اخبار و رویدادها, بازی

ساخت بازی Ratchet and Clank: Rift Apart به پایان رسید

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

در هنگامی که کم‌تر از یک ماه تا عرضه بازی Ratchet and Clank: Rift Apart باقی مانده است، استودیو Insomniac Games اعلام کرد که روند ساخت یکی از موردانتظارترین انحصاری‌های PS5 به پایان رسیده و به اصطلاح Gold شده است.

روند ساخت بازی Ratchet and Clank: Rift Apart با وجود فاصله کم‌تر از یک ماه تا عرضه رسمی بازی به پایان رسیده یا به عبارتی دیگر، Gold شده است. این موضوع بدان معنا است که کار استودیو Insomniac Games، سازنده بازی، با این اثر پلتفرمر تمام شده و از این پس آن‌ها به دنبال مسائل مربوط به انتشار بازی و کسب مجوزهای لازم می‌روند. البته، به احتمال زیاد شاهد یک به روز رسانی در روز عرضه هم خواهیم بود که ظاهرا سازندگان هنوز کارشان با آن تمام نشده است.

داستان این بازی در ادامه نسخه قبلی که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد جریان دارد و به تعریف روایتی می‌پردازد که رچت و کلنک، دو شخصیت اصلی بازی، در حال جشن گرفتن پیروزی‌هایشان هستند. اما این جشن به لطف خرابکاری‌های دکتر نفاریوس (Dr. Nefarious)، شخصیت منفی بازی، زیاد به طول نمی‌انجامد. دکتر نفاریوس پس از وقایع نسخه قبلی، تصمیم به سرقت دستگاهی به نام Dimensionator می‌گیرد. این دستگاه همان‌طور که از نام‌اش پیدا است، مربوط به سفر در میان بعدهای مختلف و جهان‌های موازی است و می‌تواند یک فرد را میان بعدهای مختلف جا به جا کند. متاسفانه نقشه‌های دکتر نفاریوس با موفقیت همراه می‌شوند و او Dimensionator را می‌دزدد. اما پس از مدتی، این دستگاه به مشکل می‌خورد و در پی این مشکلات، رچت و کلنک به بعدهای دیگری منتقل شده و وارد دردسرهای جدیدی می‌شوند. ما در طی ویدیو گیم پلی جدید بازی Ratchet and Clank: Rift Apart که در مراسم State of Play منتشر شد، رچت و کلنک را در حالی می‌بینیم که به یک بعد دیگر رفته‌اند. این بعد جدید در آینده جریان دارد و شرایطی را نشان می‌دهد که دکتر نفاریوس در آن موفق شده و به عنوان امپراطور شناخته می‌شود. نکته جالب توجه دیگری که در این ویدیو گیم‌پلی وجود داشت، شخصیت ریوت (Rivet) است که در همین مدت زمان کوتاه محبوبیت عجیبی در بین طرفداران پیدا کرده است. ریوت هم مانند رچت یک لام‌بکس است و در کنار خود رچت به عنوان یکی از دو شخصیت قابل‌کنترل بازی شناخته می‌شود.

با این که هنوز نقدهای بازی Ratchet and Clank: Rift Apart هنوز به طور رسمی منتشر نشده، اما رسانه‌هایی که در حال تجربه آن هستند حسابی از انحصاری جدید پلی استیشن 5 تعریف کرده‌اند. گفته می‌شود که رچت اند کلنک: ریفت اپارت به خوبی از سرعت حافطه SSD استفاده کرده و جهان‌های موازی بازی را به شکل جذابی به یکدیگر متصل می‌کند.

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ (۱۱ ژوئن ۲۰۲۱) به طور انحصاری برای کنسول PS5 منتشر می‌شود.

بازی Ratchet and Clank: Rift Apart

در پایان اگر قصد دارید به محض عرضه به تجربه جدیدترین انحصاری سونی بپردازید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Ratchet & Clank: Rift Apart مراجعه کنید.

نظر شما در مورد جدیدترین ساخته Insomniac Games چیست؟ به نظر شما این بازی می‌تواند انتظارات را برآورده کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamingBolt

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *