تروفی بازی, راهنمای بازی, راهنمای خرید بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای تروفی بازی Marvel’s Spider-Man Miles Morales

راهنمای تروفی بازی Marvel's Spider-Man Miles Morales

جدیدترین ساخته‌ی استودیوی Insomniac که یکی از استودیوهای سونی محسوب می‌شود، یعنی بازی Marvel’s Spider-Man Miles Morales، به تازگی عرضه شده است و این بار به جای پیتر پارکر، کنترل مایلز مورالز را بر عهده می‌گیریم. این بازی ۵۰ تروفی دارد که بدست آوردن آن‌ها بسیار ساده ولی طولانی است. بسیاری از تروفی‌های این بازی در طی بخش داستانی و با پیشرفت در آن بدست می‌آیند. حال همراه راهنمای تروفی بازی Marvel’s Spider-Man Miles Morales در تیلنو باشید.

پلاتینوم

طلایی – ۲ تروفی

نقره – ۱۰ تروفی

برنز – ۳۷ تروفی

مقدار زمان مورد نیاز: ۱۰ تا ۲۰ ساعت

درجه سختی: ۲ از ۱۰

Be Yourself

تمام تروفی‌های بازی Marvel’s Spider-Man Miles Morales را بدست بیاورید.

Just the Beginning

تمام اسکیل‌های بازی را باز کنید. برای این تروفی شما نیاز دارید تا ۳۳ اسکیل بازی را از طریق منوی آن‌ها بدست بیارید. ۲۴ تا از این مهارت‌ها وقتی بدست می‌آیند که شما از طریق کامل کردن مراحل اسکیل پوینت‌هایی را برای گرفتن آن‌ها بدست می‌آورید.

۹ تا مهارت باقی مانده را باید در حالت + New Game کسب کنید. در این حالت سقف لول شما از ۲۰ به ۳۰ می‌رسد و می‌توانید در لول ۲۳ همه‌ی مهارت‌ها را بگیرید.

فراموش نکنید که ۹ مهارت دیگر هم هستند که باید آن‌ها را با کامل کردن Spider Trainings آزاد کنید.

A New Home

تمام نواحی (Districts) بازی را ۱۰۰ درصد کنید. برای این کار باید تمام فعالیت‌های هر منطقه را کامل کنید. این فعالیت‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

۹ چالش Spider Trainings

۱۰ درخواست FNSM App

۱۶ تا Time Capsules

۳۵ تا Underground Caches

پیدا کردن ۳ مخفیگاه زیرزمینی

۳ تا Roxxon Labs

۹ تا ماموریت فرعی

۸ تا پست کارت

۱۰ تا Sound Samples

Urban Explorers

تمام کپسول‌های زمان یا Time Capsules را جمع آوری کنید. با انجام دادن تمام کارهایی که در تروفی A New Home به آن‌ها اشاره شد، می‌توانید این تروفی را بدست بیاورید. تمام این ۱۶ کپسول زمان از همان اول بازی در نقشه مشخص شده‌اند.

Memory Lane

تمام پست کارت‌ها را پیدا کنید. درست مثل تروفی قبلی، باید کارهای تروفی A New Home را انجام دهید؛ فقط با این تفاوت که این ۸ پست کارت تنها بعد از اتمام داستان بازی در دسترس قرار می‌گیرند. برای پیدا کردن جای دقیق آن‌ها نیز باید نوشته‌ی روی هر پست کارت را بخوانید تا محل پست کارت بعدی مشخص شود.

Salvager

همه‌ی Underground Caches را باز کنید. در بازی ۳۵ تا Underground Caches وجود دارد که شامل قطعاتی برای آپدیت لباس‌ها و سلاح‌های شما می‌شود. وقتی به یکی از آن‌ها نزدیک شوید، منطقه‌ای آبی رنگ برای شما به نمایش درمی‌آید. دکمه‌ی :r3: را فشار دهید تا سنسوری برای پیدا کردن آن باز شود. ۶ تا از این مخفیگاه‌های زیرزمینی در آزمایشگاه‌های Roxxon پیدا می‌شوند، پس آن‌ها را فراموش نکنید.

Under Their Noses

همه‌ی آزمایشگاه‌های Roxxon را تعطیل کنید. برای این کار نیز باید تروفی A New Home کامل شود. ۳ تا از این آزمایشگاه‌ها در بازی وجود دارد که به مرور زمان و با پیشرفت داستان آزاد می‌شوند.

Underground Undone

تمام مخفیگه‌های زیرزمنی (Underground Hideouts) را از کار بندازید. مراجعه شود به تروفی :gold: A New Home.

درست مثل آزمایشگاه‌ها، ۳ تا مخفیگاه زیرزمینی در بازی وجود دارد که به مرور زمان آزاد می شوند و شما باید با شکست دادن دشمن‌های آن محل، این تروفی را باز کنید.

Ready for Anything

تمام لباس‌های مایلز مورالز را بدست بیاورید. در بازی شما می‌توانید ۱۹ لباس به تن کنید که بعضی از آن‌ها با تکمیل مراحل فرعی بدست می آیند. بقیه‌ی این لباس‌ها را می‌توانید به وسیله‌ی Tokens و منابعی که در طول بازی بدست می‌آورید، آزاد کنید. فقط توجه داشته باشید که آخرین لباس مایلز رل باید در حالت + New Game بدست بیاورید.

در مقاله‌ای جداگانه تعدادی از لباس های بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales را بررسی کردیم.

Come at the King

یکی از توطئه‌های خلافکارانه‌ی منطقه‌ی Harlem را حل کنید. اول از همه شما باید تمام مراحل فرعی این منطقه را انجام دهید. بعد از آن مرحله‌ای برای شما باز می شود تا بتوانید توسط آن این تروفی را بدست بیاورید. این مرحله در طی داستان بازی نیز آزاد می‌شود و فرامو نکنید که لباس زمستانی مایلز هم در طی باز کردن این تروفی بدست می‌آید.

Never Saw It Coming

یکی از پایگاه‌های دشمنان (Enemy Base) را بدون این که شناسایی شوید کامل کنید. برای این کار باید یا به سراغ آزمایشگاه‌های Raxxon برید یا Underground Hideouts. ترجیحا آزمایشگا‌ه‌ها را انتخاب کنید.

رعایت دو کار در این تروفی به کمک شما می‌آید. اول این که اگر علامت دشمنان زرد شد برای شما مشکلی پیش نمی‌آید و حتی اگر شما را دیدند فقط کافیست سیو (Save) آخر را اجرا کنید. دوم این که بهتر است رو درجه سختی Easy به سراغ این تروفی بروید.

!!!100x Combo

یک کمبوی ۱۰۰ تایی بگیرید. برای این کار باید در طول یک مبارزه ۱۰۰ ضربه ی پشت سرهم به دشمنانتان بزنید و در طول این کار نباید ضربه‌ای بخورید وگرنه صفر می‌شود. اول درجه سختی را روی Easy بگذارید و دیگر با دمج خوردن، کمبو صفر نمی‌شود. سپس به سراغ آزمایشگاه‌‌های Roxxon بروید.

Deep Cuts

تمام نمونه‌های صدا را پیدا کنید و میکس Davis Brothers را بازسازی کنید. در بازی ۱۰ نمونه‌ی صدا وجود دارد که تمامی آن‌ها بر روی نقشه مشخص شده‌اند.

Launch, Swing and Dive

درجه‌ی Spectacular یا بهتر را در چالش اسپایدرمن Traversal بدست بیاورید. در بازی ۳ تا از این چالش‌ها وجود دارد که می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید. درجه‌ی Spectacular دومین رتبه‌ی برتر در این چالش‌‌ها است.

Punching Pixels

درجه‌ی Spectacular یا بهتر را در چالش اسپایدرمن Combat بدست بیاورید. در بازی ۳ تا از این چالش‌های مبارزه‌ای وجود دارد که می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید. درجه‌ی Spectacular دومین رتبه‌ی برتر در این چالش‌‌ها است.

Dodging Light

درجه‌ی Spectacular یا بهتر را در چالش اسپایدرمن Stealth بدست بیاورید. در بازی ۳ چالش‌ مخفی کاری پیدا می‌شود که می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید. درجه‌ی Spectacular دومین رتبه‌ی برتر در این چالش‌‌ها است.

Spider-Training: Complete

تمام چالش‌های تمرین‌های اسپایدرمن (Spider-Trainings) را کامل کنید. در بازی کلا ۹ چالش تمرینی وچود دارد که در سه شاخه‌ی مخفی کاری، مبارزه‌ای و سرعتی تقسیم می‌شوند. برای این تروفی مهم نیست که این چالش‌ها را روی چه سطحی تمام کنید.

Pete’s First Villain

تست نهایی را کامل کنید. برای این تروفی نیاز دارید تا در ابتدا تروفی :bronze: Spider-Training: Complete را تکمیل کنید. با انجام این کار ماموریتی تحت عنوان Final Test باز می‌شود که باید آن را انجام دهید. با انجام این مرحله لباس 2020 Miles Morales نیز آزاد می شود.

Kitbash

۱۰ آپگرید انجام دهید. در کل حالات بازی یعنی New Game و + New Game، شانزده آپگرید وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در منوی Gadgets پیدا کنید.

Rhino Rodeo

سوار شخصیت Rhino یا همان کرگدن شوید و کنترل او را در پاساژ به عهده بگیرید. این تروفی خود به خود بدست می‌آید.

Hanging By A Thread

دو تکه‌ی ‌پل را به هم متصل نگه دارید. این تروفی با پیشروی در بخش داستانی بدست می‌آید.

The Core of the Problem

آزمایشگاه زیرزمینی Roxxon را بازرسی کنید. این تروفی را ممکن نیست از دست بدهید چراکه با کامل کردن مراحل بخش داستانی بدست می‌آید.

True Deception

بخش Vault یا همان گاوصندوق را در طول مرحله‌ی Underground Undercover کامل کنید. این تروفی خود به خود بدست می‌آید.

The Harlem Express

قطارها را دوباره به راه بیندازید. این تروفی با پیشروی در بخش داستانی بدست می‌آید.

Veloci-Skates

در طول شهر شخصیت Tinkerer را تعقیب کنید. این تروفی خود به خود بدست می‌آید.

Shared History

بخش خاطرات مایلز و فین را تکمیل کنید. این تروفی را ممکن نیست از دست بدهید.

Exploding Bulldozer

شخصیت Roxxon Rhino را شکست دهید. این تروفی در گذر زمان و در طول بخش داستانی بدست می‌آید.

Family Drama

شخصیت Prowler را شکست دهید. با پیشروی در داستان این تروفی خود به خود آزاد می‌شود.

Ultimate Sacrifice

بخش Harlem در شهر نیویورک را نجات دهید. با پیشروی در داستان این تروفی خود به خود آزاد می‌شود.

From the Rafters

۲۵ دشمن را در هنگامی از سقف آویزان هستید شکست دهید. برای این کار کافیست تا موقعی بالای سر یکی از دشمنان قرار گرفتید دکمه‌ی مربع :square: را بزنید تا آن‌ها را از پا دربیارید.

Climbing the Walls

۲۵ دشمن را هنگامی که بر روی دیوارید شکست دهید. درست مثل تروفی قبلی، همان کارها را انجام دهید فقط با این تفاوت که این بار باید روی دیوار باشید.

Invisible Spider

وقتی که نامرئی هستید، ۵۰ دشمن را از پا دربیاورید. برای این کار دکمه‌ی :up: را روی D-Pad فشار دهید تا نامرئی شوید. فراموش نکنید که زمان نامرئی شدن و این قابلیت محدود است.

Overcharge

۱۰۰ دشمن را با Venom attacks شکست دهید. این حمله‌ها همان نیروی برقی یا شوک الکتریکی مایلز هستند که فقط مخصوص این شخصیت می‌باشند. شما با زدن دکمه‌ی :l1: به همراه بقیه‌ی دکمه‌ها می‌توانید این ضربات را انجام دهید.

Up and Over

روی یک دشمن، ابتدا یک Venom Jump و سپس یک Venom Dash اجرا کنید. این دو مهارت در گذر زمان باز می‌شوند و با ترکیب دکمه‌ی :l1: با :x: و سپس با :triangle: اجرا می‌شوند.

From Downtown

با ترکیب دکمه‌های :l1: + :triangle: یک دشمن را توسط حرکت Venom Dash به سمت سه دشمن دیگر یا بیشتر پرتاب کنید.

Like a Rhino In A China Shop

هنگامی که کنترل Rhino را در پاساژ بر عهده دارید، او را به ۱۵ شی شکننده بکوبانید.

Competitive Spirit

فین (Phin)، دوست صمیمی مایلز، را در مینی گیم پرتاب موشک شکست دهید. برای این کار فقط کافیست که دکمه‌ی :square: را سریعتر از فین بزنید.

Best Fries in Town

به مجسمه‌ی استن لی (Stan Lee)، خالق شخصیت اسپایدرمن، در منطقه‌ی Upper West Side ادای احترام کنید.

راهنمای تروفی بازی Marvel's Spider-Man Miles Morales

JJJ Would Be Proud

در حالت Photo Mode یک برچسب بچسبانید و نور عکس را نیز تنظیم کنید. برای این کار دکمه‌ی Options را فشار دهید، به Photo Mode برید و دکمه‌ی مربع را فشار دهید تا وارد تنظیمات مربوط به نور شوید.

Trapped

۵۰ دشمن را با Remote Mine gadget شکست دهید. برای بدست آوردن این تروفی باید ابتدا این گجت را بدست آورید و سپس با دکمه‌ی :r1: آن را انتخاب کنید. حال به وسیله‌ی آن ۵۰ نفر از دشمنان را با زدن :r1: هدف بگیرید.

Five Star Review

تمام درخواست‌های اپ FNSM را تکمیل کنید. ۱۰ درخواست در بازی وجود دارد که تمامی آن‌ها با جلو رفتن بخش داستانی بر روی نقشه نمایان می‌شوند.

Mod that Suit

یک ماد برای یکی از لباس‌هایتان بسازید. به منوی لباس‌ها یا Suits بروید یک جای ماد خالی را انتخاب کنید؛ حال یک ماد را بسازید.

Look with Better Eyes

درست مثل تروفی قبل باید یک ماد برای بینایی بهتر برای لباستان بسازید. این ماد‌ها Visor نام دارند.

Never Give Up

بر سر مزار شخصیت Jefferson Davis یعنی پدر مایلز بروید و به او ادی احترام کنید. این قبر در شمالی‌ترین منطقه‌ی نقشه پیدا می‌شود.

A Gift From Pete

این تروفی خود به خود باز می‌شود و در هنگامی بدست می‌آید که اسپایدرمن اصلی یعنی پیتر پارکر، لباسی را به عنوان هدیه به مایلز می دهد.

Crime Master

تمام چالش‌های مخصوص خلافکاران را تکمیل کنید. در بازی ۱۱ جرم وجود دارد که هر کدام دو هدف اضافی دارند. شما باید برای گرفتن این تروفی، علاوه بر رسیدگی به جرم‌ها، ۲ هدف اضافی (Bonus) هرکدام از آن‌ها را نیز انجام دهید.

Nowhere to Hide

۱۰۰ دشمن را به صورت مخفی‌کارانه از پا دربیاورید.

I’m On A Boat

برای این تروفی کافیست تا سوار یکی از قایق‌های بازی شوید. این قایق‌ها را می‌توانید در اسکله‌ی جنوبی منطقه‌ی Chinatown پیدا کنید. فراموش نکنید که یک Time Capsule نیز در این قایق پیدا می‌شود.

Socially Acceptable

بعد از این که بخش داستانی بازی را به اتمام رساندید، منوی Social Feed یا شبکه‌ی اجتماعی را باز کنید و تا آخر آن پایین بروید؛ با انجام این کار این تروفی بدست می‌آید.

Plus Plus

بازی را روی حالت + New Game به اتمام برسانید. برای راحت‌تر کردن این کار، درجه سختی بازی را  روی درجه‌ی آسان یا Easy قرار دهید.

برای خرید بازی Marvel’s Spider-Man Miles Morales روی PS4 و خرید بازی Marvel’s Spider-Man Miles Morales روی PS5 می‌توانید همین الان وارد بخش فروشگاه تیلنو شوید.

برای خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتالی نیز می‌توانید به فروشگاه تیلنو مراجعه کنید.

نظر شما در مورد این بازی چیست؟ آیا به سراغ پلات کردن و تجربه‌ی آن می‌روید؟ به نظر شما توسعه‌ی دنیای اسپایدرمن توسط استودیوی اینسامنیاک، باعث بیشتر شدن خرید PS5 می‌شود؟ نظر خود را با تیم تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: سایت PowerPYX

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید