اخبار و رویدادها, پی سی

فروشگاه استیم بزرگ‌ترین کریسمس تاریخ خود را تجربه کرد

استیم

مقایسه مقدار فروش استیم در کریسمس سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، رشد صنعت بازی‌های ویدیویی در دوران قرنطینه را به نمایش می‌گذارد و حاکی پیشرفتی چشمگیر در این صنعت است. همراه تیلنو باشید.

با تمام مشکلات، ۲۰۲۰ سال بزرگی برای صنعت بازی‌های ویدیویی بود. شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌های تردد و قرنطینه‌های متعدد در سرتاسر دنیا سبب شد تا افراد وقت بیشتری را در خانه بمانند. سرگرم شدن افراد در خانه به سرویس‌های اشتراک فیلم و صنعت بازی‌های ویدیویی کمک شایانی کرد. وجود کنسول‌های بازی و PCهای گیمینگ در خانه‌ها باعث شد تا افراد، خیلی جدی به بازی‌های ویدیویی روی بیاورند و سال خوبی را برای بازی‌ها رقم بخورد. بالا رفتن آمار فروش بازی‌ها، کنسول‌ها و تجهیزات مختلف سرگرمی نه تنها در بازی‌های ویدیویی بلکه در تمام مدیوم‌های سرگرمی سال خیلی‌خوبی را برای پیشرفت همه در مدیوم‌های مختلف رقم زد. Steam بزرگ‌ترین فروشگاه دیجیتالی بازی‌های ویدیویی در سرتاسر جهان، با انتشار خبری پیشرفت بازی‌ها در سال ۲۰۲۰ را با وضوح به تصویر کشید. آمار بازیکنان فعال استیم در سال نو میلادی نسبت به سال‌های گذشته، رشد آمار بازیکنان را به خوبی نشان می‌دهد.

استیم

با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی Valve، بازیکنانی که  همزمان در روز کریسمس به لانچر استیم وارد شده و به تجربه بازی پرداختند حدود ۲۳ میلیون نفر گزارش شده است. اگر افرادی را که چند ساعت قبل و بعد از کریسمس وارد استیم شده‌اند را به این آمار اضافه کنیم حدود ۲ میلیون نفر به آمار ۲۳ میلیونی ولو اضافه خواهد شد. بزرگی و عجیب بودن این آمار زمانی بیشتر خود را نشان می‌دهد که بدانیم در سال گذشته و چنین روز‌هایی، استیم در روز کریسمس تنها میزبان ۱۵ میلیون نفر بوده است. رسیدن به نقطه‌ای که ۲۵ میلیون ‌نفر همزمان وارد استیم شوند، موفقیت بزرگی برای ولو و فروشگاه بزرگ آن‌ها است. فروشگاهی که این روز‌ها حسابی با اپیک گیمز مقایسه می‌شود و طرفداران خواستار در پیش گرفتن سیاست‌های مشتری پسندانه جدید هستند. راستی، بیشترین آمار بازیکنان همزمان استیم تا قبل از کریسمس امسال به سال ۲۰۱۸ و رکورد ۱۹ میلیونی ولو بر ‌می‌گردد که حسابی کم‌تر از آمار امسال است.

با ورود به نسل نهم بازی‌های ویدئویی، می‌توانید برای خرید‌های کنسول‌های مایکروسافت و سونی، به بخش فروشگاه سر بزنید و برای خرید ایکس باکس سری ایکس و خرید ایکس باکس سری اس اقدام کنید. فراموش نکنید که خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتال نیز در تیلنو امکان پذیر است و می‌توانید آن‌ها را با بهترین قیمت تهیه کنید.

شما آینده بازی‌های ویدیویی را با وضع حال حاضر چگونه پیشبینی می‌کنید؟ نظر شما درباره لانچر استیم چیست؟ نظرات خود را با تیم تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید