بازی, راهنمای خرید بازی PS5, یادداشت

بررسی و تحلیل تریلر معرفی بازی Spider-Man 2

بازی Spider-Man 2

در جریان رویداد Playstation Showcase 2021، شرکت سونی با نمایش تریلر کوتاهی اقدام به معرفی بازی Spider-Man 2 کرد. در این مطلب قصد داریم این تریلر را بررسی و تحلیل کنیم. با تیلنو همراه باشید.

بامداد روز جمعه هفته گذشته، یکی از بهترین رویداد‌های پلتفرم پلی استیشن در حالی برگزار شد که در عین نمایش تریلری از بازی مورد انتظار God of War Ragnarok، به صورت غافلگیر‌کننده‌ای دو بازی ابر‌قهرمانی با محوریت شخصیت‌های اسپایدرمن و ولورین معرفی شدند. استودیو اینسامنیاک گیمز در شرایطی بازی Spider-Man 2 را در خلال رویداد پلی استیشن شوکیس 2021 معرفی کرد که پیش از این به واسطه بازی‌های Spider-Man  و Spider-Man: Miles Morales بهترین تجربه از بازی‌هایی با محوریت ابرقهرمانان را ارائه داده بود. تریلر معرفی بازی Spider-Man 2 با وجود کوتاه بودن حاوی بخش‌های مختلفی بود که اطلاعات متعددی را به ما منتقل می‌کنند. در این مطلب قصد داریم با موشکافی تریلر مذکور ویژگی‌های احتمالی بازی نهایی را با شما به اشتراک بگذاریم

Kraven the Hunter

بازی Spider-Man 2

تریلر معرفی بازی Spider-Man 2 با صحبت‌های فردی با لهجه روسی که از تلاشش برای پیدا کردن حریفی مناسب می‌گوید، آغاز شد. این فرد که در طول تریلر دیده نمی‌شود، کسی جز کریون شکارچی (Kraven the Hunter)، یکی از مشهورترین شخصیت‌های منفی دنیای مارول و یکی از اصلی‌ترین دشمنان مرد عنکبوتی نیست. اگر لهجه روسی برای این نتیجه‌گیری کافی نیست، باید به این نکته اشاره کنیم که براساس کمیک‌ها، تنها شخصیتی که تمام عمرش را به پیدا کردن حریف اختصاص داده کریون شکارچی است. این فرد شبه‌-‌نامیرا خودش را بزرگترین شکارچی دنیا می‌داند و قصد دارد با از بین بردن مرد عنکبوتی، آن را به تمام دنیا ثابت کند. به این دلیل که کریون را در طول تریلر معرفی بازی Spider-Man 2 مشاهده نمی‌کنیم، مشخص نیست که استودیو Insomniac Games تا چه حد اقدام به اعمال تغییرات در این کاراکتر کرده است.

با این که او هدف بزرگی و سختی دارد، اما براساس کمیک‌ها کریون قدرت‌های چندانی ندارد. در واقع این معجون‌های عجیب و غریب هستند که موجب می‌شوند کریون به قدرت‌هایی همچون عمر طولانی، قدرت بدنی زیاد و حس‌های تقویت‌شده دست پیدا کند. در نتیجه کریون ترجیح می‌دهد که به صورت تن به تن و با تکیه بر قدرت فیزیکی با حریفانش مبارزه کند. کریون عمده شهرتش را مدیون کمیک Kraven’s Last Hunt محصول سال ۱۹۸۷ است. در این کمیک، کریون موفق به کشتن اسپایدرمن و جایگزین کردن او می‌شود. به احتمال زیاد این کمیک یکی از منابع الهام استودیو اینسامنیاک گیمز برای خلق داستان بازی Spider-Man 2 بوده است.

بازی Spider-Man 2

برای مثال ممکن است در این اثر شاهد تلاش‌های کریون برای نابودی اسپایدرمن قبل از کشته شدن خودش باشیم یا حتی به واسطه موفقیت کریون در از میان برداشتن اسپایدرمن، مجبور به مبارزه با او در قالب مایلز مورالز شویم. حضور کریون در بازی اسپایدرمن 2 ممکن است به معنای احتمال وجود شخصیت کامیلیون (Chameleon) باشد. در صورتی که این امر به حقیقت تبدیل شود، به واسطه توانایی‌های تغییر چهره کامیلیون، داستان بازی Spider-Man 2 بیش از اندازه پیچیده خواهد شد. برای پی بردن این وضعیت، تنها کافی است تصور کنید که این شخصیت منفی اقدام به تغییر چهره خود به شکل نزدیکان و دوستان پیتر پارکر و مایلز مورالز کند.

Venom

بازی Spider-Man 2

تریلر معرفی بازی Spider-Man 2 در حالی به پایان رسید که پس از گمانه‌زنی‌های متعدد و مختلف، به صورت رسمی حضور شخصیت ونوم (Venom) تایید شد. اولین نکته‌ای که در قبال این کاراکتر به چشم می‌آید، صدای فوق‌العاده وحشتناکش است. تونی تاد (Tony Todd) که علاقه‌مندان به فیلم‌های ترسناک او را به واسطه سری فیلم‌های Candyman می‌شناسند، وظیفه صداپیشگی ونوم را بر عهده داشته است. حال که وجود شخصیت مذکور قطعی شده، این سوال پیش می‌آید که آیا او متحد اسپایدرمن است یا دشمن؟ با استناد به بخش پس از تیتراژ بازی Spider-Man، می‌دانیم که در دنیای اثر مذکور، به جای ادی راک (Eddie Brock)، این هری آزبورن (Harry Osborn) است که به عنوان میزبان ونوم شناخته می‌شود. این تغییر را پیش از این در قالب مجموعه انیمیشن Ultimate Spider-Man مشاهده کرده‌ایم.

در جهان اینسامنیاک گیمز، هری از بیماری زوال عصبی رنج می‌برد که پیش از این موجب مرگ مادرش شده است. در این شرایط نورمن آزبورن (Norman Osborn) با قرار دادن او در وضعیت زیست تعویقی و با استفاده از سیمبیوت ونوم تلاش می‌کند او را درمان کند. در پایان بازی اسپایدرمن: مایلز مورالز می‌بینیم که با وجود مخالفت‌های دکتر کرت کانرز (Curt Connors)، نورمن اقدام به خارج کردن هری از محفظه نگهداری می‌کند. با این وجود که تریلر بازی Spider-Man 2 مشخص نمی‌کند که ونوم متحد یا دشمن اسپایدرمن است، اما در کمیک‌ها بارها شاهد اتحاد و دشمنی بین این شخصیت‌ها بودیم. از پاسخ ونوم به مونولوگ کریون می‌توان دو برداشت داشت: ۱) ونوم قصد دارد در کنار کریون مرد عنکبوتی را نابود کند ۲) نه پیتر پارکر و نه مایلز مورالز حریف کریون نبوده و این خود ونوم است که باید با او وارد نبرد شود. اگر برداشت دوم درست باشد، این احتمال وجود دارد که بازیکنان قادر به کنترل ونوم در بخش‌هایی از بازی Spider-Man 2 باشند.

پوشش‌های ارتقا یافته

بازی Spider-Man 2

براساس تریلر معرفی بازی Spider-Man 2، به نظر می‌رسد در پوشش هر دو مرد عنکبوتی ارتقا‌هایی مختلف و مهمی رخ داده است. با این وجود که پیتر پارکر همچنان پوشش طراحی شده توسط اوتو اکتاویوس (Otto Octavius) را بر تن دارد، اما با اضافه کردن چهار بازوی مکانیکی آن را ارتقا داده است. این امر را می‌توان نتیجه مبارزه با دکتر اختاپوس در بازی قبلی دانست. اگر چه پیش از این بازوهای مکانیکی در قالب پوشش‌های اضافه بازی Spider-Man استفاده شده‌اند، اما به نظر می‌رسد آن‌ها در مبارزات بازی Spider-Man 2 نقشی مهم و تاثیر‌گذار داشته باشند. پوشش مایلز مورالز نیز تغییراتی داشته که بیشتر در زمینه ظاهری دیده می‌شوند. همچنین حجم الکتریسیته او نشان می‌دهد که او بهتر از قبل قادر به استفاده از قدرت‌هایش است. در این بین مبارزه همزمان پیتر و مایلز با یک دشمن را نباید فراموش کنیم. این مبارزه شباهت بسیاری به مبارزات همزمان بازی Batman: Arkham Knight دارد. بر این اساس می‌توان احتمال داد که همانند بازی مذکور، در مبارزات بازی Spider-Man 2 امکان جا‌به‌جایی بین شخصیت‌ها و استفاده از کاراکتری با سبک مبارزه متفاوت وجود خواهد داشت.

ایستراگ‌های مارول

بازی Spider-Man 2

با این وجود که به احتمال زیاد کریون و ونوم آنتاگونیست‌های اصلی بازی Spider-Man 2 خواهند بود، اما بازی‌های قبلی ثابت کردند که باید انتظار حضور طیف گسترده‌ای از شخصیت‌های مارول را داشته باشیم. علی‌رغم اینکه تریلر معرفی بازی Spider-Man 2 شخصیت‌های چندانی را نشان نمی‌دهد، اما حاوی ایستراگ‌هایی است که باید به آن‌ها اشاره کنیم. در ثانیه‌های ابتدایی تریلر مذکور دو تابلوی خیابان می‌بینید که روی آن‌ها کلمه‌های Goodman ST و Greenwich ST نقش بسته است. خیابان‌های مذکور واقعی بوده و در شهر نیویورک قابل مشاهده هستند، اما نام‌ آن‌ها معنایی فراتر از خیابان دارند. خیابان گودمن احتمالی ارجاعی به مرحوم مارتین گودمن (Martin Goodman)، ناشر کتاب‌های کمیک مارول در دهه ۱۹۶۰ است. در این دوره شخصیت اسپایدرمن و گروه‌هایی همچون اونجرز (Avengers) و چهار شگفت‌انگیز (Fantastic Four) به وجود آمدند. خیابان گرینویچ یادآور محله گرینیچ ویلج (Greenwich Village) در شهر نیویورک است که در دنیای مارول، محل زندگی دکتر استرنج یعنی Sanctum Sanctorum در آن قرار دارد. در بازی Spider-Man این مکان وجود دارد و می‌توانید آن را مشاهده کنید. این امر را می‌توان به معنای حضور احتمالی دکتر استرنج در بازی Spider-Man 2 دانست. این دو شخصیت در قالب فیلم سینمایی Spider-Man: No Way Home با یکدیگر همکاری می‌کنند.

بازی Spider-Man 2

در تریلر معرفی بازی Spider-Man 2 شاهد مبارزه پیتر و مایلز با چندین فرد مختلف هستیم. این افراد ممکن است مزدورانی باشند که توسط کریون به منظور محک زدن اسپایدرمن استخدام شده باشند. با این حال، این افراد از لحاظ ظاهری شبیه به نینجاها هستند که این امر به معنای حضور گروه The Hand در بازی مذکور است. اگرچه این گروه دشمن اصلی شخصیت دردویل (Daredevil) محسوب می‌شود، اما مرد عنکبوتی نیز با آن‌ها وارد مبارزه شده است. در مجموعه‌ای از کمیک‌ها شخصیت کینگ پین (Kingpin) رهبری گروه The Hand را در دست می‌گیرد. آیا ویلسون فیسک (Wilson Fisk) پس از رسوایی عمومی به سراغ گروه The Hand رفته و کنترل آن را درست گرفته است؟

در صورتی که تا‌کنون موفق به تجربه آثار پیشین مجموعه اسپایدرمن نشده و قصد خرید آن‌ها را دارید، از لینک‌های زیر می‌توانید اقدام به خرید این بازی‌ها کنید:

نظر شما راجع به تریلر معرفی بازی Spider-Man 2 چیست؟ آیا این اثر قادر است تجربه بازی‌های قبلی را تکرار کند؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: IGN

اینستاگرام تیلنو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *