اخبار و رویدادها, بازی

ساخت نسخه جدیدی از سری بازی Call Of Duty توسط اکتیویژن تایید شد

سری بازی Call Of Duty

شرکت اکتیویژن به تازگی ساخت نسخه‌ی جدیدی از سری بازی Call of Duty را در سال ۲۰۲۱ تایید کرد. با تیلنو و جزئیات این خبر همراه باشید.

بر هیچ کس پوشیده نیست که فرانچایز COD همواره یکی از پردرآمد‌ترین مجموعه بازی‌های شرکت اکتیویژن بوده است. این درآمد و فروش بسیار بالا، مجموعه‌ی Call of Duty را وارد چرخه‌ی انتشار سالیانه کرده است و ما تقریبا هر سال، یک بازی جدید از این مجموعه را تجربه می‌کنیم. آخرین نسخه‌ی این مجموعه که Call of Duty: Black Ops Coldwar نام داشت، چند ماه پیش به صورت بین نسلی برای همه‌ی کنسول‌های نسل هشتمی و نهمی منتشر شد و توانست نظر مثبت منتقدان را نیز به خودش جلب کند و هم‌چنین، فروش بسیار خوبی را نیز داشته باشد.

همان‌طور که گفتیم، این فروش بالا سران شرکت اکتیویژن را مجاب به انتشار سالیانه‌ی نسخه‌ای از این مجموعه به دست استودیو‌های مختلف می‌کند. به تازگی و طی نشستی که سرمایه‌گذاران این شرکت برگزار کردند، ساخت نسخه‌ی جدیدی از این مجموعه تا پایان سال ۲۰۲۱ تایید شده است. در حالی که هنوز مشخص نیست وظیفه‌ی ساخت این نسخه از بازی بر عهده‌ی کدام استودیو قرار می‌گیرد، اما اکتیویژن ادعا می‌کند که این بازی معرفی نشده، یک تجربه‌ی «با ارزش» را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

سری بازی Call Of Duty

گرچه که هنوز سازندگان این بازی به صورت رسمی مشخص نشده‌اند، اما تعداد بسیار زیادی از کسانی که تجربه‌ی لو دادن اطلاعات نسخه‌های گذشته‌ی سری بازی Call of Duty را داشته‌اند، استودیوی Sledgehammer را سازنده‌ی این بازی می‌دانند. یکی از بزرگ‌ترین دلایلی که این استودیو را به محتمل‌ترین گزینه تبدیل می‌کند، استخدام ۱۵۰ نفر از سراسر جهان به عنوان نیروی کار توسط این استودیو است. هم‌چنین، لازم به ذکر است که ما از سال ۲۰۱۷ تا به امروز هیچ نسخه‌ی جدیدی از این مجموعه که توسط اسلج‌همر ساخته شده باشد را ندیده‌ایم. اگر تمام شواهد را کنار هم قرار دهیم، می‌توانیم با اطمینان بگوییم که استودیو Sledgehammer Games در حال ساخت یک بازی جدید از این فرانچایز است. نسخه‌ای که می‌تواند دنباله آثار قبلی همین شرکت یعنی Advanced Warfare و یا World War باشد.

شرکت اکتیویژن نیز در این میان دقت بسیار بالایی را در لو نرفتن هرگونه اطلاعاتی از بازی به خرج داده است و  تا به امروز تنها موردی که به صورت رسمی از آن خبر داریم، ساخت نسخه‌ی جدید سری بازی Call of Duty در سال ۲۰۲۱ است. اگر این شرکت بخواهد مانند روال همیشه به معرفی و انتشار این نسخه بپردازد، احتمالا این بازی در ماه می (May) معرفی شود و در بازه‌ی زمانی بین اکتبر (October) و نوامبر (November) نیز توسط اکتیویژن منتشر شود.

یکی از نکات جالبی که درباره‌ی این بازی وجود دارد، پشتیبانی از بخش بتل رویال این سری یعنی Warzone است. این مورد نیز جزو مواردی است که تقریبا می‌توان صحت آن را تایید کرد. راب کاستیچ (Rob Kostich)، رئیس شرکت اکتیویژن از بتل رویال محبوب این سری، به عنوان بخش مرکزی و «آینده» یاد کرد و آن را بخش بسیار مهمی از فرانچایز Call Of Duty دانست.

به هر حال انتشار یک نسخه‌ی جدید با داستانی جذاب توسط استودیو Sledgehammer برای طرفداران این مجموعه بسیار هیجان انگیز است و به‌خصوص حالا که وارد نسل نهم بازی‌های ویدیویی شده‌ایم، استفاده‌ی حداکثری از قدرت کنسول‌های جدید سونی و مایکروسافت و ساخت یک تجربه‌ی تماما اکشن، توام با جلوه‌های بصری فوق‌العاده می‌تواند هر گیمری را برای تجربه‌ی آن وسوسه کند.

نظر شما چیست؟ آیا ما امسال شاهد انتشار یک نسخه‌ی جدید از سری بازی Call Of Duty توسط استودیو اسلج‌همر خواهیم بود یا این‌که استودیوی دیگری وظیفه‌ی ساخت این اثر را بر عهده می‌گیرد؟ نظراتتان با ما در میان بگذارید.

اگر به تجربه‌ی نسخه‌ی جدید این سری نپرداخته‌اید، می‌توانید با خرید بازی Call Of Duty: Black Ops Coldwar برای پلی استیشن ۴ و یا پلی اسیتشن ۵ از فروشگاه تیلنو، پا به دوران جنگ سرد بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید