تریلر بازی, گیم پلی بازی, نمایش و پیش نمایش

گیم‌پلی جدید بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

در جریان جدیدترین رویداد State of Play گیم‌پلی ۱۶ دقیقه‌ای از بازی Ratchet & Clank: Rift Apart پخش شد که جنبه‌های مختلفی از این بازی را به نمایش می‌گذارد. با تیلنو همراه باشید.

سری بازی‌های Ratchet & Clank یکی از مجموعه‌های مشهور پلتفرم پلی استیشن است که با عرضه اولین بازی آن در سال ۲۰۰۲ آغاز شد. پس از فراز و نشیب‌های فراوان در نهایت جدید‌ترین بازی سری مذکور تحت نام بازی Ratchet & Clank: Rift Apart در جریان رویداد رونمایی از کنسول پلی استیشن 5 معرفی شد. بامداد روز گذشته در خلال جدید‌ترین رویداد State of Play گیم‌پلی طولانی از این بازی به نمایش گذاشته شد که علاقه‌مندان را با بسیاری از بخش‌های آن از جمله مکانیک‌های گیم‌پلی، اسلحه‌ها، دشمنان و باس‌ها آشنا کرد. با تیلنو و بررسی این نمایش همراه باشید.

در ابتدای امر مارکوس اسمیت (Marcus Smith)، مدیر نوآوری بازی Ratchet & Clank: Rift Apart از تجربه مستقل و جدید این بازی می‌گوید که از پایه برای کنسول PS5 ساخته شده است. همانطور که در گیم‌پلی بازی مذکور مشاهده می‌کنید، رچت و کلنک از هم جدا شده و رچت باید به تنهایی شهر نفاریوس (Nefarious City) را کاوش کند. این شهر مقر حکومت دکتر نفاریوس (Dr. Nefarious) است که پس از در اختیار گرفتن کنترل دیگر بعد‌ها، خود را امپراتور نفاریوس (Emperor Nefarious) معرفی کرده است. رچت در جریان ماجراجویی‌های خود با یک گروه مقاومت رو‌به‌رو می‌شود که علیه امپراتور نفاریوس می‌جنگند.

استودیو اینسامنیاک گیمز با اضافه کردن ویژگی‌هایی همچون دویدن روی دیوار و اسلحه Rift Tether (اسلحه‌ای که با کمک آن رچت و ریوت می‌توانند از شکاف‌های میان‌بعدی استفاده کند) موجب تحول گیم‌پلی نسبت به قبل شده و تجربه جدیدی را پدید آورده است. به دلیل جدا شدن کلنک از رچت، برای شناور شدن در هوا او باید از چکمه خاصی استفاده کند. در بازی Ratchet & Clank: Rift Apart کلنک ماجراجویی‌های خاص خودش را داشته و این بار با Lombax (نژاد رچت) جدیدی به نام ریوت (Rivet) همراه شده است. علاوه بر رچت، ریوت نیز شخصیت قابل بازی بوده و در قالب آن می‌توانید مراحل را پشت سر بگذارید.

در جریان گیم‌پلی نسبتا طولانی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart جنبه‌های مختلفی از این بازی را مشاهده کردیم که یکی از مهم‌ترین آن‌ها اسلحه‌فروش جدیدی به نام خانم زیرکان (Ms. Zircon) است. اسلحه‌های قابل استفاده در این بازی طیف گسترده‌ای را شامل می‌شوند که از بین آن‌ها می‌توان به اسلحه Topiary Sprinkler با قابلیت تبدیل دشمنان به گیاه و نارنجک خاصی به نام Shatterbomb اشاره کرد.

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart

جدید‌ترین بازی سری Ratchet & Clank به خوبی از ویژگی‌های کنترلر کنسول پلی استیشن 5 یعنی دوال سنس استفاده می‌کند. به موجب بهره‌گیری از ویژگی‌های تریگرهای تطبیق پذیر (Adaptive Triggers) و بازخورد لمسی (Haptic Feedback) شلیک با هریک از اسلحه‌ها حس و حال متفاوتی و منحصر‌به‌فردی خواهد داشت. برای مثال در هنگام استفاده از اسلحه دولول Enforcer اگر تریگر را تا نیمه فشار دهید، تنها یک گلوله از یکی از لوله‌ها شلیک می‌شود و اگر تا آخر فشار دهید، از هر دو لوله گلوله شلیک خواهد شد. استودیو اینسامنیاک گیمز به این نکته اشاره کرده است که به واسطه ویژگی بازخورد لمسی در هنگام استفاده از اسلحه‌ها، قدرت شلیک آن‌ها را حس خواهید کرد. از دیگر ویژگی‌های بازی مذکور می‌توان به صدای سه‌بعدی، افکت‌های ری تریسینگ (Ray Tracing)، امکان تجربه با رزولوشن 4K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و پشتیبانی از فناوری HDR اشاره کرد.

بدون شک مهم‌ترین ویژگی بازی Ratchet & Clank: Rift Apart شکاف‌های میان‌بعدی است که کاراکتر‌های این اثر به کمک آن‌ها می‌توانند بین مکان‌ها و بعد‌های مختلف جا‌به‌جا شوند. این امر که به لطف حافظه SSD کنسول Playstation 5 میسر شده، موجب شده است تجربه بازی مذکور با هیچ اثر دیگری در تاریخ قابل مقایسه نباشد. یکی از موارد استفاده از این ویژگی در هنگام نبرد با یک Nefarious Juggernaut قابل مشاهده است که در جریان آن رچت به دنیای کاملا متفاوتی منتقل می‌شود. به منظور به رخ کشیدن جلوه‌های بصری بازی مذکور، استودیو سازنده برای اولین بار در سری Ratchet & Clank ویژگی عکس‌برداری (Photo Mode) را اضافه کرده است. به لطف این امر می‌توانید تصاویر فوق‌العاده‌ای را ثبت کنید که قادر هستند زیبایی‌های شگفت‌انگیز و چشم‌نواز بازی را به نمایش بگذارند.

استودیو اینسامنیاک گیمز تایید کرده است که با اضافه کردن ویژگی‌های دسترس‌پذیری (Accessibility Options) قصد دارد زمینه تجربه شانزدهمین بازی سری رچت اند کلنک را برای تمامی بازیکنان فراهم کند. به این واسطه بازی مذکور دارای ویژگی‌هایی همچون حالت کنتراست بالا، کنترل‌های ساده، کاهش حساسیت دوربین و یاری‌رسانی در هنگام پرواز است که به کمک آن‌ها بازیکنان مختلف با هر شرایطی می‌توانند از انجام این بازی لذت برده و داستان آن را کامل کنند.

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart در تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد. برای پیش‌خرید این بازی با بهترین قیمت می‌توانید به صفحه خرید بازی Ratchet & Clank: Rift Apart مراجعه کنید.

 

منابع: Gamespot و IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید