اخبار و رویدادها, بازی

مقابله با اسپویل داستان بازی The Last of Us 2 به کمک ویژگی جدید توییتر

بازی The last of Us 2

در پی درز کردن داستان بازی The Last of Us 2 ، سونی و استودیوی ناتی داگ (Naughty Dog) با تمام تلاش از پخش شدن بیشتر اطلاعات جلوگیری کردند. اگر می‌خواهید بدانید روش آخری که این استودیو خوش‌نام برای جلو‌گیری از اسپویل داستان بازی The Last of Us 2 استفاده کرده‌، چیست؛ با تیلنو همراه باشید.

اوایل این ماه (ماه می میلادی) اطلاعات قابل توجهی از داستان بازی The Last of Us 2 در فضای اینترنت لو رفت. از آن زمان، متاسفانه این اسپویل‌های داستانی در فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی بسیار پراکنده شده است. برخی‌ کاربران  هم در زیر همه‌ی پست‌های استودیوی ناتی داگ در فیس بوک (Facebook) و توییتر (Twitter) اقدام به اسپویل کردن داستان بازی می‌کنند.

اکنون، کارمندان ناتی داگ از قابلیت جدید توییتر برای مقابله با اسپویل بیشتر داستان استفاده می‌کنند که حداقل از لو رفتن داستان در این شبکه‌ی اجتماعی جلو گیری کنند. این قایلبت جدید توییتر، که در روز ۳ خرداد، برای اولین بار امتحان شد، امکانی را به صاحبین اکانت می‌دهد تا تعیین کند چه کسی می‌تواند به یک توییت خاص پاسخ (Respond) دهد، یا این که به طور کلی هیچ کس نتواند زیر یک توییت پاسخی بنویسد. (منظور از Respond، همان ریپلای (Reply) در سایر شبکه‌های مجازی است که در توییتر با این نام شناخته می‌شود).

بازی The Last of Us

مدتی پیش از لو رفتن بخشی از داستان بازی The Last of Us 2 ، تریلری رسمی از این عنوان پخش شد که ما در این مطلب، سه نکته مهم این تریلر را برای شما آماده کردیم.

ابزراک جدید توییتر به صاحب اکانت اجازه می‌دهد که انتخاب کند چه کسانی می توانند به توییت مورد نظر پاسخ دهند، به این گونه که صاحب اکانت می تواند به همه‌ی افراد، کسانی که فالو (Follow) کرده‌است، یا فقط افرادی را که منشن (mention) کرده، اجازه دهد که به یک توییت پاسخ دهد.

گزینه‌ی آخر به نحوی است که اگر شما کسی را در پستی منشن (mention) نکنید، هیچ کس نمی‌تواند در آن پست چیزی بنویسد.

البته که این قابلیت در مرحله‌ی آزمایشی قرار دارد و شرکت توییتر این قابلیت را فقط در اختیار درصد محدودی از حساب‌های کاربری در سراسر جهان گذاشته است. بنابراین، ظاهرا این یک قابلیت همیشگی نیست اما با توجه به اسپویل گسترده‌ی داستان بازی The Last of Us 2 در مدت زمانی کم، این ابزار برای کسانی که دوست ندارند داستان بازی زیر همه‌ی توییت‌های ناتی داگ برایشان برملا شود، بسیار مفید است.

اگر شما نیز از علاقه مندان دنیا و داستان بازی The Last of Us Part 2 به شمار می‌روید، به این مطلب مراجعه کنید تا از اسپویل داستان بازی The Last of Us 2 در امان بمانید. ضمن این که باید توجه داشته باشید که همان‌ طور که در این مطلب شاره کردیم، این اسپویل‌ها در آمار پیش فروش بازی تاثیر چندانی نگذاشته است.

جزئییات جدید گیم پلی بازی The Last of Us Part 2

در حالی که این ابزار توییتر ممکن است در ادامه‌ی فرآیند آزمایشی خود تغییر کند، ولی در حال حاضر این قابلیت، یک راه‌حل مناسب و موثر برای جلوگیری از رشد بیشتر این اسپویل‌ها به نظر می‌رسد.

اخیرا نیز استودیوی ناتی داگ به انتشار اطلاعات داستانی و گیم پلی پرداخته است که در فاصله ی حدودا چهار هفته‌ای تا انتشار بازی در بازار‌های جهانی بتواند طرفداران را راضی نگه دارد. بازی The Last of Us part 2 در تاریخ ۳۰ خرداد منتشر می شود و به انتظار هشت ساله‌ی طرفداران خود پایان می دهد. اگر هنوز موفق به تجربه‌ی نسخه‌ی اول بازی نشده‌اید، می توانید از این لینک، خود را برای انتشار نسخه‌ی دوم اماده کنید.

نظر شما کاربران تیلنو در این باره چیست؟ آیا the last of Us 2 می‌تواند به فلسفه‌ها و مضامین مورد نظر خود برسد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید