تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

راهنمای تروفی بازی Call of Duty: modern Warfare 2

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 که در ادامه نسخه 2019 و با هدف ریبوت سه‌گانه اولیه مدرن وارفر ساخته شده، تروفی‌های به نسبت سختی دارد که باید برای آزاد کردن‌شان تلاش کنید. در ادامه راهنمای تروفی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 شما را با نحوه کسب تروفی‌ها و اچیومنت‌های این بازی آشنا خواهیم کرد.

راهنمای تروفی بازی Call of Duty: Modern warfare 2

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 که به تازگی منتشر شده، مجموعه کال آف دیوتی را از همیشه بزرگ‌تر و جاه‌طلبانه‌تر جلوه می‌دهد. کمپین داستانی این بازی چهره‌های آشنایی نظیر گوست (Ghost) و کاپیتان پرایس (Captain Price) را باز می‌گرداند و بازیکن را وارد درگیری‌های سیاسی و نظامی می‌کند. هر چند که کمپین داستانی مدرن وارفر 2 نظرات ضد و نقیضی را به همراه داشته، اما بسیاری از بازیکنان از تجربه آن لذت برده‌اند و برای خود خاطرات شیرین جدیدی ساخته‌اند.

اما کالاف دیوتی: مدرن وارفر 2 تمام تمرکزش را روی بخش داستانی نمی‌گذارد و مانند چند سال اخیر، توجه بیش‌تری به بخش چندنفره و حالت‌های مختلف آن می‌کند. بخش Multiplayer این بازی فوق‌العاده غنی بوده و از همان ابتدای کار شما را وارد دریای بزرگی از محتویات جذاب خواهند کرد. حال این محتوا می‌تواند به نبردهای بزرگ در نقشه‌هایی عظیم مربوط شود یا Death Matchهای سریع و معروف Call of Duty. به هر حال اگر به تازگی به سراغ این بازی رفته‌اید و می‌خواهید علاوه بر لذت بردن از گیم‌پلی تروفی و اچیومنت‌های آن را هم به دست آورید، با راهنمای تروفی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 همراه باشید.

راهنمای تروفی بازی Call of Duty: modern Warfare 2

نقشه کلی تروفی‌ها و اچیومنت‌ها

 • میزان سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 5 از 10
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: هشت تا 13 ساعت (این موضوع به شما و توانایی‌های‌تان بستگی دارد)
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: 18 (6trophy، 8trophy، 4trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: 7 (1trophy، 6trophy)
 • مجموعه تمام تروفی‌ها: 25 عدد (1 پلاتینیوم، 6 گلد، 14 سیلور و 4 برنز)
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر؛ شما هیچ تروفی خاصی را از دست نخواهید داد و می‌تواند برای کسب آن‌ها به عقب بازگردید
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: صفر؛ بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 هیچ تروفی گلیچ شده‌ای ندارد
 • تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: یک دفعه روی درجه سختی Veteran و چند مرحله Co-op
 • آیا امکان تکرار مراحل پس از پایان داستان اصلی وجود دارد؟ بله، پس از اتمام داستان با بخشی با نام Mission Select روبرو می‌شوید که به لطف آن می‌توانید مراحل را تکرلر کنید
Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap We are RTB

تمام تروفی‌های بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را به دست آورید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Crocodile

در حین مرحله Wetwork و هنگامی که در زیر آب قرار دارید، به سه نفر از دشمنان شلیک کنید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در ابتدای مرحله سوم بازی که Wetwork نام دارد، یک دشمن روبروی شما قرار می‌گیرد که باید او را بکشید. سپس اسلحه او (که یک Silenced Pistol است) را بردارید و وارد آب شوید. هنگامی که در آب قرار دارید با نگه داشتن دکمه دایره (:circle:) پایین‌تر بروید و از سطح آب فاصله بگیرید. حال کافی است هنگامی که در زیر آب قرار دارید به سه نفر از دشنان شلیک کنید تا تروفی Crocodile برای شما آزاد شود.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Must be Wind

در حین مرحله Countdown گروگان‌ها را در حالی آزاد کنید که هیچ یک از دشمنان شروع به شلیک کردن نکنند

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در طی مرحله هفدهم بازی که Countdown نام دارد شما با استفاده از یک Rappel از یک آسمان خراش پایین می‌روید. در این آسمان خراش سه طبقه وجود دارد که دشمنان گروگان‌های خود را در آن‌ها نگه می‌دارند. هنگامی که با طبقه‌های حاوی گروگان‌ها روبرو شدید صبر کنید تا دشمنان در یک خط قرار گیرند. سپس آن‌ها را با یک گلوله بکشید تا کسی برای مبارزه کردن باقی نماند. توجه داشته باشید که ضرورتی برای هدشات کردن آن‌ها وجود ندارد و شلیک کردن چند گلوله به بدن آن‌ها نیز کافی خواهد بود. حال این روند را باید در سه طبقه مختلف انجام دهید و گروگان‌ها را پیش از شروع تیراندازی دشمنان آزاد کنید. اگر شرایط از کنترل خارج شد و یکی از دشمنان شروع به تیراندازی کرد، مرحله را ریست کنید و یک بار دیگر روند مذکور را انجام دهید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Gunless

مرحله Alone را بدون شلیک کردن حتی یک گلوله به اتمام برسانید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 به تروفی Gunless می‌رسیم که باید برای به دست آوردن آن، مرحله سیزدهم با نام Alone را بدون شلیک حتی یک گلوله به اتمام برسانید. به عبارتی دیگر برای کسب تروفی حق فشردن دکمه R2 (حال با هر اسلحه‌ای که باشد) را ندارید و اگر آن را فشار دهید، باید مرحله را از اول شروع کنید. البته که استفاده از Melee (از طریق فشردن دکمه R3) مجاز است و محدودیتی از این لحاظ وجود ندارد. برای راحت‌تر شدن روند این کار بهتر است بازی را روی درجه سختی Recruit بگذارید.

علاوه بر موارد ذکر شده بهتر است حدالمقدور از درگیری با دشمنان دوری کنید و از مخفی‌کاری بهره ببرید. اگر هم نیروهای دشمن متوجه حضورتان شدن بهتر است فرار را بر قرار ترجیح دهید و از آن‌ها دور شوید. حال اگر به هر دلیلی با استفاده از اسلحه خود شلیک کردید باید مرحله را از اول ریست کنید و تلاش خود را به صورت مجدد به کار بگیرید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Test Drive

در مرحله Violence and Timing سوار پنج وسیله نقلیه متفاوت شوید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در حین شروع مرحله دهم با نام Vioence and Timing در ابتدا سوار یک هلیکوپتر می‌شود. در ادامه روی سقف یک کامیون فرود می‌آیید و از این نقطه باید به فکر کسب تروفی Test Drive باشید. هنگامی که به این نقطه رسیدید باید به سمت وسایل نقلیه مختلف بروید و با زدن دکمه مربع سوارشان شوید. اگر سوار پنج وسیله نقلیه مختلف شوید (حال می‌خواهد ماشین، کامیون یا ون باشد) تروفی مذکور بدون هیچ گونه مشکل خاصی برای شما آزاد خواهد شد. استفاده از ماشین‌های مردم معمولی هم که در کنار خیابان پارک شده‌اند حساب خواهد شد.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Ghost-in-Training

در مرحله El Sin Nombre بدون کشتن دشمنان یا فعال کردن آلارم به پنت هاوس برسید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در مرحله یازدهم بازی که با نام El Sin Nombre شناخته می‌شود، پس از گرفتن اعتراف وارد یک آسانسور خواهید شد. از این جا به بعد یک ماسک دریافت می‌کنید که قادر هستید به لطف آن به صورت آزادانه در سطح عمارت موجود گشت و گذار کنید. اینجا دقیقا نقطه‌ای است که روند کسب تروفی آغاز می‌شود. در ادامه باید راه خود به سمت پنت هاوس را به گونه‌ای ادامه دهید که نه آلارم فعال شود و نه دشمنی به کام مرگ برسد. اگر در این راه به مشکل خوردید می‌توانید از ویدیویی که در ادامه قرار گرفته کمک بگیرید:

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Don’t touch the deck!

در مرحله Dark Water در حالی به جلوی کشتی برسید که عرشه (Deck) را لمس نکرده باشید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

پس از گذشت چند دقیقه در مرحله Dark Water با قایق موتوری خود به یک کشتی بزرگ می‌رسید. هنگامی که به نقطه ذکر شده رسیدید باید حواس خود را برای کسب تروفی Don’t touch the deck! جمع کنید. اما این کار چگونه انجام می‌پذیرد؟ به محض اینکه به کشتی رسیدید به هیچ وجه روی عرشه آن قدم نگذارید. کافی است از روی کانتینرهای در حال حرکت بپرید و با سطح عرشه کشتی برخورد نداشته باشید. دقت کنید که محدودیت زمانی خاصی در این میان وجود ندارد و بازی شما را از این لحاظ به چالش نخواهد کشید؛ بنابراین بهتر است حسابی حواس خود را جمع کرده و برای پریدن از روی کانتینرها عجله نکنید. هنگامی که به طبقه بالایی کشتی در نوک آن رسیدید و پله‌ها را مشاهده کردید، تروفی برای شما آزاد خواهد شد. اگر هم در این مسیر دچار اشتباه شدید و به صورت تصادفی روی عرشه افتادید، می‌توانید درست مانند سایر تروفی‌های راهنمای تروفی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2، مرحله را ریست کرده و از اول تلاش کنید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Keeping this One

در طی مرحله Violence and Timing با اولین خودرویی که می‌دزدید به کاپیتان پرایس برسید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در ابتدای مرحله دهم که با نام Violence and Timing شناخته می‌شود شما کار را در یک هلیکوپتر شروع خواهید کرد. حالا پس از یک سری اتفاق روی سقف یک کامیون فروید می‌آیید و زین پس باید حواس خود را برای تروفی Keeping this One جمع کنید. در این نقطه بهتر است به سمت راست خود نگاه کرده و سوار وانت پیک آپ موجود شوید. حال کافی است در همین خودرو اولیه خود باقی بمانید و تا پایان مسیر از آن پیاده نشوید. پس از حدود پنج دقیقه رانندگی Objective شما تغییر می‌کند و با عبارت Board Captain Price’s Cargo نشان داده می‌شود. هنگامی که این اتفاق رخ داد با نگه داشتن دکمه ضربدر روی سقف ماشین خود بروید و سپس به سمت خودرو کاپیتان پرایس بپرید. اگر روند ذکر شده را به درستی انجام دهید و ماشین خود را در بین راه تغییر ندهید، تروفی مذکور برای شما خواهد بود. اگر هم در این میان دچار اشتباه شدید بهتر است چکپوینت را ریست کرده و یک بار دیگر تلاش خود را به کار گیرید. نکته مهم دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که انجام این کار روی درجه سختی Recruit هم ممکن بوده و نیازی نیست که خود را روی درجات سختی بالاتر به چالش بکشید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Gentleman Thief

در طی کمپین داستانی سه گاو صندق مختلف را باز کنید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 به تروفی Gentleman Thief می‌رسیم که برای آزاد کردن آن باید سه گاو صندق مختلف را باز کنید. شما برای باز کردن این سه گاو صندق (یا به قول خود بازی Safe) به یک کد یا رمز 6 رقمی نیاز دارید تا موفق به قفل گشایی شوید. یکی از این گاو صندوق‌ها در مرحله El Sin Nombre قرار دارد و دو عدد دیگر را می‌توانید در طی مرحله سیزدهم یا همان Alone پیدا کنید. در ادامه می‌توانید رمز این گاو صندوق‌ها را به ترتیب نظاره گر باشید:

 • رمز گاو صندوق اول: ۰۲۰۲۱۹
 • رمز گاو صندوق دوم: ۱۰۱۰۸۰
 • رمز گاو صندوق سوم: ۳۷۶۰۸۰

اگر هم در پیدا کردن محل حضور این Safeها به مشکل خوردید، بهتر است از ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد کمک بگیرید:

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Wall of Duty

در بخش کمپین داستانی یا حالت Co-op سه نفر از دشمنان را با استفاده از Riot Shield بکشید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در طی مرحله چهاردهم یا Prison Break، پس از آزاد کردن شخصیت Alejandro توسط چهار دشمن مورد حمله قرار می‌گیرد که دو نفر از آن‌ها حامل سپر ضدشورش یا Riot Shield هستند. با استفاده از فلش‌بنگ (Flash Bang) یا تیراندازی به پا سعی کنید سپر یکی از دو دشمن ذکر شده را بگیرید تا به به هدف خود نزدیک‌تر شوید. هنگامی که موفق به گرفتن Riot Shield شدید، به سمت دشمنان رفته و با زدن دکمه R3 به آن‌ها ضربه بزنید. هنگامی که سه نفر از دشمنان را با استفاده از این روش به قتل رساندید تروفی Wall of Duty را به دست خواهید آورد. البته باید اشاره کنیم که قابلیت دسترسی به یک Riot Shield در سایر مراحل کمپین داستانی نیز وجود دارد؛ اما آزاد کردن تروفی مورد بحث در مرحله Prison Break به نسبت آسان‌تر به نظر می‌رسد.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Daredevil

در طول کمپین داستانی یا بخش Co-op، دو نفر از دشمنان را در حالی بکشید که تحت تاثیر Flashbang قرار دارید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

اول از همه باید بگوییم که نگذارید توضیحات این تروفی شما را سردرگم کنند؛ چرا که می‌توانید با استفاده از فلش بنگ خود هم تروفی Daredevil را به دست آورید. کافی است یکی از Flashbangهای خود را جلوی پای‌تان بنیدازید و هنگامی که تحت تاثیر آن قرار دارید دو نفر از دشمنان را بکشید. بهترین موقعیت برای انجام این کار مرحله ششم داستان است که با نام Cartel Protection شناخته می‌شود. هنگامی که به این مرحله پا گذاشتید و با دشمنان رو در رو شدید، کافی است یک Flashbang جلوی پای خود بیندازید و سپس هنگامی که تحت تاثیر آن قرار دارید، دو نفر از دشمنان را بکشید. البته اگر تحت تاثیر فلش بنگ دشمنان هم دو Kill کسب کنید تروفی را به دست خواهید آورد و از این منظر محدودیت خاصی گریبان شما را نخواهد گرفت.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Practice makes Perfect

در طی مرحله Ghost Town و در منطقه تمرینی (Training Area)، به تمام اهداف تمرینی شلیک کنید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در طی مرحله شانزدهم داستان یا همان Ghost Team، هنگامی که Objective با عبارت Destro the Tank مشخص شده، می‌توانید به صورت آزادانه در محیط بچرخید و به سمت Traget Practice Range بروید. هنگامی که وارد این محدوده شدید باید به تمامی 33 هدف تمرینی موجود شلیک کنید تا تروفی آزاد شود. توجه داشته باشید که فراموش کردن حتی یک عدد از آن‌ها هم به معنی از دست دادن تروفی است؛ به گونه‌ای که باید به طور مجدد تلاش خود را به کار گیرید. پس از مردن یا ریست کردن چک پوینت، Target Counter شما دوباره به عدد صفر باز می‌گردد تا دوباره همه چیز را از اول انجام دهید. فقط مراقب سربازها و تانک‌های دشمن باشید تا غافلگیر نشوید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap A Crappy Way to Die

دشمن موجود در Porta-Potty را بکشید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در حین مرحله Dark Water و پس از کشتن دو دشمن ابتدایی، با هم‌تیمی‌های خود جمع شده و از پله‌ها بالا می‌روید. هنگامی که به بالای پله‌ها برسید می‌توانید در سمت راست خود دو Porta-Potty (سرویس‌های بهداشتی آبی سیار) را مشاهده کنید. در Porta-Potty سمت چپی یک دشمن وجود دارد که به انجام کار خود مشغول است. در این لحظه صرفا باید به سمت این سرویس بهداشتی پرتابل شلیک کنید، فرد حاضر در آن را بکشید و تروفی A Crappy Way to Die را به دست آورید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Nessie

در مرحله Wetwork بدون اینکه توسط دشمنان دیده شوید به قایق (یا همان Barge) برسید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 به تروفی Nessie می‌رسیم که برای آن، باید بدون دیده شدن و لو رفتن سوار قایق شوید. این اتفاق را باید در همان لحظات شروعی مرحله به عمل برسانید؛ هنگامی که روی اسکله قرار دارید و توسط دشمنان محاصره شده‌اید. برای به دست آوردن این تروفی باید تمامی دشمنان موجود روی اسلکه را بدون اینکه لو بروید بکشید و سپس سوار قایق شوید. برای این کار به محض اینکه کنترل شخصیت اصلی را به دست گرفتید دشمن روبرویی خود را به قتل رسانده و اسلحه وی را بردارید. حالا به صورت پاد ساعتگرد در محیط حرکت کنید و دشمنان حاضر در آن جا را با استفاده از مخفی‌کاری و به صورت تک تک بکشید. هنگامی که کار افراد حاضر در اسکله به پایان رسید، کار دشمن موجود در قایق را هم تمام کنید و سوار آن شوید. اگر در حین انجام دادن هر یک از این موارد شکست خوردید و توسط دشمنان دیده شدید، کافی است گزینه Reload Checkpoint را بزنید و یک بار دیگر تلاش خود را به کار گیرید. برای راحت‌تر شدن کار بهتر است درجه سختی را روی سطح Recruit بگذارید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap No time to lose

بخش مربوط به CCTV را در طول چهار دقیقه به پایان برسانید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در اوایل مرحله چهاردهم یا همان Prison Break به قسمتی می‌رسید که در طی آن، باید برای کنترل چند CCTV (یا همان دوربین‌های مداربسته) با یک کامپیوتر تعامل برقرار کنید. در این قسمت از داستان شما وظیفه دارید شخصیت گوست را راهنمایی کرده و کاری کنید که او بتواند مواد منفجره را روی چهار ماشین مختلف نصب کند. اما باید توجه کنید که گوست توسط دشمنان دیده نشود و در مخفی‌کاری کامل ماموریت خود را انجام دهد؛ چرا که در غیر این صورت و لو رفتن کشته خواهد شد. حال برای اینکه بتوانید تروفی No Time to Lose را به دست آورید باید این بخش را در عرض چهار دقیقه به پایان برسانید. در نگاه اول این موضوع سخت به نظر می‌رسد و می‌تواند فوق‌العاده چالش برانگیز باشد. اما به محض اینکه الگوهای آن را به خاطر بسپارید و زمان بندی مناسبی داشته باشید، می‌توانید خیلی راحت این کار را انجام دهید. اگر کارتان بیش‌تر از چهار دقیقه طول کشید و موفق به کسب تروفی نشدید کافی است Reload Checkpoint کرده و روند توضیح داده شده را از ابتدا انجام دهید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Backpack Guy

در طی مرحله Prison Break دشمنان که کور (Blinded) یا گاز گرفته (Gassed) شده‌اند را با استفاده از یک Molotov، Semtex و Frag Grenade بکشید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 به تروفی Backpack Guy می‌رسیم که مربوط به مرحله Prison Break می‌شود. شما این مرحله را در حالی آغاز می‌کنید که توسط انوع نارنجک نظیر Flashbang، Tear Gas، Frag Grenade، Semtex و Molotov تجهیز شده‌اید. برای انجام چالش خواسته شده بهتر است ابتدا بخش CCTV را به پایان برسانید و سپس که به سمت زندان رفتید تلاش خود را به کار بگیرید؛ چرا که با حجم عظیمی از دشمنان روبرو خواهید شد. حال Tear Gas را انتخاب کنید و آن را به سمت یک دشمن مشخص بیندازید (بهتر است به جای Flashbang از Tear Gasها استفاده کنید، چرا که تاثیر طولانی مدت‌تری دارند.

هنگامی که دشمن شما تحت تاثیر Tear Gas قرار گرفت او را با پرتاب یک کوکتل مولوتف بکشید. سپس به سراغ یک نفر دیگر بروید و پس از پرتاب Tear Gas به سمتش او را با استفاده از Semtex بکشید. این عملیات را یک بار دیگر انجام دهید و به جای مولوتوف یا Semtex، حریف خود را با استفاده از Frag Greande از پا درآورید. هنگامی که این سه کار را انجام دهید، تروفی Backpack Guy به دست خواهید آورد. توجه داشته باشید که نیازی نیست هر سه راه گفته شده را به صورت همزمان انجام دهید و می‌توانید تک به تک به سراغ‌شان بروید. اگر هم در تلاش اول موفق به آزاد کردن تروفی نشدید، به عقب بازگردید و تلاش خود را یک بار دیگر به کار بگیرید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Cutting Heads off Snakes

کل کمپین داستانی را روی درجه سختی Veteran یا Realism به پایان برسانید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن این تروفی باید کل کمپین داستانی (همه 17 مرحله موجود) را روی درجه سختی Veteran یا Realism به پایان برسانید (هرچند که بهتر است به سراغ Veteran بروید تا کار راحت‌تری نسبت به Realism داشته باشید). روی دو درجه سختی مذکور دشمنان خیلی دقیق‌تر هستند، نارنجک‌های بیش‌تری پرتاب می‌کنند و در نتیجه، شما جان خود را به مراتب بیش‌تری از دست می‌دهید. در مراحلی نظیر مخفی‌کاری و کنترل گجت‌های مختلف که مربوط به درگیری مستقیم نمی‌شوند نهایت دقت خود را به کار گرفته و انرژی مناسبی هم برای نبردهای رو در رو بگذارید. هنگامی که زمان جنگ مستقیم فرا رسید حواس خود را بیش‌تر جمع کرده و بیش‌تر پشت کاورها پناه بگیرید. بدین ترتیب می‌توانید به صورت تدریجی مراحل داستان را پشت سر بگذارید و به تروفی Cutting Heads off Snakes نزدیک‌تر شوید. فقط بهتر است امید خود را خیلی سریع از دست ندهید و به تلاش ادامه دهید؛ چرا که قرار است بارها بمیرید و به دست دشمنان به کام مرگ بروید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Time for Pints

کمپین داستانی را روی هر درجه سختی که دوست دارید تمام کنید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

این تروفی داستانی بوده و در صورت تکمیل داستان اصلی به صورت خودکار آزاد خواهد شد. توجه داشته باشید که درجه سختی روی کسب این تروفی تاثیرگذار نیست و حتی اگر داستان را روی درجه سختی Recruit به اتمام برسانید، Time for Pints را آزاد خواهید کرد. در ضمن اگر تروفی Cutting Heads off Snakes را کسب کنید، این تروفی هم به صورت خودکار برای‌تان آزاد خواهد شد.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Nobody was There

در طی مرحله Recon By Fire به هیچ وجه آلارم هشدار را فعال نکنید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 به تروفی Nobody Was There می‌رسیم که می‌توانید آن را در حین مرحله Recon By Fire به دست آورید. در طی این مرحله دو بخش مجزا وجود دارد که باید به اسنایپ کردن دشمنان بپردازید. در این میان کاپیتان پرایس هم با دادن اطلاعات به شما کمک می‌کند تا بتواند به شکل هرچه دقیق‌تری از تک تیرانداز خود بهره ببرید. اما آنچه که برای کسب این تروفی اهمیت دارد این است که در بخش‌های تک تیراندازی، باید گلوله‌های خود را با نهایت دقت شلیک کنید؛ به گونه‌ای که سایر دشمنان متوجه حضور شما و کشته شدن هم‌تیمی‌های خود نشوند. همچنین باید اشاره کنیم که تنها همین دو بخش اسنایپینگ در تروفی Nobody Was There اهمیت دارد و اگر در سایر بخش‌های مرحله Recon By Fire لو بروید مشکلی پیش نخواهد آمد. طبق معمول اگر توسط دشمنان لو رفتید و نتوانستید در خفا کامل کار خواسته شده را انجام دهید، می‌توانید به عقب بازگردید و تلاش خود را به صورت مجدد به کار گیرید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Night Fight

مرحله Low Profile را با کسب سه ستاره به پایان برسانید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

تروفی آنلاین مربوط به بخش Co-op

Low Profile نام یکی از سه مرحله آنلاین و Co-op است که می‌توانید در کال آف دیوتی مدرن وارفر 2 به تجربه آن بپردازید. این مراحل Co-op در قالب تیم‌های سه نفره انجام می‌شوند که می‌توانید به اتفاق دوستان خود به تجربه‌شان بپردازید یا با سیستم Matchmaking به استقبال آن بروید. اما برای اینکه بتوانید تروفی Night Fight را به دست آورید، باید مرحله Low Profile را با کسب هر سه ستاره موجود تکمیل کنید که برای به دست آوردن‌شان، باید تمام کارها را در یک محدوده زمانی معین به پایان برسانید. در ادامه می‌توانید شرایط لازم برای کسب هر سه ستاره این مرحله را مشاهده کنید:

 • یک ستاره: صرفا مرحله Low Profile را تمام کنید
 • دو ستاره: مرحله Low Profile را در زمان کم‌تر از 25 دقیقه به پایان برسانید
 • سه ستاره: مرحله Low Profile را در زمان کم‌تر از 15 دقیقه به پایان برسانید
Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Hellride

مرحله Denied Area را با کسب سه ستاره به پایان برسانید

 

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

تروفی آنلاین مربوط به بخش Co-op

Denied Area نام یکی از سه مرحله آنلاین و Co-op بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 است که در قالب تیم‌های سه نفره انجام می‌شوند. حال شما می‌توانید این مرحله‌های Co-op را به اتفاق دوستان‌تان تکمیل کنید یا از سیستم Matchmaking خود بازی کمک بگیرید. حال برای اینکه بتوانید هر سه ستاره مرحله Denied Area را به دست آورید، باید تمام آن را در یک محدوده زمانی معنی به پایان برسانید. در ادامه می‌توانید زمان مورد نیاز برای کسب ستاره‌های این مرحله را مشاهده کنید:

 • یک ستاره: صرفا مرحله Denied Area را کامل کنید
 • دو ستاره: مرحله Denied Area را در کم‌تر از 25 دقیقه به پایان برسانید
 • سه ستاره: مرحله Denied Area را در کم‌تر از 16 دقیقه به پایان برسانید
Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Kings of the Mountain

هر سه ستاره مرحله Defender: Mt. Zaya را به دست آورید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

تروفی مربوط به بخش آنلاین و حالت Co-op

Defender: Mt. Zaya نام یکی از سه مرحله آنلاین و Co-op بازی Call of Duty: Modern Warafre 2 است که در قالب تیم‌های سه نفره انجام می‌شود. حال شما می‌توانید این مرحله‌ها را به اتفاق دوستان خود تجربه کنید یا اینکه از سیستم Matchmaking خود بازی کمک بگیرید. اما برای اینکه بتوانید تروفی Kings of the Mountain را به دست آورید، باید از بمب گذاری دشمنان جلوگیری کنید. در واقع هر چقدر که از بمب گذاری دشمنان بیش‌تر جلوگیری کنید، ستاره بیش‌تری به دست خواهید آورد. در ادامه می‌توانید موارد مورد نیاز برای کسب سه ستاره مرحله Defender: Mt. Zaya را مشاهده کنید:

 • یک ستاره: صرفا مرحله Defender: Mt. Zaya را تمام کنید
 • دو ستاره: مرحله Defender: Mt. Zaya را در شرایطی به اتمام برسانید که دشمنان 9 بمب یا کم‌تر کار گذاشته‌اند
 • سه ستاره: مرحله Defender: Mt. Zaya را در شرایطی به اتمام برسانید که دشمنان 3 بمب یا کم‌تر کار گذاشته‌اند
Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Going Dark

مرحله Low Profile را بدون فعال کردن آلارم هشدار به پایان برسانید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

تروفی مربوط به حالت آنلاین و بخش Co-op

برای اینکه بتوانید تروفی Going Dark را به دست آورید، باید مرحله Low Profile (نام یکی از سه مرحله Co-op بازی) را بدون فعال کردن حتی یک آلارم هشدار به اتمام برسانید. از آنجایی که این کار را باید با استفاده از مخفی‌کاری انجام دهید، بهتر است از دوستان خود کمک بگیرید و از سیستم Matchmaking و بازیکنان رندوم دوری کنید. این تروفی پیش از رسیدن به ماموریت Exil Point و پس از تکمیل Objectiveهای A، B و C آزاد می‌شود؛ بنابراین ضرورتی بر تکمیل کل مرحله Low Profile وجود ندارد. حال کافی است با دوست خود هماهنگ شوید، از مخفی کاری استفاده کنید و سه Objective ذکر شده را بدون لو رفتن توسط دشمنان و فعال شدن آلارم هشدار به پایان برسانید. اگر هم در این مسیر به مشکل خوردید و توسط دشمنان لو رفتید، می‌توانید مرحله را ریست کرده و یک بار دیگر تلاش‌تان را به کار بگیرید.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Only the Beginning

در یکی از مراحل بخش Co-op حداقل یک ستاره به دست آورید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

برای کسب تروفی Only the Beginning کافی است به سراغ یکی از سه مرحله Co-op موجود در بازی بروید و یکی از آن‌ها را تکمیل کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید حداقل یک ستاره کسب می‌کنید و بدین ترتیب، تروفی ذکر شده برای شما خواهد بود.

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap Full SSE

در بخش Co-op و آنلاین، 20 عدد Intel Fragment پیدا کنید

Call of Duty Modern Warfare 2 (2022) Trophy Guide & Roadmap

تروفی آنلاین و مربوط به بخش Co-op

در این نقطه به آخرین تروفی مقاله راهنمای تروفی بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 می‌رسیم که باید برای کسب آن، حداقل 20 عدد Intel Fragment در بخش Co-op پیدا کنید. به طور کلی در حالت Co-op این بازی 50 عدد از این Intel Fragmentها وجود دارد که 20 تای آن‌ها در مرحله Low Profile، بیست عدد از آن‌ها در مرحله Denied Area و 10 عدد از آن‌ها در مرحله Defender: Mt. Zaya پیدا می‌شود. پیدا کردن این آیتم‌ها زیاد سخت نیست و با کمی دقت می‌توانید به راحتی 20 عدد از آن‌ها را پیدا کنید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی کالاف دیوتی: مدرن وارفر 2 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تروفی و اچیومنت‌های آن شده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را در بخش کامنت‌ها با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: PowerPyx

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

 1. شهریار گفت:

  سلام
  اگر کسی هست به من تو گرفتن تروفی های آنلاین کو آپ کمک کنه ممنون میشم. آی دی رو گداشتم ادد کنید لطفا
  MementoMori_1989

 2. reza گفت:

  سلام دستتون درد نکنه بابت راهنمای تروفیا ممنونم🌷

  1. بهراد گفت:

   سلام. ممنون از شما که سایت ما رو انتخاب کردید. باعث افتخاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *