راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنما تروفی رزیدنت اویل ۸ (Resident Evil Village)

بازی Resident Evil Village

بالاخره نسخه جدید و شماره‌دار سری رزیدنت اویل از راه رسید و طرفداران این مجموعه می‌توانند آن را تجربه کنند. اگر جزو خریداران ویلیج هستید و قصد دارید تروفی پلاتینیوم کسب کنید، با تیلنو و راهنما تروفی رزیدنت اویل 8 همراه باشید.

سری رزیدنت اویل معروف حضور تمام دوست‌داران سبک ترس و بقا هست. سری بازی جذابی که با انتشار نسخه اول خود در سال ۱۹۹۶، انقلاب بزرگی در سبک خود به پا کرد. حال بعد از ۲۵ سال نسخه هشتم این سری منتشر شده و گیمر‌ها را دوباره همراه ایتن وینترز قهرمان نسخه هفتم و یکی از جدیدترین کاراکترهای این مجموعه می‌کند. اتفاقاتی عجیب و غریب این بار پای ایتن را به روستایی دورافتاده و سرشار از خون و خون‌ریزی باز کرده و درگیر ماجراجویی‌های جدیدی می‌کند. درست مانند همیشه رزیدنت اویل 8 هم لیست بلند و بالایی از تروفی‌ها را برای گیمرها تدارک دیده است. اگر از عاشقان کسب تروفی پلاتینیوم هستید، این مطلب را از دست ندهید، اما اگر به تازگی سراغ کسب تروفی پلاتینیوم آمده‌اید، شاید راهنما تروفی رزیدنت اویل 8 با توجه به سختی نسبی این بازی، انتخاب خوبی برای شروع نباشد. به هرحال اگر قصد کسب تروفی پلاتینیوم بازی را دارید، همراه تیلنو و راهنمای تروفی Resident Evil Village باشید.

 • سختی کسب تروفی پلاتینیوم: ۷ از ۱۰
 • میانگین زمان برای کسب تمام تروفی‌های بازی: ۲۰ الی ۲۵ ساعت
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: ۵۰ عدد (1trophy، 3trophy، 6trophy، 40trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: ندارد
 • تعداد دفعاتی که باید بازی را به اتمام برسانید: سه بار
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر عدد (قابلیت انتخاب چپتر در بازی وجود ندارد اما می‌توانید از سیوهای دستی استفاده کنید)
 • آیا درجه سختی بازی روی کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ بله؛ باید یک بار بازی را روی دشوارترین درجه به اتمام برسانید.
 • سخت‌ترین تروفی: Legendary Cowboy trophy
Ethan Winters

تمام تروفی‌ها را کسب کنید.

بعد از دریافت تمام تروفی‌های برنز، نقره و طلای رزیدنت اویل 8، این تروفی برای شما باز خواهد شد. نیازی به خرید نسخه Deluxe Edition یا منتظر ماندن برای بسته‌های الحاقی نیست.

Universe’s Best Dad
در درجه سختی Village of Shadows بازی را به اتمام برسانید.

سال‌ها است که سری رزیدنت اویل میزبان درجه‌های سختی مختلف است. همیشه نام دشوارترین درجه سختی بازی با نام خاصی مشخص می‌شود و روی تروفی‌ها و گیم پلی بازی تاثیر زیادی دارد. نسخه هفتم این درجه سختی را با نام Mad House پیش روی گیمرها قرار داد، حال رزیدنت اویل ویلیج نیز این درجه را با نام Village of Shadows در دسترس قرار داده است. برای باز شدن Village of Shadows در نسخه استاندارد، باید یک بار بازی را به اتمام برسانید. این درجه سختی در نسخه Deluxe Edition از ابتدا در دسترس قرار دارد اما نمی‌توانید بازی را روی این درجه شروع کنید. تمام کردن بازی روی Village of Shadows، این تروفی را برای شما باز خواهد کرد.

Don’t Trust That Snake Oil
داستان بازی را تنها با استفاده از چهار آیتم سلامتی به پایان برسانید.

اگر کمی دقت کنید، این تروفی بهترین گزینه برای تکمیل همزمان چهار تروفی است. برای اطلاعات بیشنر به تروفی Knives Outtrophyمراجعه کنید. باز کردن این تروفی در اولین باری که بازی را تجربه می‌کنید، به هیچ عنوان کار آسانی نیست و باید روی + New Game این تروفی را دریافت کنید. بعد از اتمام بازی برای اولین بار، علاوه‌بر افزایش سطح سلامتی، سلاح‌ها و تجهیزات بهتری نیز در اختیار دارید و می‌توانید خیلی قوی‌تر داستان رزیدنت اویل 8 را پیش ببرید. حواستان باشد که سلامتی ایتن تا حدی به صورت خودکار درمان خواهد شد و کمک بزرگی در روند بازی برای شما خواهد بود. تمام چهار آیتم سلامتی خود را نیز برای دو باس فایت آخر بازی ذخیره کنید، در روند اتفاقات رزیدنت اویل 8 بجز دو باس فایت آخر، نیازی به استفاده از آیتم‌های سلامتی نیست. چهار بار نیز در بازی سطح سلامتی شما به صورت خودکار پر خواهد شد. در بخش زیر تمام این بخش‌ها را مشاهده می‌کنید.

 • لحظه ورود به قلعه Dimitrescu بعد از کات‌سین اول بازی.
 • بعد از ورود به خانه Beneviento.
 • قبل از مبارزه با هایزنبرگ.
 • بعد از مبارزه با هایزنبرگ.
Knives Out
تنها با استفاده از سلاح‌های سرد، رزیدنت اویل 8 را به اتمام برسانید.

طراحان تروفی های Resident Evil 8 نیز درست مانند دیگر نسخه‌ها، اتمام بازی تنها با استفاده از سلاح‌های سرد را به عنوان تروفی در بازی قرار داده‌اند. برای به دست آوردن این تروفی، یک بار داستان رزیدنت اویل ویلیج را به اتمام برسانید و با استفاده از Extra Content Shop در منو اصلی بازی، آیتم Karambit Knife را خریداری کنید. این چاقو آسیب خیلی‌ بیشتری نسبت به دیگر چاقو‌های بازی وارد می‌کند و اتمام این چالش بدون Karambit Knife، خیلی‌سخت‌تر و چالشی‌تر است. بعد از خرید این آیتم بازی را در + New Game و روی درجه سختی Casual آغاز کنید. در حین مبارزه با دو تا از باس‌های بازی، به صورت خودکار از سلاح‌های گرم استفاده می‌کنید که تاثیری روی این تروفی ندارند. اگر قصد دارید خودتان را نیز حسابی به چالش بکشید، ترکیب این تروفی و Don’t Trust That Snake Oil می‌تواند حسابی جذاب و هیجان‌انگیز باشد.

World’s Best Dad
بازی را حداقل یک بار روی درجه سختی Hardcore به اتمام برسانید.

با تکمیل تروفی Universe’s Best Dad trophy، این تروفی نیز به صورت خودکار برای شما باز خواهد شد.

Dashing Dad
داستان رزیدنت اویل 8 را در کم‌تر از سه ساعت به اتمام برسانید.

ترکیب این تروفی در کنار Don’t Trust That Snake Oil و Knives Out بهترین گزینه برای دریافت چندین تروفیِ همزمان است. می‌توانید در راهنما تروفی Knives Out trophy رزیدنت اویل 8، نکات مهمی درباره پایان بازی را ببینید. دقت کنید که Pause کردن بازی زمان را نیز نگه داشته و اگر احساس می‌کنید مدت زیادی برای رسیدن به نقطه فعلی خود صرف کرده‌اید، می‌توانید از سیو‌های دستی خود استفاده کنید.

Frugal Father
خط داستانی Resident Evil Village را بدون استفاده‌ی بیشتر از ۱۰ هزار Lei به اتمام برسانید.

آخرین تروفی‌ای که در ترکیب چهارگانه Don’t Trust That Snake Oil ،Knives Out و Dashing Dad قرار می‌گیرد، همین تروفی Frugal Father است. Lei واحد پولی روستای رزیدنت اویل 8 محسوب می‌شود و از ابتدای بازی و بعد از انجام فعالیت‌های مختلف، مقداری از این واحد پولی را به دست می‌آورید. خرید سلاح، مهمات، تجهیزات و ارتقا اسلحه‌ها با Leiها صورت می‌گیرد. از آن‌جایی که قرار نیست از آیتم‌های سلامتی یا از سلاح‌های گرم استفاده کنید، پس کار خاصی با دوک و خرید از او نیز نخواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر به راهنما تروفی Knives Out trophy مراجعه کنید.

Legendary Cowboy
در تمام Stageهای بخش Mercenaries، حداقل رنک S را به دست آورید.

اگر از طرفداران قدیمی سری رزیدنت اویل باشید، بدون‌شک با بخش Mercenaries آشنایی دارید. بخش رکوردی و جذاب نسخه‌های مختلف سری رزیدنت اویل که شما را در لوکیشن‌های مختلفی که در داستان بازی از آن‌ها گذر کردید قرار داده و به مبارزه با گله‌های دشمنان می‌فرستد. سلاح‌های متنوع، توانایی‌های خاص و کلی آیتم دیگر نیز در لوکیشن موردنظر قرار دارند و می‌توانید از آن‌ها برای تکه تکه کردن دشمنانتان استفاده کنید. بعد از پایان زمان معین در هر مچ این بخش، یک رنک خاص برای شما در نظر گرفته می‌شود. برای دریافت این تروفی نیز باید در تمام Stageهای مبارزه بخش Mercenaries رزیدنت اویل 8، رنک S را به دست‌ آورید. پوینت‌هایی که رنک شما را مشخص می‌کنند، با کشتن دشمنان به دست می‌آیند؛ پس در تکه تکه کردن تمام دشمنان شک نکنید.

Art Collector
تمام کانسپت آرت‌های رزیدنت اویل 8 را خریداری کنید.

بعد از پایان بازی برای اولین‌بار، یک فروشگاه خاص برای شما باز خواهد شد. می‌توانید فروشگاه را با رفتن به  Main Menu > Bonuses > Extra Content Shop پیدا کنید. در این بخش آیتم‌های مختلف و جذابی برای خرید وجود دارد. برای دریافت تروفی Art Collector، باید تمام کانسپت آرت‌هایی که در این فروشگاه قرار دارند را خریداری کنید. بعد از یک‌بار اتمام بازی، پول کافی برای خرید تمام کانسپت آرت‌ها را جمع‌آوری کرده‌اید و نیازی به تکمیل دوباره داستان بازی نیست.

…Not Lycan This
در مبارزه با lycan زنده بمانید.

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی رزیدنت اویل 8 به دست می‌آید و از دست‌دادنی نیست.

Four Lords
از معدن فرار کنید.

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی Resident Evil 8 به دست می‌آید و از دست‌دادنی نیست.

!That Sucked
Dimitrescu جهش یافته را شکست دهید.

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی رزیدنت اویل 8 به دست می‌آید و از دست‌دادنی نیست.

Got No Strings
Donna و Angie را شکست دهید.

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی رزیدنت اویل ویلیج به دست می‌آید و از دست‌دادنی نیست.

Fish Out of Water
Moreau جهش یافته را شکست دهید.

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی رزیدنت اویل 8 به دست می‌آید و از دست‌دادنی نیست.

!Up Urs
Uriaș را در قلعه شکست دهید.

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی Resident Evil Village به دست می‌آید و از دست‌دادنی نیست.

Temporary Measures
جام غول پیکر را در مراسم قرار دهید.

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی رزیدنت اویل 8 به دست می‌آید و از دست‌دادنی نیست.

Iron Giant Down
هایزنبرگ جهش یافته را شکست دهید.

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی Resident Evil 8 به دست می‌آید و از دست‌دادنی نیست.

The Root of the Matter
Megamycete را در خرابه‌های زیرِ زمین پیدا کنید.

این تروفی به صورت خودکار و با پیش‌روی در داستان بازی رزیدنت اویل ویلیج به دست می‌آید و از دست‌دادنی نیست.

Best Dad Ever
بازی را حداقل روی درجه سختی Standard به اتمام برسانید.

در رزیدنت اویل 8 سه درجه سختی مختلف وجود دارد. به ترتیب از سخت به آسان این درجه‌ها را می‌توان به صورت Standard ،Village of Shadows و Casual مرتب کرد. در ابتدای بازی درجه‌های سختی Casual و Standard در دسترس قرار دارند و با اتمام بازی برای بار اول، Village of Shadows نیز در دسترس قرار می‌گیرد. کافی است یک بار بازی را روی درجه Standard به پایان برسانید تا علاوه‌بر کسب این تروفی، تروفی Great Dad را نیز به دست آورید.

Great Dad
بازی را حداقل روی درجه سختی Casual به اتمام برسانید.

در رزیدنت اویل 8 سه درجه سختی مختلف وجود دارد. به ترتیب از سخت به آسان این درجه‌ها را می‌توان به صورت Standard ،Village of Shadows و Casual مرتب کرد. در ابتدای بازی درجه‌های سختی Casual و Standard در دسترس قرار دارند و با اتمام بازی برای بار اول، Village of Shadows نیز در دسترس قرار می‌گیرد. در قسمت بالا نحوه تکمیل همزمان تروفی Great Dad و Best Dad Ever را توضیح دادیم، اما اگر دوست ندارید بازی را روی درجه Standard آغاز کنید، کافی است یک‌بار بازی را روی درجه سختی Casual به اتمام برسانید.

Crafter
یک آیتم بسازید.

به صورت خودکار و در جریان گیم پلی بازی، نحوه کارکرد سیستم ساخت و ساز به شما آموزش داده شده و یک آیتم نیز خواهید ساخت.

Patron
در جریان بازی، یک آیتم از دوک فروشنده بخرید.

درست مانند رزیدنت اویل 4، کپکام یک فروشنده دوره‌گرد در رزیدنت اویل 8 نیز برای کمک به گیمر قرار داده است. بدون‌شک در جریان بازی با دوک مواجه شده‌اید و با آیتم‌هایی که به فروش می‌رساند نیز آشنایی دارید. کافی است تنها یک آیتم از او خریداری کنید تا این تروفی را به دست آورید.

Petty Thief
یک قفل ساده را با استفاده از lockpick باز کنید.

بعد از اولین مبارزه با Dimitrescu و شکست او، اولین Lock Pick بازی را پیدا می‌کنید. کافی است یک قفل ساده را با استفاده از Lock Pick باز کنید تا تروفی Petty Thief را نیز به دست‌ آورید.

Repairer
تمام آیتم‌های جانبی یک آیتم مهم را جمع‌آوری و ترکیب کنید.

جمع‌آوری و ترکیب آیتم‌های مختلف با یکدیگر، همیشه جزو مهمی از بازی‌های سری رزیدنت اویل بوده است. رزیدنت اویل 8 نیز با پایبندی کامل به ریشه‌ها منتشر شده و شما در طی داستان، آیتم‌های زیادی به دست آورده و با ترکیب کردن آن‌ها، در داستان پیش می‌روید. راهنمای تروفی Repairer رزیدنت اویل 8 را در ویدیو زیر مشاهده می‌کنید.

Hunter
یک حیوان را در جریان بازی شکار کنید.

در طی گشت و گذارهای شما در محیط بازی، حیوانات مختلفی را خواهید دید. کافی است یکی از آن‌ها را شکار کرده تا علاوه‌بر تکمیل تروفی Hunter رزیدنت اویل ویلیج، آیتم‌های خاصی را نیز به دست آورید.

Get the Ball Rolling
یک Labyrinth را حل کنید.

در دنیای رزیدنت اویل 8 می‌توان چهار Labyrinth پیدا کرد. هرکدام از آن‌ها یک آیتم خاص دارند و با حل کردن آن‌ها جایزه خوبی دریافت می‌کنید. برای تکمیل این تروفی لازم نیست تمام Labyrinth‌ها را حل کنید و خوشبختانه کپکام به حل کردن یکی از آن‌ها راضی شده است. اولین Labyrinth بازی را نیز در طبقه اول قلعه Dimitrescu و کنار دوک پیدا می‌کنید.

Goooaaal!
توپ درون اتاق رز را به سمت درب اتاق هل دهید.

یکی از عجیب‌ترین و بامزه‌ترین تروفی‌های رزیدنت اویل 8، مربوط به توپ بازی در همان اوایل داستان است. در چند دقیقه اول بازی شما باید رز، دختر ایتن را به اتاقش برده و بخوابانید. بعد از اینکه رز را درون تختش قرار دادید، یک توپ زرد رنگ بزرگ را مشاهده می‌کنید. باید به سمت این توپ رفته و با هل دادن آن به سمت درب اتاق، تروفی !Goooaaal را نیز به دست آورید.

Squawk Shot
در جریان داستان بازی، پنج کلاغ که در حال پرواز هستند را شکار کنید.

در جریان گشت و گذار در بازی بدون‌شک با کلاغ‌ها روبرو شده‌اید. برای تکمیل این تروفی باید کمی مهارت تیراندازی خود را به رخ بکشید. بعد از دیدن کلاغ‌ها، به سمت آن‌ها رفته تا پرواز کنند و بعد این پرندگان بخت‌برگشته را با تیر بزنید.

…When You Gotta Go
درب تمام خانه‌های درون روستا را باز کنید.

در روستای رزیدنت اویل 8، ۱۰ خانه قرار دارد و به صورت خودکار نیز گذرتان به آن‌ها خواهد افتاد. در جریان سفرتان به هرکدام از این خانه‌ها که رسیدید، درب آن را باز کرده تا این تروفی را نیز دریافت کنید.

Hooligan

تمام پنجره‌های شکستنی در قلعه Dimitrescu را بشکنید.

۱۹ پنچره قابل شکستن در قلعه Dimitrescu قرار دارد. تکمیل این تروفی‌ها حسابی شما را به شیشه شکستن دعوت کرده و باید تمام این پنجره‌ها را بشکنید.

Quit Hanging Around
یکی از سربازهایی که در کارخانه به دار آویخته شده‌اند را با تیر بیندازید.

بعد از اینکه تله هایزنبرگ را خنثی کردید و از آن گریختید، چند ثانیه‌ای راهی که بازی برایتان مشخص کرده را طی کرده و بعد از بالا رفتن از پله، با چندین جنازه حلق‌آویز شده مواجه می‌شوید. کافی است به طناب یکی از این جنازه‌ها که “Soldats” نامیده می‌شود شلیک کنید.

Push Comes to Shove
یک ضد حمله را روی دشمنان اجرا کنید.

ضد حمله قابلیت جدیدی است که ایتن در رزیدنت اویل 8 به دست آورده است. برای تکمیل این تروفی کافی است قبل از حمله دشمنان گارد گرفته و بلافاصله بعد از بلاک کردن ضربه، دکمه نمایان شده روی صفحه را فشار دهید. با این کار ایتن با یک لگد دشمنان را به عقب پرتاب می‌کند. این کار را خیلی‌راحت‌تر می‌توانید روی دشمنانی که در همان ابتدای بازی می‌بینید اجرا کنید.

Trick Shot
یک دشمن را با دوربین بلند اسلحه اسنایپر بکشید.

در طبقه دوم قلعه Dimitrescu می‌توانید اسلحه اسنایپر را پیدا کنید. درست قبل از ورود به سقف و بخش بالایی قلعه، این سلاح را مشاهده می‌کنید. برداشتن آن اجباری نیست اما درست سر راه شما قرار دارد. بعد از اینکه سلاح را به دست آوردید، تعداد زیادی از دشمنان پرنده را مشاهده می‌کنید و کافی است یکی از آن‌ها را با تیر بزنید تا این تروفی را نیز به دست آورید. حتی اگر فضای کافی در Inventory ندارید، هرطور شده برای این سلاح قدرتمند جا باز کنید.

Strategist
حداقل سه دشمن را با یک ضربه از بین ببرید.

یکی از تروفی های رزیدنت اویل 8 که توضیح سخت و عجیب و غریبی دارد، همین تروفی Strategist است. برای تکمیل این تروفی می‌توانید از نارنجک‌ها، بمب‌ها یا حتی سلاح مگنوم استفاده کنید. این سلاح‌ها بسیار قدرمند هستند و یک ضربه آن‌ها به راحتی چندین دشمن را از پای در می‌آورند.

Medium Rare
Moroaicăها را به آتش بکشید.

برای تکمیل این تروفی باید دشمنانی که بیشتر اوقات لباس مشکی به تن دارند و با خودشان شمشیر حمل می‌کنند را به آتش بکشید. این دشمنان Moroaica نامیده می‌شوند و در خیلی از نقاط بازی نیز یافت می‌شوند. بهترین زمان برای دریافت این تروفی، بعد از شکست مورئو است. بعد از شکست این باس، با آیتم Crank به یک پل می‌رسید و با قرار دادن آن روی پل، وارد یک منطقه جدید می‌شوید. بعد از سوار شدن روی قایق و عبور از رودخانه، به منطقه‌ای که روی نقشه با آیکون یک صندوقچه طلایی مشخص شده، بروید. بعد از ورود به اتاق، ظرف شعله‌وری که می‌بینید را با گلوله بزنید تا اتاق آتش بگیرد‌. هرکدام از دشمنان که به سمت شما بیاییند، خیلی سریع آتش می‌گیرند و این تروفی را نیز به دست خواهید آورد.

Fast Reflexes
با سلاح‌های سرد یک تیر آتشین را قبل از برخورد به خودتان روی هوا بزنید.

بعد از شکست باس سوم (مورئو) و قبل از ورود به قلعه، با دشمنانی روبرو می‌شوید که به سمت شما تیرهای آتشین پرتاب می‌کنند. برای دریافت این تروفی، چاقوی خود را به دست گرفته و قبل از اینکه تیرها به شما برخورد کنند، یکی از آن‌ها را روی هوا بزنید. به این ترتیب این تروفی رزیدنت اویل 8 را نیز به دست خواهید آورد.

Leader of the Pack
Vârcolac Alfa را از بین ببرید.

بخش عظیمی از تروفی‌های رزیدنت اویل 8 بعد از شکست مورئو در دسترس هستند. این بار نیز بعد از شکست این باس به روستا بازگردید، در منطقه‌ای که روی نقشه با نام Fallow Plot دیده می‌شود با یک گرگینه خیلی بزرگ روبرو می‌شوید. با شکست دادن او این تروفی را نیز به دست خواهید آورد. البته توجه کنید که شکست دادن او اصلا کار آسانی نیست و شاید نتوانید در اولین مواجهه، او را شکست دهید.

Timber
Uriaș را در اولین مواجهه از بین ببرید.

Lycanها اولین دشمنانی هستند که در بازی با آن‌ها روبرو می‌شوید. بعد از مدتی مبارزه، سر و کله موجودی گرگینه مانند و درشت هیکل به نام Urias پیدا می‌شود. موجودی با پشم‌های سیاه رنگ که یک چکش را نیز با خود حمل می‌کند. اگر خط بازی را پیش بگیرید، در اولین مبارزه مقدار کافی گلوله برای کشتن او نخواهید داشت و باید منتظر بمانید تا بعدا و در مواجهه دوم حساب او را برسید. این تروفی رزیدنت اویل 8 شما را اجبار به کشتن Urias در اولین مبارزه می‌کند. به همین دلیل نیز برای تکمیل این تروفی چاره‌ای بجز استفاده از + New Game نخواهید داشت. در این مود با گلوله‌هایی که از قبل جمع‌آوری کرده‌اید به مصاف Urias رفته و دخلش را بیاورید.

Photographer
از فتو مود بازی استفاده کنید.

بعد از زدن دکمه Pause، گزینه Photo Mod روی صفحه ظاهر می‌شود. کافی است تنها وارد این بخش شده تا تروفی را به دست آورید.

Lucky Number 7
تعداد Leiهای خود را به ۷۷۷، ۷,۷۷۷ یا ۷۷,۷۷۷ برسانید.

یکی از عجیب و غریب‌ترین تروفی‌های رزیدنت اویل 8، همین تروفی Lucky Number 7 است. برای دریافت این تروفی با خرید آیتم‌های مختلف تعداد Leiهای خود را به صفر برسانید و آنقدر تیر رایفل بفروشید تا تعداد Leiهای شما به یکی از این اعداد برسد. البته اگر هم خوش‌شانس باشید، به صورت شانسی مقدار Leiهای شما به یکی از اعداد بالا می‌رسد و نیازی به دردسر افتادن نیست.

Mapmatician
تمام نقشه Resident Evil Village را کامل کنید.

بخش عظیمی از نقشه بازی، به صورت خودکار و بدون کار خاصی برای شما باز خواهد شد. در این موارد نیازی نیست کار خاصی انجام دهید. سه تا از نقشه‌های بازی نیز به صورت اختیاری پیش‌روی شما قرار می‌گیرند و باید این سه نقشه را نیز بردارید.

 • اولین نقشه بعد از شکست مونرو و درست بعد از باز کردن پلی که در تروفی Medium Rare به آن اشاره کردیم.
 • نقشه بعدی نیز در همان خانه‌ای که تروفی Medium Rare را به دست می‌آورید قرار دارد.
 • قبل از ورود به قلعه نیز بخش دیگر نقشه را پیدا می‌کنید.
Cynic
بز Warding را از بین ببرید.

برای پیدا کردن این بز بعد از حل کردن معمای مجسمه‌ها در قلعه، به طبقه B1 رفته و از پله‌ها بالا بروید. مجسمه این بز دقیقا روبروی شما قرار دارد.

Heretic
تمام بزهای Warding را از بین ببرید.

در مجموع ۲۰ بز چوبی کوچک در جای جای نقشه رزیدنت اویل 8 پراکنده شده‌اند که باید با استفاده از سلاح‌های سرد یا گلوله، آن‌ها را از بین ببرید تا این تروفی را کسب کنید. محل تمام این بزهای کوچک را در ویدیو زیر مشاهده می‌کنید.

Veteran Gunsmith
تمام سلاح‌های بازی را شخصی‌سازی کنید.

در مجموع ۲۲ بخش مختلف برای شخصی‌سازی سلاح‌ها در رزیدنت اویل 8 وجود دارد که ۵ تا از آن‌ها در دنیای بازی و ۱۷ تای دیگر پیش دوک قرار دارند. برای خرید تمام سلاح‌ها و بخش‌های مختلف برای شخصی‌سازی آن‌ها، باید در مجموع ۱,۶۶۱,۲۰۰ Lei خرج کنید. محل تمام بخش‌های شخصی‌سازی سلاح‌ها، که در محیط رزیدنت اویل ویلیج قرار دارند را در ویدئو زیر مشاهده می‌کنید.

Gunsmith
یک سلاح شخصی‌سازی شده را به دست بگیرید.

به تروفی Veteran Gunsmith :bronze: مراجعه کنید.

Tinkerer
تمام آیتم‌هایی که در منو کرفتینگ قرار دارند را بسازید.

بعد از مراجعه به تروفی Artisan trophyو تکمیل این تروفی، حال تمام رسپی‌ها را در دست دارید. بعد از پیدا کردن تمام دستور ساخت‌ها، باید با جمع‌آوری متریال کافی، تمام آیتم‌ها را بسازید.

Artisan
تمام دستور ساخت‌های بازی را به دست آورید.

در مجموع ۱۱ دستور ساخت مختلف در رزیدنت اویل 8 وجود دارد و تعدادی از آن‌ها نیز به صورت خودکار به دست می‌آیند. برای به دست آوردن آن تعدادی که در مناطق مختلف Resident Evil Village قرار دارند، ویدیو زیر را مشاهده کنید.

Bookworm
تمام فایل‌ها و متن‌های جریان بازی را پیدا کرده و بخوانید.

در مجموع ۴۷ فایل مختلف در بازی قرار دارد که باید آن‌ها را پیدا کرده و بخوانید. برای پیدا کردن تمام این فایل‌ها، ویدیو زیر را مشاهده کنید.

Combo King
حداقل ۳۰ کمبو در بخش Mercenaries بگیرید.

درجریان تکمیل تروفی Legendary Cowboy این تروفی را نیز به دست خواهید آورد.

این راهنما تروفی رزیدنت اویل 8 بود و در این مطلب تمام نکاتی که باید برای پلات کردن جدیدترین نسخه این سری بدانید را با شما به اشتراک گذاشتیم. نظر شما درباره رزیدنت اویل 8 و تغییرات این بازی نسبت به نسخه‌های قبلی چیست؟ بنظر شما راه جدیدی که کپکام برای این سری در نظر گرفته موفق آمیز خواهد بود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید. راستی تمام ویدیو‌هایی که در این راهنمای تروفی رزیدنت اویل 8 مشاهده کردید در کانال آپارات تیلنو قرار دارند و می‌توانید سری به این کانال نیز بزنید.

در نهایت اگر تجربه بازی Resident Evil 8 بپردازید، می‌توانید برای تهیه بازی به صفحه خرید بازی Resident Evil Village برای PS5، صفحه خرید بازی Resident Evil Village برای PS4 و صفحه خرید بازی Resident Evil Village برای XBOX مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط