راهنمای خرید بازی, راهنمای خرید

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

بازی‌های زیادی در سال جاری میلادی برای پلتفرم‌های مختلف عرضه شده‌اند و آثار موفق در بین آن‌ها کم نیستند. اما به تعدادی از آثار به قدر کافی توجه نشده است؛ در صورتی آن‌ها نیز به نظر امیدوار کننده هستند. از همین رو ما تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند، به شما معرفی کنیم. پس در ادامه با تیلنو همراه باشید.

همه ما برای تجربه آثار AAA در دست ساخت و پرچم‌داران استودیوهای بازی‌سازی بزرگ هیجان‌زده هستیم. از جمله این آثار که به زودی عرضه می‌شوند، می‌توان به Halo Infinite ،Horizon Forbidden West و Zelda Breath of the Wild 2 اشاره کرد. اما نباید فراموش کنیم آثار کمتر شناخته شده زیادی وجود دارند که در دست ساخت هستند. این آثار به نظر جذاب می‌آیند و لایق جلب توجه بیشتری هستد. در ادامه بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند، به شما معرفی می‌کنیم. این آثار پس از عرضه ممکن است به بازی‌هایی بسیار موفق بدل شوند.

بازی Faith of Danschant: Hereafter

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

استودیو چینی Beijing Joyfun اخیرا از بازی Faith of Danschant: Hereafter که اثری در سبک اکشن و نقش‌آفرینی است، رونمایی کرد. گیم‌پلی طولانی این بازی به نمایش درآمد و راستش را بخواهید خیلی هم جذاب بود. این اثر با الهام از اساطیر چین ساخته شده و دنباله‌ای برای بازی Faith of Danschant است که در سال 2017 منتشر شد. لحظات ابتدایی گیم‌پلی به قدری جذاب بود که هر کسی را تحت تاثیر قرار می‌داد. روان بودن، بخش مبارزات هیجان‌انگیز و اکشن، نبردهایی تمام عیار در ابعادی گسترده در برابر هیولاهای اساطیری، حرکات نمایشی و نحوه حرکت جذاب همه و همه موجب شدند که ما کاملا برای تجربه آن هیجان‌زده شویم. در حقیقت این ویژگی‌های امیدوار کننده باعث شد که این اثر را در لیست بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند، قرار دهیم.

بازی Project HP

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

از رونمایی این اثر زمان زیادی نمی‌گذرد. استودیو کره‌ای Nexon روی بازی Project HP در حد آثار بزرگ با بودجه‌ای نظیر بازی‌های AAA سرمایه‌گذاری کرده است. نتیجه کار همان‌طور که باید انتظار داشت، به اثری با کیفیت بصری بسیار خوب بدل شده است. حالا این بازی قرار است چه چیزی ارائه دهد؟ در واقع بازی Project HP اثری چند نفره در حالت PvP (بازیکن در برابر بازیکن) است که سبک و سیاق قرون وسطی‌ای دارد. همان‌طور که بازی‌های Chivalry و Mordhau ثابت کردند، این سبک از آثار می‌توانند به راحتی شما را به خود جذب کرده و ساعت‌ها سرگرمتان کنند. پس از همین حالا می‌دانیم که از نظر سرگرم‌کننده بودن این اثر احتمالا کار خود را به خوبی انجام خواهد داد. تیر و کمان، شمشیر و تبر در بازی Project HP نقش محوری دارند، اما سازندگان این اثر چیزهایی دیگری را نیز چاشنی کار خود کرده‌اند. در این بازی شاهد اتفاقات ماوراءالطبیعه خواهید بود و در مبارزات می‌توانید از جادو استفاده کنید. مشخصا بازی هنوز در مراحل ابتدایی ساخت خود قرار دارد و حتی هنوز نام مشخصی برای آن در نظر گرفته نشده است، اما نشانه‌ها حاکی از این هستند که نتیجه کار به اثری جذاب تبدیل خواهد شد. از همین رو ما آن را یکی از بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش می‌دانیم.

بازی Ronin 2072

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

در چند وقت اخیر به دلایل مشخصی، بازی‌های زیادی در سبک و سیاق سایبرپانکی عرضه شده‌اند. این اتفاق برای صنعت بازی‌های ویدیویی بسیار خوب بوده است. اثری که بتواند به خوبی فضای سایبرپانکی را پیاده‌سازی کند و از نظر اجرا نیز عملکرد خوبی داشته باشد، می‌تواند به یک بازی موفق در این ژانر تبدیل شود. به نظر می‌رسد بازی Ronin 2072 در ارائه این خصوصیات موفق خواهد بود و ویژگی‌های جالبی نیز در این اثر به چشم می‌خورد. به عنوان اثری در سبک و سیاق روگ لایت (Rogue-Lite)، این بازی ویژگی‌هایی از Permadeath (عدم بازگشت به زندگی پس از مرگ در بازی‌های ویدیویی) گرفته تا تصادفی‌سازی را به رخ مخاطبان می‌کشاند. این اثر روی هر دو بخش مخفی‌کاری و مبارزات پر سر و صدا تمرکز دارد، و این ویژگی آن را به یکی از بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش بدل می‌کند. علاوه بر این، بخش پیشرفت بازیکن محور نیز در بازی Ronin 2072 نقش اساسی دارد. البته باید تا انتشار اثر صبر کنیم تا ببینیم سیستم‌های تعبیه شده در آن می‌توانند تجربه خوبی به مخاطب ارائه دهند یا خیر. در هر صورت ما اخبار این بازی را دنبال می‌کنیم و بی‌صبرانه منتظر عرضه آن هستیم.

بازی Projekt Z

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

خیلی وقت است که در بازی‌های ویدیویی شاهد ترکیب زامبی‌ها با وقایع جنگ جهانی دوم هستیم. اما بازی Projekt Z از همان فرمول برای ارائه تجربه‌ای تازه و جالب توجه استفاده می‌کند. وقایع بازی در جزیره‌ای اتفاق می‌افتد که در آن تاسیسات محرمانه آلمانی‌ها قرار دارد. این اثر زیر ژانر شوتر تاکتیکی را با اکشنی نفس‌گیر مخلوط می‌کند تا در حین تجربه آن سطح آدرنالین خونتان به بالاترین حد ممکن برسد. همچنین بازی دارای سیستم ساخت و ساز نیز هست که شما می‌توانید تجهیزاتی نظیر سلاح، مهمات و سایر موارد مصرفی‌تان را خودتان بسازید. علاوه بر این، بازی به شما در مواقعی حد انتخاب می‌دهد و هر تصمیم شما، عواقبی در بر خواهد داشت. محیط بازی بسیار بزرگ خواهد بود و شما تا حد زیادی آزادی عمل خواهید داشت. بهترین ویژگی بازی Projekt Z رایگان (Free to Play) بودن آن است. البته این بدان معنا است که سازندگان باید راه درستی برای کسب درآمد پیدا کنند که به تجربه بازیکنان آسیب نزند. به هر حال اگر استودیو 314 Arts بتواند کارش را تا آخر به نحو احسن انجام دهد، با اثری باارزش روبه‌رو خواهیم شد. به همین دلیل ما این اثر را در لیست بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش قرار دادیم.

بازی Vigilance 2099

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

درست حدس زدید. این بازی نیز اثری سایبرپانکی است. راستش را بخواهید تا این لحظه اطلاعات زیادی درباره بازی Vigilance 2099 نداریم. اما همان چند نمایش کوتاه از بازی کافی بود که شیفته‌اش شویم. شما در این بازی در نقش یک شکارچی جایزه‌بگیر (Bounty Hunter) ظاهر می‌شوید. شهری که داستان در آن جریان دارد از نورهای نئونی پر شده است و بازی تمرکز زیادی روی بخش رانندگی دارد. انجام حرکات نمایشی جالب نیز در بازی Vigilance 2099 اهمیت دارند و این اثر شوتر سوم شخص به نظر می‌رسد دارد در مسیر درستی گام برمی‌دارد. بدون تردید ما دوست داریم پیش از این که بیش از حد هیجان‌زده شویم، جزئیات بیشتری از بازی بدانیم و ویدیوهای بیشتری از آن تماشا کنیم. اما همین اطلاعات کمی که تا الان در اختیارمان قرار داده شده برای جلب توجه ما کافی بوده است. این اطلاعات با این که مختصر هستند، باعث شدند که ما این اثر را به لیست بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش اضافه کنیم.

بازی Project Ferocious

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

بازی Project Ferocious در بین آثار لیست بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند، قطعا از همه جاه‌طلبانه‌تر است. اطلاعاتی که از این بازی داریم، نوید اثری جذاب و شگفت‌انگیز را می‌دهند. اتفاقات بازی Project Ferocious در جزیره‌ای پوشیده از گیاهان در اقیانوس آرام جریان دارد. این جزیره مه آلود و پر رمز و راز پر از موجودات وحشتناک است. سازندگان قول داده‌اند که تجربه‌ای فوق‌العاده از گشت و گذار در محیط بازی ارائه خواهند داد و برای رفت و آمد نیز می‌توانید از روش‌های مختلف کمک بگیرید. مکانیسم‌های شخصی‌سازی گوناگون، المان‌های سبک بقا، محیط‌های تخریب‌پذیر، وسایل نقلیه متنوع برای گشت و گذار در جزیره و کیفیت بصری جذاب از دیگر ویژگی‌هایی هستند که به گفته سازندگان جذابیت بازی Project Ferocious را بیشتر خواهند کرد. همه‌ی این ویژگی‌ها نشان از اثری فوق‌العاده دارند، اما آیا سازندگان در نهایت می‌توانند همه این قول‌ها را برآورده کنند؟ امیدواریم چنین اتفاقی رخ دهد و اثری شگفت‌انگیز به مخاطبان ارائه شود.

بازی Safeguard

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

بازی Safeguard توسط یک نفر در دست ساخت است و اینگونه تلاش‌ها همیشه، حتی در بدترین حالت هم قابل تمجید هستند. به هر حال آن چه تاکنون از این بازی دیده‌ایم، نوید دهنده بوده است. در جهانی که آثار سبک شوتر تاکتیکی در حال افول هستند و بازی‌های شوتر آرکیدی صنعت گیم را تسخیر کرده‌اند، بازی Safeguard تجربه‌ای جذاب به نظر می‌آید. این بازی اثری در سبک شوتر تاکتیکی بوده که در ساخت آن از فرنچایز Ghost Recon الهام گرفته شده است. بازی Safeguard از چند جنبه به نظر معایبی دارد، اما باز هم باید بگوییم که این اثر توسط یک شخص در حال ساخت است. با در نظر گرفتن این موضوع نمی‌توان خیلی به آن عیب گرفت. البته نباید فراموش کنیم که بازی Safeguard هنوز در ابتدای کار است و به این زودی‌ها عرضه نمی‌شود.

بازی Pioner

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

از آن جایی که در رویداد PC Gaming Show اطلاعات اساسی تازه‌ای از بازی Pioner منتشر شد، احتمالا خیلی از شما درباره آن مطلع هستید. اما برای آن‌هایی که چیزی از این اثر نمی‌دانند باید بگوییم که این اثر لیاقت توجهات بیشتری است. بازی Pioner که با الهام از فرنچایز S.T.A.L.K.E.R در دست ساخت قرار دارد، ترکیبی از المان‌های سبک وحشت، مبارزات اول شخص و مکانیسم‌های نقش‌آفرینی را ارائه می‌دهد. قابلیت مدیریت پایگاه، وجود موجودات عجیب که می‌توانید با آن‌ها مبارزه کنید، مکانیسم‌های PvP و ماموریت‌های کوآپ (co-op) از خصوصیاتی هستند که در این اثر با آن‌ها مواجه خواهید شد. علاوه بر همه این‌ها، جهان این بازی عجیب و بزرگ است. این ویژگی‌ها موجب شده که بسیاری از بازیکنان چشم‌انتظار این اثر باشند. امیدواریم نتیجه کار در حد چیزی باشد که انتظارش را داریم، زیرا تا این جای کار بازی Pioner اثری جذاب به نظر می‌رسد. از همین رو از آن در لیست بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش یاد کردیم.

بازی Neodash

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

آیا بازی Neodash اثری ریسینگ با استایل آرکیدی و ریتم تند است؟ پاسخ ما به این پرسش «نه» نیست. این بازی بنا به چند دلیل جذاب خواهد بود. ظاهر علمی-تخیلی، تمرکز روی سرعت، دریف کشیدن و بدلکاری، داشتن ابزار مختلف برای طراحی مرحله و موسیقی‌های الکترونیک نوید دهنده بازی Neodash که اثری اکشن و مسابقه‌ای از استودیو Axan Gray محسوب می‌شود، تا این جای کار روی ما تاثیر زیادی گذاشته است. هنوز چیز زیادی از این بازی ندیده‌ایم و فعلا هیچ تاریخی برای عرضه آن مشخص نشده‌ است. با این حال ما حواسمان به این اثر خواهد بود، زیرا به نظر می‌رسد که پتانسیل موفقیت را دارد.

بازی Bleak Faith: Forsaken

بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت هستند

احتمالا در رسانه‌های مختلف پیش از این نام بازی Bleak Faith: Forsaken را شنیده باشید. این بازی اثری است که فقط دو نفره در پروسه ساخت آن سهیم هستند. با این حال اگر بازی را ببینید از کیفیت جالبش شگفت‌زده خواهید شد. بازی Bleak Faith: Forsaken اثری در سبک ترس و بقا بوده و جزو آثار Soulslike به حساب می‌آید. این بازی جهان‌باز (Open World)، اکشن و نقش‌آفرینی بوده و اثری جذاب به حساب می‌آید. استودیو سازنده این بازی امیدوار کننده، می‌تواند هرآنچه در آثار امروزی کم شده را برگرداند. گیم‌پلی بازی هنوز ناقص است، اما باز هم نوید بخش محسوب می‌شود. ما چشم‌انتظاریم که این اثر را تجربه کنیم و شک نکنید که از تجربه آن لذت خواهید برد، زیرا بازی Bleak Faith: Forsaken پر از اتفاقات عجیب و مهم است.

این بود لیست بازی های کمتر شناخته شده، اما نوید بخش که در دست ساخت است. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. نظر شما درباره آثار این لیست چیست؟ نام کدام یک را شنیده بودید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *