بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای بازی Minecraft Legends برای مبتدیان

راهنمای بازی Minecraft Legends برای مبتدیان

بعد از عرضه Dungeons و موفقیت نسبتا خوب آن، حالا با دومین عنوان متفاوت از فرنچایز محبوب ماینکرفت یعنی Minecraft Legends مواجه هستیم. این بازی که بر خلاف نسخه‌ی اصلی خود، سبک اکشن-استراتژی را انتخاب کرده شما را مامور می‌کند تا از جهان جذاب بازی در برابر موجودات ترسناک دنیای Nether محافظت کنید. به انجام رساندن این ماموریت بزرگ‌ اما ممکن است در ابتدا و با روبرو شدن با مکانیک‌های فراوان Minecraft Legends کمی سخت باشد. به همین دلیل ما راهنمای بازی Minecraft Legends برای مبتدیان را آماده کردیم، تا در هنگام شروع داستان و اتفاقات بدانید که کدام کارها را باید اول انجام دهید.

بعد از نابود کردن پایگاه Night Beacon

بعد از نابود کردن پایگاه Night Beacon شما وارد روند روز و شب عادی بازی Minecraft Legends می‌شوید. این سیکل به این صورت است که در هر شب دشمنان یا همان Piglins به یک روستا حمله می‌کنند و یا یکی از پایگاه‌های خود را ارتقا می‌دهند. در طول روز نیز شما می‌توانید به گشت و گذار بپردازید، روستاهای خود را قوی‌تر کنید و به پایگاه‌های دشمن حمله‌ور شوید. اولویت در انجام این کارها اما، بهتر کردن سیستم‌های دفاعی روستاها با قرار دادن دیوار و برج‌های مراقبتی است. خوشبختانه هر روز به شما گفته می‌شود که  کدام Village قرار است مورد حمله قرار بگیرد، پس نیازی نیست نگران غافلگیر شدن باشید.

بعد از برقراری سیستم‌های دفاعی مناسب شما باید مشغول ساختن ساختمان‌های ارتقای دائمی (Permanent upgrade buildings) در مرکز نقشه بشوید. برای ساختن این ارتقاها اما، شما نیاز به موادی خاص مانند Prismarine خواهید داشت که معمولا بعد از نابود کردن پایگاه‌های دشمن بدست می‌آید. در صورت انجام این کارها اما، بهتر است کدام Upgrade‌ها را زودتر از بقیه آزاد کنید؟ مواردی مانند بهتر کردن Redstone، فضای Inventory بیشتر و یا ارتشی بزرگ‌تر همگی گزینه‌های فوق‌العاده‌ای برای شروع هستند. پیشرفت در بحث Redstone به بازیکن اجازه می‌دهد تا توپ مخصوص به آن را آزاد کند و راحت‌تر دیوارهای پایگاهای دشمن را فرو بریزد. البته که Netherrack removal upgrade نیز گزینه‌ای بسیار خوب به حساب می‌آید زیرا به شما اجازه می‌دهد با امن کردن مناطق اطراف برای ساخت و ساز، نیروهای خود را نزدیک به پایگاه دشمن قرار دهید.

آزاد کردن موجودات

در حالی که شما می‌توانید موجوداتی مختلف مانند زامبی‌ها، اسکلت‌ها و Creeperها را در جهان باز این اثر پیدا کنید و به خدمت خود در بیاورید، می‌توانید قابلیت اسپاون کردن آن‌ها در هر زمانی که دوست داشتید را نیز آزاد کنید. برای انجام این کار کافیست اجازه دهید چند روزی در داستان بازی بگذرد. بعد از گذشت این مدت زمان، تمام روستاهای محل زندگی این موجودات مورد حمله‌ی Piglinها قرار خواهند گرفت. در ادامه نیاز خواهید داشت تا به این مکان‌های مورد حمله سفر کنید، موجودات گیر افتاده را نجات دهید و پایگاه دشمنان در آن نزدیکی را نابود کنید.

البته که این پایگاه‌ها از حالت عادی بسیار قوی‌تر هستند، اما با وجود Redstone Cannon کارتان راحت‌تر می‌شود. در مورد اینکه این موجودات را به چه ترتیبی نجات دهید نیز باید بگوییم ابتدا Creeper‌ها، سپس اسکلت‌ها و در نهایت زامبی‌ها را آزاد کنید. کریپرها برای نابود کردن پورتال Nether پایگاه‌ها‌ (که باعث نابودی تمام پایگاه می‌شود) با سرعت، بسیار خوب هستند. برای اسپاون کردن Creeper نیاز به مقداری Coal خواهید داشت، با این وجود اما داشتن‌ آن‌ها هنگام نجات اسکلت‌ها و زامبی‌ها بسیار کار را برای شما ساده می‌کند.

جنگ در برابر Piglinها

راهنمای بازی Minecraft Legends برای مبتدیان

از این نقطه به بعد شما آزاد خواهید بود تا به پایگاه‌های Piglinها در سرتاسر نقشه حمله کنید. سه نوع پایگاه Piglin وجود دارد، Spore، Bastion و البته Horde of the Hunt که هرکدام ویژگی‌های مختص به خود را دارند. هیچکدام از این سه مورد نسبت به دیگری از لحاظ قدرت برتری ندارد و در عوض سختی هر پایگاه بر اساس بزرگی و کوچکیش تعیین می‌شود. در نقشه علامت نشان‌دهنده‌ی پایگاه‌ها، کوچیک و یا بزرگ هستند که این درجه‌ی سختی آن‌ها را به شما می‌گوید. اگر در دنیای جهان باز این اثر نزدیک به پایگاهی شوید، یک نوتیفیکیشن دریافت خواهید کرد که درجه‌ی سختی آن منطقه را از یک تا چهار به شما اطلاع می‌دهد.

در این بخش از بازی می‌توانید پایگاه‌های لول یک و دو را شکست دهید. از آنجا که دوربین سوم شخص بازی کار را برای راه انداختن چندین حمله‌ی هماهنگ و همزمان سخت می‌کند، شما نیاز خواهید داشت که هر کدام از ارتش‌های Piglinها را به صورت جداگانه شکست دهید. بعد از انجام دادن تمام قدم‌های راهنمای بازی Minecraft Legends برای مبتدیان، شما باید به ارتقای ارتش خود و بیشتر کردن قدرت حملاتتان ادامه دهید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *