اخبار و رویدادها, بازی, کنسول

بازی های جدیدی که به سرویس ایکس باکس گیم پس اضافه می‌شوند

گیم پس

طبق روال معمول، مایکروسافت باز هم بازی‌های جدیدی را به سرویس ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) اضافه می‌کند که در میان آن‌ها نام‌هایی مانند NBA 2K 21 و Star Wars: Squadrons دیده می‌شود. با تیلنو همراه باشید.

با این که پیش از شروع ماه مارس سرویس ایکس باکس گیم پس میزبان بازی‌های جدیدی مانند Dirt 5 شده بود، مایکروسافت قصد دارد آثار بیش‌تری را به سرویس محبوب خود اضافه کند. این بار، طرفداران بازی‌های ورزشی می‌توانند بیش‌ترین استفاده‌ی ممکن را ببرند؛ چرا که در لیست بازی‌های جدید آثاری مانند NBA 2K 21 و Madden 21 به چشم می‌خورد. البته، همان طور که پیش از این هم انتظار می‌رفت، اضافه شدن بازی‌های جدید به معنی خروج برخی آثار قدیمی است. جذاب‌ترین اثری که این ماه Game Pass را ترک می‌کند، بازی Witcher 3 است که مدت‌ها در این سرویس حضور داشت.

هم چنین، در حالی که آثار ورزشی بخش عمده‌ای از بازی‌های جدید را تشکیل می‌دهند، Star Wars: Squadrons می‌تواند تجربه‌ی به شدت شیرینی برای طرفداران جنگ ستارگان باشد. البته توجه کنید که همه‌ی بازی‌های جدید در روز اول برای پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس نیستند و کاربرانی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند، باید کمی بیش‌تر صبر کنند.

گیم پس

بازی‌ های جدید ایکس باکس گیم پس

اول از همه با اثری شروع می‌کنیم که از همین حالا در دسترس مشترکین Xbox Game Pass Ultimate قرار دارد. بازی Madden NFL 21 که حکم شبیه‌ساز فوتبال آمریکایی را دارد، از همین حالا جزئی از سرویس EA Play است. توجه کنید که مشترکین گیم پس معمولی نمی‌توانند به تجربه‌ی این بازی بپردازند و حتما باید اشتراک خود را به نسخه‌ی Ultimate ارتقاء دهند. علاوه بر این موضوع، Madden NFL 21 تنها برای دو کنسول ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس/اس منتشر می‌شود و کاربران پلتفرم PC حداقل در زمان حاضر نمی‌توانند به تجربه‌ی این اثر بپردازند.

اثر بعدی که باید به آن اشاره کنیم، بازی Football Manager 21 است که از همین امروز در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی قرار می‌گیرد. نسخه‌ی Xbox Edition این بازی نیز از همین حالا روی کنسول ایکس باکس و رایانه‌های شخصی قابل تجربه است.

در این نقطه هم می‌رسیم به بزرگ‌ترین اثری که به گیم پس اضافه می‌شود. بازی NBA 2K 21 که از قضا برای ایکس باکس سری ایکس/اس هم بهینه سازی شده، از همین امروز وارد Game Pass می‌شود. نسخه‌ی نسل هشتمی این بازی که پیش از عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی منتشر شده بود، با انتقادهای زیادی دست و پنجه نرم کرد. بسیاری اعتقاد داشتند که این بازی هیچگونه تفاوتی با نسخه‌ی سال قبل ندارد و چیز خاصی ارائه نمی‌دهد. اما هنگامی که نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ی 2K 21 برای کنسول‌های نسل هشتمی منتشر شد، ماجرا به طور کامل متحول شد. جنبه‌های بصری و گرافیکی نسخه‌ی بهینه سازی شده آنقدری خوب بود که بتواند بازیکنان و منتقدان را تا حدی راضی نگه دارد.

از شبیه‌ساز بسکتبال شرکت 2K که بگذریم، به Squadrons می‌رسیم. بازی Star Wars: Squadrons که در دنیای جنگ ستارگان قرار دارد، در تاریخ نامعلومی از ماه مارس راهی سرویس Xbox Game Pass Ultimate و EA Play می‌شود. این بازی که تمرکز خود را روی نبردهای هوایی گذاشته، ماجرای نبرد میان امپراطوری و نیروی مقاومت را به تصویر می‌کشد و علاوه بر یک بخش داستانی به نسبت کوتاه، دارای حالت‌های چندنفره و آنلاین هم است. انتظار می‌رود که Star Wars: Squadrons پیش از شروع سال جدید شمسی راهی این سرویس شود.

آخرین اثری که باید به آن اشاره کنیم، بازی NHL 21 است که به عنوان شبیه‌ساز هاکی روی یخ شناخته می‌شود. این بازی هم مانند Squadrons و Madden، تنها در دسترس مشترکین نسخه‌ی Ultimate قرار می‌گیرد. به گفته‌ی مایکروسافت، NHL 21 در اوایل ماه آپریل راهی گیم پس آلتمیت می‌شود. به طور ساده‌تر، طرفداران ورزش هاکی روی یخ می‌توانند تا پایان ماه فروردین به تجربه‌ی این بازی بپردازند.

بسته های الحاقی و به روز رسانی های جدید

اگر شما هم جزء مشترکان سرویس اشتراکی ایکس باکس به شمار می‌آیید، می‌توانید تا تاریخ ۱۸ اسفند دو DLC بازی Control را با تخفیفی ۵۰ درصدی تهیه کنید. طرفداران بازی Gears 5 هم می‌توانند از همین حالا به تجربه‌ی DLC جدیدی که با نام Operation 6 شناخته می‌شود، بپردازند. علاوه بر دو موردی که به آن‌ها اشاره کردیم، رمان Minecraft: The Mountain هم از همین حالا به گیم پس اضافه شده است.

گیم پس

بازی‌هایی که خارج می‌شوند

درست است که مایکروسافت همیشه آثار جدیدی را به Xbox Game Pass اضافه می‌کند، اما این کار همیشه با خروج بازی‌های دیگر همراه می‌شود. این بار هم شرایط تغییری نکرده و ورود بازی‌های جدید با خروج آثاری مانند The Witcher 3: Wild Hunt همراه شده است. شما می‌توانید در ادامه لیست بازی‌هایی که در تاریخ ۲۵ اسفند (۱۵ مارس) از گیم پس خارج می‌شوند را مشاهده کنید:

  • بازی Alvastia Chronicles؛ حذف از کنسول‌ها و PC
  • بازی Astrologaster؛ حذف از PC
  • بازی Bloodstained: Ritual of the Night؛ حذف از کنسول‌ها و PC
  • بازی Kona؛ حذف از کنسول‌ها
  • بازی The Witcher 3: Wild Hunt؛ حذف از کنسول‌ها

در پایان اگر علاقه دارید بازی‌های ذکر شده را روی بهترین حالت ممکن تجربه کنید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید Xbox Series X و خرید Xbox Series S مراجعه کنید.

نظر شما در مورد بازی‌های جدید سرویس Xbox Game Pass چیست؟ آیا شما از لیست آثار جدید راضی هستید یا خیر؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Informer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید