اخبار و رویدادها, کنسول

مهم‌ترین دلایل بزرگ بودن ابعاد کنسول PS5 چیست؟

PS5

یکی دلایلی که برای بزرگ بودن ابعاد و اندازه کنسول PS5 وجود دارد،  نیاز به داشتن  فضای کافی برای خنک شدن قطعات داخلی آن است. با تیلنو همراه باشید.

ماه گذشته پس از مدت‌ها انتظار، از ظاهر کنسول PS5 رونمایی شد. بسیاری از طرفداران کنسول‌های پلی استیشن از تغییرات زیاد کنسول جدید سونی در مقابل PS4 که شبیه جعبه‌ای مشکی بود و حال به کنسولی سیاه و سفید با طراحی منحنی شکل تبدیل شده، شگفت‌زده شدند و آن را زیباترین کنسول بازی تاریخ نامیدند. طولی نکشید تا گیمرها شروع به صحبت درباره آن کردند که بیشترین مورد قابل بحث اندازه آن بود. همانطور که گفته شد و مشخص است، کنسول نسل نهمی سونی اندازه‌ای بسیار بزرگتر نسبت به PS4 و حتی PS3 دارد.

به گفته یکی از کارمندان سونی:

playstation 5

این اندازه‌ی بزرگ، بخاطر گرمای زیادی است که کنسول تولید می‌کند. در نتیجه (برای ساخت آن) نیاز به اندازه‌ای بزرگتر برای خنک نگه داشتن سیستم آن داشتند که این خود موردی با اهمیت و ضروری است. حتی به تازگی وزن کنسول نیز حدود 5 کیلوگرم تخمین زده شده است.

چندی پیش نیز یکی از طرفداران سونی در  Linkedin سوالی مطرح کرده با این مضمون که چرا این کنسول PS5 تا این حد سنگین و بزرگ است؟ معاون رییس Playstation نیز در پاسخ به این مخاطب اشاره کرده که دما مهم‌ترین عامل در این بحث است. بدلیل اینکه نسل جدید کنسول‌ها، سوپر کامپیوترهایی هستند که عملکرد 7 نانو‌متری‌اشان دمای زیادی تولید می‌کند و قدرت بسیار زیادی دارند.

PS5 size

با این وجود ممکن است دلایل دیگری نیز برای اندازه بزرگ PS5 وجود داشته باشد. به نظر می‌رسد اخیرا اختراعی ثبت شده که سونی در حال ساخت یا تولید  کارتریجی است که ممکن است با کنسول Playstation 5 در ارتباط باشد. برخی حدس زده‌اند که این یک درایو خارجی است که برای مدیریت حافظه به کنسول متصل می‌شود ولی هنوز هیچ خبر رسمی در این باره منتشر نشده است.

مدتی پیش نیز در قالب یادداشتی بررسی کردیم که هاردهای SSD بر روی نسل نهم کنسول های بازی چه تاثیری می‌گذارد؟

ما هنوز از بسیاری جنبه‌های کنسول PS5 مانند قیمت یا تمام بازی‌های آینده آن اطلاعی نداریم. اما به احتمال فراوان طی هفته‌های آینده جزئیات بیشتری در دسترسمان قرار گیرد. بسیاری از بازی‌های انحصاری یا فرست پارتی نسل نهم سونی هنوز آماده انتشار نیستند. پس باید علاوه بر این‌ها بازی‌های غیر انحصاری یا همان ترد پارتی این کنسول نیز معرفی نشده‌اند. این‌ بازی‌ها شامل آثار شناخته شده‌ی ورزشی از جمله: Madden و NBA 2K، و به احتمال زیاد شامل بازی‌های محبوبی مثل Call Of Duty نیز می‌شوند. برخی از این‌ آثار، بازی‌هایی هستند که در نسل فعلی منتشر می‌شوند و در نسل بعدی یا نهم، با دریافت یک بروزرسانی، آماده‌ی تجربه روی PS5 و البته  کنسول Xbox Series X میشوند.

ps5 vs xbox series x

نظر شما در این‌باره چیست؟ آیا ابعاد کنسول برای شما مورذ حائز اهمیتی یه شمار می‌رود؟

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید