اخبار و رویدادها, بازی

احتمال ساخت نسخه بازسازی بازی The Last of Us

بازی The Last of Us

با توجه به شایعات منتشر شده، سونی قصد دارد به سراغ ساخت نسخه بازسازی بازی The Last of Us برود و آن را به طور انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر کند. هم‌چنین، گفته می‌شود که استودیو Bend ساخت نسخه‌ی جدید Days Gone را کنار گذاشته و روی یک IP جدید کار می‌کند. همراه تیلنو باشید.

وبسایت Bloomberg در طی گزارشی که مربوط به نارضایتی استودیوهای کم‌تر شناخته شده‌ی سونی بود، به اطلاعات جالبی دست پیدا کرد. با توجه به منابع، نسخه‌ی Remake بازی The Last of Us در راه است و در حال حاضر تحت عنوان پروژه‌ی T1X مراحل توسعه‌ی خود را پشت سر می‌گذارد. آن طور که شایعات می‌گویند، سکان توسعه این پروژه در دستان شخصی به نام Michael Mumbauer قرار گفته است؛ فردی که به عنوان موسس گروه Visual Arts Service شناخته می‌شود. این گروه پیش از این وظیفه‌ی کمک به سایر استودیوهای سونی در ساخت بازی‌های مختلف را داشته است.

ظاهرا Mumbauer در ابتدا و پس از جمع کردن یک تیم ۳۰ نفره، ایده‌ی ساخت نسخه‌ی Remake بازی Uncharted 1 را در ذهن داشته است. ولی او پس از مدتی نظر خود را تغییر می‌دهد و تصمیم می‌گیرد که روند ساخت نسخه Remake بازی The Last of Us را شروع کند. اما شرایط کار برای این تیم ۳۰ نفره زیاد خوب پیش نمی‌رود و پس از این که سونی تصمیم می‌گیرد وجود آن‌ها را به صورت یک راز نگه دارد و بودجه‌ی کافی را در اختیارشان نگذارد، به یک سری مشکلات بر می‌خورند. گفته می‌شود که هرمن هالست (Herman Hulst)، رئیس استودهای جهانی سونی، احساس می‌کند که این پروژه به شدت گران قیمت است و به همین دلیل هم بودجه‌ی درخواستی را در اختیارشان نمی‌گذارد. در نهایت، Mumbauer و گروه ۳۰ نفره‌ی او به تیم ساخت بازی The Last of Us Part 2 اضافه می‌شوند.

اما داستان در همین نقطه به پایان خود نمی‌رسد. با توجه به اطلاعاتی که وبسایت Bloomberg به آن‌ها رسیده، پس از این که روند ساخت بازی The Last of Us 2 به پایان خود می‌رسد و منتشر می‌شود، پروژه‌ی T1X ادامه پیدا می‌کند. اما این دفعه دیگر خبری از شخص Mumbauer و تیم او نیست و حالا روند ساخت Remake بازی The Last of Us به طور رسمی بر دوش استودیو Naughty Dog قرار دارد.

بازی The Last of Us

نکته‌ی جالب دیگری که در گزارش وبسایت Bloomberg دیده می‌شود، مربوط به سازندگان بازی Days Gone است. ظاهرا آن‌ها پس از انتشار نسبتا ناموفق بازی Days Gone در سال ۲۰۱۸، استارت ساخت دنباله‌ی این مجموعه را زده‌اند و حتی بخشی از مراحل توسعه‌ی آن را هم پشت سر گذاشتند. اما سونی پس از مدتی پشیمان می‌شود و تصمیم می‌گیرد که دنباله‌ی بازی Days Gone را به طور موقت معلق کند. آن طور که گفته می‌شود استودیو Bend مدتی به همکاری با استودیو Naught Dog می‌پردازد و در ساخت دو پروژه‌ی جدید آن‌ها را یاری می‌کند؛ دو پروژه‌ای که احتمالا مربوط به بخش چندنفره‌ی The Last of Us 2 و نسخه‌ی جدید Uncharted بودند.

با توجه به اطلاعات، برخی از کارمندان استودیو Bend پس از این شنیدن این خبر و از دست دادن خودمختاری خود، تصمیم به ترک استودهای سونی می‌گیرند. هم‌چنین، مدیرعامل استودیو Bend هم زیاد از این شرایط راضی نبود و می‌خواست هر چه سریع‌تر از روند توسعه نسخه‌ جدید بازی Uncharted خارج شود و به ساخت بازی مستقل خود بپردازد. اما ظاهرا گذشت زمان شرایط را برای این استودیو مساعدتر کرده و آن‌ها در حال حاضر مشغول ساخت بازی مخصوص خود هستند. البته هنوز مشخص نیست که این بازی دنباله‌ای بر Days Gone است یا مربوط به یک IP جدید می‌شود.

اما شاید با خود بپرسید که سرنوشت Michael Mumbauer و تیم او چه می‌شود؟ در چند وقت اخیر شایعات زیادی مبنی بر تاسیس یک استودیو جدید در شهر Sand Diego پخش شده است، استودیویی که به احتمال زیاد عضوی از تیم ساخت نسخه جدید بازی Uncharted حساب می‌شود. با این وجود، برخی از افراد هنوز هم اعتقاد دارند که استودیو San Diego سونی روی بازسازی بازی لست آو آس کار می‌کند و Uncharted هنوز هم زیر نظر مستقیم استودیو Naughty Dog قرار دارد.

در پایان اگر قصد دارید به تجربه آخرین نسخه منتظر شده از بازی The Last of Us بپردازید، می‌توانید به صفحه خرید بازی The Last of Us Part 2 مراجعه کنید.

نظر شما در مورد یک نسخه‌ بازسازی در مورد The Last of Us چیست؟ به نظر شما نیاز به وجود چنین نسخه‌ای وجود دارد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: IGN

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید