اخبار و رویدادها, بازی

هنگام گیر کردن اسلحه در بازی Deathloop دکمه‌ی دسته ی PS5 قفل می‌شود

بازی Deathloop

در چند وقت اخیر خبرهای زیادی در مورد قابلیت‌های دسته‌ی PS5، یعنی Dualsense، شنیده‌ایم. اما جالب است بدانید که این شگفتی‌ها تمام نشده است؛ هنگامی که اسلحه‌ی شخصیت اصلی بازی Deathloop گیر کند، دکمه‌های Dualsense قفل می‌شود تا بازیکن متوجه این اتفاق شود. همراه تیلنو باشید.

بازی Deathloop

دسته ی PS5

بازی جدید استودیو Arkane، سازنده‌ی مجموعه‌ی Dishonored، ویژگی جدیدی را در خود جای داده است که مشابه آن‌ را تا به امروز در هیچ کجای دنیای بازی‌های ویدیویی مشاهده نکرده‌ایم. بازی Deathloop یک اثر شوتر اول شخص است که برخلاف سایر ساخته‌های استودیو Arkane که مخفی کاری را در رأس تمرکز قرار می‌دادند، اصرار زیادی بر روی اکشن‌ و خونریزی‌های پی در پی دارد.
هم چنین، همان طور که می‌دانید پلی استیشن 5 در حال حاضر به طور انبوه در سراسر کره‌ی زمین به فروش می‌رسد. این کنسول، قابلیت‌های جدیدی دارد که نمونه‌ی آن را در کنسول‌های قدیمی ندیده‌ایم. یکی از اجزای کنسول که به شدت مورد توجه کارشناسان قرار گرفته، همین Dualsense است. شما می‌توانید در مقاله‌ی هر آن چه که باید در مورد پلی استیشن 5 بدانید، با قابلیت‌های این دسته بیش‌تر آشنا شوید.
حالا هنگامی که بازی Deathloop با دسته‌ی فوق العاده‌ی DualSense در یک محل قرار می‌گیرند، اتفاق جالبی خواهد افتاد. در اوایل روند بازی، اسلحه‌ی شخصیت اصلی ممکن است بارها گیر کند و قابلیت شلیک کردن را از بازیکن بگیرد. هنگامی که این اتفاق رخ دهد، دکمه‌ی R2 که بازیکنان به وسیله‌ی آن تیر می‌زنند، قفل خواهد شد. در واقع، سازندگان با اضافه کردن این حالت قصد دارند باورپذیری بازی خود را افزایش دهند. در این دسته از مواقع، شما گیر کردن اسلحه‌ها را پیش از این که هشداری بر روی صفحه‌ی نمایش نشان داده شود، متوجه می‌شوید.
قابلیت Haptic Feedback ویژگی‌های جدیدی را به Dualsense اضافه می‌کند، اما بعید است که هیچ کدام از آن‌ها به اندازه‌ی قفل شدن هنگام گیر کردن اسلحه، مهم و جذاب باشد. حالا جالب است بدانید که قفل شدن دکمه‌ی دسته تنها ویژگی قابل باور بازی Deathloop نیست. شرکت ‌Bethesda، ناشر بازی، در طی یک بیانیه اعلام کرد که علاوه بر گیر کردن اسلحه مواردی مانند مشت زدن شخصیت اصلی به اسلحه، عوض کردن خشاب و… هم با یک ویبره‌ی خاص به بازیکن منتقل می‌شود. در واقع هر کدام از این ویبره‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که احساس خاص خود را به بازیکن منتقل کنند.

بازی Deathloop

بسیاری از ویژگی‌هایی که به لطف قابلیت Haptic Feedback به بازی‌های PS5 اضافه می‌شوند، در نوع خود جالب هستند، اما نشان دادن ایراد در اسلحه با قفل شدن یکی از دکمه‌ها، موردی است که نمی‌توان به راحتی از آن رد شد، مخصوصا برای این که این اولین باری است که چنین چیزی را در دنیای بازی‌های ویدیویی مشاهده می‌کنیم. به طور کلی، DualSense هنگامی که صحبت بازی‌های شوتر به میان می‌آید، به مانند یک شبیه ساز دقیق عمل می‌کند. کسانی که موفق به تجربه‌ی بازی‌های شوتر با Dualsense شده‌اند، از روند لذت بخشی که این دسته به وجود می‌آورند راضی بودند. به گفته‌ی آن‌ها، این دسته بهترین سخت افزاری است که طرفداران بازی‌های شوتر می‌توانند از آن استفاده کنند.
در پایان اگر شما هنوز موفق به تهیه‌ی کنسول نسل نهمی سونی و دسته‌ی آن نشده‌اید، می‌توانید به صفحات خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتالی مراجعه کنید.
نظر شما در مورد این قابلیت فوق العاده چیست؟ آیا گیرد کردن همزمان اسلحه و دکمه‌ی شلیک کردن می‌تواند به روند غرق شدن در بازی کمک کند؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.
منبع: Destructoid
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید