راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای مراحل بازی

آموزش بازی Horizon Forbidden West: کارهایی که باید هر چه سریع‌تر انجام دهید

آموزش بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West که مدت زمان زیادی از عرضه آن نگذشته، پر از رمز و رازها و مکانیک‌های پیچیده است. به همین خاطر، شاید در ساعت‌های ابتدایی خود از تجربه بازی، سوال‌های زیادی در ذهن شما شکل بگیرد. با تیلنو و آموزش بازی Horizon Forbidden West همراه باشید.

بازی Horizon Forbidden West یک اثر اکشن-نقش‌آفرینی جهان باز است که یک بار دیگر بازیکنان را در قالب قهرمان مونث دنیای پلی استیشن، یعنی ایلوی (Aloy) قرار می‌دهد. ایلوی که حالا با تجربه‌تر از هر زمان دیگری است، باید به سرزمین‌های جدید برود تا درمانی برای بیماری پخش شده میان مردم خود، پیدا کند. این بازی تقریبا در هر زمینه‌ای نسبت به نسخه قبلی یا همان بازی Horizon Zero Dawn پیشرفت کرده و طبیعی است مانند هر دنباله دیگری، شامل مکانیک‌ها و اسلحه‌های جدیدی باشد.

فوربیدن وست با ادامه دادن فرمول هورایزن زیر داون، به اثر بزرگ‌تری تبدیل شده که می‌توانیم جوانب پیشرفته آن را در هر گوشه‌ای از نقشه مشاهده کنیم. برای مثال، دنیای زیر آب نسبت به شماره قبلی با پیشرفت‌های چشم‌گیری همراه شده و حالا به عنوان یک اکو سیستم و محیط کاملا جدید و مستقل، حضور دارد. یا در مثالی دیگر، ایلوی قابلیت تسخیر ربات‌های بیشتری را در اختیار دارد و می‌تواند با Override کردن‌شان، از آن‌ها به نفع خود استفاده کند. به طور کلی، می‌توانیم مثال‌های مشابه متعددی از این گونه پیشرفت‌ها بزنیم که به خودی خود، نیازمند یک مطلب مستقل است. به هر حال، هدف اصلی ما در این مقاله آموزش بازی Horizon Forbidden West و شرح کارهایی است که باید هر چه سریع‌تر آن‌ها را انجام دهید.

آموزش بازی Horizon Forbidden West

جنبه‌های مختلف Skill Tree را مورد مطالعه قرار دهید

آموزش بازی Horizon Forbidden West

همان‌طور که گفته شد بازی Horizon Forbidden West شامل پیشرفت‌های چشم‌گیری نسبت به نسخه قبل می‌شود که یکی از آن‌ها، بخش درخت مهارت‌ها یا Skill Tree است. این بخش به شما اجازه می‌دهد قابلیت‌های مختلفی برای ایلوی بخرید و او قدرت‌های او را به شکل عمیقی شخصی‌سازی کنید. درخت مهارت‌های این بازی شامل بخش‌های مختلفی مانند Warrior و Hunter می‌شود که هرکدام قابلیت‌های خاص خود را دارند و سبک بازی نهایی گیمر را مشخص می‌کنند. برای مثال، شاخه Hunter مربوط به مهارت ایلوی در استفاده از تیر و کمان است و شاخه Machine Master، مهارت ایلوی در تسخیر کردن ربات‌ها را مشخص می‌کند.

Skill Tree بازی مورد بحث جزئیات مختلفی دارد و می‌تواند هر جنبه از سبک بازی شخصیت اصلی را تغییر دهد. از مهارت‌های Passive گرفته تا Weapon Abilityها؛ شما می‌توانید همه اجزا را به سلیقه خود تغییر دهید. بنابراین، بهتر است در همان اوایل بازی به بخش درخت مهارت‌ها بروید و شاخه‌های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید. با انجام این کار، می‌توانید مسیر بهتری را برای خود اتخاذ کنید و تصمیم‌های واضح‌تری برای ادامه کار داشته باشید.

از Photo Mode استفاده کنید

آموزش بازی Horizon Forbidden West

Photo Mode‌ در سال‌های اخیر به یکی از اجزای ثابت بازی‌های انحصاری پلی استیشن تبدیل شده و بازی Horizon Forbidden West هم در این میان استثنا نیست. علاوه بر این، بازی مذکور یکی از زیباترین آثار تاریخ بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود و قابلیت Photo Mode، به شما اجازه می‌دهد که لحظات زیبای تجربه خود را به بهترین شکل ممکن ثبت کنید. Photo Mode هورایزن فوربیدن وست شامل تنظیمات متعددی می‌شود که اگر در آن‌ها کمی ریز شوید، به حالت‌ها و نتایج جالب و سرگرم‌کننده‌ای دست پیدا می‌کنید.

حالت عکاسی این بازی شامل یک سری نکات پایه مانند قابلیت تغییر زاویه و ارتفاع دوربین می‌شود؛ اما در همین حال یک سری ویژگی‌های جذاب وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها جزئیات محیط را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید. برای مثال، شما قادر هستید مواردی مانند لنز دوربین، زمان و حالات چهره و بدون ایلوی را تغییر دهید. اگر در چند روز اخیر هشتگ‌های مربوط به بازی Horizon Forbidden West را دنبال کرده باشید، به احتمال زیاد با عکس‌های زیبایی که توسط کاربران ثبت شده، برخورد کرده‌اید.

ربات‌ها را اسکن کنید

آموزش بازی Horizon Forbidden West

ایلوی دارای گجتی به نام Focus است که به او اجازه می‌دهد محیط پیرامون خود را اسکن کنید. به لطف این گجت، او می‌تواند اطلاعات مهمی را در مورد انسان‌ها و ربات‌ها متوجه شود که سایرین به آن دسترسی ندارند. اسکن کردن مستمر ربات‌ها با استفاده از Focus یکی از کارهای مهم بازی Horizon Forbidden West است که علاوه بر نمایش اطلاعات بیشتر در مورد ربات‌ها، برای کسب یکی از تروفی‌های بازی هم ضروری است.

هنگامی که شما یک ربات را اسکن کردید، می‌توانید او را Tag کنید و متوجه مکان حضور او (حتی پشت موانع) شوید. علاوه بر این، پس از اسکن کردن، نقاط ضعف ربات‌ها به نمایش در می‌آید که می‌توانید با ضربه زدن به آن‌ها، آسیب بیشتری به دشمن خود وارد کنید. تمام اطلاعات مربوط پس از اسکن کردن ربات‌ها در قسمت Notebook ذخیره می‌شود که می‌توانید از طریق Menu بازی به آن دسترسی پیدا کنید. مطالعه ویژگی و نقطه ضعف ربات‌ها ازاهمیت بالایی برخوردار است و می‌توان جریان نبردهای سرنوشت‌ساز را تغییر دهد.

آیتم‌ها و اسلحه‌های خود را ارتقا دهید

آموزش بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West راه‌های مختلفی را برای پیشرفت در مقابل بازیکن قرار می‌دهد که قابلیت Upgrade کردن اسلحه‌ها و لباس‌ها، یکی از آن‌ها است. شما می‌توانید آیتم‌هایی که در اختیار دارید را با جمع کردن و استفاده از منابع مختلف ارتقا دهید. در این میان، باید بدانید که برخی از اسلحه‌ها و لباس‌های ایلوی شامل قدرت‌هایی (Buff) می‌شود که با ارتقا دادن، آن‌ها هم افزایش پیدا می‌کنند. برای مثال اگر یکی از لباس‌های ایلوی نسبت به عنصر آتش (Fire) حدود ۱۰ درصد مقاومت داشته باشد، می‌توانید با Upgrade کردن‌اش عدد مذکور را به ۲۰ ارتقا دهید.

علاوه بر این موارد، هر دفعه که ایلوی Level-up می‌شود، HP یا خط سلامتی او هم به موازات افزایش پیدا می‌کند؛ اما در این میان خبری از ارتقا خودکار قابلیت‌های دفاعی و تهاجمی نیست. بنابراین، تنها راه افزایش قدرت‌های دفاعی و تهاجمی (آسیبی که به دشمنان وارد می‌کنید)، پیدا کردن آیتم‌های جدید یا ارتقا مواردی است که همین حالا هم در اختیار دارید. در همین حین توجه کنید که قدرتمندترین آیتم‌های درون بازی تا رسیدن به اواسط داستان در دسترس قرار نمی‌گیرد و بهتر است برای شروع، تمرکز خود را روی ارتقا اسلحه و لباس‌های اولیه ایلوی بگذارید.

به جمع کردن منابع بپردازید

درست مانند نسخه اول، سیستم ساخت و ساز یا Crafting یکی از پراستفاده‌ترین مکانیک‌هایی است که در بازی Horizon Forbidden West وجود دارد. تمام سلاح‌های موجود در اثر مذکور از تیرها و مهمات مخصوص به خود بهره می‌برند و با توجه به این موضوع، ساخت تیرها، بمب‌ها و سایر مهمات برای شکست دشمنان قدرتمند دنیای فوربیدن وست، ضروری است. بنا بر همین موضوع، سعی کنید در حین گشت و گذارهای معمولی خود، منابعی که می‌بینید را جمع کرده و آن‌ها را برای آینده ذخیره کنید؛ چرا که برای ساخت تیرها و سایر آیتم‌ها به آن‌ها نیاز خواهید داشت.

از ربات‌ها سواری بگیرید

آموزش بازی Horizon Forbidden West

دنیای بازی Horizon Forbidden West در کنار تمامی زیبایی‌ها به شدت بزرگ بوده و شامل کیلومترها مربع طبیعت ناب می‌شود. ایلوی هم با وجود آمادگی بدنی به شدت بالا، برای طی کردن مسافت‌های طولانی به شدت کند است و اگر بخواهید فاصله دو نقطه را با پای پیاده بروید، زمان زیادی در راه خواهید بود. این دقیقا جایی است که سواری گرفتن یا به اصطلاح Override کردن ربات‌ها درست مانند یک اسب به کار می‌آید.

شما می‌توانید بخش عظیمی از ربات‌های دنیای بازی را تسخیر کنید تا به جنگیدن در کنار شما مشغول شوند؛ اما تعداد کمی از آن‌ها وجود دارد که بتواند به شما سواری دهد. یکی از این ربات‌ها که می‌توانید از او به عنوان یک وسیله نقلیه بهره ببرید، Charger نام دارد. لیست این دسته از ربات‌ها با پیشروی در درخت مهارت‌ها افزایش پیدا می‌کند و می‌توانید با آزاد کردن قابلیت‌های جدید، از گونه‌های جدیدی مانند یک اسب سواری بگیرید.

در این میان، باید اشاره کنیم که اگر قصد دارید به تجربه نسخه جدید هورایزن بپردازید، می‌توانید به صفحه اختصاصی بازی Horizon Forbidden West مراجعه کنید.

گشت و گذار منطقه Daunt را فراموش نکنید

آموزش بازی Horizon Forbidden West

سازندگان بسیاری از بازی‌های امروزی منطقه اولیه و آموزشی خود را به شکلی ابتدایی و سطحی طراحی می‌کنند تا بازیکن پس از مراحل ابتدایی، دیگر به سمت آن بازنگردد. اما بازی Horizon Forbidden West رویه متفاوتی را در پیش می‌گیرد و محیط آموزشی خود را به عنوان یکی از بخش‌های مهم نقشه قرار می‌دهد؛ به گونه‌ای که بعدها به محدوده آن بازگردید و به تکمیل فعالیت‌های جا مانده بپردازید.

منطقه Daunt که به عنوان محیط ابتدایی و آموزشی بازی مورد بحث شناخته می‌شود، پر از ماموریت‌های فرعی، فروشنده‌ها با آیتم‌های ارزشمند، مکان‌های مخفی و آیتم‌های جمع کردنی است. بنابراین منطقه Daunt از ارزش بالایی برخوردار بوده و بهتر است پیش از عزیمت به سمت غرب ممنوعه یا Forbidden West، تمام کارهای آن را انجام دهید.

اسلحه‌های جدید بخرید

آموزش بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West در مراحل ابتدایی، تیر و کمانی به نام Hunter Bow را در اختیار شما قرار می‌دهد که برای اوایل کار مناسب است. اما اگر راست‌اش را بخواهید، این اسلحه برای مبارزه با ربات‌های قدرتمند که در ادامه داستان با آن‌ها روبرو می‌شوید، اصلا مناسب نیست.  به محض اینکه به شهر Chainscrape رسیدید و کارهای ابتدایی را انجام دادید، یک Weapon Merchant در آن حوالی دیده می‌شود که اسلحه‌های مناسبی را در معرض فروش می‌گذارد.

به طور کلی، هر اسلحه‌ای قابلیت‌های مخصوص به خود را دارد و برای شکار ربات‌های بزرگ‌تر، بهتر است چند اسلحه با قدرت‌های مختلف را به همراه خود ببرید. Elemental Bowها می‌توانند باعث انفجار Canister موجود روی بدن ربات‌ها شوند و Tripcasterها، قادر هستند ربات‌های دشمن را برای چند ثانیه‌ای هم که شده زمین‌گیر کنند.

با توجه به امکانات و اولویت خود، یکی از دو گزینه Resolution Mode یا Performance Mode را انتخاب کنید

آموزش بازی Horizon Forbidden West

اگر بازی Horizon Forbidden West را روی کنسول پلی استیشن 5 اجرا کنید، قادر هستید از میان دو گزینه گرافیکی یکی را به سلیقه خود برگزینید. Performance Mode کاری می‌کند که بازی با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و رزلوشون کم‌تر (۱۰۸۰P) اجرا شود و این در حالی است که Resolution Mode، بازی را با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه و رزولوشن 4K اجرا می‌کند.

هر یک از دو حالت مذکور، ویژگی‌ها و نقطه ضعف‌های خاص خود را دارند که بازیکن باید با توجه به تجهیزات و سلیقه خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کند. نکته قابل توجه این است که شما می‌توانید در هر زمانی، میان این دو حالت سوییچ کنید و تفاوت موجود را تشخیص دهید. فقط اگر نمایشگر 4K ندارید، بهتر است بازی را روی Performance Mode بگذارید و از نرخ فریم بیشتر لذت ببرید.

به شکار حیوانات بپردازید

آموزش بازی Horizon Forbidden West

بازی Horizon Forbidden West شامل Trapها، معجون‌ها، منابع و مهمات مختلفی می‌شود که ایلوی، قادر به حمل حجم محدودی از آن‌ها است. البته که شما می‌توانید حجم Inventory او را ارتقا دهید، اما برای این کار به قطعات مختلف حیوانات مانند پوست، گوشت و قلب آن‌ها نیاز خواهید داشت.

شکار کردن حیوانات موجود در بازی به شدت آسان بوده و برای این کار چالش خاصی را پشت سر نخواهید گذاشت. اما با این حال، پیدا کردن آن‌ها در برخی مواقع می‌تواند حسابی سخت و کلافه‌کننده باشد. این حس کلافگی زمانی به اوج خود می‌رسد که شما به گوشت یک حیوان خاص برای ارتقا آیتم‌های خود نیاز دارید، اما نمی‌توانید آن را پیدا کنید. برای جلوگیری از این کار، بهتر است هر حیوانی را که می‌بینید شکار کنید و برخی از بخش‌های آن‌ها را برای آینده نگه دارید. بدین ترتیب، روند ارتقا آیتم‌ها و Inventory به شدت راحت‌تر خواهد بود.

در این نقطه به پایان آموزش بازی Horizon Forbidden West می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا نکته آموزشی دیگری وجود دارد که به آن اشاره نکرده باشیم؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameRant

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://is.gd/KNhrv8 https://yun.ir/il5h8a https://zx1.ir/xep7G
https://tinyurl.com/22ecphs4 https://b2n.ir/n75740
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *