اخبار و رویدادها

سونی سایت فروش صفحات تزیینی پلی استیشن ۵ را تهدید قانونی کرد

شرکت سونی

مدتی بود که یک وبسایت خارجی به نام Playstation5.Com اقدام به فروش صفحات و روکش‌های تزئینی برای کنسول جدید شرکت سونی یعنی پلی اسیتشن ۵ کرده بود که به علت تشابه اسمی با وبسایت رسمی پلی استیشن ۵، توسط سونی تهدید به شکایت شد. با تیلنو و ادامه‌ی این خبر همراه باشید.

playstation 5 and play station 5 digital edition

چندی پیش شرکت سونی یک ویدیو با محوریت نمایش قطعات داخلی کنسول PS5 منتشر کرد که در آن ما متوجه جدا شدن صفحات کناری این کنسول به راحتی شدیم. این ویژگی نه تنها زمان تعمیر کنسول را تسریع می‌بخشد بلکه می‌تواند به بازیکنان اجازه‌ی شخصی‌سازی کنسول‌شان را با قیمت‌های بسیار پایین‌تر بدهد. در همین راستا و پس از پخش این ویدیو، یک وبسایت در سطح اینترنت با نام Playstation5.Com شروع به کار و فروش صفحات تزئینی با طرح‌های مختلف برای PS5 کرد. تعداد زیادی از افرادی که این کنسول را پیش‌خرید کرده بودند، اقدام به سفارش صفحات مختلف از این وبسایت کردند و قرار بود تا سفارش آن‌ها نیز تا نهایتا دو هفته پس از انتشار کنسول تحویل داده شود. اگر می‌خواهید اطلاعات لازم را درباره‌ی کنسول جدید سونی به دست آورید، می‌توانید به مقاله‌ی تمام اطلاعات از کنسول PS5 مراجعه کنید.

اما پس از مدتی، سونی این وبسایت را به علت تشابه اسمی با صفحه‌ی رسمی پلی استیشن ۵ تهدید کرد و به آن‌ها فرصت داد تا نام صفحه‌ی خود را تغییر داده و حتی تمام سفارش‌هایی که دریافت کرده بودند را نیز لغو کنند. در یک مصاحبه با وبسایت VGC یکی از اعضای این سایت توضیحاتی را در رابطه با این اتفاقات داد و گفت:

زمانی که ما سفارش‌ها را دریافت کردیم و قصد شروع به کار داشتیم، دقیقا پس از یک روز وکلای شرکت سونی از ما خواستند تا به دلیل نقض قوانین علائم تجاری، نام وبسایت خود را تغییر دهیم. ما گمان می‌کردیم که این تغییر اسم مشکلات ما را حل کند و بتوانیم به کار خود ادامه دهیم. اما وکلای شرکت سونی اعلام کردند که می‌خواهند مالکیت معنوی فروش این صفحات تزئینی را در اختیار داشته باشند. همچنین آن‌ها گفتند که اگر بدون واگذاری این مالکیت به کار خود ادامه دهیم، باید مشکلاتمان را پیش یک قاضی و پس از شکایت سونی حل کنیم.

پلی استیشن 5

اعضای وبسایت فروش قطعات تزئینی که به تازگی به Customize My Plates تغییر نام داده است، در حال بازگرداندن پول خریداران و لغو سفارش‌ها هستند و به خبرنگار وبسایت VGC گفتند:

ما از این موضوع به شدت ناراحت و ناامید هستیم اما هیچ چاره و گزینه‌ی دیگری نداریم.

نظر شما درباره‌ی این اقدام شرکت سونی چیست؟ دیدگاهتان را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

اگر می‌خواهید با خرید کنسول پلی استیشن ۵ وارد نسل جدید بازی‌های ویدیویی شوید، می‌توانید با مراجعه به صفحه پلی استیشن ۵ در فروشگاه تیلنو، از تاریخ دقیق انتشار، مقالات مختلف و بازی‌هایی که می‌توانید در روز انتشار تجربه کنید با خبر شوید و پس از انتشار نیز، با مناسب‌ترین قیمت PS5 ، اقدام به خرید آن کنید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *