یادداشت, بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش, مقالات علمی

رازهای بازی Red Dead Redemption 2: بخش اول

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

قطعا تا این لحظه از شگفتی‌ها و زیبایی بازی رد دد ریدمپشن 2 شنیده‌اید؛ اثری بی نقص، مبهوت کننده، درگیرکننده، چشم‌نواز و…. این‌ها تنها گوشه‌ای از تعاریف گیمرها در رابطه با بازی Red Dead Redemption 2 است. این دنیای وحشی که به طور خارق‌العاده‌ای واقع‌گرایانه طراحی شده، پر از رازها و معماهای حیرت آوری است. در این مقاله‌، سعی داریم تا بخش کوچکی از رازهای بازی‌ Red Dead Redemption 2 را پوشش دهیم؛ پس همراه ما باشید.

رازهای بازی Red Dead Redemption 2: از سخن گفتن اهریمن تا حضور Bigfoot

با وجود زیبایی‌های بصری و موسیقی دلنواز در این عنوان شاهکار، با رازها و ایستراگ‌های فراوانی هم سروکار داریم که پرداختن به آن ها، تا صدها ساعت بازیکنان را سرگرم نگه می‌دارد که البته این سرگرمی، خالی از حیرت و شگفتی‌ نیست. حضور موجودات عجیب و طراحی شخصیت‌‌هایی که از صنعت سینما الهام گرفته شده‌اند تا رازها و معماهای جنایی و فراطبیعی؛ همگی بر پرمحتوا بودن این اثر تاکید دارند. پیش از پرداختن به هر موضوعی، اگر قصد به تجربه جدیدترین بازی عرضه شده شرکت Rockstar دارید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4 و خرید بازی Red Dead Redemption 2 برای Xbox سر بزنید.

1 – حضور Bigfoot

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

بدون شک نام Bigfoot یا همان پاگنده در سری بازی‌های جی تی ای و اولین نسخه رد دد ریدمپشن به گوش‌تان خورده است؛ پای ثابت همیشگیِ راکستار برای شگفت‌زده کردن بازیکنان. دربازی رد دد 2 هم باردیگر شاهد حضور پاگنده هستیم، اما این بار خبری از دیدن او نیست. حتما در منطقه Mount Shann (شمال Strawberry) بقایای اسکلت پاگنده را مشاهده کرده‌اید؛ استخوان‌هایی همانند انسان، اما بلندتر و بزرگ‌تر. این تنها نشانه از حضور Bigfoot دراین بازی نیست. برای تعامل و صحبت با پاگنده، اول باید 30 نوع از حیوانات را بررسی و مطالعه کرده باشید (وقتی برای اولین بار گونه‌ای از حیوانات را مشاهده می‌کنید، این امکان وجود دارد). بعد از انجام این‌کار، به سمت رودخانه‌ای که در غرب سکونت‌گاه سرخپوستان (Wapiti Indian Reservations) جاری است بروید. هنگام رسیدن به رودخانه می‌توانید دسته‌ای از پرندگان را مشاهده کنید که به طور هماهنگ در جهت مشخصی به پرواز درمی‌آیند.

با دنبال کردن این پرندگان، به غاری خارج از دسترس می‌‎رسید که تنها دهانه آن قابل مشاهده است. حالا صدایی را می‌شنوید که با شما درد دل می‌کند و بعد از اینکه شما را دوست خود خطاب کرد، خودش را با عنوان موجودی «بزرگ» معرفی می‌کند. هرچقدرهم تلاش کنید، بازهم نمی‌توانید چهره و بدن او را ببینید. بنشینید و به سخنان تامل برانگیزش گوش دهید.

2 – قطار روح

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

غرب وحشی، بدون حضور راه‌آهن و قطار نمی‌توانست رام شود. اولین خط راه‌آهن در آمریکا، درسال 1869 تکمیل شد (حدودا 30 سال قبل از زمان وقایع بازی)؛ پس وجود مکانیزم‎‌های متنوع مربوط به قطارها، راهکاری بسیار هوشمندانه برای درگیر کردن بازیکنان به حساب می‌آید که راکستار به خوبی از پس طراحی آن برآمده ‌است. حال با وجود قطارهای معمولی، قطاری روح‌گونه نیز در بازی وجود دارد که تنها دریک مکان و زمان خاص، چهره خود را به بازیکنان نشان می‌دهد.

این ایستراگ در شمال منطقه Lemoyne قابل مشاهده است، اما تنها زمانی که باید دراین مکان (برای بیش‌تر شدن احتمال دیدن این قطار، به کنار تابلویی که روی آن کلمه Lemoyne حک شده بروید) باشید، حدود ساعت سه شب است. البته باید گفت که در دفعات اول ممکن است نتوانید این قطار را ببینید، اما قطعا بعد از چند تلاش، شاهد این ایستراگ خواهید بود.

3 – موجود عجیب الخلقه

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

در ناحیه غربی شهر Van Horn، راز دیگری از رازهای بازی Red Dead Redemption 2 نهفته است. در این ناحیه، می‌توان خانه‌ای را یافت که به نظر می‌رسد دانشمند دیوانه‌ای آزمایشات مخوف و غیراخلاقی را برای خلق موجودی ترسناک، پیش می‌برد. با اینکه هیچگاه نمی‌توان این دانشمند را دید، اما یادداشت‌‌های وی در سرتاسر خانه پخش شده است تا مراحل مختلف این آزمایش را به بازیکنانی که ترس از چیزی ندارند، شرح دهد.

این موجود ترکیبی از حیوانات مختلف بوده و اجزای آن‌ها به هم متصل شده‌اند. موجودی که خواهیم دید، قطعا موجودی زنده نیست. اما هیچکس نمی‌داند که بعد از تکمیل آزمایشات آن دانشمند، چه چیزی رخ خواهد داد. شاید گونه‌ای جدید به وجود بیاید؛ گونه‌ای که شبیه آن را در بازی‌های دیگر ندیده‌ایم. به هرحال هرچه باشد، رازی ترسناک برای بازیکنان به شمار می‌رود.

4 – الهام گرفتن از فیلم The assassination of Jesse James

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

راکستار در خلق دنیای بی‌نظیر بازی Red Dead Redemption، از فیلم‌ها و وقایع تاریخی بسیاری الهام گرفته که آثار این الهامات، درقالب صحنه‌های آشکار و رازها و ایستراگ‌های مبهم، در سرتاسر نقشه پراکنده است. کارگردانیِ بی‌نظیر این بازی هم از الهامات ذکر شده در امان نمانده و نحوه فیلمبرداری یکی از مراحل دومین چپتر بازی، عملا از نماهای فیلم The assassination of Jesse James تقلید شده که باردیگر، قدرت ترکیب هنرهای مختلف (کارگردانی، موسیقی، فیلمبرداری و…) در صنعت بازی‌سازی را به رخ دنیا می‌کشد.

5 – حضور UFO یا همان اشیای پرنده ناشناخته

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

بازهم راکستار و بازهم حضور بیگانگان و فضایی‌ها در بازی. استودیوی بازی‌سازی راکستار، وجود بیگانگان را در بازی GTA V به واسطه ایستراگ‌های متعدد، تایید کرد. حالا هم در غرب وحشی و عصر هفت‌‌تیرکش‌ها، بیگانگان دست از سر انسان‌ها برنداشته‌اند. وجود بیگانگان در این بازی، به تنها یک ایستراگ منتهی نشده، بلکه رازهای متعددی در پشت پرده این پدیده طراحی شده که حتی تا ساعت‌ها می‌توانند شما را از داستان اصلی بازی دور کنند و با مستندات فراوان، وجود پیروان‌ آدم‌فضایی‌ها را هم در دنیای بازی، تایید کنند.

یکی از این موارد، اجساد فرقه‌ای در کلبه‌ مخروبه (واقع در شمال شرقی منطقه Heartland Overflow) است که جسد رهبر آن‌ها، نامه‌ای در دست دارد و با توجه به متن آن، می‌توان دریافت که آن‌ها روح خود را به واسطه خودکشی دسته جمعی، از بدن خود خارج کرده و تقدیم صاحبان خود که فضایی‌ها هستند، کرده‌اند. در آن نامه نوشته است که اگر درساعت دو شب به آن مکان بروید، می‌توانید با چشم خودتان آن اربابان را ببینید. درست هم می‌گوید، اگر در زمان و مکان ذکر شده حضور یابید، شاهد سفینه فضایی آن‌ها خواهید بود.

7 – دختری در پشت پنجره

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

در منطقه Emerald Ranch، خانه‌ای وجود دارد که صاحب آن رفتار تند و خشنی درقبال کسانی که نزدیکش شوند، دارد. این رفتار، بی‌دلیل هم نیست. داستان‌های متعددی از افراد مقیم آن منطقه می‌توان در رابطه با صاحب خانه و دخترش شنید که خبر از رازی مخوف می‌دهد. با استفاده از دوربین شکاری خود می‌توانید پشت یکی از پنجره‌های این ملک، دختر صاحب‌خانه را مشاهده کنید که عملا با حالتی ترسناک و بی‌روح، به بیرون خیره شده است. خیلی از افراد معتقدند که این دختر به زور پدر خود در خانه حبس شده است. با گشت و گذار در دنیای بازی، می‌توانید نقل قول‌های دیگری در این باره بشنوید و نامه‌ای پیدا کنید که به قتل معشوقه این دختر اشاره دارد.

8 – خون‌آشام

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

یکی دیگه از رازهای بازی Red Dead Redemption 2، از فیلم Nosferatu الهام گرفته شده و شخصیت خون‌آشام حاضر در این فیلم، در شهر Saint Denis مستقر است. برای دیدار با این موجود تشنه خون، اول باید پنج پیام حک شده با خون در سنت دنیز را بیابید و با متصل کردن موقعیت این پیام‌ها به یکدیگر بر روی نقشه، نماد ستاره داوود به وجود می‌آید. درمرکز این نماد، موقعیت کنونی خون‌آشام نهفته است.

اگر پس از نیمه شب سری به این مکان بزنید، می‌توانید خون‌آشام را ببینید و صحبتی با او داشته باشید (که عملا شما را تهدید می‌کند تا در کارش دخالت نکنید). بعد از این صحبت‌ها، اگر تصمیم به درگیری با او بگیرید، باید خیلی سریع عمل کنید و او را بکشید، زیرا تنها با یک مشت می‌تواند دخل‌ شما را بیاورد.

9 – نیکولا تسلا و ربات‌ها

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

دانشمندی به نام Marco Dragic (که طراحی او از روی ظاهر و حرفه نیکولا تسلا الهام گرفته شده) در بازی حضور دارد که اختراعات دیوانه‌واری را در دست ساخت دارد و اگر به دیدارش بروید (بعد از چپتر 5 بازی، کنار دریاچه کوچک شهر سنت دنیز)، شما را هم در این راه به همراهی خود در می‌آورد.

در اولین و دومین مراحلی که برای شما در رابطه با این دانشمند طراحی شده، تنها به اختراعات نسبتا کوچک‌تر او پی می‌برید. اما در مراحل بعدی و با گشت و گذار در آزمایشگاه وی، از اهداف و اختراعات بزرگ‌ترش که مربوط به تصرف دنیا به وسیله هوش مصنوعی و ربات‌ها است، حیرت زده می‌شوید.

10 – اهریمن

رازهای بازی Red Dead Redemption 2

وجود موارد فراطبیعی در دنیای Red Dead، امری گریزناپذیر است. اما وجود کسی که خود را اهریمن بنامد و در انزوا زندگی کند، کمی عجیب به نظر می‌رسد. در منطقه غربی رودخانه Little Creek، می‌توان غاری بزرگ و وسیعی را یافت که فردی در آن زندگی می‌کند و خود را با عنوان اهریمن معرفی می‌کند. البته هیچگاه نمی‌توانید به او دسترسی داشته باشید و تنها می‌توانید از پایین صخره به حرف‌های او گوش دهید. بعد از گذشت چند روز اگر دوباره سری به او بزنید، حرف‌های بیش‌تری برای گفتن دارد و عملا می‌توان متوجه شد که او از بین مردمان طرد شده و به دلیل تنفر بقیه از وی، خود را شیطان خطاب کرده تا کسی به او نزدیک نشود.

در پایان باید گفت با اینکه چهار سال از عرضه این بازی می‌گذرد، اما همچنان رازهای بیشتری در دنیای آن کشف می‌شود که همه بازکنان را حیرت زده کرده است. بعد از خواندن این مقاله که در آن به رازهای بازی Red Dead Redemption 2 پرداختیم، شما چه رازهای دیگری در دنیای این بازی می‌شناسید؟

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “رازهای بازی Red Dead Redemption 2: بخش اول

 1. رضا گفت:

  من از مورد 2، 3 و9 خوشم اومد. قطعا دنیایی به بزرگی RDR2 رازهای بیشتری داره.منتظر قسمت دوم هستم.

 2. متی گفت:

  عالیییی

 3. Maed گفت:

  عاااااالی🔥🔥

 4. علی گفت:

  بسیار ممنون بابت مقاله خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *