بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای بازی The Callisto Protocol برای مبتدیان

راهنمای بازی The Callisto Protocol برای مبتدیان

بازی The Callisto Protocol عنوانی سخت، و البته در بعضی مواقع طاقت فرسا است. با اینکه می‌‎توانید درجه سختی بازی  را به آسانی کاهش دهید اما غرور هیچکسی اجازه این کار را به او نمی‎‌دهد، خصوصا برای بازی‌ای که مدت‎‌ها در انتظارش بوده‌‎اید. بنابراین برای جلوگیری از ناامیدی و خستگی شما، ما راهنمایی تهیه کرده‌‎ایم که مبارزه با موجودات جهش یافته و زندانیان این زندان مخوف که به دور سیاره مشتری می‎‌چرخد را به مراتب آسان‎‌تر می‌‎کند.

هنگام گشت و گذار، محیط را با دقت برای مهمات و ارتقاها جست و جو کنید

درست مانند دیگر آثار ترسناک بقا، برای به دست آوردن منابع باارزش باید به جست و جو در محیط بازی بپردازید. اگر فقط قصد به اتمام رساندن داستان بازی در سریع‌‎ترین زمان ممکن را دارید، بازی منابع کافی در اختیار شما قرار می‌دهد. اما اگر می‌خواهید که زنده ماندن در این زندان به کاری آسان‌تر و البته لذت‌بخش تبدیل شود، سری هم به راه‌های فرعی بازی بزنید و منابع مختلف را جمع آوری کنید.

The Callisto Protocol کار خود را در راهنمایی شما وقتی در مسیر درست هستید به خوبی انجام می‌دهد، این راهنمایی با آیکون کوچکی که سمت چپ تصویر نمایش داده می‌‎شود انجام می‎‌گردد، و نشان دهنده Checkpointهای بازی است. پس اگر آن را در قسمتی از بازی مشاهده کردید و می‌‎دانید راهرو و یا اتاقی را پاک سازی نکرده‎‌اید کمی به عقب برگردید و در این مناطق به جست و جو بپردازید، به احتمال زیاد آیتم‌‎های Healing، مهمات و دیگر منابع مورد استفاده در بازی را پیدا خواهید کرد.

منابعی که پیدا می‌کنید را بلافاصله برندارید

در اکثر مواقع Inventory شما پر است و مجبور می‎‌شوید یک سری از آیتم‎‌ها را دور بیندازید تا چیزهای جدید را جایگزین آن‎‌ها کنید. این آیتم‎‌ها از بین نمی‌‎روند، به این صورت که اگر وارد مبارزه‎‌ای شوید و دوباره به سراغ آن‎‌ها بروید همچنان آنجا خواهند بود. پس در بعضی مواقع بهتر است که وارد مبارزات شوید و از سرنگ‎‌های Healing قدیمی خود استفاده کنید و دوباره به آیتم‌‎هایی که رها کرده‌‎اید بازگردید.

راهنمای بازی The Callisto Protocol برای مبتدیان

فقط برروی ارتقا یک سلاح تمرکز نکنید

در بازی با انواع و اقسام دشمنان مواجه خواهید شد که از پای در آوردن برخی از آن‌‎ها بسیار سخت خواهد بود. بنابراین نمی‎‌خواهید که با یک دشمن خطرناک با Stun Baton خود مقابله کنید، وقتی می‎‌توانید با دستکش GRP به راحتی او را از پای دربیاورید. اگر تمام ارتقاهای خود را صرف Pistol کنید، وقتی بازی به شما مهماتی نمی‎‌دهد به دردسر خواهید افتاد، پس مطمئن شوید که سلاح‎‌های گرم، سرد و GRP شما به اندازه کافی قدرتمند هستند تا در مقابل این دشمنان خطرناک  به راحتی پیروز میدان شوید.

مکانیزم‌‎های Dodge و Block را در اوایل بازی تمرین کنید

اگر می‎‌خواهید که در اواخر بازی دچار مشکل نشوید و به راحتی بازی را به اتمام برسانید، باید تمرین زیادی برای حرفه‌‎ای شدن در این دو بخش داشته باشید. جاخالی دادن در اوایل بازی شاید کار شما را راه بیاندازد اما باید Block کردن حملات دشمن را نیز در نظر داشته باشید که البته با توجه به زاویه دوربین نزدیک به کارکتر، کاری بسیار سخت خواهد بود. به دست آوردن چند Upgrade برای Stun Baton کار شما را در شروع بازی به مراتب آسان‌‎تر خواهد کرد. همانطور که می‎‌گویند بهترین دفاع حمله است.

جاخالی دادن را به Block کردن ترجیح دهید

در بازی The Callisto Protocol با اینکه Block کردن شما را از حملات دشمنان محافظت می‎‌کند، اما باز هم مقدار بسیار کمی از Health شما را کم می‎‌کند. در برخی مراحل بازی به خاطر نبود سرنگ‌‎های Healing، حتی کم شدن ذره‌‎ای از جان شما اهمیت دارد و باید با حداکثر توان خود از آن محافظت کنید. در این مواقع بهتر است از مکانیزم Dodge یا همان جاخالی دادن استفاده کنید تا جان خود را نگه دارید.

راهنمای بازی The Callisto Protocol برای مبتدیان

هنگام باز کردن وسایل مراقب باشید

موجوداتی کوچک درون Chestها و دیگر موارد تعاملی بازی قرار دارند که دوست دارند به سمت شما بپرند و خون شما را بمکند و هرچه مدت طولانی‌‎تری به شما چسبیده باشند خون بیشتری از شما کم خواهند کرد. در بیشتر مواقع پیش از یک درگیری مهم با آن‎‌ها مواجه خواهید شد تا در مبارزه Health کافی نداشته باشید. پس اگر بعد از باز کردن یک Chest، موجودی به سمت شما پرید هرچه سریع‎تر دکمه‎‌های خواسته شده را فشار دهید تا از شر این موجودات خلاص شوید.

بعد از کشتن دشمنان با استفاده از محیط ممکن است Loot آن‌ها را از دست بدهید

در یکی از مبارزات بازی با چهار دشمن درگیر هستید و جان کافی ندارید، در این موقع با استفاده از محیط دشمنان را از بین نبرید زیرا ممکن است نتوانید به جنازه‌ی آن‌ها دسترسی پیدا کنید و در نتیجه جانی دریافت نخواهید کرد. در صورت کشتن آن‎‌ها به صورت معمولی می‎‌توانید با Stamp کردن دشمنان مقداری جان و یا Credit به دست آورید، که اگر نخواسته باشید از Injectorهای با ارزش خود استفاده کنید گزینه‎‌های مناسبی هستند.

پای دشمنان را هدف قرار دهید

اگر تا به الان بخشی از بازی را طی کرده باشید، احتمالا متوجه شده‌اید که بیشتر از آن چیزی که فکرش را می‌کنید مهمات در اختیار دارید، پس پای دشمنان را هدف بگیرید. درواقع از کار انداختن پای آن‌ها باعث می‌شود تحرک کمتری داشته باشند و در نتیجه برای کشتن آن‌ها نیز منابع کمتری هدر می‌دهید. البته دقت داشته باشید که برخی دشمنان در حالت خزیدن به شدت خطرناک‌تر و یا حتی سریع‌‎تر از حالت معمولی هستند.

اگر می‌خواهید تمام اسلحه‌های این عنوان را پیدا کنید سری به این مقاله‌ی ما بزنید.

منبع: VG247

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “راهنمای بازی The Callisto Protocol برای مبتدیان

  1. Silent hill گفت:

    سلام…من امروز این بازی رو شروع کردم و کلی دارم حال میکنم با بازی اما یه موردی که خیلی توی بازی تکرار میشه این هستش که بیشتر اوقات همش درحال سینه خیز کردن در کانال های زیرزمینی یا کانال زیر سقف هستی.درکل بازی خوبیه

    1. بهراد گفت:

      سلام. بله دقیقا خیلی از منتقدای حرفه‌ای هم به این مسئله اشاره کرده بودن که بزرگ‌ترین مشکل بازی تکراری شدنش بعد یک مدته. ولی خب برای کسی که عاشق این سبک هست مورد بزرگی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *