بازی, عمومی, مقالات عمومی

بازی Apex Legends : معرفی محبوب ترین شخصیت ها

بازی Apex Legends

بازی Apex Legends جز آن دسته از بازی‌هایی است که توانسته شخصیت‌ها و به اصطلاح خود بازی لجند‌هایی (Legends) خلق کند که مخاطبان با آن‌ها رابطه‌ی خوبی برقرار کنند. برای معرفی محبوب‌ترین این لجند‌ها با تیلنو همراه باشید.

بازی Apex legends ( ایپکس لجندز ) یک بازی بتل رویال (Battle Royale) و اول شخص (First Person) است که توانسته در طول زمان و در کنار رقبای اصلی خود در سبک بتل رویال، یعنی سه بازی Fortnite، PUBG و Call of Duty: War Zone به رقابت بپردازد و شاید در برخی زمینه‌ها از آن‌ها جلو بیفتد. بازی Apex Legends یک جریان جدید در بازی‌های بتل رویال به وجود آورد؛ استودیو Respawn Enretainment، سازنده‌ی بازی Apex Legends، علاوه بر سریع‌تر کردن بازی نسبت به رقبای وقت خود یعنی بازی‌های فورتنایت و PlayerUnknown’s Battlegrounds، با اضافه کردن  یک سری عناصر دیگر مانند قابلیت پینگ کردن نقشه، دشمن‌ها، آیتم‌ها و…، توانست خلاقیت خود را به رخ رقبا بکشد و در بازار به شدت سنگین بازی‌های بتل رویال نامی برای خود دست و پا کند.

این بازی با وام گیری از پدر معنوی خود، یعنی بازی Titanfall و بازی Overwatch، با تلفیق دو سبک شوتر آرنا (Shooter arena) و بتل رویال توانست یک اشکن ناب و بدیع ایجاد کند. الیته که یکی از دلایل موفقیت بازی Apex Legends همین لجند‌ها هستند. این لجند‌ها علاوه بر داشتن یک پیش زمینه‌ی کوتاه داستانی، از صداگذاری  شخصت پردازی مناسبی برخوردارند، به شکلی که خیلی سریع توانستند جای خود را دل طرفداران و بازیکنان باز کنند.

1- WRAITH

میزان استفاده‌ی بازیکنان از این لجند: ۲۷٪

کیل (Kill) در هر بازی: ۱/۵۳

دمیج (Damage) در هر بازی: ۴۷۴

بازی Apex Legends

2- PATHFINDER

میزان استفاده بازیکنان از این لجند: ۱۰٪

کیل در هر بازی: ۱/۵۲

دمیج در هر بازی: ۴۷۷

بازی Apex legends

3- LIFELINE

میزان استفاده بازیکنان از این لجند: ۹٪

کیل در هر بازی: ۱/۵۴

دمیج در هر بازی: ۴۶۱

بازی Apex legends

4- MIRAGE

میزان استفاده بازیکنان از این لجند: ۸٪

کیل در هر بازی: ۱/۳۴

دمیج در هر بازی: ۴۱۳

بازی Apex legends

5- CAUSTIC

میزان استفاده بازیکنان از این لجند: ۸٪

کیل در هر بازی: ۱/۲۵

دمیج در هر بازی: ۴۲۸

بازی Apex legends

6- BLOODHOUND

میزان استفاده بازیکنان از این لجند: ۸٪

کیل در هر بازی: ۱/۱۱

دمیج در هر بازی: ۳۸۷

بازی Apex legends

7- BANGALORE

میزان استفاده بازیکنان از این لجند: ۷٪

کیل در هر بازی: ۱/۴۵

دمیج در هر بازی: ۴۴۹

بازی Apex legends

8- OCTANE

میزان استفاده بازیکنان از این لجند: ۷٪

کیل در هر بازی: ۱/۳۸

دمیج در هر بازی: ۴۲۶

بازی Apex legends

9- WATTSON

میزان استفاده بازیکنان از این لجند: ۵٪

کیل در هر بازی: ۱/۳۰

دمیج در هر بازی: ۴۱۸

بازی Apex legends

10- GIBRALTAR

میزان استفاده بازیکنان از این لجند: ۴٪

کیل در هر بازی: ۱/۳۶

دمیج در هر بازی: ۴۵۴

بازی Apex legends

11- REVENANT

میزان استفاده بازیکنان از این لجند: ۴٪

کیل در هر بازی: ۱/۳۷

دمیج در هر بازی: ۴۰۷

بازی Apex legends

12- CRYPTO

میزان استفاده بازیکنان از این لجند: ۳٪

کیل در هر بازی: ۱/۱۳

دمیج در هر بازی: ۴۰۹

بازی Apex legends

بر اساس اطلاعات وبسایت Dreamteam.gg، با وجود تغییرات ایجاد شده‌ بازی Apex Legends در چند ماه اخیر، شخصیت Wraith در ۲۷٪ مواقع توسط گیمر‌ها انتخاب شده که در حدود سه برابر بیش‌تر از میزان استفاده از لجند دوم در این لیست، یعنی Pathfinder است. دو لجند Pathfinder و Lifeline هم به ترتیب با میزان استفاده ۱۰ و ۹ درصدی توسط بازیکنان، در مکان دوم و سوم قرار دارند. لجند لوبا (Loba) با این که از قدرت‌های قابل توجهی برخوردارد است، ولی آمار ضعیف‌تری نسبت به دیگر لجند‌های تازه وارد دارد. دو لجند کریپتو (Crypto) و روننت (Revenant) هم با با نرخ استفاده‌ی ۴ درصدی در انتهای جدول قرار دارند.

از دیگر برنامه‌های استودیو Respawn برای متعادل کردن بازی Apex legends، قوی‌تر کردن لجند لایف لاین (Lifeline) بدون اضافه کردن قدرت خاص و مستقیمی به ویژگی‌های او است. کارلوس پیندا (Carlos Pineda)، طراح ارشد Respawn و بازی Apex Legends، یک توییت با محوریت شخصیت لایف لاین و قوی کردن او منتشر کرد که به شرح زیر است:

حرف‌های زیادی در مورد قوی کردن لایف لاین است. بگذارید کمی در این مورد صحبت کنیم؛ لایف لاین در یک مورد پیچیده قرار دارد. علارغم ادعا‌های مبنی بر این که او به شدت نیاز به قوی شدن دارد. ولی داده‌ها، آماری بر خلاف جریان این صحبت‌ها نشان می‌دهد. لایف لاین در برخی زمینه‌ها مانند درصد برنده شدن، درصد استفاده شدن توسط بازیکنان و آمار K/D همواره موفق بوده است. بنابراین، او به هبچ وجه نیاز به قوی شدن (یا به اصطلاح باز‌های ویدئویی نیاز به Buff) ندارد. من این مسئله را درک می‌کنم؛ همه می‌خواهند که لایف لاین در بازی Apex Legends بی نظیر باشد و این مورد را نیز می‌دانم که او درصدی از درخشش خود را به علت Buff سایر لجند‌ها از دست داده است؛ ولی ما نمی‌توانیم که قدرت‌های او را به صورت مستقیم زیاد کنیم، زیرا آمار‌های او در حال حاضر هم بسیار درخشان است.

در یک نظرسنجی غیر رسمی که در فوروم‌های شرکت EA و سابردیت‌های (Subreddit) بازی Apex legends و با حضور ۱۹۳۶ نفر برگزار شد، به موضوع رده بندی لجند‌ها بر اساس میزان عملکردشان تا زمان شروع فصل سه بازی پرداخته شد. ۹۱ درصد از شرکت کنندگان معتقد بودند که شخصیت میراژ (Mirage) نیاز به یک Buff اساسی در مورد قابلیت Passive خود (قابیلتی که به صورت رندوم و شانسی یک بدل را از خود درست می کند) دارد که البته این Buff در حال حاضر، یعنی در فصل پنجم بازی، اعمال شده است. البته جمع دیگری در این نظر سنجی اعتقاد داشتند که قابلیت تاکتیکی (tactical ability) لجند Pathfinder (قابلیتی که به بازیکن اجازه می‌دهد تا با پرتاب یک قلاب در سطح نقشه جا به جا شود) بسیار قوی است و نیاز به کم رنگ شدن دارد. که این موضوع هم در به روز رسانی اخیر تا حدودی ضعیف شده است.

دو لجند لایف لاین و بنگالور (Bangalore) با کسب رضایت ۸۵ و ۸۲ درصدی کاربران در این نظر سنجی، به عنوان متعادل‌ترین لجند‌ها شناخته شدند.

اگر مایلید با بتل پس (Battle pass) بازی Apex Legends و محتویات جذاب آن بیشتر آشنا شوید، می توانید از طریق این لینک اقدام کنید.

لجند محبوب شما در بازی Apex Legends کیست؟ آیا شما با رده بندی موجود در این آمار موافقید یا اعتقاد دارید که باید تغییری در این جدول ایجاد شود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Eurogamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید