اخبار و رویدادها, کنسول

قیمت پلی استیشن ۵ تحت تاثیر ویروس کرونا قرار نخواهد گرفت

پلی استیشن 5

مدت زمان زیادی تا عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی نمانده و باید خود را اماده‌ی استقبال از ایکس باکس سریز ایکس (Xbox Series X) و پلی استیشن 5 (Playstation 5) بکنیم، اما نکته‌ای‌ که مخاطبان مشتاق دانستن آن هستند، قیمت پلی استیشن ۵ با توجه به شیوع ویروس کرونا است. در همین راستا جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر عامل بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، تایید کرد که شیوع ویروس کرونا تغییری در قیمت پلی استیشن 5 ایجاد نخواهد کرد.

پلی استیشن 5

در طول مصاحبه‌ای که جیم رایان با رادیوی بی بی سی داشت، خبری تکمیلی و رسمی در مورد قیمت پلی استیشن 5 اعلام نکرد، ولی تایید کرد که ویروس کرونا تاثیری بر سیاست‌های سونی برای قیمت گذاری پلی استیشن نمی گذارد. او هم چنین معتقد است که این ویروس، تاثیری بر نحوه و شرایط توزیع کنسول نخواهد گذاشت.

جیم رایان ادامه داد:

بدیهی است که ویروس کرونا سطحی از پیچیدگی‌ها را به وجود می‌اورد که هیچ تجارتی ترجیح می‌دهد با آن برخورد نکند. ولی ما احساس خوبی در مورد زنجیره و روند تامین داریم، قصد داریم که امسال پلی استیشن 5 را به صورت جهانی به بازار عرضه کنیم.

در این حال، او خاطر نشان کرد که مهندسان سخت افزار نتوانتسه‌اند برای تکمیل کار خود در آماده سازی نمونه‌های اولیه به چین بروند. رایان ادامه داد:

همه فقط آستین‌های خود را بالا زده و با آن کنار آمده‌اند.

با همه‌ی این اطلاعات، عامل موفقیت سونی در نسل بعد تنها به قیمت پلی استیشن ۵ آن خلاصه نمی‌شود. سونی باید تدابیر خاصی را برای انحصاری‌های نسل جدید بیندیشد و علاوه بر معرفی نسخه‌های جدید از مجموعه‌های محبوب خود، دست به ساخت و نمایش بازی‌های جدید بزند.

جیم رایان، در مصاحبه و گفتگویی دیگر تایید کرده که پلی استیشن 5 با یک قیمت مناسب عرضه خواهد شد. در این حال، حریف غربی سونی، یعنی مایرکوسافت، هم دست از کار نکشیده‌ است و علاوه بر قرار دادن ایکس باکس وان (Xbox One) در مسیر درست، به گفته‌ی خودشان نگاهی متفاوت به ایکس باکس سریز ایکس و نسل نهم کنسول های خانگی خواهند داشت.

در انتها نظر شما کاربران تیلنو در این باره چیست؟ به نظر شما برنده‌ی نسل بعد پلی استیشن 5 خواهد بود یا ایکس باکس سریز ایکس؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید