راهنمای استریم, عمومی, مقالات عمومی

آموزش گرفتن عکس و ویدیو در کنسول PS4

اسکرین‌شات و ظبط ویدیو در کنسول PS4

یکی از مزیت‌های کنسول‌های بازی در نسل‌های جدید، قابلیت گرفتن عکس و ویدیو و به اشتراک ‌گذاشتن آن‌ها با سایر علاقه‌مندان این حوزه است. با تیلنو همراه باشید تا یاد بگیریم چگونه لحظه‌های جذاب بازی‌هایمان را به کمک ویدیو و عکس گرفتن در کنسول PS4 ثبت کنیم و در فضای مجازی به اشتراک بگذاریم.

برای به تصویر کشیدن مهارت‌هایمان در یک بازی، نیازی به  داشتن تجهیزات خاصی نداریم. در نسل هشتم کنسول‌ها همه میتوانند تجربه‌ی خود را به اشتراک بگذارند و این امر به لطف وجود قابلیت‌هایی مانندگرفتن عکس و ضبط ویدیو به ساده‌ترین روش ممکن، امکان‌پذیر شده است. در ادامه این مطلب با عکس گرفتن در کنسول PS4 بیشتر آشنا می‌شویم. ضمن این که از طریق روشی مشابه ضبط ویدیو در کنسول PS4 و درر نهایت اشتراک‌گذاری آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی را نیز به شما آموزش می‌دهیم.

طریقه‌ی عکس گرفتن در کنسول PS4

شرکت سونی، قابلیت گرفتن عکس در کنسول PS4 را به سادگی هرچه تمام‌تر در اختیار کاربرانش قرار داده. تنها کافی است برای یک ثانیه دکمه‌ی SHARE روی کنترلر کنسول پلی استیشن 4 را نگه ‌داریم. روش دیگر به این شکل است که یک بار دکمه‌ی SHARE را فشار داده، سپس دکمه‌ی دایره را بزنیم. به همین راحتی.

اشتراک گذاری اسکرین شات

فرض کنید یک اسکرین شات از محیط بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy گرفته‌ایم.

عکس گرفتن در کنسول PS4

 

برای دسترسی به تصویر مورد نظرمان، در محیط داشبورد پلی استیشن 4 ، پنجره‌ی capture gallery را مطابق تصویر زیر انتخاب می‌کنیم.

عکس گرفتن در کنسول PS4

در بخش capture gallery می‌توانیم به ویدیو‌های ضبط شده و عکس‌ها دسترسی داشته باشیم.

عکس گرفتن در کنسول PS4

اگر بخواهیم تصویر مورد نظرمان را به یک حافظه ذخیره سازی مثل فلش منتقل کنیم، بعد از انتخاب عکس دکمه‌ی OPTION بر روی کنترلر کنسول PS4 را فشار میدهیم و سپس گزینه‌ی copy to USB storge device را انتخاب می‌کنیم.

توجه: فلشی که به کنسول متصل می کنیم باید دارای فایل سیستم FAT32 باشد، در غیر این صورت توسط کنسول تشخیص داده نمی‌شود.

تصویری از کپچر گالری برای اشتراک گذاری اسکرین‌شات و ویدیو‌ها ظبط شده در کنسول PS4

تصویری از کپچر گالری برای اشتراک گذاری اسکرین‌شات ها و ویدیو‌ها

تصویری از کپچر گالری برای اشتراک گذاری اسکرین‌شات ها و ویدیو‌ها

تصویری از کپچر گالری برای اشتراک گذاری اسکرین‌شات و ویدیو‌های ظبط شده در کنسول PS4

اما اگر بخواهیم عکس گرفته شده را مستقیما بر روی شبکه‌های اجتماعی آپلود کنیم، کافی است که بعد از انتخاب عکس دکمه‌ی SHARE را بر روی کنترلر فشار دهیم.

توجه:برای آپلود مستقیم عکس بر روی شبکه‌های اجتماعی باید حتما اکانت PSN داشته باشید. اگر بازی‌های هکی را بر روی کنسول خود نصب کرده‌اید سعی کنید که مستقیما عکس یا ویدیو را آپلود نکنید چون ممکن است که بازی‌هایتان قفل شوند.

می‌توانید از طریق این لینک راهنمای ساخت اکانت PSN را مطالعه کنید.

ضبط ویدیو در کنسول PS4

ظبط ویدیو نیز در کنسول PS4 بسیار ساده است، فقط کافی است که دو مرتبه به صورت پشت سرهم دکمه‌ی SHARE را بر روی کنترلر فشار دهیم تا کنسول شروع به تصویربرداری از صفحه نمایش کند. برای پایان دادن به ضبط ویدیو نیز کافی است تا بار دیگر دو مرتبه به صورت پشت سرهم دکمه SHARE را فشار بدهیم تا ضبط  ویدیو پایان یابد. تمامی مراحل اشتراک‌گذاری ویدیو و انتقال آن به حافظه‌ی فلش مشابه مراحلی است که در بالا در مورد گرفتن عکس در کنسول PS4 توضیح داده شد.

اگر سوالی در رابطه با ضبط و اشتراک‌گذاری ویدیو‌ یا اسکرین شات در کنسول PS4 دارید، میتوانید آن را در قسمت کامنت‌ها مطرح کنید. امیدواریم که با مطالعه‌ی این مطلب، بتوانید مهارت‌ها و تجربه‌های جالبتان در دنیای بازی‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید