راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش بازی Back 4 Blood برای مبتدی‌ها

بازی Back 4 Blood

بازی Back 4 Blood که با الهام گیری از سری Left 4 Dead ساخته شده، شباهت‌های زیادی به منبع الهام خود دارد. اما با این حال، یک سری مکانیک‌های جدید به بازی اضافه شده‌اند که می‌توانند بازیکنان تازه‌وارد را در ابتدای کار کمی گمراه کنند. با تیلنو و راهنمای ابتدایی بازی Back 4 Blood همراه باشید.

اگر به روند عرضه بازی‌های شرکت Valve توجه کنید، متوجه می‌شوید که شرکت مذکور هیچ علاقه‌ای به انتشار نسخه سوم مجموعه‌های خود ندارد. در واقع، همه مجموعه‌های بزرگ این شرکت مانند Hal-Life و Portal پس از عرضه نسخه دوم میزبان بازی جدیدی نشدند. مجموعه Left 4 Dead هم در این میان استثنا نیست و پس از انتشار نسخه دوم در سال ۲۰۰۹ هیچ وقت رنگ شماره سوم را به خود ندید.

اما این پایان کار نبود و برخی از سازندگان دو نسخه اول که در استودیو Turtle Rock دور هم جمع شده بودند تصمیم گرفتند که بازی خود را مستقل از شرکت Valve ساخته و منتشر کنند. نتیجه بازی Back 4 Blood شد که با وجود شباهت‌های بسیار به دو شماره Left 4 Dead، هویت مستقل خود را دارد. بازی مذکور یک اثر چندنفره و Co-op است که بازیکنان را روبروی حجم عظیمی از زامبی‌های مختلف قرار می‌دهد. بازیکنان باید با استفاده از کار تیمی و اسلحه‌های خود تا جای ممکن از چنگال مرگ فرار کنند.

بازی Back 4 Blood

آموزش بازی Back 4 Blood برای مبتدی‌ها

نزدیک دوستان خود بمانید

بازی Back 4 Blood یک اثر Co-op است که شما را در کنار سه هم تیمی دیگر قرار می‌دهد. حتی اگر بخواهید به صورت Solo به تجربه بازی بپردازید، سه شخصیت که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند پا به پای شما با زامبی‌ها مبارزه می‌کنند. تیم و اعضای آن در این بازی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نشان دهنده قدرت هستند؛ به طوری که اگر در طی گیم‌پلی از تیم خود عقب بمانید، به احتمال زیاد در درگیری‌ها جان خود را از دست می‌دهید. پس سعی کنید نزدیک آن‌ها بمانید.

اگر تنها بمانید، یک سری زامبی‌های خاص می‌توانند شما را زمین‌گیر کنند و اگر دوست شما برای کمک حاضر نباشد، خواهید مرد. پس اگر می‌خواهید زنده بمانید و خط سلامتی خود را پر نگه دارید، اطیمنان حاصل کنید که حداقل یک یا دو نفر از هم تیمی‌ها نزدیک شما قرار داشته باشند.

پیش از خرید کارت‌ها (Cards) در حالت چندنفره، ابتدا آن‌ها را در حالت Solo امتحان کنید

سازندگان بازی Back 4 Blood در استودیو Turtle Rock فکر آن دسته از بازیکنانی که دوستی برای تجربه بازی‌های آنلاین ندارند را کرده‌اند. به همین دلیل، آن‌ها یک حالت تک‌نفره یا Solo را در ساخته خود قرار داده‌اند که در طی آن‌ هوش مصنوعی شخصیت‌ها را کنترل می‌کند. البته باید بدانید که در حالت تک نفره خبری از پاداش‌هایی مانند Supply Pointها نیست، اما در این حالت می‌توانید از همان اول از همه کارت‌های بازی استفاده کنید. اما این کارت‌ها به چه دردی می‌خورند؟ کارت‌های بازی Back 4 Blood حکم Perkهای کوچکی را دارند که قابلیت‌های مختلفی مانند افزایش قدرت یک اسلحه را در اختیار شما قرار می‌دهند. شما می‌توانید با رسیدن به هر Safe House جدید کارت خود را عوض کرده و از قابلیت‌های جدیدی استفاده کنید. اما برخلاف بخش Solo، هنگامی که در حال تجربه بخش چندنفره هستید تنها می‌توانید از کارت‌هایی که در Supply Chain آزاد کرد‌ه‌اید بهره ببرید. این در حالی است که بخش تک‌نفره امکان استفاده و شخصی‌سازی تمام کارت‌های موجود را بدون محدودیت در Solo Deckها قرار می‌دهد.

این Solo Deckها به شما اجازه می‌دهند بدون هیچ محدودیتی هر بلایی که می‌خواهید را سر کارت‌ها بیاورید. پس یک Solo Deck را برای خود نشان کنید، وارد حالت تک‌نفره شده و تمامی کارت‌ها را امتحان کنید. حالا لیستی از بهترین این کارت‌ها جمع کرده و به دست آوردن آن‌ها را در بخش چندنفره در اولویت قرار دهید.

Supply Chainها را کامل کرده و سپس برای خریدهای بعدی برنامه‌ریزی کنید

شاید در این مرحله از خود بپرسید که منظور از Supply Chain چیست؟ باید بدانید که شما می‌توانید با استفاده از Supply Chainها، کارت‌های جدیدی را از Multiplayer Deck خود بردارید. فروشنده‌های Supply Chain که در شهرها قرار دارند، سه Supply Chain Tree به شما می‌دهند که می‌توانید روی هر یک از آن‌ها کارت مورد نظر خود را بگذارید. البته در نظر داشته باشید که برای خرید کارت‌ها و آیتم‌های تزئینی روی هر Supply Chain Tree، به امتیازاتی به نام Supply Point‌ نیاز خواهید داشت. به دست آوردن Supply Point هم زیاد کار سختی نیست و باید برای آن، ماموریت‌های آنلاین بازی Back 4 Blood را کامل کنید.

هر Supply Chain تم خاص خود را دارد؛ به همین دلیل سعی کنید که تمرکز خود را تنها روی یکی از آن‌ها نگذاشته و تنوع به خرج دهید. اما از آنجایی که کارت‌های قوی‌تر با قیمت بالاتری به فروش می‌رسند بهتر است پیش از رفتن به سراغ Supply Chainهای جدید، یکی از آن‌ها را به پایان برسانید. هنگامی که یک Supply Chain را به پایان برسانید، فروشنده‌ها گزینه‌های جدیدی را برای خرید در اختیار شما قرار می‌دهند. پس با تکمیل یک Supply Chain، شانس زیادی برای خریدهای بهتر در فرصت‌های بعدی دارید.

البته اگر در اوایل کار نیاز مبرمی به کارت‌های جدید دارید، بهتر است کارت‌های اولیه همه Supply Chainها را بخرید. اما اگر دوست دارید تنوع را در تجهیزات خود حفظ کنید، پیش از خرید کارت‌های جدید Supply Chain اولیه خود را کامل کنید. در این میان باید اشاره کنیم اگر قصد به تجربه جدیدترین ساخته استودیو Turtle Rock دارید، می‌توانید به صفحه خرید بازی Back 4 Blood برای PS5 مراجعه کنید.

قبل از این که Copperهای خود را از دست بدهید، تمام آن‌ها را خرج کنید

اول از همه باید اشاره کنیم که منظور از Copper، سکه‌های مسی یا همان واحد پول رایج بازی Back 4 Blood است. شما در طی تجربه خود Copperهای زیادی پیدا می‌کنید که روی زمین و درون صندوق‌ها پیدا می‌شوند. شما می‌توانید از این سکه‌ها برای ارتقا اسلحه‌ها، خرید آیتم‌های مختلف یا ارتقا Inventory خود استفاده کنید.

Copper منبع به شدت مهم و ارزشمندی است، اما نباید در مورد آن خساست به خرج دهید. این سکه‌ها در Fort Hope ارزش خاصی ندارند و در پایان هر Level هم آن‌ها را از دست خواهید داد. پس آن‌ها را با بهترین روش ممکن خرج کنید و هر چه می‌خواهید بخرید. حتی اگر پول اضافی داشتید و نمی‌دانستید با آن چه کاری انجام دهید، می‌توانید آن را خرج هم تیمی‌های خود کنید.

همیشه هم تیمی‌های خود را Heal کنید

کار تیمی حرف اول را در بازی Back 4 Blood می‌زند و از همیت به شدت بالایی برخوردار است. اگر شما بهترین بازیکن دنیا هم باشید، هنگامی که هم تیمی‌های خود را از دست بدهید به شدت آسیب‌پذیر خواهید بود؛ چرا که همواره خطر دوره شدن توسط زامبی‌های قدرتمند و افتادن از ارتفاع وجود دارد. درست مانند بازی Left 4 Dead، شما می‌توانید به هم تیمی‌های خود کمک کرده و با استفاده از آیتم‌های خود آن‌ها را Heal کنید. اگر اعضای تیم خود را زنده نگه دارید شانس بیشتری برای پیروزی خواهید داشت. پس قبل از این که از یک Bandage برای پر کردن خط سلامتی خود استفاده کنید، از خود بپرسید که چه کسی بیشتر به این آیتم نیاز دارد؟ خودم یا یکی از هم تیمی‌هایم؟

بازی Back 4 Blood

روی درجه سختی‌های آسان‌تر بازی کنید

بازی Back 4 Blood می‌تواند سخت باشد، به خصوص اگر با افرای بازی کنید که قادر به صحبت کردن با آن‌ها نیستید. این روند حتی روی درجه سختی معمولی بازی که Veteran نام دارد هم حسابی چالش برانگیز خواهد بود. پس سعی کنید که درجه سختی را روی گزینه‌های آسان‌تر بگذارید تا زمانی که با به دست آوردن Supply Point و کارت‌های جدید، قدرتمندتر شوید.

البته اگر از مهارت بالایی در بازی کردن برخوردار هستید و روی درجه سختی آسان خسته شدید، همیشه امکان سخت‌تر کردن بازی وجود دارد. البته باید اشاره کنیم که روند ذخیره بازی با درجه سختی یا همان Difficulty رابطه‌ای مستقیم دارد. برای مثال اگر شما روی درجه سختی Recruit تا اواسط Act 1 پیش رفته و بخواهید در این میان Difficulty را افزایش دهید، به ابتدا Act 1 باز خواهید گشت.

با Ping کردن به دوستان خود کمک کنید

بازی Back 4 Blood یک سیستم Ping کردن خوب دارد که آدم را ناخودآگاه یاد بازی‌های مانند Apex Legends و Fortnite می‌اندازد. شما می‌توانید به هر دشمن یا آیتمی نگاه کرده و سپس آن را Ping کنید. اگر این کار را انجام دهید، هم تیمی‌های شما متوجه این عمل شده و می‌فهمند که چه مواردی انتظار آن‌ها را می‌کشد. اگر با بازیکنان Random بازی می‌کنید، این ویژگی حسابی به کار خواهد آمد. برای مثال اگر اسلحه قدرتمندی مشاهده کردید که نیازی به آن ندارید، می‌توانید با Ping کردن آن دوستان خود را از وجود آن اسلحه باخبر کنید. البته اگر در حال تجربه حالت Solo یا تک‌نفره بازی Back 4 Blood هستید، این ویژگی رسما بدون استفاده باقی می‌ماند. شخصیت‌هایی که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند، توجهی به مواردی که Ping می‌کنید ندارند.

فرار کنید

شما در بازی Back 4 Blood آنقدری زامبی می‌کشید که از این کار سیر شوید، اما در برخی مواقع بهتر است فرار را به ماندن و مبارزه ترجیح دهید. در طی روند بازی برخی مراحل وجود دارد که زامبی‌ها در گروه‌های بزرگ شما را دوره می‌کنند؛ به گونه‌ای که نمی‌توانید از پس کشتن همه آن‌ها برآیید. در این دسته از شرایط دویدن و فرار کردن گزینه به شدت مناسبی است، حتی اگر این فرار به معنا تنها گذاشتن دوستان باشد. اگر نزدیک یک Safe Room بودید و توسط زامبی‌ها دوره شدید، اگر یک نفر فرار کند و موفق به تمام کردن مرحله شود همه از این کار سود خواهند برد.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا نکات آموزشی دیگری در مورد بازی Back 4 Blood می‌دانید که به آن اشاره نکرده باشیم؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Polygon

اینستاگرام تیلنو

نسخه‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و پی سی این بازی به ترتیب امتیازات ۷۷، ۷۶ و ۷۸ را از وب‌سایت متاکریتیک دریافت کرده‌اند.

بله. با این وجود که بازی مذکور اثری تیمی است، اما می‌توانید آن را به صورت تک‌نفره و در شرایطی که هوش مصنوعی دیگر اعضا را کنترل می‌کند، تجربه کنید.

خیر. با وجود شباهت‌های مختلف و محسوب شدن به عنوان دنباله معنوی، بازی Back 4 Blood یک IP جدید بوده که جزو سری Left 4 Dead نیست.

پلتفرم‌های مقصد این بازی عبارتند از: کامپیوتر، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *