راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای چلنج های بازی فورتنایت (هفته پانزدهم فصل پنجم – Chapter 2)

فورتنایت

چلنج های هفته آخر سیزن پنجم بازی Fortnite نیز از راه رسیدند. به رسم هفته‌‌های گذشته، با راهنمای چالش های هفته پانزدهم سیزن پنجم از چپتر دوم فورتنایت همراه تیلنو باشید.

چالش‌های هفتگی فورتنایت منتشر شدند و علاقه‌مندان این بازی بتل رویال محبوب، می‌توانند با به اتمام رساندن این چالش‌ها، مقدار قابل توجهی XP کسب کنند. چالش‌ های هفته پانزدهم فورتنایت، این بار توجه ویژه‌ای روی NPCهای بازی دارند. تنها چهار روز تا پایان این سیزن باقی‌مانده و اگر قصد دارید لول خود را بالا ببرید، تا دیر نشده دست به کار شوید. اگر چالش‌های هفته‌های گذشته را انجام نداده‌اید، دیگر لجندری کوئست (Legendary Quest) هفته‌های پیش از بین رفته، اما اپیک کوئست‌ها (Epic Quest)، تا پایان سیزن باقی خواهد ماند. اگر قصد دارید XPهای هفته‌های گذشته را از دست ندهید، با مراجعه به مطالب:

تمام اطلاعات لازم برای تکمیل چالش‌های هفته‌های پیشین را به دست آورید.

چلنج‌های اپیک (Epic Challenges) این هفته فورتنایت:

نام چالش

توضیحات

Distance traveled through sand (0/500) وقتی که زیر شن هستید، ۵۰۰ متر را طی کنید
Spend 5 seconds within 20 meters of enemies while sand tunneling (0/5) ۵ ثانیه در فاصله ۲۰ متری دشمن، زیر شن بمانید
Spend Bars (0/500) ۵۰۰ شمش طلا خرج کنید
Purchase Item from a Character (0/1) یک آیتم از کاراکتر‌های درون بازی بخرید
Upgrade a weapon (0/1) سلاح خود را یک‌بار ارتقا دهید
Get Intel from a character (0/1) از کاراکتر‌ها اطلاعات بخرید
Hire a Character (0/1) یکی از کاراکتر‌ها را استخدام کنید

نکته جالبی درباره چالش‌های این هفته فورتنایت، افزایش قابل توجه XPهای دریافتی است. در هفته‌های گذشته، با تکمیل هر اپیک کوئست، ۲۰ هزار XP به دست می‌آوردید. در این هفته، با دوبرابر شدن این میزان، با تکمیل هر چالش، ۴۰ هزار XP به دست خواهید آورد.

برای تکمیل چالش اول، تنها کافی است وارد منطقه زیروپوینت شده و با رفتن زیر شن، کمی اطراف را بچرخید تا چالش‌، برای شما تکمیل شود. اگر هم نمی‌دانید چطور باید زیر شن‌‌ها بروید، کافی است تا چند لحظه روی آن‌ها بی‌حرکت ایستاده تا به صورت خودکار، زیر شن‌ها دفن شوید. برای تکمیل چالش دوم، کار کمی سخت‌تر می‌شود. گذراندن پنج ثانیه در فاصله ۲۰ متری دشمن، آن هم زیر شن‌ها، کار آسانی نیست. بخصوص بعد از دیده‌شدن که اگر مورد اصابت گلوله قرار بگیرید، شیلد شما هیچ‌کاری نکرده و تنها به سطح سلامتی شما آسیب خواهد رسید. برای تکمیل چالش، بهترین راه شرکت در مود Team Rumble است. اگر هم این مود غیرفعال شد، باید با کمپ کردن به دشمنان نزدیک شده و هرطور که هست، پنج ثانیه کنار آن‌ها دوام بیاورید. برای تکمیل این چالش، کافی است به یکی از NPCهای درون بازی نزدیک شده و از او آیتم خریداری کرده یا حتی سلاح خود را ارتقا دهید. مکان NPCها روی نقشه برای شما مشخص شده است. برای انجام چالش بعد، کافی است یک آیتم از کاراکتر‌های درون بازی خریداری کنید. مکان NPCها روی نقشه برای شما مشخص شده است. بعضی کاراکتر‌های فورتنایت، اطلاعاتی مانند محل نقشه‌های گنج را به شما می‌فروشند. با رسیدن به یکی از این شخصیت‌ها و خرید این اطلاعات، چالش برای شما تکمیل می‌شود. بعضی کاراکتر‌های فورتنایت، در قبال دریافت مقداری طلا، در کنار شما مبارزه می‌کنند. باید یکی از این کاراکترها را پیدا کرده و او را استخدام کنید. پیشنهاد ما برای تکمیل کردن چالش‌های مربوط به NPCها، رفتن به مناطق Dirty Docks یا Retail Row است. اگر طلای کافی در اختیار دارید، می‌توانید با ورود Dirty Docks، با سلیقه خود، آیتمی از NPCهای این منطقه خریداری کنید. بعد از خرید آیتم و تکمیل چالش، به سراغ ارتقا سلاح خود بروید. بعد از ارتقا سلاح، حال به Retail Row رفته و علاوه ‌بر خرید اطلاعات، یکی از NPCهای این مکان را نیز استخدام کنید. با انجام این کار، تمام چالش های فورتنایت در دسته ایپک را به اتمام خواهید رساند. چلنج های اپیک فورتنایت در این هفته، فرصت خیلی خوبی برای کسب هرچه بیشتر XP است.

برای تماشای تصویر در اندازه واقعی اینجا کلیک کنید.

fortnite-season-5-week-15-challenge-guide

چلنج‌های لجندری (Legendary Challenges) این هفته فورتنایت:

نام چالش

توضیحات

Duel Characters (5)  با 5 کاراکتر دوئل کنید
Duel Characters (10)  با 10 کاراکتر دوئل کنید
Duel Characters (15)  با 15 کاراکتر دوئل کنید
Duel Characters (20)   با 20 کاراکتر دوئل کنید
Duel Characters (25) با 25 کاراکتر دوئل کنید

شاید سخت‌تریت چالش لجندری سیزن پنج فورتنایت، متعلق به این هفته باشد. چالشی وقت‌گیر که برای تکمیل آن باید زمان زیادی بگذارید. مکان تمام NPCهایی که در بازی با شما دوئل می‌کنند در نقشه مشخص شده، کافی است تا با رفتن پیش آن‌ها و انتخاب گزینه دوئل، وارد نبرد شوید. کشتن این کاراکترها کار سختی نیست، اما تعداد بالایی که باید به دست شما کشته شوند، این چالش را حسابی سخت می‌کند. این تمام نکاتی بود که باید برای تکمیل چالش های هفته پانزدهم از سیزن پنجم، چپتر دوم فورتنایت می‌دانستید. فقط توجه کنید که تا آخر هفته وقت ندارید و باید هرچه سریع‌تر این چالش‌ها را به اتمام برسانید.

نظر شما درباره چالش‌های این هفته چیست؟ این چالش‌ها را برای کسب XP انجام می‌دهید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو و کاربران آن به اشتراک بگذارید. راهنمای چلنج‌های هفته‌ی گذشته را نیز می‌توانید با مراجعه به تگ آموزش فورتنایت، مطالعه فرمایید.

با ورود به نسل نهم بازی‌های ویدیویی، می‌توانید برای خرید‌های کنسول‌های مایکروسافت و سونی، به بخش فروشگاه سر بزنید و برای خرید ایکس باکس سری ایکس و خرید ایکس باکس سری اس اقدام کنید. فراموش نکنید که خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتال نیز در تیلنو امکان‌پذیر است و می‌توانید آن‌ها را با بهترین قیمت تهیه کنید. راستی، کنترلر DualSense و دسته ایکس باکس سری ایکس و اس نیز در فروشگاه موجود هستند و می‌توانید نگاهی به این محصولات نیز بیندازید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید