راهنمای بازی

تمام انتخاب های مهم بازی Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin's Creed Valhalla

بیشتر انتخاب‌های بازی Assassin’s Creed Valhalla تاثیرات جزئی و کوتاه مدتی دارند، اما تعدادی دیگر از انتخاب‌های این بازی، در پایان بندی بازی و نتیجه آن تاثیر خواهند داشت. در ادامه با تیلنو همراه باشید.

در صورتی که تاکنون موفق به تجربه این بازی نشده‌اید، هم‌اکنون می‌توانید برای خرید بازی Assassin’s Creed Valhalla با بهترین قیمت وارد فروشگاه تیلنو شوید.

خطر لو رفتن داستان! اگر بازی Assassin’s Creed Valhalla را تمام نکردید و نمی‌خواهید که داستان این بازی برای شما لو برود، از مطالعه ادامه این مطلب پرهیز کنید.

بازی Assassin’s Creed Valhalla به تازگی منتشر شده است و بازیکنان برای کشف راز و رمزهای این بازی تلاش زیادی می‌کنند. مانند نسخه قبلی این مجموعه یعنی Valhalla ،Odyssey هم تقریبا به یک بازی نقش آفرینی تبدیل شده است. بسیاری از مراحل بازی انتخاب‌های متعددی پیش روی قهرمان بازی یعنی ایوور و بازیکن می‌گذارند که این حتی در مقایسه با نقش آفرینی‌ها معمولی نیز بیشتر است.

اکثر انتخاب‌های این بازی عواقب و اثراتی کوتاه مدت دارند اما تعدادی از آن‌ها تاثیرات بزرگی در پیشروی داستان و پایان بازی می‌گذارند. نکته اینجاست که بیشتر این انتخاب‌های مهم در گیمپلی بازی مشهود و نمایان نیستند. حالا در این مطلب بیایید نگاهی به مهم‌ترین انتخاب‌های بازی Assassin’s Creeed Valhalla و تصمیم‌هایی با تاثیرات بلند مدت بیندازیم.

انتخاب‌هایی که پایان بازی Assassin’s Creed Valhalla را تعیین می‌ کنند

در کل پنج انتخاب در سراسر بازی Assassin’s Creed Valhalla وجود دارند که بر پایان بازی تاثیر مستقیمی دارند. این تصمیم‌ها تعیین می‌کنند که آیا سیگورد برادری خود با ایوور را حفظ می‌کند یا نه و یا این‌که سیگورد در انگلستان می‌ماند یا بعد از چیزهایی که صورت گرفت یا گفته شد، به قصد نروژ عزیمت خواهد کرد. سه انتخاب یا  بیشتر وجود دارند که سیگورد در آن‌ها موافق نیست و این تصمیمات منجر به کنار گذاشتن ایوور توسط او و ترک Ravensthorpe می‌شوند. انتخاب‌هایی که سیگورد در آن‌ها موافق است (حداقل یکی از آن‌ها) باعث می‌شوند که در پایان بازی او هنوز ایوور را دوست داشته باشد و با او بماند.

محموله Kjotve

بازی Assassin's Creed Valhalla

در پایان مقدمه بازی، ایوور باید تصمیم بگیرد که محموله گرفته شده از Kjotve the Cruel را به انگلستان ببرد یا نبرد. این کار باب میل سیگورد نیست؛ او معتقد است که این کار شرافتمندانه نیست و این کار بین ایوور و پدر خوانده‌شان اختلاف خواهد انداخت. در هر حال رها کردن این محموله سیگورد را بسیار خوشحال خواهد کرد و احتمال باقی ماندن او با ایوور را در پایان بازی خیلی بالا می‌برد.

دوستی با Randvi

بازی Assassin's Creed Valhalla

در بعضی قسمت‌های بازی (اولین بار هنگامی که تصرفات ایوور به سطح سه می‌رسند) با تغییری برای یک مسافرت کوتاه با راندوی، همسر سیگورد مواجه می‌شوید. راندوی احساس می‌کند که در Ravensthorpe گرفتار شده است. در پایان مرحله، راندوی اعتراف می‌کند که به ایوور حس دارد که شما می‌توانید این ابراز علاقه او را قبول کنید و با او وارد رابطه شوید (این گزینه در گفت و گو با یک قلب در کنارش، مشخص است) یا این‌که این درخواست را رد کنید و فقط با هم دوست بمانید. وارد رابطه شدن با راندوی که همسر سیگورد به شمار می‌رود، یک نکته منفی بر علیه ایوور محسوب می‌شود و در صورت انتخاب دوست ماندن به حفظ جایگاه ایوور کمک شایانی می‌شود.

باید توجه داشت برای آن دسته از بازیکنانی که به رابطه با راندوی علاقه مندند و از طرفی نمی‌خواهند سیگورد را از خود ناراضی کنند، در ادامه فرصت برای ایجاد رابطه‌ای عاشقانه با راندوی وجود خواهد داشت. ایوور احساساتشان را تایید می‌کند اما می‌گوید که در طول ماموریت نباید کاری را انجام دهند و الآن موقع مناسبی نیست. با این‌کار ایوور وارد رابطه با راندوی نمی‌شود اما احتمالات را هم از بین نمی‌برد. نهایتا سیگورد و راندوی در بازی از یک‌دیگر جدا خواهند شد و ایوور شانس مجددی برای ایجاد رابطه‌ای عاشقانه با راندوی به دست خواهد آورد.

دعوا در Oxenefordscire

بازی Assassin's Creed Valhalla

در طول یکی از مراحل اصلی بازی به نام Blood From a Stone، ایوور وارد دعوایی با سیگورد می‌شود که در این زمان خیلی عجیب و ناپایدار رفتار می‌کند. بازیکنان قادر به انتخاب این خواهند بود که در طی انتخاب‌هایی جداگانه به Basim یا سیگورد مشت بزند، اما مشت زدن به آن‌ها باز یک نکته و بار منفی برای ایوور ایجاد می‌کند. طبیعتا، جلوگیری از خشونت ایوور و نگه داشتن او به دور از  دعوا و عدم مشت زدن ایوور به هر دوی آن‌ها، باعث رضایت خاطر و خوشحالی سیگورد می‌شود.

محیط و گرافیک بازی Assassins’s Creed Valhalla واقعا جذاب و چشم‌نواز است. شما می‌توانید در بلاگ تیلنو عکس‌های زیبایی که بازیکنان بازی Assassin’s Creed Valhalla از این بازی را به اشتراک گذاشتند، تماشا کنید.

معامله با Dag

بازی Assassin's Creed Valhalla

بعد از اتمام مراحل داستانی Cent، مرحله A Brewing Storm آغاز می‌گردد و با به چالش دوئل مرگ کشیده شدن ایوور توسط Dag به اوج خود می‌رسد. البته ایوور فرصتی برای نه گفتن به این مبارزه را دارد اما Dag گوشش به این حرف‌ها بدهکار نیست و این مبارزه بدون در نظر گرفتن انتخاب بازیکن شروع می‌شود. هنگامی‌که Dag در مقابل ایوور از پا در می‌آید، ایوور می‌تواند انتخاب کند که تبرش را به او بازگرداند یا از دادن آن به Dag امتناع کند.

وایکینگ‌ها اعتقاد دارند که یک وایکینگ برای ورود به والهالا نیاز دارد که در هنگام مرگ، تبر یا سلاحش در دستش باشد. بدین ترتیب امتناع ایوور از دادن تبر Dag یک نکته منفی بر علیهش محسوب می‌شود، زیرا سیگورد از این‌که دوست قدیمی‌شان از ورود به والهالا محروم شده است، اصلا خوشحال نخواهد شد. اگر می‌خواهید که از سیگورد دلجویی کنید، باید تبر Dag را به او بازگردانید.

قضاوت

Assassins Creed Valhalla Most Important Choices

بعد از کامل کردن خط داستانی ساسکس و اسکس، به تالار وایکینگی Ravensthorpe باز خواهید گشت که در طی یک کات سین، ایوور به قضاوت و حل اختلاف بین دو نفر دعوت خواهد شد. در حالی‌که ایوور بر تخت برای قضاوت نشسته است، سیگورد وارد می‌شود و با نشان دادن خود به عنوان یارل، قضاوت را خود انجام می‌دهد. ایوور می‌تواند در برابر این حرکت سیگورد با انتخاب گزینه “I Support Sigurd’s Jadgement” به معنای من از قضاوت سیگورد حمایت می‌کنم، تسلیم شود و یا با انتخاب گزینه “This Judgement Isn’t Fair” یعنی این داوری عادلانه نیست، با او علنا مخالفت کند. این به چالش کشیدن سیگورد دوباره ضربه‌ای بر علیه ایوور محسوب می‌شود و احتمال رفتن او به نروژ را بیشتر می‌کند در حالی‌که تایید او در این قضاوت به ماندن سیگورد در انگلستان کمک می‌کند.

دیگر انتخاب ‌های داستانی در بازی Assassin’s Creed Valhalla

در این‌جا به تعدادی از انتخاب‌هایی که اثرات و عواقب طولانی مدتی برای سایر کاراکترهای بازی Assassin’s Creed Valhalla دارد، اما در پایان‌بندی دخالتی ندارند، می‌پردازیم.

بازی Assassin’s Creed Valhalla با دور شدن از ریشه‌های این مجموعه و داشتن المان‌های نقش‌آفرینی متعدد شاید برای عده‌ای از بازیکنان ناآشنا و دشوار برای شروع باشد. شما می‌توانید با خواندن مطلب آموزش بازی Assassin’s Creed Valhalla برای مبتدی‌ها در بلاگ تیلنو، این بازی را راحت‌تر پیش ببرید.

Birna

بازی Assassin's Creed Valhalla

در طول مراحل Grantebridgescire، در مرحله The Stench of Treachery، برای ملحق کردن بیرنا در پایان مراحل این منطقه، ایوور باید فرد خیانتکار را در صفوف Soma به درستی شناسایی کند. انتخاب اشتباه فرد خائن (خود بیرنا یا لیف) منجر به عدم پیوستن بیرنا و ناراضی شدن Soma از ایوور می‌شود. انتخاب گالین که خائن واقعی است، بهترین پایان را برای سری مراحل Grantebridgescire و وفاداری بیرنا را به ارمغان می‌آورد. با این انتخاب بیرنا به Ravensthorpe نقل مکان می‌کند و در زمره اعضای Eivor’s Viking در می‌آید.

Leofrith

در طول مراحل Ledecestrescire، در مرحله Heavy is the Head، ایوور نبردی تن به تن با فرد دست راستی Burgred، یعنی Leofrith خواهد داشت. بعد از پیروزی در این نبرد، ایوور می‌تواند با گفتن جمله Burgred Abandoned You از خونش بگذرد یا او را بکشد. بخشیدن لئوفریث منجر به افشای اطلاعات مهمی توسط او می‌شود، او دستور گرفته است که ضربه‌ی مهلکی به ایوور وارد کند. اگر ایوور این موضوع را بفهمد، آن‌ها می‌توانند انتخاب کنند که برگه حکم مرگشان را نابود کنند و از شکار Zealots جلوگیری کنند. اگر ایوور لئوفریث را یکشد، یا کاری بعد از یادگیری در مورد Zealots انجام نمی‌دهد و آن‌ها ب طور دائمی وارد  Hit List می‌شوند.

شاه‌کش

بازی Assassin's Creed Valhalla

در پایان مراحل داستانی Sciropescire، ایوور مجبور به توضیح دادن به Ubba، در مورد مرگ برادرش Ivarr، می‌شود. ایوور می‌تواند به Ubba حقیقت و مرگ بد برادرش را بگوید و یا به او با شرافت‌مندانه بودن مرگ برادرش دروغ بگوید. گفتن حقیقت منجر به خشنود شدن Ubba بعدا و پس از مراحل داستانی Jorvik می‌شود و حلقه‌ای نقره‌ای را به عنوان هدیه به او می‌دهد. بالعکس، گفتن دروغ باعث خشمگین شدن Ubba از ایوور بعد از گذشت زمان می‌شود.

Rollo

بازی Assassin's Creed Valhalla

در طی مراحل داستانی اسکس و مرحله Old Wounds بازی Assassins’s Creed Valhalla، ایوور باید خائن را از بین Gerhild یا Lork تشخیص دهد که انتخاب درست Gerhild محسوب می‌شود. درست متهم کردن Gerhild بدین معنی است که Estrid در ادامه و طی مراحل داستانی اسکس آسیبی نمی‌بیند، در حالی‌که متهم کردن Lork منجر به زخمی شدن Estrid می‌شود. در هر حال، Rollo بدون در نظر گرفتن پایان این مراحل داستانی به خدمه ایوور می‌پیوندد.

Ealdorman Of Lincolnshire

Assassins Creed Valhalla Most Important Choices

در پایان مراحل داستانی Lincolnshire، ایوور باید برای انتخاب Ealdorman بعدی این قلمرو رای دهد،انتخابی بین Bishop Herefrith، Aelfgar و Hunwald خواهد بود. در این میان ترفندی وجود دارد. Bishop Herefrith در حقیقت یکی از اعضای فرقه Order of the Ancients محسوب می‌شود. انتخاب نکردن او به سریع لو رفتن وی به عنوان عضوی از این فرقه، منجر می‌شود و ایوور مجبور به مبارزه با او در آن‌جا می‌شود. انتخاب Bishop، موقعیت او را به عنوان Ealdorman تضمین می‌کند، تا موقعی‌که ایوور هویت واقعی او را در طول مراحل داستانی Jorvik فاش کند. در هر صورت ایوور باید Bishop را به قتل برساند، پس ممکن است بعضی کشتن او بدون به قدرت رساندنش را بپسندند و سپس از بین دو کاندیدای دیگر Ealdorman بعدی را انتخاب کنند.

Closing The Vault

بازی Assassin's Creed Valhalla

در طول مرحله Closing the Vault در بازی Assassin’s Creed Valhalla و در مکان Jorvik، ایوور باید هویت یکی از اعضای Order of the Ancients، معروف به Vault را تشخیص دهد. یک بار که با Ljufvina صحبت می‌کند، باید یکی را از بین Hjorr ،Faravid ،Ricsige و Audun متهم کند. در واقع Audun همان Vault واقعی است.

نظر شما در رابطه با این انتخاب‌ها و سمت و سوی سری بازی Assassin’s Creed چیست؟ آیا با کشیده شدن این مجموعه به سوی سبک نقش‌آفرینی و دور شدن از ریشه‌هایش موافقید؟ لطفا نظرات خود را با تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Gamerant.com

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید