پوستر بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

نکاتی که باید در مورد بازی Resident Evil Village بدانید

بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village که فاصله زیادی تا زمان انتشار ندارد، در چند روز اخیر میزبان اطلاعات جدید و هیحان‌انگیزی مانند ویژگی‌های محیط و گرگینه‌ها شده است.

شرکت Capcom که چند روز بیش‌تر تا عرضه بازی Resident Evil Village فاصله ندارد، حسابی روی بازاریابی ساخته خود کار می‌کند و جزئیات مختلف آن را بازیکنان به اشتراک می‌گذارد. از منتشر کردن اطلاعات بیش‌تر در مورد دشمنان گرفته تا محیط و گیم‌پلی؛ در ادامه این مقاله سعی می‌کنیم مهم‌ترین اطلاعات جدید این بازی را با شما در میان بگذاریم.

محیط

بازی Resident Evil Village

سازندگان پیش از این ادعا کرده بودند که رزیدنت اویل جدید از نسخه هفتم بزرگ‌تر خواهد بود؛ اما با توجه به اطلاعاتی که در این چند وقت منتشر شده می‌توانیم بگوییم که ویلیج بزرگ‌ترین شماره کل مجموعه است. جالب است بدانید که اعضای Capcom در طی مصاحبه‌ای که با مجله Game Informer داشتند، تایید کردند که Resident Evil 8 بزرگ‌ترین محیط را در بین تمامی نسخه‌های سری خواهد داشت. اما این بزرگی نقشه با بیش‌تر شدن جزئیات آن موازی است و امکان تعامل مستقیم با آن‌ها وجود خواهد داشت. از طرفی دیگر، محیط نسخه هشتم مسطح نخواهد بود و هر محیطی دارای چند طبقه است. به همین دلیل، موقعیت‌های جدیدی در گیم‌پلی به وجود خواهد آمد که پیش از این در بازی‌های گذشته وجود نداشت. ایتن (Ethan)، که به عنوان شخصیت اصلی شناخته می‌شود هم نسبت به Resident Evil 7 سریع‌تر حرکت می‌کند تا سرعت گیم‌پلی با بزرگی نقشه زیاد شود. البته از آن جایی که سازندگان به هیچ وجه قصد ندارند از ترسناک بودن بازی خود بکاهند، سرعت و شدت برخورد با دشمنان را بیش‌تر کرده‌اند.

گرگینه ها در بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village

آن طور که از تریلرها و نمایش‌های رزیدنت اویل 8 به نظر می‌رسد، این بازی از تنوع خوبی در زمینه دشمنان برخوردار است و Ethan باید تا پایان ماجراجویی خود با انواع مختلفی از موجودات ترسناک و عجیب‌غریب مبارزه کند. یکی از این موجودات که خیلی هم ترسناک به نظر می‌رسد، گرگینه‌ها هستند که در خود بازی با نام Lycanها شناخته می‌شوند. با توجه به گفته‌ی سازندگان، گرگینه‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلفی ظاهر می‌شوند و رفتارشان نیز با توجه به شرایط موجود و کارهای بازیکن تغییر می‌کند. برای مثال، اگر آن‌ها به صورت گروهی دور Ethan قرار گیرند خیلی تهاجمی عمل می‌کنند؛ اما اگر به صورت انفرادی به سمت بازیکن حمله کنند شیوه‌ی تدافعی‌تری را در پیش می‌گیرند تا شانس زنده ماندن بیش‌تری داشته باشند. نکته‌ی جالب دیگری که در مورد Lycanها وجود دارد، قابلیت مخفی شدنشان است. در واقع، آن‌ها می‌توانند در بوته‌ها و سایر مکان‌ها مخفی شوند تا بازیکن را غافلگیر کنند.

هم‌‌چنین، گرگینه‌ها دشمنان به شدت سرسختی هستند و Ethan کار سختی برای کشتن و پشت سر گذاشتن آن‌ها دارد. Lycanها خیلی سریع و چابک هستند و می‌توانند راه‌های طولانی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پشت سر بگذارند؛ پس فرار کردن از دست آن‌ها هم گزینه مناسبی نخواهد بود. در همین حال، آن‌ها می‌توانند از موانع و ساختمان‌ها بالا بروند یا حتی دیوارها را برای دنبال کردن بازیکن بشکنند. با توجه به این قابلیت‌ها، فرار کردن یا قایم شدن از دست گرگینه‌ها یک راه‌حل موقتی است و خیلی دوام نخواهد آورد.

مکانیک شکار

بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil 8 برای اولین بار در تاریخ کل مجموعه، شامل مکانیک شکار کردن می‌شود. بازیکن می‌تواند در سطح این روستا حیوانات مختلفی را ببیند و آن‌ها را شکار کند. شاید شکار کردن این حیوانات همراه با هدر دادن گلوله باشد، اما گوشت آن‌ها حسابی مفید خواهد بود. اگر بازیکن این گوشت‌ها را برای دوک (Duke)، فروشنده حاضر در بازی، ببرد او می‌تواند با استفاده از آن‌ها غذا بپزد. هر غذایی ویژگی خاص خودش را دارد و می‌تواند خط سلامتی، سرعت و گارد دفاعی Ethan را ارتقاء دهد.

ارتقاء اسلحه‌ها

بازی Resident Evil Village

Duke می‌تواند علاوه بر ارتقاء ویژگی‌های پایه Ethan، اسلحه‌های او را هم Upgrade کند. برای قدرتمندتر کردن اسلحه‌های خود کافی است پول رایج در بازی Resident Evil Village که پس از کشتن دشمنان به دست می‌آورید را جمع کنید و به پیش دوک ببرید. تازه این پایان کار نیست و شما می‌توانید علاوه بر ارتقاء اسلحه‌ها خود، اسلحه‌های جدید هم بخرید.

هر اسلحه‌ای قابلیت Upgrade خاص خود را دارد و می‌توانید با ارتقاء بخش‌های مختلف آن، قدرت شلیک خود را بیش‌تر کنید. اما این Upgradeها جدا از قابلیت خرید و نصب Modها است. هر Mod ویژگی خاص خود را دارد و می‌تواند عملکرد یک اسلحه در یک زمینه خاص را بهبود ببخشد. برای مثال شما می‌توانید با خرید یک خشاب قوی‌تر و نصب آن روی یک اسلحه کمری، تعداد گلوله‌های خشاب خود را افزایش دهید.

حالت عکاسی یا Photo Mode

بازی Resident Evil Village

همین چند روز پیش بود که شرکت Capcom برای اولین بار ویدیویی از اجرای بازی Resident Evil 8 روی PS4 Pro منتشر کرد. فارغ از بحث اجرای بازی و نکات فنی، موردی که توجه طرفداران را جلب کرد وجود یک ویژگی جدید است. با این که پیش از این Capcom صحبتی در این باره نکرده بود، می‌توانیم در این ویدیو نشانه وجود Photo Mode را مشاهده کنید. هنگام پخش یکی از میان پرده‌ها، علامتی در گوشه تصویر ظاهر می‌شود و می‌گوید «برای وارد شدن به Photo Mode دکمه Start را فشار دهید». حالا که بازیکنان از وجود حالت Photo Mode آگاهی دارند، انتظار می‌رود که سازندگان به طور کامل از آن رونمایی کنند و ویژگی‌های مختلفش را با بازیکنان در میان بگذارند.

بازگشت حالت The Mercenaries

بازی Resident Evil Village

The Mercenaries نام یک حالت مستقل از بازی اصلی است که شرکت Capcom در سال ۱۹۹۹ و با بازی Resident Evil 3: Nemesis از آن رونمایی کرد. از آن زمان به بعد، این حالت محبوبیت زیادی نزد هواداران پیدا کرد و با عرضه هر نسخه‌ی جدید کامل‌تر شد. این حالت در نسخه‌های مختلف مجموعه مانند Resident Evil 4، Resident Evil 5 و Resident Evil 6 موجود بود و حتی یک بار به عنوان یک اسپین آف (Spinoff) کامل روی کنسول 3DS منتشر شد. اما چند وقتی است که دیگر نامی از The Mercenaries نیست و بازیکنان بارها خواستار بازگشت این حالت شده‌اند. این خواسته‌ها پس از انتشار بازی Resident Evil 3 Remake و غیبت این حالت بیش‌تر شد. اما آن طور که از شرایط مشخص است، Capcom بالاخره به حرف طرفداران گوش کرده و آن را در نسخه‌ی هشتم باز خواهد گرداند.

البته حالتی که قرار است در بازی Resident Evil 8 شاهد آن باشیم، بهبودهایی نسبت به نسخه‌های قبل خواهد داشت. The Mercenaries نام حالتی است که بازیکن باید در طی یک مدت زمان محدود میان مکان‌های مختلف حرکت کند. اما این جا به جایی به هیچ وجه آسان نیست و گروه بزرگی از دشمنان در این میان، راه را برای Ethan سخت می‌کنند. بازیکن باید در این حالت علاوه بر توجه به زمان باقی مانده، دشمنان خود را نیز پشت سر بگذارد و زنده بماند. اما این بار شخصیت Duke یک تفاوت را رقم خواهد زد و می‌تواند مانند بخش داستانی، به Ethan در راه پیش‌ورو کمک کند. بازیکن می‌تواند با جمع کردن پول رایج بازی در بخش  The Mercenaries  آیتم‌ها و اسلحه‌های جدید بخرد، آن‌ها را ارتقاء دهد یا قدرت‌های شخصیت خود را بیش‌تر کند.

دموهای قابل بازی

Resident Evil Village

اگر شما جزء کاربران PS5 هستید، می‌توانید دمو Maiden که چند وقتی در دسترس قرار دارد را به طور رایگان تجربه کنید. اما این پایان کار نیست و همان طور که شرکت Capcom قول داد، دموهای دیگری هم برای کاربران پلتفرم‌های دیگر در دسترس قرار خواهد گرفت. بازیکنان همه پلتفرم‌های می‌توانند از تاریخ ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۱ می)، به تجربه دمو Village و Castle بپردازند. این دو دمو روی هم زمانی نزدیک به یک ساعت دارند و تا زمان عرضه خود بازی Resident Evil Village در دسترس خواهند بود.

بازی Resident Evil 8 در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۷ می) برای پلتفرم‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس-اس، رایانه‌های شخصی و Google Stadia منتشر خواهد شد.

اگر قصد دارید جدیدترین نسخه Resident Evil را تجربه کنید، می‌توانید در روز عرضه به صفحه خرید بازی Resident Evil Village برای PS4 و خرید بازی Resident Evil Village برای PS5 مراجعه کنید.

نظر شما در مورد رزیدنت اویل 8 چیست؟ آیا این بازی می‌تواند انتظارات را برآورده کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید