راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

راهنمای مبارزات بازی Like A Dragon: Ishin

راهنمای مبارزات بازی Like A Dragon: Ishin

درحالی که Like A Dragon Ishin محیط همیشگی سری Yakuza را ترک کرده، اما همچنان DNA این سری بازی محبوب را در خود دارد. سیستم مبارزات بازی که چهار سبک متفاوت را شامل می‌‎شود تا حد زیادی از Yakuza 0 الهام گرفته شده، که حتی در بین مبارزات نیز می‎‌توان بین این چهار سبک Switch کرد. با اینکه این سبک‌‎های متفاوت، تنوع مبارزات را بیشتر می‎‌کنند، اما بالانس کردن درخت مهارت آن‌ها با تجهیزات و آیتم‎‌های مورد نیاز، تا حدودی پیچیده و گیج کننده می‎‌شود. به همین دلیل ما راهنمایی‌ای برای توضیح سیستم مبارزات بازی فراهم کرده‌‎ایم، پس در ادامه همراه ما باشید.

چهار استایل سیستم مبارزات

Like A Dragon Ishin دارای چهار سبک برای سیستم مبارزات خود است که شامل: Brawler، Swordsman، Gunman و Wild Dancer می‎‌شود. تمرکز سبک Brawler بر روی مبارزات تن به تن بدون سلاح است، Swordsman و Gunman بر روی مبارزات با سلاح‎‌های گرم و سرد تمرکز دارند و در آخر Wild Dancer با ترکیب سه سبک قبلی، سبکی کاربردی را فراهم می‎‌کند. اینکه از هر سبک در کدام موقعیت استفاده کنید، بیشتر به سلیقه شخصی شما بستگی دارد، اما داشتن یک درخت مهارت بالانس شده کمک زیادی به آسان‎‌تر شدن مبارزات خواهد کرد.  همچنین XP و Skill Pointهای بازی به صورت جداگانه برای هر روش کسب می‌‎شوند پس نگرانی بابت محدود بودن Skill Pointها نداشته باشید.

چهار درخت مهارت

راهنمای مبارزات بازی Like A Dragon: Ishin

در مبارزات بازی Like A Dragon: Ishin، هر سبک مبارزه درخت مهارت و Skill Pointهای مخصوص به خود را از Orbها دارد. نوع پنجمی از Orbها نیز وجود دارند که Training Orb نام دارند، آن‌ها را پس از Level Up کردن به دست می‎‌آورید. هر Orb را فقط در درخت مهارت مخصوص خود می‌‎توان استفاده کرد، اما از Training Orbها در هر درخت مهارتی که بخواهید می‎‌توانید استفاده کنید. Training Orbها را میتوان با Orbهای هر سبک تعویض کرد، البته که برعکس این موضوع قابل انجام نخواهد بود، پس بهتر است که آن‌ها را در ابتدای بازی استفاده کنید. با اینکه اکثر Skillها را زمانی که در درخت مهارت به آن‌ها رسیدید می‎‌توانید آزاد کنید، اما برخی از این Skillها قابل آزاد شدن نخواهند بود.

در هر درخت مهارت، دو نوع Skill وجود دارد. بخش اول مربوط به Stats شخصیت است، که میزان سلامتی، Heat Gauge و از همه مهم‌‎تر آسیب پایه حملات هر سبک را افزایش می‌‎دهد، و به همین دلیل مهم‌ترین بخش نیز به حساب می‌آید. بخش دوم یعنی New Attacks حملات جدیدی را برای Comboها آزاد می‌‎کند، هر کدام از این حملات نیز ممکن است که چند سطح  داشته باشند.

Skillهایی که قفل هستند را باید در مناطق آموزشی که اطراف شهر پیدا می‎‌شوند، آزاد کنید. تمرین‎‌های سبک Bralwer در Komaki Dojo در بخش جنوب شرغی Fushimi، سبک Gunman در Unyuan در قسمت جنوبی Rakugai و در آخر سبک‎‌های  Wild Dancer و Swordsman در  Ginryu Dojo در قسمت شمالی Rakunai انجام می‎‌شوند. البته که به سنت سری بازی یاکوزا بدست آوردن این اسکیل‌ها سخت خواهد بود.

بهترین مورد استفاده از هر سبک مبارزه

در حالی که می‎‌توانید از هر سبکی در هر موقعیتی استفاده کنید، شرایطی وجود دارند که یک سبک کمک بیشتری به شما خواهد کرد. سبک Brawler مناسب زمانی است که توسط چند دشمن محاصره شده‌‎اید و آیتم‎‌های زیادی نیز اطراف شما وجود دارند تا از آن‌ها به عنوان سلاح استفاده کنید. سبک Wild Dancer نیز به خاطر داشتن Comboهای متنوع و آسیب زیادی که به دشمن وارد می‎‌کند مناسب همین موقعیت‎‌ها است، تا با استفاده از آن چندین دشمن را از پای در بیاورید.  سبک Swordman اما مناسب زمانی است که با یک دشمن یا تعداد کمی از آن‌ها درگیر هستید، زیرا قدرت این سبک موقعی نمایش داده می‎‌شود که حملات خود را بر روی یک دشمن متمرکز کرده باشید و نگران بابت دشمنی که از پشت سر به شما حمله کند نباشید. از Gunman نیز زمانی استفاده کنید که می‎‌خواهید فاصله‌‎ای بین شما و دشمن ایجاد شود مانند زمانی که دارید با یک دشمن قوی یا باس فایت مبارزه می‌‎کنید. اگر در موقعیتی توسط دشمنان آسیب زیادی دریافت کردید و موفق به شکست آن‌ها نشدید، بهتر است که برای تغییر روند مبارزه به سود خود، سبک‌‎های متفاوتی را تست کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

پاداش‌‎های سیستم Trooper Card

زمانی که به چپتر پنجم بازی می‌‎رسید، یکی از مواردی که به سرعت متوجه آن خواهید شد، Boost فوق العاده‎‌ای است که Trooper Cardها به کارکتر شما می‎‌دهند. برای هر سبک می‎‌توانید چهار کارت انتخاب کنید، که هرکدام یک قابلیت Passive دارند، این کارت‎‌ها در مبارزات به جز ماموریت‎‌های خاص فعال هستند. این قابلیت‎‌های Passive ویژگی‌‎های متفاوتی مانند، افزایش مقدار سلامتی، شارژ شدن سریع‎‌تر قابلیت Trooper در اختیار شما قرار می‎‌دهند. ویژگی‌های آن‌ها بسیار متفاوت است، به عنوان مثال کارکتر Sakamoto می‎‌تواند یک حمله بسیار قوی انجام دهد یا Stats او افزایش یابد. هرچه قدر کارتی که پیدا می‎‌کنید، کمیاب‎‌تر باشد Abilityهای بهتری در اختیار خواهید داشت، پس از زمانی که به این سیستم دسترسی پیدا می‎‌کنید، بهترین کارت‎‌ها را انتخاب کنید.

بعد از مبارزات بازی Like A Dragon: Ishin دیگر چه راهنمایی از این اثر مد نظرتان است؟ در بخش نظرات به ما به اشتراک بزارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *