تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

راهنمای تروفی بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

برای دریافت تمامی تروفی‌های نهمین اثر سری متال گیر یعنی بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain لازم است بیش از ۱۰۰ ساعت از وقت خود را به تجربه آن اختصاص دهید. با تیلنو همراه باشید.

هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) و سری بازی‌های متال گیر (Metal Gear) جزو شناخته‌شده‌ترین نام‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی هستند که بسیاری از گیمر‌ها حداقل یکی از آثار آن را تجربه کرده‌اند. در حدود چهار سال پس از عرضه بازی Metal Gear Solid: Peace Walker هیدئو کوجیما و استودیو کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) اقدام به انتشار بازی Metal Gear Solid V: Ground Zeroes به عنوان هشتمین اثر مجموعه مذکور کردند. این اثر در واقع مقدمه‌ای برای بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain است که با فاصله یک ساله در دسترس مخاطبین قرار گرفت. این بازی که با تحسین و تمجید جهانی رو‌به‌رو شد، داستان بیگ باکس (Big Boss) با لقب ونوم اسنیک (Venom Snake) را در بستر جنگ شوروی و افغانستان و جنگ داخلی آنگولا روایت می‌کند. به واسطه حجم بالای محتوا و جهان بزرگ بازی متال گیر سالید 5 فانتوم پین، به دست آوردن تمامی تروفی‌ها نیازمند وقت و حوصله فراوان به همراه مهارت عالی در بازی است. با تیلنو و راهنمای تروفی این بازی همراه باشید.

  • سطح دشواری تروفی‌ها: ۵ از ۱۰
  • میانگین زمان برای کسب تمام تروفی‌های بازی: ۱۳۰ ساعت
  • تعداد تروفی‌های آنلاین: ۲ عدد
  • تعداد تروفی‌های مربوط به آیتم‌های قابل جمع‌آوری: ۳ عدد
  • تعداد دفعاتی که باید بازی را به اتمام برسانید: یک بار
  • آیا درجه سختی بازی روی کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ خیر

پلاتینیوم

طلا – ۲ تروفی

نقره – ۱۳ تروفی

برنز – ۲۷ تروفی

Legend (پلاتینیوم)

تمام تروفی های بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain را به دست آورید.

Elite

با کامل کردن تمامی ماموریت‌ها با رتبه S این تروفی را دریافت خواهید کرد. سه ماموریت (ماموریت‌های ۲، ۲۲ و ۴۲) هیچ رتبه‌بندی خاصی ندارند؛ در نتیجه لازم نیست نگران تمام کردن آن‌ها با رتبه S باشید. بدون شک دریافت این تروفی در اولین تجربه بازی متال گیر سالید 5 فانتوم پین ممکن نبوده و لازم است چندین بار ماموریت‌ها را انجام بدهید. زمانی رتبه S را به دست خواهید آوردن که در پایان ماموریت ۱۳۰ هزار امتیاز به دست آورید. فاکتور‌های مختلفی در امتیازات تاثیر دارند، اما مهم‌ترین آن‌ها فاکتور زمان است؛ بر این اساس هر چه سریع‌تر ماموریت‌ها را به پایان برسانید، امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد.

Locked and Loaded

برای دستیابی به این تروفی لازم است حداقل ۳۰۰ آیتم بسازید. این آیتم‌ها شامل مواردی همچون اسلحه، تجهیزات هلیکوپتر و تجهیزات امنیتی می‌شوند.

Skull

به منظور کسب این تروفی لازم است ماموریت ۳۱ بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain موسوم به SAHELANTHROPUS را کامل کنید.

Disappearance

پس از کامل کردن ماموریت ۴۵ به نام A QUIET EXIT، این تروفی به شما تعلق خواهد گرفت. نکته حائز اهمیت این است که ماموریت مذکور به شدت سخت و دشوار بوده و اگر تجهیزات مناسب را همراه نداشته باشید، موفقیت چندانی به دست نخواهید آورد. همچنین با انجام Side Op 150 مستقیما وارد Mission 45 می‌شوید که امکان خروج از آن و بازگشت به ACC وجود ندارد؛ در نتیجه پیش از شروع این ماموریت جانبی تجهیزات موردنیاز را به همراه ببرید.

Truth

به منظور کسب این تروفی باید ماموریت ۴۶ بازی MGSV: Phantom Pain به اسم TRUTH: THE MAN WHO SOLD THE WORLD را انجام دهید. پس از گوش دادن به تمامی نوار‌های کاست مهم و کامل کردن ماموریت‌های چپتر دوم (ماموریت‌های ۳۲ تا ۵۰) و Side Ops‌های ۱۴۳ تا ۱۴۹، امکان تجربه ماموریت ۴۶ در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

Accomplished

در راستای دستیابی به این تروفی لازم است تمامی ماموریت‌ها را به انجام برسانید. بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain در مجموع دارای ۵۱ ماموریت بوده که انجام اکثریت آن‌ها برای پیشرفت در بازی لازم است و برخی دیگر را می‌توان نادیده گرفت.

Executed

وظایف موجود در تمامی ماموریت‌ها را انجام دهید تا این تروفی به شما تعلق بگیرد. هر یک از ماموریت‌های بازی متال گیر سالید 5 فانتوم پین دارای تعدادی از وظایف هستند که طیف گسترده‌ای از وظایف ساده تا مواردی سخت که برای انجام آن‌ها چندین بار باید ماموریت را تکرار کنید، شامل می‌شوند.

Achieved

با انجام هر ۱۵۷ ماموریت جانبی بازی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain می‌توانید این تروفی را به دست آورید.

Deployment

پس از انجام تمامی Key Dispatch Missions این تروفی به شما تعلق خواهد گرفت. این دسته از ماموریت‌ها به علت قرار گرفتن در ابتدای منو Combat Deployment و برخورداری از بالاترین پاداش نسبت به دیگر Dispatch Missions قابل تشخیص هستند.

Army

با افزایش سطح تمامی تیم‌ها و واحد‌ها تا عدد ۵۰ می‌توانید این تروفی را دریافت کنید.

Reinforcement

ساخت حداقل ۱۰۰ آیتم در بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain به معنای کسب این تروفی است.

Architect

با ساخت هر ۲۸ پلتفرم موجود برای Mother Base این تروفی دریافت خواهد شد.

Conservation

در مجموع تعداد ۴۷ حیوان وحشی در بازی متال گیر سالید 5 فانتوم پین وجود دارد که با انتقال تمامی آن‌های این تروفی به شما تعلق می‌گیرد. راهنمای ویدیویی دریافت این تروفی در زیر قابل مشاهده است:

Collector

بلوپرینت‌ها و آیتم‌های کلیدی مواردی هستند که با انجام ماموریت‌های مختلف و دیگر وظایف داخلی بازی می‌توانید به آن‌ها دست پیدا کنید. پس از جمع‌آوری تمامی آن‌ها تروفی Collector را دریافت خواهید کرد. برای دستیابی به تمامی موارد می‌توانید ویدیو‌های زیر را مشاهده کنید:

Hero

با رساندن Heroism به عدد ۱۵۰ هزار و کامل کردن ماموریت ۳۱، لقب Hero را دریافت خواهید کرد که این امر به معنای کسب این تروفی است.

Awakening

پس از کامل کردن ماموریت PROLOGUE: AWAKENING که وظیفه آشنایی بازیکنان با کنترل‌ها را داشته، این تروفی را به دست خواهید آورد. علاوه بر این پس از انجام ماموریت مذکور می‌توانید فایل‌های ذخیره بازی Metal Gear Solid V: Ground Zeroes را منتقل کرده و آیتم‌هایی را دریافت کنید.

Phantom Limb

پس از آن که در قالب اولین ماموریت بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain به نام PHANTOM LIMBS با ویژگی‌های Open-World و انجام ماموریت‌ها به روش‌های مختلف آشنا شدید، این تروفی به شما تعلق می‌گیرد.

Beekeeper

با انجام ماموریت ششم بازی یعنی WHERE DO THE BEES SLEEP? این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Gears Turn

دوازدهمین ماموریت بازی متال گیر سالید 5 فانتوم پین با نام HELLBOUND را انجام دهید تا این تروفی به شما تعلق بگیرد.

Caravan

پس از کامل کردن ماموریت TRAITORS’ CARAVAN که شانزدهمین ماموریت بازی محسوب می‌شود، تروفی مذکور را کسب خواهید کرد.

Voices

با انجام ماموریت بیستم بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain موسوم به VOICES این تروفی را به دست می‌آورید.

Immortal

کامل کردن ماموریت ۲۹ بازی که با نام METALLIC ARCHAEA شناخته می‌شود، به معنای دریافت این تروفی است.

Apprentice

پس از ساخت پلتفرم Combat Unit و اضافه شدن این واحد، یک ماموریت را با استفاده از اعضای Combat Unit انجام دهید تا این تروفی را کسب کنید.

Undertaken

Side op‌ها ماموریت‌های جانبی بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain هستند که با کامل کردن یکی از آن‌ها تروفی Undertaken به شما تعلق می‌گیرد.

Cleared

در مجموع تعداد ۱۰ ماموریت جانبی Mine Clearing در بازی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain وجود دارد که با انجام تمامی آن‌ها این تروفی به شما تعلق خواهد گرفت.

Captured

در سرتاسر نقشه بازی متال گیر سالید 5 فانتوم پین، پست‌های نگهبانی و پایگاه‌های دشمن پراکنده شده‌اند. با تسخیر تنها یکی از آن‌ها تروفی Cleared را کسب خواهید کرد.

Intruder

پس از انجام ماموریت ۲۲ امکان ساخت Forward Operating Base یا به اختصار FOB را به دست خواهید آورد. پس از آن قادر هستید به FOB دیگر بازیکنان نفوذه کرده و برای در اختیار گرفتن سربازان و منابع آن‌ها تلاش کنید. با انجام یک نفوذ می‌توانید تروفی Intruder را در اختیار بگیرید.

Cry Havoc

برای دریافت این تروفی باید D-Dog را برای همراهی در ماموریت‌ها آماده کنید. پیش از آن که بتوانید D-Dog را به همراه داشته باشید، لازم است او را در محیط بزرگ بازی متال گیر سالید 5 فانتوم پین بیابید. این همراه شگفت‌انگیز را پس از ماموریت چهارم و در شمال Spugmay Keep پیدا خواهید کرد که لازم است اقدام به منتقل کردن آن کنید. پس از چندین بار مراجعه به Mother Base و انجام ماموریت‌های مختلف، آسلات (Ocelot) آموزش D-Dog را تمام کرده و قادر خواهید بود از آن برای انجام ماموریت‌ها بهره ببرید. مراحل کسب این تروفی در زیر قابل مشاهده است:

Speechless

اگر بتوانید کاراکتر کوایت (Quiet) را برای همراهی در ماموریت‌ها آماده کنید، این تروفی به شما تعلق می‌گیرد. در طول ماموریت ۱۱ با شخصیت مذکور رو‌به‌رو شده و با او به مبارزه خواهید پرداخت. پس از آن که او را شکست دادید، لازم است کوایت را زنده نگه دارید. با انجام این عمل کوایت به Mother Base باز خواهد گشت، اما امکان استفاده از او در ماموریت‌ها وجود نخواهد داشت. بعد از چندین بار رفت و برگشت به Mother Base و مشاهده چندین کات‌سین، Side Op 111 در دسترس قرار خواهد گرفت که با انجام آن کوایت برای همراهی در ماموریت‌ها آماده خواهد شد.

Trusty Steed

زمانی این تروفی را به دست خواهید آورد که Bond با D-Horse را تا حد ممکن بالا ببرید. به منظور انجام این امر لازم است با همراه خود ماموریت‌ها و Side Op‌های مختلف را کامل کنید. همچنین صدمه دیدن یا مجروح شدن باعث کاهش سطح Bond می‌شود.

Man’s Best Friend

همانند تروفی قبل، اگر سطح Bond با D-Dog را تا آخرین حد افزایش دهید، این تروفی را دریافت خواهید کرد.

War Buddy

مشابه دو تروفی قبل، با در اختیار داشتن Bond حداکثری با شخصیت کوایت، این تروفی به شما تعلق خواهد گرفت. نکته مهم در این رابطه این است که اگر روی نشان شما تصویر پروانه باشد، سطح Bond با کوایت افزایش نخواهد یافت.

Extraction

برای دستیابی به این تروفی تنها کافی است یکی از هزاران سرباز موجود در بازی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain را با استفاده از ابزار فالتون (Fulton) منتقل کنید.

Interrogation

به منظور کسب این تروفی لازم است از یکی از سربازان دشمن بازجویی کنید. در ابتدای امر به دلیل تفاوت زبان امکان بازجویی وجود ندارد و برای بازجویی از سربازان افغانستانی به یک مترجم روس که میلر (Miller) در یکی از ماموریت‌های جانبی به او اشاره می‌کند، احتیاج دارید. پس از پیدا کردن این مترجم می‌توانید از سرباز‌ها بازجویی کرده و ضمن کسب اطلاعات مهم، تروفی Interrogation را دریافت کنید.

To The Rescue

در مقایسه با زندانیان مذکر، تعداد کمتری از زندانیان مونث در بازی متال گیر سالید 5 فانتوم پین مشاهده می‌شوند. با این حال در ماموریت‌های اصلی و ماموریت‌های جانبی با زندانیان مونث متعددی رو‌به‌رو خواهید شد که با نجات و انتقال یکی از آن‌ها، تروفی To The Rescue به شما تعلق خواهد گرفت.

Platoon

با رساندن تعداد پرسنل Mother Base به حداقل ۵۰ نفر، این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Battalion

زمانی که حداقل ۲۵۰ نفر پرسنل در Mother Base حضور داشته باشند، این تروفی را به دست خواهید آورد.

Enhancement

پس از ساخت حداقل ۵۰ آیتم این تروفی را دریافت خواهید کرد.

Deterrence

بمب اتم یکی از موارد قابل ساخت در بازی متال گیر سالید 5 فانتوم پین است که در منوی Resources می‌توانید آن را پیدا کنید. ساخت بمب اتم چندان ساده نبوده و پیش‌نیاز‌های مختلفی داشته و زمان زیادی به طول می‌انجامد.

Disarmament

برخلاف ساخت یک بمب اتم، از بین بردن آن و دریافت آن چندان سخت و دشوار نبوده و به راحتی می‌توانید از شر سلاح هسته‌ای خود خلاص شوید.

Prosperity

حداقل ۱۰ میلیون GMP (پول درون بازی) به دست آورید تا این تروفی به شما تعلق بگیرد. لازم به ذکر است که این تروفی GMP کلی را در نظر می‌گیرد؛ زیرا حداکثر GMP که می‌توانید در اختیار داشته باشید ۵ میلیون است. با انجام ماموریت‌های اصلی و فرعی و همچنین پیدا کردن الماس‌ها می‌توانید به راحتی به این رقم دست پیدا کنید.

Reminiscence

این تروفی را زمانی به دست خواهید آورد که تمامی ماموریت‌های جانبی Wandering Mother Base Soldiers را انجام داده و عکس‌ها را جمع‌آوری کنید. در مجموع تعداد ۱۱ عکس وجود دارد که پس از پیدا کردن هر کدام از آن‌ها لازم است به Medic Platform در Mother Base بروید. پس از به دست آوردن دهمین عکس می‌توانید عکس آخر را نزدیک در خروجی پیدا خواهید کرد.

ما در تیلنو راهنما تروفی‌های بسیاری از آثار شناخته‌شده صنعت بازی‌های ویدیویی را قرار داده‌ایم که با مراجعه به صفحه راهنمای تروفی قادر هستید آثار بیشتری را مشاهده کنید. علاوه بر این از طریق کانال آپارات تیلنو می‌توانید راهنمای ویدیویی دریافت تروفی بازی‌های مختلف را مشاهده کنید.

نظر شما در مورد راهنمای تروفی بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain چیست؟ آیا با کمک آن تمامی تروفی‌ها را دریافت کردید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: PlayStation Trophies

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید