راهنمای بازی, راهنمای خرید بازی PS4, راهنمای خرید بازی PS5, راهنمایی و آموزش

۸ نکته برای تازه کاران بازی Horizon Forbidden West

8 نکته برای تازه کاران بازی Horizon Forbidden West

تقریبا چند روزی است که بازی Horizon Forbidden West عرضه جهانی شده است و همانطور که پیش بینی کرده بودیم غوغایی به پا کرد. این بازی یکی دیگر از انحصاری‌های سونی است که امسال عرضه شد و توانست طرفداران را شگفت‌زده کند. به همین خاطر ما قصد داریم برای کسانی که برای اولین بار می‌خواهند این بازی را تجربه کنند نکاتی را ذکر کنیم که راحت تر بتواند با بازی ارتباط برقرار کنند. پس با ما همراه باشید.
بازی Horizon Forbidden West بسیار زیبا و گسترده است، به طوری که اگر با این محیط آشنایی نداشته باشید ممکن است کمی دچار سردرگمی شوید. نگران نباشید ما در این مقاله درباره نکاتی صحبت می‌کنیم که می‌تواند به بازیکنان کمک کند راه خود را پیدا کنند. اتفاقات Horizon Forbidden West تقریباً بلافاصله پس از پایان بازی قبلی استودیو Guerrilla Games یعنی Horizon Zero Dawn اتفاق می‌افتد. Aloy به دنبال Gaia، که یک هوش مصنوعی است، می‌گردد تا بتواند دوباره زمین را به همان حالت قبلی که بود بازگردانند. متأسفانه، او خیلی زود متوجه می‌شود که پیدا کردن این هوش مصنوعی بسیار دشوارتر از آن چیزی است که فکر می‌کرد. همچنین سایلنز به خاطر منفعت نقشه خودش، به Aloy پشت کرده است. احتمالا بازیکنانی که نسخه اول را تمام کرده باشند ممکن است تا حدودی به رفتارهای Sylens مشکوک شده باشند. با این وجود، سوالی که پیش می‌آید این است که آیا ایلوی و متحدانش می‌توانند دنیا را قبل از نابودی کامل نجات دهند؟! این سوال فرض اصلی داستان بازی Horizon Forbidden West است، اما ما با نکاتی که ذکر می‌کنیم می‌خواهیم این سفر را برای شما جذاب‌تر و آسان تر کنیم. همانطور که احتمالا می‌دانید این بازی بسیار بزرگ است، پس بازیکنان به کوچک ترین کمکی نیاز خواهند داشت تا بتوانند بازی را پیش ببرند.

خط اصلی بازی به سمت غرب ممنوعه

خط اصلی بازی به سمت غرب ممنوعه

غرب ممنوعه واقعا یک منطقه در بازی است و تنها یک نام برای بازی نیست، اگر بازیکنان تنها داستان اصلی بازی را پیش ببرند و مراحل فرعی را نادیده بگیرند، می‌توانند در عرض دو تا سه ساعت به غرب ممنوعه برسند. هنگامی که بازیکنان به این منطقه از نقشه رسیدند، قفل هنگ گلایدر خود به نام Shieldwing را باز خواهند کرد. این امر کاوش را چه برای گشت و گذار آزادانه یا چه برای تکمیل کردن مراحل فرعی بازی بسیار آسان‌تر می‌کند. ماموریت‌های فرعی قبل از رسیدن به غرب ممنوعه وجود داشته که به شما بستگی دارد همان موقع آنان را انجام دهید یا اجازه دهید بعد از باز شدن قفل Shieldwing به گذراندن این مراحل بپردازید.

بازی روی حالت Performance

بازی روی حالت Performance

چند گزینه وجود دارد که بازیکنان باید قبل از شروع بازی Horizon Forbidden West در منو بازی تغییر دهند. ابتدا هر چیزی که در HUD ضروری نیست و بدرد شما نمی‌خورد را حذف کنید. هرچه آیکن‌های کمتری بر روی صفحه نمایش باشد، شما کمتر حواستان پرت می‌شود و در بازی بیشتر غوطه‌ور می‌شوید. این بازی برای PS5 و PS4 عرضه شده و شما می‌توانید شاهد قدرت کنسول خود در این بازی باشید و از گرافیک آن نهایت لذت را ببرید. با این حال دارندگان کنسول PS5 می‌توانند بازی Horizon Forbidden West را در حالت Performance اجرا کنند تا بتوانند نرخ فریم بالاتری داشته باشند. در غیر این صورت جادوی رنگ و تصاویر ممکن است از بین برود.

در اسرع وقت از یک ربات به عنوان ابزار جابه‌جایی استفاده کنید

در اسرع وقت از یک ربات به عنوان اسب استفاده کنید

جای تعجب نیست که Horizon Forbidden West یک بازی کاملاً بزرگ باشد. درست است که گشت و گذار در محیط بازی با پای پیاده مزایای خود را دارد. اما رفتن به مسیرهای دور دست و محیط‌های بزرگ بدون سواری ممکن است کار دشواری باشد. شما در اسرع وقت می‌توانید از ربات‌هایی که قابلیت سواری دارند استفاده کنید، تا بتوانید راحت تر سفر خود را پیش بگیرید و بین کمپ‌ها و روستاها تردد کنید. شما با سواره می‌توانید بیشتر به گشت و گذار در محیط بپردازید و بیشتر به فعالیت‌های جانبی توجه کنید.

به حیوانات نگاه کنید و آنان را آنالیز کنید

به حیوانات نگاه کنید و آنان را آنالیز کنید

اکثریت آیتم‌هایی که می‌توانید در بازی Horizon Forbidden West بدست بیاورید از جانوران رباتیک هستند. همچنین ایلوی با کیسه‌ای که به همراه دارد می‌تواند این آیتم‌ها را جمع‌آوری کند. او برای انجام این کار نیاز به کشتن حیوانات رباتیک دارد و در بازی چیزهای زیادی از خرگوش پشمالو گرفته تا پلیکان‌های پرنده با شکوه وجود دارد. شناسایی کردن برخی حیوانات بدون Focus آسان تر است اما برخی دیگر حتما باید بر روی آنان کامل فوکوس کرده تا بتوانید آنان را شناسایی کنید. یکی از حیواناتی که از همان ابتدا برای ارتقا تیردان کمان خود به آنان احتیاج پیدا می‌کنید، راکون‌ها هستند که در ناحیه‌ای از نقشه وجود دارند.

خط اصلی Hunter Skill Path

خط اصلی Hunter Skill Path

یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌های بازی Horizon Forbidden West نسبت به اثر قبلی، ارتقا درخت مهارت است. این ارتقا درخت مهارت به قدری بزرگ است که هر بازیکنی می‌تواند سبک منحصر به فرد خود را داشته باشد و متناسب با نیازهای خود آنان را ارتقا دهد. البته که در ساعات ابتدایی بازی، بازیکن ممکن است زیاد نتواند بر روی این درخت مهارت مانور دهد. در طول مسیر، بازیکنان یاد می‌گیرند که به طور مؤثر زمان را برای مدت طولانی‌تری کاهش دهند، استقامت بیشتری برای کارهای ویژه به دست آورند و یاد می‌گیرند که چگونه در عین استفاده از مواد کمتر، وسایل مورد نیاز بیشتری بسازند. هرچقدر شما بیشتر بخواهید وسایل خود را ارتقا دهید، به آیتم‌های بیشتری احتیاج پیدا می‌کنید.

سلاح‌های خود را در اسرع وقت آپدیت کنید

سلاح‌های خود را در اسرع وقت آپدیت کنید

یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید به مقابله با ربات‌ها بپردازید این است که علاوه بر ضربه زدن به نقاط ضعف آنان، از سلاح‌های مختلف و آپگرید شده نیز استفاده کرده تا بتوانید ضربات مهلک تری را به دشمنان خود وارد کنید. این ایده خوبی است تا ایلوی بتواند راحت تر از پس دشمنان رباتیک خود بربیاید. به عنوان مثال می‌توانید از کمانی استفاده کنید که دارای تیرهای آتشی است و شما می‌توانید از آن تیرها به بهترین شکل استفاده کنید. جمع‌آوری هر نوع عنصری به ایلوی کمک می‌کند تا به جنگجوی بهتری تبدیل شود. استفاده از یک زره خوب می‌تواند به ایلوی در بسیار از نبردها کمک کند. پس استفاده از یک زره عالی و آپگرید کردن به موقع آنان را هرگز فراموش نکنید.

از یادداشت‌برداری دستی استفاده کنید

از یادداشت‌برداری دستی استفاده کنید

بازی Horizon Forbidden West ماهیت یک مترویدوانیا را دارد. بازیکنان ابزارهای جدیدی پیدا خواهند کرد که می‌تواند به Aloy کمک کند تا به مکان‌هایی برسد که قبلاً هرگز نمی‌توانسته در آنجا حضور پیدا کند. در بعضی مواقع یادداشت‌های دستی به شما کمک می‌کند تا مکان یه زره یا اسلحه یا حتی داستان‌هایی از یک منطقه را برای خود حفظ کنید تا بعدا به سراغ آنان بروید. گاهی مکان‌هایی وجود دارد که ممکن است ساعت‌ها با شما فاصله داشته باشد یا اصلا پیدا کردن آنان دشوار باشد. اینجاست که یادداشت‌های دستی به کمک شما می‌آیند. معمولاً ایلوی به عنوان یک اشاره به خود یادآوری می‌کند که راهی که دارد می‌رود دشوار است. به خاطر اینکه این بازی بسیار بزرگ است، قطعا یادداشت برداری کار بسیار مفیدی خواهد بود. بعضی مواقع شما فراموش می‌کند در کجا چه منابعی وجود داشته است.

از هدفون استفاده کنید

از هدفون استفاده کنید

نکته‌ای که بسیار مهم است و باعث شده بازیکن در بازی غرق شود استفاده از هدفون است. در طول مسیر بازی ایلوی با خودش بسیار صحبت می‌کند و از ماموریت‌های فرعی گرفته تا اصلی به خودش راهکارهای مختلفی ارائه می‌کند که بازیکن با شنیدن آنان می‌تواند بهترین انتخاب را برای شخصیت خود داشته باشد. چون محیط بزرگ بوده ممکن است شنیدن صدای ایلوی از بلندگوهای نمایشگر شما کمی دشوار باشد. به همین خاطر استفاده از هدفون توصیه می‌شود. استفاده از هدفون باعث می‌شود که بازیکن تمرکز بیشتری داشته باشد و روی پیدا کردن حیوانات رباتیک بیشتر متمرکز شود. همچین می‌توانید سریع تشخیص دهید ربات‌ها از چه سمتی به طرف شما می‌آیند تا برای نبرد با آنان سریع آماده شوید.

کلام آخر

خب این بود از 8 نکته برای افرادی که می‌خواهند بازی Horizon Forbidden West را تجربه کنند و در این مسیر به نوعی تازه‌کار هستند. این نکات می‌تواند راه سفر آنان را تا حدودی راحت تر و لذت‌بخش تر کند. به نظر شما چه راه حل و نکته دیگری می‌تواند به افراد تازه‌کار کمک کند؟!
منبع: Gamerant

اینستاگرام تیلنو

لینک‌های کوتاه شده مطلب

https://bit.ly/3M646TA https://yun.ir/o3vfbe https://zx1.ir/XXLhN
https://b2n.ir/j36784 https://is.gd/bhxBh6 https://tinyurl.com/2p9esysh
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *