظار مجموعه رزیدنت اویل یعنی Resident Evil Village توسط کپکام که هشتمین نسخه اصلی مجموعه است گذشته و نمرات خوبی هم توسط منتقدین دریافت کرده. این بار هم ما شاهد بازگشت کریس ردفیلد و ایتن وینترز و همینطور دوربین اول شخص رزیدنت اویل هفت هستیم که برای اولین بار در یکی از عناوین اصلی مجموعه با آن رو به رو شدیم. شکی نیست که داستان RE Village به نسخه پیشین خود کاملا مرتبط است و درست چند سال پس از مواجهه ایتن وینترز با خانواده بیکرها جریان دارد، با این حال کسانی که بدون تجربه قسمت هفتم سراغ RE Village بروند ممکن است به سختی متوجه اتفاقات در حال رخ دادن شوند. از این رو بهتر است مروری کوتاه اما جامع داشته باشیم به وقایع مهم و کلیدی داستان رزیدنت اویل 7. بدیهی است که این مقاله شامل بخش‌هایی می‌باشد که داستان رزیدنت ایول هفت را اسپویل می‌کند.

 

ایتن وینترز و حادثه منطقه دالوی (Dulvey)

ایتن وینترز، شخصیت اصلی Resident Evil 7، اولین شخصیت اصلی مجموعه است که درگیر وقایع شهر راکون نبوده (به غیر از تعدادی از کاراکترهای قسمت ششم مثل پیرس نیوانز، جیک مولر و هلنا هارپر که در کنار پروتاگونیست‌ها نقشی جانبی داشتند). همین امر باعث شد تا داستان قسمت هفتم مجموعه تا حدودی نسبت به نسخه‌های اصلی پیشین مستقل بوده و تنها مفهوم و پیرنگ اصلی قصه که درباره ارگان‌های سری با فعالیت‌هایی حول تحقیقات بیو-تروریستی می‌باشند با آن‌ها مشترک باشد.

پس از آنکه ایتن یک ویدیوی مرموز از همسر گمشده‌اش یعنی میا دریافت کرد تصمیم گرفت تا به منطقه دالوی واقع در ایالت لوییزیانای آمریکا برود و در آنجا با عمارت خانواده بیکر مواجه شود. پس از گشت و گذار در عمارت، ایتن همسرش میا را پیدا کرده اما به مرور متوجه می‌شود که میا و بقیه اعضای خانواده بیکر به یک سلاح بیولوژیکی به نام Mold آلوده شدند. در طول بازی ایتن به دنبال راهی برای درمان میا می‌گردد و البته بعد از درمان او متوجه می‌شود که میا برای یک گروه سری به نام The Connections کار می‌کند.

این موسسه به میا وظیفه داده بود تا از سلاح بیولوژیکی جدیدشان به نام اولین (Eveline) که ظاهری شبیه به یک دختر بچه ده ساله داشت، محافظت کند. بعدها معلوم شد که اولین می‌تواند سلاح Mold و کسانی که به آن آلوده شدند را تحت فرمان خود بگیرد. بعد از شکست دادن اعضای خانواده بیکر، ایتن با اولین مواجه شده و موفق می‌شود او را به کمک سلاحی که از هلی‌کوپتر مخصوص ارگان آمبرلای آبی برایش پرتاب شده، بکشد.

 

کریس ردفیلد و آمبرلای آبی

در انتهای Resident Evil 7 Biohazard متوجه می‌شویم که شخصیت محبوب مجموعه یعنی کریس ردفیلد کسی است که ایتن و میا را نجات می‌دهد. نکته قابل توجه این است که کریس برای ارگان آمبرلای آبی کار می‌کند و در محتوای دانلودی Not a Hero بیشتر با نقش کلیدی او در داستان RE 7 آشنا می‌شویم. کریس بعد از نجات میا و ایتن به تعقیب لوکاس می‌پردازد. لوکاس آخرین عضو خانواده بیکر است که در انتهای وقایع داستان اصلی توانست فرار کند. هدف کریس این بود که جلوی لوکاس را بگیرد تا او نتواند اطلاعات لازم درباره Mold و اولین را به گروه The Connections برساند.

در طول داستان این DLC متوجه می‌شویم که کریس در وضعیت پیچیده‌ای قرار دارد. او از کار کردن برای آمبرلای آبی مطمئن نیست، چرا که آمبرلای آبی به گونه‌ای فرم اصلاح شده کمپانی مخوف آمبرلاست و هدفش تحقیق درباره سلاح‌هایی بوده که عملکردشان علیه سلاح‌های بیو-تروریستی است. با وجود این اصلاحات اما کریس خیلی به آمبرلای آبی اطمینان ندارد و همین امر باعث می‌شود تا خودش را نه به عنوان یک قهرمان، بلکه به عنوان مردی ببیند که می‌تواند برای رسیدن به هدفی خوب کارهای بدی انجام دهد.

 

مقالات مرتبط:

بازی Resident Evil Village: نظر رسانه‌های معتبر چیست؟

پیش نمایش بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village برای PS5

 

 

ارتباط داستان بازی Resident Evil Village با بازی Resident Evil 7

با اینکه محتوای دی ال سی Not a Hero کمی مختصر بود، اما به به خوبی نشان داد که شخصیت کریس ردفیلد در طول داستان مجموعه چقدر تغییر کرده است. در اولین تریلرهای Resident Evil Village چهره کریس ردفیلد بیشتر به عنوان یک شخصیت منفی به تصویر کشیده شد، مخصوصا در صحنه‌ای که کریس قبل از ربودن دختر نوزاد ایتن یعنی رز، جلوی چشم‌هایش و با خونسردی به میا شلیک می‌کند. با اینکه هنوز هدف اصلی کریس مشخص نیست اما محتوای دانلودی Resident Evil 7 یعنی Not a Hero توانست به خوبی این پیش زمینه را برای مخاطب ایجاد کند که این اتفاقات توانستند او را به سمتی هدایت کنند که قادر به انجام اعمال منفی باشد؛ با اینکه هنوز مشخص نشده کارهای پرسش برانگیز او واقعا برای رسیدن به یک هدف خوب است یا خیر.

تا آنجایی که به ایتن مربوط می‌شود، Resident Evil Village روایتگر تلاش‌های او برای نجات دخترش از خطر است. معلوم نیست که چرا کریس دختر ایتن را می‌رباید، اما به احتمال زیاد این امر مربوط به باقی مانده Mold در بدن رز است که از بدن مادرش یعنی میا به او رسیده که در وقایع رزیدنت اویل 7 به آن مبتلا شده بود.

با اینکه برای تجربه رزیدنت اویل هشت لازم نیست تا حتما RE 7 را هم بازی کنید، اما دانستن این نکات کلیدی داستانی می‌تواند کمک شایان ذکری در درک بهتر وقایع داستانی بازی RE Village و لذت بردن از آن به شما ارائه دهد. در اولین تریلر منتشر شده از RE Village ذکر شد که «داستان او به پایان می‌رسد». هنوز مشخص نیست که این جمله در تریلر دقیقا به چه کسی اشاره می‌کند، اما بسیاری معتقدند که احتمالا این جمله یا مربوط به کریس است یا ایتن. در نهایت تنها راه برای پاسخ به این سوال تجربه بازی است.

شما می‌توانید برای خرید بازی مذکور به، به صفحه خرید بازی Resident Evil Village برای PS4، خرید بازی Resident Evil Village برای PS5 و خرید بازی Resident Evil Village برای Xbox مراجعه کنید.

در نهایت به نظر شما چه رخدادهای غیر منتظره‌ای می‌تواند در قسمت هشتم رزیدنت اتفاق بیفتد؟

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “نکات مهم داستان Resident Evil 7 که باید پیش از تجربه بازی Resident Evil Village بدانید

 1. GT²²⁰ گفت:

  بنظرم کپکام میخواد فقط دو نسخه‌ی دیگه سری رو کش بده و تمرکز رو ببره رو یه سری جدید
  نگارش مقاله هم عالی بود

  1. اشکان مومنی گفت:

   احتمال داره. حتی بعضی از اینسایدرها ادعا کردن که قسمت نهم قراره قسمت پایانی مجموعه باشه.

 2. GT²²⁰ گفت:

  مقاله بسیار جالبی بود، بنظرم کپکام میخواد فقط دو نسخه‌ی دیگه سری رو کش بده و تمرکز رو ببره رو یه سری جدید
  نگارش مقاله هم عالی بود

 3. مقصودی گفت:

  خیلی خوب بود خسته نباشید

 4. HotSingleBoy گفت:

  جووووونم به این قلم و بازی

دیدگاهتان را بنویسید