اخبار و رویدادها, بازی, راهنمای خرید, راهنمای خرید بازی, راهنمایی و آموزش

تمام بازی های ۲۰۲۱ که برای پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس به روز رسانی گرافیکی دریافت می‌کنند

پلی استیشن 5

در حال حاضر بسیاری از بازی‌های موجود، به واسطه‌ی قابلیت Backward Compatibility می‌توانند روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس اجرا شوند. اما در این میان بازی‌هایی نیز وجود دارند که در سال ۲۰۲۱ میزبان یک به روز رسانی گرافیکی برای کنسول‌های نسل نهمی خواهند بود. همراه ما باشید.

حالا که پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس روانه‌ی بازار شده‌اند، بسیاری از بازیکنان منتظر به روز رسانی‌های مختلف هستند تا بازی‌های قدیمی‌تر را روی سخت افزار جدید خود تجربه کنند. درست است که اکثر بازی‌های قدیمی به لطف ویژگی Backward Compatibility  روی کنسول‌های جدید اجرا می‌شوند، اما تفاوت چشم گیر  فاحشی ندارند. البته در این میان برخی از بازیسازان وجود دارند که با عرضه‌ به روز رسانی گرافیکی، بازی‌ خود را با قدرت سخت افزارهای جدید هماهنگ می‌کنند.

در چند وقت اخیر تعداد شایعاتی که مربوط به آپدیت گرافیکی می‌شدند، کم نبوده است. برخی از این شایعات به واقعیت پیوستند، برخی‌ها به طور کامل رد شدند و دسته‌ی باقی مانده هنوز سرنوشت مشخصی ندارند. بنابراین، طرفداران ممکن است در این میان سردرگم شوند که کدام بازی‌ها واقعا میزبان یک به روز رسانی نسل نهمی خواهند شد. از طرفی دیگر، بعضی از این به روز رسانی‌ها پولی هستند و دسته‌ای دیگر به طور رایگان برای خریداران نسخه‌ی نسل هشتمی بازی در دسترس قرار می‌گیرند.

این به روز رسانی‌های گرافیکی واقعا تغییر بزرگی در تجربه‌ی بازی ایجاد می‌کنند و اکثرا با شعارهایی مانند جنبه‌های بصری بهتر، صفحات Loading کوتاه‌تر و نرخ فریم بیش‌تر معرفی می‌شوند. در ادامه، به لیست بازی‌هایی که در سال ۲۰۲۱ میزبان یک آپدیت نسل نهمی می‌شوند، می‌پردازیم و جزئیات مختلف آن‌ها را مرور می‌کنیم.

بازی های سال ۲۰۲۱ که برای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس به روز رسانی گرافیکی دریافت می‌کنند

بازی Little Nightmares

پلی استیشن 5

بازی Little Nightmares 2 که حکم نسخه‌ی دوم این مجموعه را دارد، در ماه آینده تنها برای PS4 و Xbox One منتشر می‌شود. کاربران کنسول‌های جدید، نمی‌توانند تا چند وقتی به تجربه‌ی نسخه‌ی نسل نهم و ارتقاء یافته‌ی این بازی بپردازند. در واقع، تاریخ انتشار به روز رسانی گرافیکی Little Nightmares 2 به طور دقیق مشخص نشده؛ اما طبق اطلاعات این اتفاق در سال جاری رخ خواهد داد. هم چنین، جالب است بدانید که اگر شما بازی را روی کنسول‌های نسل هشتمی بخرید، می‌توانید نسخه‌ی نسل نهمی آن را به رایگان روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس تجربه کنید. نسخه‌ی اول این بازی با استقبال منتقدان و بازیکنان همراه شد و انتظار می‌رود که شماره‌ی دوم هم عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

بازی Resident Evil Village

پلی استیشن 5

بازی Resident Evil 8 Village که در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۷ می) منتشر می‌شود، شامل یک به روز رسانی رایگان نسل نهمی برای خریداران نسخه‌ی PS4 و Xbox One می‌شود. شماره‌ی هشتم رزیدنت ایول در تاریخ ذکر شده برای پلتفرم‌های PS4، PS5، Xbox One، Xbox Series X/S و رایانه‌های شخصی منتشر می‌شود. علاوه بر این بازی، امیدوار هستیم که شایعات درست باشند و Resident Evil 7 هم یک آپدیت گرافیکی دریافت کند تا یک بار دیگر به سراغ این اثر فوق العاده برویم. برای آشنایی بیش‌هر با این بازی مورد انتظار، می‌توانید به مقاله‌ی نکاتی که از نمایش جدید Capcom در مورد بازی Resident Evil 8: Village یاد گرفتیم مراجعه کنید.

بازی Control

پلی استیشن 5

نسخه‌ی مخصوص پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس بازی Control که با نام Ultimate Edition شناخته می‌شود، در تاریخ ۱۴ بهمن ۹۹ منتشر خواهد شد. نسخه‌ی Ultimate که برای کاربران کنسول‌های نسل هشتمی هم عرضه می‌شود، حاوی تمامی بسته‌های الحاقی و DLCهایی است که تا این لحظه برای این بازی منتشر شده. البته، نسخه‌ی آلتمیت ادیشن برای کاربران کنسول‌های نسل نهمی، با به روز رسانی گرافیکی مخصوص کنسول‌های جدید هم همراه خواهد بود.

بازی Witcher 3

پلی استیشن 5

بازی Witcher 3 به نسل بعد خواهد آمد! یک نسخه‌ که از لحاظ بصری و فنی ارتقاء یافته و در پلتفرم‌های PC و کنسول‌های نسل جدید در دسترس است که برای خریداران بازی روی PC، PS4 و Xbox One رایگان خواهد بود.

این بند، توییتی بود که استودیو CD Projekt در صفحه‌ی رسمی خود منتشر کرده بود. هر چند که ما در حال حاضر از تاریخ دقیق انتشار به روز رسانی گرافیکی بازی the Witcher 3: Wild Hunt خبر نداریم، اما می‌دانیم که باید در سال ۲۰۲۱ منتظر آن باشیم. این نسخه‌ی ارتقاء یافته برای بازیکنانی که پیش از این بازی را روی پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی خریده‌اند رایگان خواهد بود و از ویژگی‌های کنسول‌های نسل جدید مانند فناوری Ray Tracing، صفحات Loading کوتاه‌تر و بهبودهای بصری استفاده خواهد کرد. هم چنین، این نسخه از بازی ویچر شامل همه‌ی محتواهای اضافی، DLCها و خود بازی خواهد بود.

بازی Division 2

پلی استیشن 5

با این که الان حدود دو سال از عرضه‌ی بازی Division 2 می‌گذرد، اما سازندگان با عرضه‌ی محتویات جدید از آن پشتیبانی می‌کنند. نسخه‌ی به روز رسانی شده‌ی این بازی هم مانند Control: Ultimate Edition در ۱۴ بهمن ۹۹ (۲ فوریه) منتشر خواهد شد که خیلی زودتر از آن چیزی است که بازیکنان متصور بودند. متاسفانه، بهبودهای موجود در این نسخه‌ی ارتقاء یافته تنها به رزلوشن و نرخ فریم خلاصه می‌شود و تغییر چندانی در جنبه‌های مختلف بصری به وجود نخواهد آورد.

بازی Doom Eternal

پلی استیشن 5

اگر دلتان برای سلاخی کردن شیاطین تنگ شده، نسخه‌‌ی به روز رسانی شده‌ی بازی Doom Eternal می‌تواند محل مناسبی برای بازگشتن باشد. این به روز رسانی گرافیکی شامل اجرای آن روی نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس وان می‌شود. هم چنین، آن دسته از افرادی که پیش از این بازی و محتویات اصافه‌ی آن مانند DLCها را خریداری کرده باشند، می‌توانند از نسخه‌ی بهبود یافته‌ی آن‌ها به طور رایگان لذت ببرند. البته، هنوز تاریخ عرضه‌ی دقیقی برای عرضه‌ی این نسخه‌ مشخص نشده.

بازی The Elder Scrolls Online

پلی استیشن 5

بازی The Elder Scrolls Online که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، در طول زمان با محتویات جدید توسعه داده شده و حالا در جدیدترین تغییرش، قرار است میزبان یک نسخه‌ی به روز رسانی شده برای کنسول‌های نسل نهمی باشد. در واقع، ESO حکم اولین بازی MMO RPG را دارد که نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ی جدید دریافت می‌کند. از آن جایی که وظیفه‌ی انتشار این بازی هم مانند Doom Eternal بر عهده‌ی بتسدا بوده، با شرایط و سیاست‌های مشابهی عرضه خواهد شد. پس از عرضه‌ی این نسخه، بازیکنان در نهایت می‌توانند تمام دنیا Tamriel را به زیبایی هر چه تمام‌تر مشاهده کنند.

بازی Far Cry 6

پلی استیشن 5

جدیدترین نسخه‌ی مجموعه‌ی Far Cry، یعنی بازی Far Cry 6، در روز عرضه برای همه‌ی پلتفرم‌های اصلی منتشر می‌شود و بازیکنان نیازی به صبر بیش‌تر برای تجربه‌ی نسخه‌ی آپدیت شده‌ی آن ندارند. هم چنین، کسانی که نسخه‌ی PS4 و Xbox One فارکرای 6 را تهیه کرده‌اند، می‌توانند با خرید کنسول جدید بدون پرداخت هیچ پولی به تجربه‌ی نسخه‌های نسل نهمی بپردازند.

بازی Cyberpunk 2077

پلی استیشن 5

با این که بازی Cyberpunk 2077 در زمان عرضه‌ی اولیه با مشکلات فنی بسیاری دست و پنجه نرم می‌کرد، انتظار می‌رود که در نسخه‌ی ارتقاء یافته برای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس، عملکرد بهتری داشته باشد. سایبرپانک هم مانند بیش‌تر اعضای این لیست، دارای به روز رسانی رایگان است و کسانی که پیش از این نسخه‌ی نسل هشتمی را تهیه کرده‌اند، نیازی به خرید دوباره‌ی آن ندارند. هم چنین، آن دسته از افرادی که سایبرپانک را Refund کرده‌اند، نمی‌توانند به طور رایگان از بازی ارتقاء یافته لذت ببرند. راهنمای تروفی بازی Cyberpunk 2077 روی بلاگ تیلنو منتشر شده است.

شایعه: بازی Death Stranding

پلی استیشن 5

در چند وقت اخیر شایعاتی مبنی بر یک نسخه‌ی بهبود یافته و بزرگ‌تر از بازی Death Stranding به چشم می‌خورد که برای پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 منتشر می‌شود. در حال حاضر مشخص نیست که آیا این آپدیت تنها به بهبودهای بصری خلاصه خواهد شد یا محتوای جدید نیز در انتظار بازیکنان است. به هر حال، این شایعه می‌تواند برای طرفداران هیدئو کوجیما و بازی فوق العاده‌ی او، حسابی هیجان انگیز باشد. برای پلات کردن این اثر، می‌توانید راهنمای تروفی بازی Death Stranding را مطالعه فرمایید.

بازی Marvel’s Avengers

پلی استیشن 5

در حالی که قرار بود نسخه‌ی به روز رسانی شده‌ی بازی Marvel’s Avengers در سال ۲۰۲۰ منتشر شود، سازندگان این تاریخ را به خطار واکنش منفی منتقدان به عقب انداختند. در واقع، آن‌ها قصد دارند در این زمان اضافه تا جای ممکن ایرادات بازی که مربوط به نقدهای منفی آن می‌شد را رفع کنند. هر چند که تاریخ عرضه‌ی این نسخه هنوز به طور دقیق مشخص نشده، اما بازیکنانی که پیش از این نسخه‌ی نسل هشتمی را خریده‌اند، می‌توانند به محض انتشار نسخه‌ی جدید را هم به رایگان بازی کنند.

بازی Horizon Forbidden West

پلی استیشن 5

بازی Horizon Forbidden West که حکم نسخه‌ی دوم مجموعه را دارد، در زمان عرضه هم برای پلی استیشن 4 و هم برای پلی استیشن 5 در دسترس خواهد بود. نسخه‌ی به روز رسانی شده‌ی این بازی هم مانند اکثر آثار این لیست، برای خریداران نسخه‌ی PS4 بازی رایگان خواهد بود. هر چند که هنوز استودیو Guerilla Games تاریخ انتشار ساخته‌ی خود را اعلام نکرده، امام انتظار می‌رود که Horizon Forbidden West در پاییز ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار شود.

بازی Halo Infinite

پلی استیشن 5

بازی Halo Infinite که جزء بازی‌های تاخیر خورده‌ی این لیست هم محسوب می‌شود، در حال حاضر برای عرضه در نیمه‌ی دوم سال جاری برنامه ریزی شده است. هر چند که این بازی در روز عرضه برای مشترکین ایکس باکس گیم پس در دسترس خواهد بود، اما به طور جداگانه در پلتفرم‌های ایکس باکس سری ایکس (اس)، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی هم به فروش می‌رسد. در حال حاضر خبری از رایگان بودن نسخه‌ی به روز رسانی شده برای خریداران نسخه‌ی ایکس باکس وان در میان نیست، اما با توجه به سیاست‌هایی که ایکس باکس در چند وقت اخیر به کار گرفته، به احتمال زیاد این اتفاق خواهد افتاد.

سایر بازی‌هایی که به روز رسانی نسل نهمی دریافت می‌کنند

علاوه بر بازی‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، دسته‌ی دیگری نیز وجود دارند که میزبان یک نسخه‌ی ارتقاء یافته برای کنسول‌های نسل نهمی خواهند شد. شما می‌توانید ادامه‌ی این بازی‌ها را در ادامه مشاهده کنید:

  • بازی The Ascent
  • بازی Chorus
  • بازی Outriders
  • بازی Grand Theft Auto 5
  • بازی Grand Theft Auto Online
  • بازی Scarlet Nexus
  • بازی Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
  • بازی Kena: Bridge of Spirits
  • بازی Riders Republic
  • بازی Ghostrunner

در پایان اگر قصد دارید به تجربه‌ی نسخه‌ی به روز رسانی شده‌ی بازی‌های بالا بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید PS5، خرید PS5 دیجیتالی، خرید Xbox Series X و خرید Xbox Series S مراجعه کنید.

نظر شما در مورد بازی‌هایی که میزبان سنخه‌ی ارتقاء یافته می‌شوند چیست؟ آیا شما هم برای تجربه‌ی این بازی‌های هیجان زده هستید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Game Rant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید