یادداشت, بازی, راهنمای خرید بازی Nintendo Switch, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمای خرید بازی Xbox Series X/S, مقالات علمی

بهترین بازیکنان بازی NBA 2K22 چه کسانی هستند؟

بازی NBA 2K22

شرکت 2K Sports به روال همیشه حدود یک ماه پیش از عرضه نسخه جدید NBA 2K، از قدرت یا Overall برترین بازیکنان رونمایی کرده است. در ادامه به مرور بهترین بازیکنان بازی NBA 2K22 از لحاظ Overall خواهیم پرداخت.

عرضه سالانه و مرتب شبیه‌سازهای ورزشی در سال‌های اخیر به موضوعی طبیعی تبدیل شده است و مجموعه NBA 2K هم در این میان استثنا نیست. درست مانند مجموعه FIFA و PES، طرفداران ورزش بسکتبال هم توجه زیادی به Rating یا Overall بازیکنان موردعلاقه خود در نسخه‌های داشته و به شدت روی آن حساس هستند. برای درک این موضوع، کافی است به صفحه توییتر بازی NBA 2K22 مراجعه کنید تا کاملا متوجه ماجرا شوید.

شرکت 2K Sports هم درست مانند همیشه، چندین روز پیش از عرضه نسخه جدید از Overall بازیکنان شاخص NBA رونمایی کرد که حاشیه‌های زیادی هم در برداشت. از اعتراض برخی بازیکنان جوان‌تر برای کم بودن عدد نهایی Overall گرفته تا تعریف و تمجیدی که برخی از ستاره‌ها نسبت به هم داشتند. نکته‌ای که در این میان باید به آن توجه کنیم، این است که نرخ قدرت بازیکنان صرفا به عملکرد فصل گذشته مسابقات NBA بستگی ندارد و سازندگان آمار چندین فصل اخیر را برای سطح بندی در نظر می‌گیرند. بنابراین، ممکن است برخی از بازیکنان با عملکرد معمولی یا حتی ضعیف در فصل گذشته، Overall بیشتری نسبت به بازیکنانی داشته باشند که در فصل 2020-2021 خوش درخشیدند. در ادامه، به مرور بهترین بازیکنان NBA 2K22 خواهیم پرداخت.

بهترین بازیکنان NBA 2K 22

10- دیمین لیلارد (Damian Lillard)

Rating یا سطح: ۹۴

بازی NBA 2K22

دیمین لیلارد که یکی از بهترین پوینت گاردهای (Point Guard) لیگ محسوب می‌شود، در فصل گذشته مانند همیشه درخشان عمل کرد. او با این که نتوانست با تیم خود یعنی Portland Blazers از مرحله اول Play-off صعود کند، با تیم ملی آمریکا به عنوان یکی از بازیکنان اصلی، قهرمان مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد. لیلارد مانند فصول گذشته به مسابقه All-Star راه پیدا کرد و بدون شک یکی از بهترین بازیکنان فصل 2020-2021 لیگ NBA بود. اورال این بازیکن در بازی NBA 2K22 درست مانند نسخه سال گذشته روی عدد ۹۴ ایستاده و تغییر خاصی را به خود ندیده است. لیلارد یکی از چندین ستاره‌ی حال حاضر لیگ محسوب می‌شود که هنوز رویای به دست آوردن اولین حلقه قهرمانی خود را در سر می‌پروراند و با این که شانس زیادی جلوی سوپرتیم‌های تشکیل شده مانند Brooklyn Nets و Los Angles Lakers ندارد، اما هنوز برای این مهم تلاش می‌کند.

9- جیمز هاردن (James Harden)

Rating یا سطح: ۹۴

بازی NBA 2K22

ارزشمندترین بازیکن سال ۲۰۱۸ و یکی از گران قیمت‌ترین بازیکن‌های NBA، با این که امید زیادی به فصل گذشته داشت، زیاد خوش شانس نبود. جیمز هاردن پس از چندین سال درخشش با لباس تیم Huston Rockets بالاخره تصمیم به جدایی گرفت و به Brooklyn Nets پیوست؛ اما همان طور که اشاره شد زیاد خوش اقبال نبود و بخش بزرگی از فصل را به خاطر مصدومیت از دست داد. هاردن یکی از بهترین مغز متفکرهای NBA محسوب می‌شود که می‌توانیم این موضوع را با توجه به میانگین پاس گل‌های او در هر بازی متوجه شویم. آقای ریش در نسخه جدید با افت یک واحدی در Rating نسبت به فصل گذشته روبرو شده و با عدد ۹۴ به عنوان نهمین بازیکن برتر بازی NBA 2K22 شناخته می‌شود. البته این کاهش نباید زیاد تعجب برانگیز باشد؛ چرا که او حتی در اوقاتی که گرفتار مصدومیت نبود هم موفق به تکرار بازی‌های درخشان سال‌های گذشته نشد. هاردن حتی پس از بازگشت از مصدومیت هم نتوانست کار خاصی جلوی تیم Milwaukee Bucks انجام دهد و تیم خود را راهی فینال کنفرانس شرق کند.

۸- لوکا دانچیچ (Luka Duncic)

Rating یا سطح: ۹۴

بازی NBA 2K22

Overall لوکا دانچیچ در بازی NBA 2K22 از اهمیت به شدت بالایی برخوردار است؛ چرا که شرکت 2K Sports عکس این بازیکن را برای کاور و پوستر بازی در نظر گرفته است. این ستاره ۲۲ ساله و اهل اسلوونی تیم دالاس ماورکیس (Dallas Mavericks)، در فصل گذشته واقعا به جایگاهی که لیاقتش را داشت نرسید. تیم او در مسابقات NBA در مرحله اول Play-off حذف شد و نتوانست در المپیک ۲۰۲۰ هم مقامی بهتر از جایگاه چهارم با تیم ملی اسلوونی بگیرد. همچنین، با این که از نام لوکا دانچیچ به عنوان یکی از نامزدهای ارزشمندترین بازیکن سال یاد می‌شد، او حتی در سه نامزد نهایی هم دیده نشد. اما همه این ناکامی‌ها به منظور سطح پایین بسکتبال او نیست؛ او از سه فصل حضور خود در NBA، دو دفعه در تیم All Star حضور داشته و یکی از بهترین امتیاز آوران لیگ شناخته می‌شود. علاوه بر این، باید بدانید که او در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ میانگین ۲۷.۷ امتیاز در هر بازی را از خود بر جای گذاشته و از این حیث حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

۷- جوئل امبید (Joel Embiid)

Rating یا سطح: ۹۵

بازی NBA 2K22

جوئل امبید بدون شک یکی از بهترین Centerهای لیگ محسوب شده و نام او هم در سه نامزد نهایی ارزشمندترین بازیکن سال قرار داشت. اما ظاهرا ناکامی‌های این بازیکن با تیم Philadelphia 76ERS در مسابقات Play-off تمامی ندارد. امبید موفق شد با کمک هم تیمی‌های خود فصل عادی را به عنوان صدرنشین کنفرانس شرق تمام کند و در مرحله اول مسابقات حذفی هم به راحتی از سد تیم Washington Wizards عبور کرد. اما در دور دوم Play-off، در کمال ناباوری مقابل تیم Atlanta Hawks حذف شد و از رسیدن به فینال کنفرانس شرق باز ماند. اما این موضوع و ناکامی در مسابقات حذفی هم نمی‌تواند از حضور جوئل امبید در بین بهترین بازیکنان بازی NBA 2K22 جلوگیری کند. این فرد در پست خود یک بازیکن کامل محسوب می‌شود و قادر است هم نزدیک به حلقه و هم از پشت خط سه امتیازی رقبای خود را تنبیه کند. حال باید صبر کرد و دید که آیا امبید در فصل آینده می‌تواند از پس سوپرتیم‌های تشکیل شده در NBA برآید یا خیر.

۶- نیکولا یوکیچ (Nikola Jokic)

Rating یا سطح: ۹۵

بازی NBA 2K22

دیدن نام ارزشمندترین بازیکن سال در بین برترین‌های بازی NBA 2K22 به هیچ وجه تعجب آور نیست. نیکولا یوکیچ فصل فوق‌العاده‌ای را از لحاظ فردی پشت سر گذاشت و موفق شد با کمال لیاقت جایزه MVP را به دست آورد. این بازیکن صربستانی که لقب جوکر را از سوی رسانه‌ها دریافت کرده، هم در فصل عادی با تیم Denver Nuggets خوش درخشید و هم توانست در دور اول مسابقات حذفی تیم Portland Blazers را از پیش رو بردارد. اما او در ادامه زیاد خوش شانس نبود و نتوانست حریف قهرمان کنفرانس غرب و یکی از دو فینالیست نهایی لیگ، یعنی تیم Phoenix Suns شود. البته مهم‌ترین دلیل این شکست را می‌توانیم مصدومیت جمال موری (Jamal Murray)، بهترین هم تیمی نیکولا یوکیچ از لحاظ آمار، بدانیم. نیکولا یوکیچ در نسخه جدید شبیه‌ساز بسکتبال شرکت 2K سطح یا Rating معادل ۹۵ را به خود اختصاص داده و از این لحاظ ششمین بازیکن برتر اثر مذکور محسوب می‌شود.

۵- کوای لنرد (Kawhi Leonard)

Rating یا سطح: ۹۵

بازی NBA 2K22

کوای لنرد و تیم Los Angles Clippers بدون شک یکی از بدشانس‌ترین‌های فصل 2020-2021 بودند. آن‌ها در فصل عادی فوق‌العاده کار کردند و به عنوان تیم چهارم راهی مسابقات Play-off شدند و حتی در دور اول هم با شایستگی، لوکا دانچیچ و تیم Dallas Mavericks را حذف کردند. اما هنگامی که وارد دور دوم شدند، بدشانسی‌های آن‌ها شروع به خودنمایی کرد. کوای لنرد مصدوم شد و فصل را از دست داد و تیم Utah Jazz در آماده‌ترین حالتش تیم لس آنجلس کلیپرز را با غیبت بهترین بازیکن خود حذف کرد. اما با این حال، بخش بزرگی از کارشناسان و طرفداران اعتقاد دارند که اگر کوای لنرد به این بازی می‌رسید، لس آنجلس کلیپرز حداقل می‌توانست به فینال کنفرانس غرب صعود کند. اما این پایان کار نیست؛ چرا که Kawhi Leonard عادت دارد با هر تیمی به قهرمانی برسد و سپس آن را ترک کند؛ به همین دلیل، کار او هنوز با شهر لس آنجلس و تیم کلیپرز تمام نشده است. او قرار داد خود را تمدید کرده و قصد دارد در فصل آینده با پاول جرج (Paul George) و سایر هم تیمی‌های خود، به عنوان قهرمانی حمله کند.

۴- استفن کری (Stephen Curry)

Rating یا سطح: ۹۶

بازی NBA 2K22

استفن کری که برخی از افراد از او به عنوان بهترین شوتیست تاریخ بسکتبال یاد می‌کنند، با این که از لحاظ فردی فصل فوق‌العاده‌ای را پشت سر گذاشت، از لحاظ تیمی یکی از بدترین فصل‌های عمر خود را تجربه کرد. استفن کری و تیم Golden State Warriors که در طی دهه گذشته همواره یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بود، در فصل ۲۰۲۱ حتی به پلی آف هم نرسید. گلدن استیت فصل عادی را در رده نهم کنفرانس غرب تمام کرد و حتی با وجود شانس مجدد در مسابقاتی تحت عنوان Play-in، بازهم نتوانست به Play-off و مسابقات حذفی اصلی صعود کند. اما بهتر است همه ناکامی‌های تیمی استفن کری را فراموش کنید؛ او در فصل گذشته نه تنها بالاترین میانگین امتیاز لیگ را ثبت کرد، بلکه بهترین میانگین امتیازی حضورش در NBA را هم بهبود بخشید. او جزو سه نامزده نهایی ارزشمندترین بازیکن سال قرار گرفت و شاید به خاطر ناکامی‌های تیمی موفق به دریافت آن نشد. Overall استفن کری در بازی NBA 2K22 کاهشی یک واحدی نسبت به نسخه سال گذشته را به خود دیده، اما با این حال او هنوز هم در بین برترین‌ها قرار دارد. برخلاف فصل گذشته، فصل آینده قرار است حسابی برای طرفداران تیم Golden state هیجان انگیز باشد. کلی تامپسون (Klay Thompson) پس از مدت‌ها مصدومیت قرار است به بسکتبال بازگردد و یک بار دیگر به همراه استفن کری زوج ترسناک Splash Brothers را تشکیل دهد؛ زوجی که می‌تواند به کابوس هر حریفی تبدیل شود.

۳- یانیس آنته توکمپو (Giannis Antetokounmpo)

Rating یا سطح: ۹۶

بازی NBA 2K22

اگر بخواهیم از یانیس آنته توکمپو به عنوان خوش بخت‌ترین مرد حال حاضر در کره زمین یاد کنیم، اشتباه نکرده‌ایم. یانیس که به هیولای یونانی (Greek Freak) معروف است، در سن ۲۶ سالگی تمامی افتخارات ممکن را در لیگ NBA کسب کرده است. او امسال به همراه تیم Milwaukee Bucks قهرمان NBA شد و با یک عملکرد خیره‌کننده در مسابقات نهایی، عنوان بهترین بازیکن فینال را هم به خود اختصاص داد. یانیس و تیم میلواکی باکس، در حالی موفق به بردن جام قهرمانی شدند که در اوایل مسابقات فینال ۲-۰ از Phoenix Suns عقب بودند. اما آن‌ها در ادامه نهایت تلاش خود را به کار گرفتند و با پیروزی در چهار مسابقه متوالی، عنوان قهرمانی را کسب کردند. اما همه این اتفاقات در حالی رخ داد که همه فکر می‌‌کردند میلواکی در دور دوم مسابقات حذفی مغلوب Brooklyn Nets می‌شود؛ اما به خاطر مصدومیت‌های بی‌موقع بروکلینی‌ها و کمی چاشنی شانس، از پس مدعی اول قهرمانی گذشتند. با وجود همه این درخشش‌ها، Overall هیولای یونانی در بازی NBA 2K22 نسبت به نسخه سال گذشته تفاوتی نکرده و هنوز عدد ۹۶ را نشان می‌دهد.

۲- کوین دورانت (Kevin Durant)

Rating یا سطح: ۹۶

بازی NBA 2K22

کوین دورانت در حال حاضر به اعتقاد بسیاری از افراد، بهترین بازیکن دنیا است و اگر بخواهیم در این موضوع ریز شویم، به آمارهای قانع کننده‌ای هم برخورد خواهیم کرد. کوین دورانت نه تنها در باشگاه خود Brooklyn Nets، بلکه با تیم ملی آمریکا در المپیک هم حسابی خوش درخشید و بهترین بازیکن المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد. دورانت در حال حاضر رهبر جدی‌ترین مدعی قهرمانی NBA بوده و بیشتر احتمالات خبر از قهرمانی بروکلین نتس در فصل پیش و رو می‌دهند. کوین دورانت، جیمز هاردن و کایری اروینگ یک سوپر تیم را تشکیل داده‌اند و به عنوان یکی از بهترین مثلث‌های تاریخ بسکتبال شناخته می‌شوند و برای هر تیمی حکم یک کابوس را دارند. Overall کوین دورانت در بازی NBA 2K22 روی عدد ۹۶ ثابت شده؛ اما اگر عملکرد فردی او در فصل پیش را ملاک قرار دهیم، سطح او باید بالاتر از این عدد باشد. جالب است بدانید که حتی لبران جیمز هم در توییتر خود اعلام کرد که Overall ایده‌آل برای کوین دورانت، عدد ۹۹ است. از طرفی دیگر، دسته معدودی از طرفداران بسکتبال اعتقاد دارند که کوین دورانت تنها با سوپرتیم‌ها و ستاره‌های متعدد نتیجه می‌گیرد و نمی‌توند مانند لبران جیمز به تنهایی یک تیم را به قهرمانی برساند.

۱- لبران جیمز (LeBron James)

Rating یا سطح: ۹۶

بازی NBA 2K22

لبران جیمز سال‌ها است که در صدر لیست بهترین بازیکنان مجموعه NBA 2K قرار می‌گیرد که با مخالفت عمده برخی از مخالفان همراه است. لبران جیمز در فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ عملکرد معمولی یا حتی ضعیفی داشت و تعداد زیادی از بازی‌های فصل عادی را هم به خاطر مصدومیت از دست داد. لبران جیمز و تیم Los Angles Lakers در دور اول پلی آف مقابل تیم Phoenix Suns مغلوب شدند و چندین بازی را هم با اختلاف زیاد واگذار کردند. همه این موضوعات در کنار عملکرد به شدت ضعیف و رفتار غیرحرفه‌ای (مانند ترک کردن زمین در اواسط بازی)، باعث شد که تصمیم شرکت 2K Sports برای انتخاب لبران جیمز به عنوان بهترین بازیکن بازی NBA 2K22 از لحاظ Rating با انتقادهای زیادی همراه شود. اما همان طور که پیش از این هم اشاره کردیم، معیار مشخص شدن Overall بازیکنان تنها به عملکردشان در یک فصل محدود نیست و سازندگان آمار چند فصل اخیر را در نظر می‌گیرند. اما به اعتقاد خود لبران جیمز که با لقب پادشاه شناخته می‌شود، این عملکرد ضعیف به اتمام رسیده و او فصل آینده را با تمام قدرت دنبال می‌کند. لس آنجلس لیکرز در فصل نقل و انتقالات حسابی پرکار بوده و ستاره‌های سال خورده متعددی مانند راسل وستبروک (Russel Westbrook) و کارملو آنتونی (Carmelo Anthony) را جذب کرده تا به لبران جیمز برای کسب پنجمین عنوان قهرمانی کمک بزرگی کرده باشد. لیکرز هم کم و بیش به عنوان یک سوپرتیم شناخته شده و جدی‌ترین رقیب بروکلین برای کسب عنوان قهرمانی است.

در پایان اگر قصد دارید پیش از عرضه بازی NBA 2K22 به تجربه آخرین شبیه‌ساز بسکتبال شرکت 2K Sports بپردازید، می‌توانید به صفحه خرید بازی NBA 2K21 برای PS4 و خرید بازی NBA 2K21 برای PS5 مراجعه کنید.

نظر شما در مورد بازیکنانی که به آن‌ها پرداختیم چیست؟ به نظر شما جای کدام ستاره در این لیست خالی است؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *