بازی, پوستر بازی, نمایش و پیش نمایش, یادداشت

بازی Resident Evil Village: حقایقی عجیب از Lady Dimitrescu

بازی Resident Evil Village

در زمان معرفی بازی Resident Evil Village یکی از مواردی که توانست توجه بازیکنان را به خود جلب کند، کاراکتر بانو دیمیترسکو (Lady Dimitrescu) بود. حال در این مطلب قصد داریم حقایقی عجیب از این شخصیت را معرفی کنیم. با تیلنو همراه باشید.

در بازی Resident Evil Village که در ژوئن ۲۰۲۰ معرفی شد، باری دیگر در قالب ایتن وینترز (Ethan Winters) قرار خواهیم گرفت. این‌بار او به دنبال دخترش می‌گردد که توسط کریس ردفیلد (Chris Redfield)، پروتاگونیست مشهور سری Resident Evil ربوده شده است. با وجود هشدار ساکنین دهکده، ایتن وارد قلعه دیمیترسکو (Dimitrescu) شده و متوجه تصمیم آلسینا دیمیترسکو (Alcina Dimitrescu) برای استفاده از دختر او در مراسمی خاص مربوط به مادر میراندا (Mother Miranda) می‌شود. بانو دیمیترسکو سه دختر دارد که هیچ‌یک از آن‌ها در حد و اندازه‌های مادرشان ظاهر نمی‌شوند. پس از آنکه مادر میراندا دهکده را به حال خود رها کرد، این مکان تحت کنترل بانو دیمیترسکو و دیگر موجودات ترسناکی که سری رزیدنت اویل به واسطه آن مشهور شده، قرار می‌گیرد.

قد حدود ۲۹۰ سانتی متری

بانو دیمیترسکو (Lady Dimitrescu) بازی Resident Evil Village

خون‌آشام بزرگ بازی رزیدنت اویل ویلیج یعنی بانو دیمیترسکو قدی به بلندی بیش از ۲۹۰ سانتی متر دارد که به موجب آن از قد‌بلند‌ترین انسان تاریخ در حدود ۱۷ سانتی متر بلند‌تر است. همچنین ایتن وینترز، پروتا‌گونیست اثر مذکور که از بازی Resident Evil 7 بازگشته، از این کاراکتر در حدود ۱۰۶ سانتی متر کوتاه‌تر است. بانو دیمیترسکو قادر است طول انگشتان خود را افزایش داده و آن‌ها را به تیغه تبدیل کند. ممکن است این توانایی او تنها به انگشتان محدود نشده و عاملی برای قد بلند این خون‌آشام باشد. این احتمال وجود دارد که توانایی‌های ذکر شده در اثر یک ویروس به وجود آمده و عوارض جانبی آن محسوب ‌شوند. در صورت تبدیل شدن این فرضیه به حقیقت، انتظار می‌رود ماهیت ویروس قبل از جهشی بزرگ آشکار شود. اگر قد بلند بانو دیمیترسکو برای شما شوکه کننده بوده، باید به این نکته اشاره کنیم که سایز کفش او ۴۳ سانتی متر است.

Sanguis Virginis

بانو دیمیترسکو (Lady Dimitrescu) بازی Resident Evil Village

بانو دیمیترسکو با پیروی از سنتی که از طریق خاندانش به او منتقل شده، از خون قربانیانش برای ایجاد طعمی خاص در نوشیدنی خود بهره می‌برد. این اقدام باعث می‌شود نوشیدنی به وجود آمده از انواع معمول متفاوت باشد. این نوشیدنی با نام سنگوییس ویرجینیس (Sanguis Virginis) شناخته می‌شود که در زبان انگلیسی خون دوشیزه (Maiden’s Blood) ترجمه می‌شود. نوشیدنی سنگوییس ویرجینیس در بطری خاصی نگهداری می‌شود که با نقره تزئین شده است. از آنجایی که بانو دیمیترسکو و فرزندانش خون آشام هستند، احتمالا استفاده از این نوشیدنی ساخته شده با خون، برای آن‌ها خواص ترمیم کننده یا تقویت کننده خواهد داشت. همانطور که از نام نوشیدنی مذکور مشخص است، آلسینا ترجیح می‌دهد آن را با استفاده از خون دختران جوان بسازد؛ زیرا خون آن‌ها «پاک‌ترین خون» ممکن است.

الهام از افسانه‌ های محلی در بازی Resident Evil Village

بانو دیمیترسکو (Lady Dimitrescu) بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village به عنوان یک اثر ترسناک الهامات بسیاری از باور عامیانه (فولکلور) مردم اروپای شرقی در رابطه با خون‌آشام‌ها گرفته است. این ویژگی شامل لیدی دیمیترسکو و سه فرزند او نیز می‌شود؛ زیرا آن‌ها شباهت بسیاری به دراکولا و سه عروس خون‌آشامش دارند. در باور عامیانه دراکولا و سه عروس او به منظور حفظ جوانی‌شان اقدام به دزدیدن نوزادان می‌کنند. لیدی دیمیترسکو و سه دخترش نیز عملی مشابه را انجام می‌دهند که به موجب آن دختر ایتن وینترز دزدیده شده و او به قصد نجات فرزندش وارد قلعه می‌شود. در کنار خون‌آشام بودن، دراکولا به عنوان یک جادوگر نیز شناخته شده و قادر است به حیوانات مختلفی تبدیل شود.

براساس گفته تومونوری تاکانو (Tomonori Takano)، کارگردان هنری بازی Resident Evil Village، شخصیت لیدی دیمیترسکو براساس هاچیشاکوساما (Hachishakusama) طراحی شده است. در افسانه‌های کشور ژاپن آمده است که هاچیشاکوساما زنی قدبلند با لباس و کلاه سفید است که موهای سیاه و صدایی کلفت دارد. او قربانیان جوان و بی‌گناه را ترجیح داده و تا رسیدن زمان مناسب شکار، آن‌ها را دنبال می‌کند. علاوه بر این تومونوری تاکانو گفته است که برای طراحی لیدی دیمیترسکو از ظاهر آنجلیکا هیوستون (Anjelica Huston) در فیلم The Addams Family الهام گرفته است.

بازی Resident Evil Village در تاریخ ۷ مه ۲۰۲۱ (۱۷ اردیبهشت) روی پلتفرم‌های PC، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس عرضه خواهد شد.

منبع: GameRant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید