بازی, راهنمای خرید بازی Nintendo Switch, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای خرید بازی Xbox Series X/S, یادداشت

ویژگی‌های جدید بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy (بخش اول)

ویژگی‌های جدید بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy (بخش اول)

زمان زیادی تا عرضه بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy توسط اسکوئر انیکس (Square Enix) باقی نمانده است. اما این اثر جدید از دنیای مارول چه چیزهای تازه‌ای برای ارائه دارد؟ ما در این مقاله قصد داریم ویژگی‌های جدید بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy را به شما معرفی کنیم. پس در ادامه با تیلنو همراه باشید.

تلاش اول اسکوئر انیکس برای ارائه یک اثر موفق با اقتباس از جهان مارول نتیجه نداد. بازی Marvel’s Avenger که توسط استودیو Crystal Dynamics ساخته شد، اصلا نتوانست انتظارات را برآورده کند و به یک شکست تمام عیار بدل شد. اما حالا این شرکت قرار است اقتباسی جدید از دنیای مارول را به مخاطبان ارائه دهد. بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy توسط استودیو Eidos Montreal در حال ساخت بوده و سازندگان قول داده‌اند که این اثر تجربه‌ای منحصر به فرد را برای گیمرها به ارمغان خواهد آورد. اگر تریلرهای این بازی را دیده باشید، متوجه می‌شوید که این اثر تک نفره و داستان‌محور کاملا امیدوار کننده است. طرفداران امیدوارند بتوانند با اثری موفق در ژانر اکشن-ماجراجویی مواجه شوند. مدت زیادی از رونمایی از بازی نگهبانان کهکشان نمی‌گذرد، اما به هر حال به زودی شاهد انتشار آن خواهیم بود. حالا که در این مدت داریم برای عرضه این اثر روز شماری می‌کنیم، بد نیست برای گذر وقت نگاهی هم به ویژگی‌های جدید آن بیندازیم. ما در ادامه به جزئیات مهمی از بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy اشاره می‌کنیم که بهتر است با آن‌ها آشنا شوید.

داستان بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy

ویژگی‌های جدید بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy (بخش اول)

استودیو Eidos Montreal برای بازی محافظان کهکشان یک دنیای کاملا تازه خلق کرده است. بازی از جایی شروع می‌شود که اوضاع جهان بازی کاملا آشفته است. در واقع ما در این اثر دنیای پس از جنگ بزرگ بین کهکشانی را می‌بینیم. جایی که اوضاع رفته رفته در حال بهتر شدن است. در همین حین تنش‌ها و درگیری‌ها در حال بالا گرفتن است. در بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy ما با گروهی آشنا می‌شویم که توسط پیتر کوییل (Peter Quill)، ملقب به استار لرد (Star-Lord)، رهبری می‌شوند. در حقیقت مدت زیادی از آشنایی اعضای این گروه با هم می‌گذرد و آن‌ها می‌خواهند حالا از شرایط به وجود آمده نهایت استفاده را ببرند. اما یکی از ماموریت‌های آن‌ها اصلا خوب پیش نمی‌رود. این اوضاع موجب می‌شود که شرایط کاملا به هم بریزد و آرامش کهکشان به مخاطره بیفتد. حالا این گروه وظیفه دارند که مسئولیت این اوضاع را برعهده گرفته و تلاش کنند شرایط را به حالت قبل برگردانند.

بانو هلبندر

ویژگی‌های جدید بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy (بخش اول)

بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy یکی از جالب‌ترین آنتاگونیست‌های دنیای مارول را به شما معرفی می‌کند. البته ما هنوز نمی‌دانیم او یکی از چندین آنتاگونیست‌های داستان خواهد بود یا در نقش قوی‌ترین آن‌ها ظاهر خواهد شد. به هر حال می‌دانیم که قرار است شاهد حضور یکی از کمتر شناخته شده‌ترین کاراکترهای جهان مارول به نام بانو هلبندر (Lady Hellbender) باشیم. این شخصیت منفی کاریزماتیک می‌تواند به جذاب‌تر شدن اثر کمک کند. او به جانوران کیهانی و انواع مختلف هیولاها علاقه زیادی دارد. از آن جایی که بانو هلبندر ملکه‌ی Hellraiserها در Seknarf Nine است، هدف اصلی او چیزی نیست جز ساخت یک پناهگاه مطمئن برای گونه‌های مختلف هیولاها. در واقع او قصد دارد جایی را بسازد که دیگر هیولاها دائم مجبور نباشند از ترس شکار شدن، پنهان شوند. با این حال باید صبر کنیم تا ببینیم بانو هلبندر قرار است چگونه در داستان بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy حضور پیدا کند و دقیقا چقدر حضور او مفید خواهد بود. اما این طور به نظر می‌رسد که حضور او قرار است در داستان تاثیر قابل توجه داشته باشد. مخصوصا این که دیدن او در کنار درکس (Drax) جالب خواهد بود.

استار لرد

ویژگی‌های جدید بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy (بخش اول)

پیش از معرفی بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy اکثر افراد تصور می‌کردند که اگر اثری با اقتباس از این فرنچایز ساخته شود، بدون شک بازیکن در آن می‌تواند تمام اعضای گروه را کنترل کند. مخصوصا به این خاطر که هر یک از این شخصیت‌ها ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. هرچند استودیو Eidos Montreal رویکرد متفاوتی را اتخاذ کرد. در واقع در این اثر تمرکز اصلی روی رهبر گروه است و شما تنها می‌توانید استار لرد را کنترل کنید. این اقدام موجب شده که گیم‌پلی نیز شکل جالبی به خود بگیرد. اگرچه شما در این اثر تنها کنترل کوییل را برعهده دارید، اما می‌توانید سایر اعضای گروه را هدایت کرده و از آن‌ها بخواهید کارهای مورد نظرتان را انجام دهند. در واقع پیروزی در مبارزات بدون توجه به قابلیت‌های سایر اعضای گروه تقریبا ممکن نیست. همچنین تصمیم‌گیری‌ها نیز بیشتر برعهده شما است، اما در برخی مواقع کاراکترهای دیگر هم می‌توانند تصمیمات خاص خود را بگیرند.

مبارزات در بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy

ویژگی‌های جدید بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy (بخش اول)

مبارزات در بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy ترکیبی از اکشن و استراتژی است. شما در نقش استار لرد باید دائما بدوید، سر بخورید، تیراندازی کرده و از Jet Boot خود استفاده کنید. با این حال باید بدانید که استفاده از توانایی‌های منحصر به فرد سایر اعضای تیم هم در مبارزات نقش حیاتی دارد. هر یک از اعضای گروه نگهبانان کهکشان قابلیت‌های خاص خود را دارد؛ از راکت (Rocket) که عاشق تیراندازی با سلاح بوده و گامورا (Gamora) که سرعت بالایی داشته و در مبارزات با سلاح سرد فوق‌العاده است گرفته تا گروت (Groot) که قابلیت درمان و بهبود شرایط سلامتی هم‌تیمی‌های‌اش را دارد. این به خود بازیکنان بستگی دارد که چه زمانی می‌خواهند از این ویژگی‌ها کمک بگیرند. پس در حین مبارزات در بازی محافظان کهکشان به هیچ وجه نباید هدایت کردن سایر اعضای گروه را از یاد ببرید. در واقع ترکیب و تطبیق دادن توانایی‌های مختلف هم‌گروهی‌ها کلید اصلی پیروزی در نبردها است. همچنین شما باید سعی کنید به دشمنان‌تان آسیب جدی وارد کنید و نقاط ضعف آن‌ها را هدف قرار دهید. پس اگر می‌خواهید از مبارزات سربلند بیرون بیایید، باید استراتژی مناسبی برای مقابله با دشمن داشته باشید.

The Huddle

ویژگی‌های جدید بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy (بخش اول)

به نظر می‌رسد که کار تیمی در بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy حرف اول را می‌زند. از همین رو می‌توانیم انتظار داشته باشیم که گیم‌پلی و داستان پیوستگی و ارتباط خوبی با هم داشته باشند. برای مثال در زمان مبارزات، پس از مدت خاصی می‌توانید از ویژگی جالبی به نام The Huddle استفاده کنید. با به کار گیری آن تمام اعضای گروه نگهبانان کهکشان در حین نبرد دور هم جمع می‌شوند. آن‌ها با هم درباره شرایط نبرد صحبت می‌کنند و از احساسات خود درباره این مبارزه می‌گویند. با توجه به این که آن‌ها چه احاساسی درباره شرایط موجود دارند، دیالوگی بین شما و سایر اعضای تیم شکل می‌گیرد. اگر در این این دیالوگ انتخاب‌محور گزینه درست را انتخاب کنید، تمام توانایی‌ها و نوار سلامتی شما و باقی اعضای گروه پر می‌شود و می‌توانید با این شرایط به مبارزه برگردید. در حالی که اگر گزینه نادرست را انتخاب کنید، فقط توانایی‌ها و سلامتی خودتان بهبود پیدا می‌کند.

این بود بخش اول ویژگی‌ها جدید بازی Marvel’s Guardians of the Galaxy. بخش دوم این مقاله به زودی در تیلنو منتشر می‌شوند. امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. نظر شما درباره بازی نگهبانان کهکشان چیست؟ به نظر شما این اثر می‌تواند اقتباس موفقی از دنیای مارول باشد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GamingBolt

اینستاگرام تیلنو

خیر. بازیکنان تمام قادر به کنترل پیتر کوییل (Peter Quill) ملقب به استار لرد (Star-Lord) هستند. با این حال می‌توانید به صورت غیر‌مستقیم دیگر شخصیت‌ها را کنترل کنید.

این بازی در سبک اکشن ماجراجویی ساخته شده و به صورت تک‌نفره قابل تجربه است.

این بازی داستان تلاش‌های گروه نگهبانان کهکشان برای جبران اشتباهات و بازگرداندن صلح به دنیا را روایت می‌کند.

پلتفرم‌های مقصد این بازی عبارتند از: پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، پی سی، ایکس باکس وان ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و نینتندو سوییچ

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *