راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

بازی Battlefield 2042: راهنمای انتخاب Specialistها

بازی Battlefield 2042

پیدا کردن بهترین Specialist در بازی Battlefield 2042 صرفا به معنای انتخاب قدرتمندترین آن‌ها نیست، بلکه به معنی پیدا کردن شخصیتی است که با سبک بازی شما بیشتر همخوانی دارد. در ادامه به شما کمک می‌کنیم که با توجه به سبک بازی خود، بهترین Specialist موجود را پیدا کنید.

بازی Battlefield 2042 در زمان انتشار اولیه شامل ۱۰ عدد Specialist مختلف می‌شود. Specialistها به گونه‌ای حکم همان کلاس‌بندی معروفی را دارند که در نسخه‌های گذشته بتلفیلد مشاهده کرده‌ایم. هر یکی از این شخصیت‌ها دارای قابلیت‌هایی هستند که اگر بتوانید از آن‌ها درست استفاده کنید، می‌توانید روند مبارزات را به سمت خود باز گردانید. برای مثال شخصیت ساندنس (Sundance) دارای یک Wingsuit است که می‌توانید با استفاده از آن با سرعت میان نقاط مختلف پرواز کنید. یا در مثالی دیگر شخصیت بُریس (Boris) دارای یک Turret است که اگر آن را روی نقطه مناسب مستقر کنید، به صورت خودکار به سمت دشمنان شلیک می‌کند. در ادامه به این موضوع می‌پردازیم که کدام Specialist به چه سبکی از بازی می‌خورد تا بتوانید با نحوه مبارزات خود، بهترین عملکرد ممکن را ثبت کنید.

منظور از Specialistها در بازی Battlefield 2042 چیست؟

در بازی Battlefield 2042 دیگر خبری از کلاس‌بندی‌هایی که در شماره‌های قدیمی مجموعه مشاهده کرده‌ایم نیست. در عوض سازندگان بازی در استودیو Dice، از یک سری کاراکترهای شخصی‌سازی شده با نام Specialist استفاده می‌کنند. برای مثال در این بازی ما شاهد شخصیت‌هایی مانند آیریش (Irish) و بُریس (Boris) هستیم که به ترتیب جزو ارتش‌ ایالات متحده و روسیه هستند.هر کدام از این شخصیت‌ها دارای قابلیت‌های منحصر به فرد خود می‌شوند که خیلی بهتر از سربازهای بی‌هویتی هستند که در سایر بازی‌های بتلفیلد شاهد آن‌ها بودیم. این ۱۰ نفر Specialist به طور کلی در چهار دسته مختلف قرار می‌گیرند که با توجه به مهارت‌های آن‌ها شکل گرفته‌اند. در ادامه می‌توانید نحوه تقسیم‌بندی این افراد در کلاس‌های مختلف را مشاهده کنید:

  • Specialistها کلاس Assault: شامل سه شخصیت Sundance، Mackay و Dozer
  • Specialistهای کلاس Engineer: شامل دو شخصیت Irish و Boris
  • Specialistهای کلاس Sniper: شامل سه شخصیت Casper، Paik و Rao
  • Specialistهای کلاس Medic: شامل دو شخصیت Flack و Angel

به طور کلی در زمان عرضه بازی Battlefield 2042 شاهد ۱۰ عدد Specialist هستیم که نام آن‌ها را مشاهده کردید. دو نفر از این ۱۰ شخصیت که Mackay و Paik نام دارند، در زمان شروع بازی در دسترس شما قرار نمی‌گیرند و باید برای آزاد کردن آن‌ها به ترتیب به Level یا سطح ۱۵ و ۲۵ برسید.

بازی Battlefield 2042

بازی Battlefield 2042 این اجازه را به شما می‌دهد که در طول بازی میان Specialistهای مختلف سوییچ کنید. در واقع شما می‌توانید پس از هر بار مردن در جریان بازی، اسپشیالیست خود را تغییر دهید و با چهره‌ای تازه پا به میدان نبرد بگذارید. البته باید بدانید که هر Specialist می‌تواند از تمامی اسلحه‌ها و آیتم‌های موجود در بازی استفاده کند و از این لحاظ محدودیت خاصی تعبیه نشده است. در واقع شما می‌توانید با هر شخصیتی، از هر اسلحه یا آیتمی که دوست دارید استفاده کنید. البته برخی از Specialistها با یک سری تجهیزات مشخص عجین شده‌اند که نمی‌توانید دست به آن‌ها ببرید. برای مثال Grenade Belt شخصیت Boris‌ روی او قفل شده است و قابلیت تغییر آن را ندارید.

در این میان باید اشاره کرد که اگر می‌خواهید تیم خود را در هر بازی برنده کنید، باید از قابلیت‌های هر شخصیت بهترین استفاده ممکن را ببرید. مثلا اگر شخصیت Flack را به همراه یک اسنایپ بردارید و به دور از نبردها شروع به اسنایپ کردن بکنید، رسما در حال هدر دادن قابلیت‌های Medic او هستید. یا در حالتی دیگر اگر از شخصیت Boris استفاده می‌کنید و Turret اتوماتیک او را به دل نبرد با دشمنان نمی‌برید، در حال صدمه زدن به استراتژی تیم خود هستید.

برای دریافت اطلاعات و مطالعه مطالب بیشتر می‌توانید به صفحه اختصاصی بازی Battlefield 2042 مراجعه کنید. همچنین تهیه این بازی از طریق صفحات خرید بازی Battlefield 2042 برای PS4، خرید بازی Battlefield 2042 برای PS5 و خرید بازی Battlefield 2042 برای Xbox مراجعه کنید.

به طور کلی اگر بخواهیم صریح‌تر توضیح دهیم، باید بگوییم که سیستم کلاس‌بندی به طور کامل از بازی Battlefield 2042 حذف نشده و تنها به یک شکل جدید تغییر شکل یافته است. اگر پیش از این در بازی Battlefield 3 کلاس‌هایی مانند Assault، Recon و Support داشتیم، الان شاهد Specialistهایی هستیم که به شکل جدیدی در این نقش‌ها جا می‌گیرند. این گونه باید گفت که در حال حاضر دو شخصیت Irish و Saudance در نقش کلاس Assault قرار می‌گیرند و Casper و Paik نقش اعضای کلاس Recon را بازی می‌کنند. اگر راستش را بخواهید این موضوع زیاد مشخص و واضح نیست که در ادامه به توضیح دقیق‌تر آن می‌پردازیم.

بازی Battlefield 2042

بهترین Specialistهای بتلفیلد ۲۰۴۲ چه کسانی هستند؟

با وجود همه این موضوعات، با خود فکر کنید که چه ویژگی‌هایی باعث می‌شود ما از یک شخصیت به عنوان بهترین Specialist بازی یاد کنیم؟ خیلی ساده باید اشاره کنیم که واژه «بهترین» در این بحث بی‌معنی بوده و شما باید کاراکتری را انتخاب کنید که با توجه به معیارهای شما از سایرین بهتر باشد.

اگر علاقه زیاد به درگیری‌های شلوغ از فاصله نزدیک دارید Specialistهایی مانند Sundanceِ، Dozer، Irish و حتی Boris می‌توانند انتخاب‌های ایده‌آلی باشند. اما اگر نبرد از راه دور و کشتن دشمنان با استفاده از اسلحه‌های دور زن را دوست دارید، شخصیت‌هایی مانند Paik، Casper و Rao نیازهای شما را برآورده خواهند کرد. در واقع تمام داستان مربوط به انتخاب یک Specialist در بازی Battlefield 2042 با توجه به معیارها و خواسته‌های شما تعریف می‌شوند.

در یک نگاه، می‌توانیم بهترین Specialistها در هر نقش یا کلاسی را طبقه‌بندی که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید:

  • بهترین Specialist در کلاس Assault و Engineer: دو شخصیت Sundance و Boris
  • بهترین Specialist در کلاس Sniper: دو شخصیت Casper و Paik
  • بهترین Specialist در کلاس Medic: دو شخصیت Flack و Angel

به احتمال زیاد الان از خود می‌پرسید که چرا دو شخصیت Sundance و Boris باید در یک دسته قرار بگیرند؟ پاسخ ساده و کمی ناامید کننده است. دو کلاس Engineer و Assault به شدت شبیه هم هستند و اگر آن‌ها را در یک کلاس مشترک در نظر بگیریم، اشتباه خاصی نکرده‌ایم. دو شخصیت Boris و Irish با استفاده از قابلیت‌های خود درست شبیه به Dozer و Sundance به دل دشمنان می‌زنند.

کدام Specialist در کلاس Assault/Engineer بازی Battlefield 2042 بهتر است؟

جواب دادن به این سوال یکی از سخت‌ترین مسئله‌هایی است که در راهنمای بازی Battlefield 2042 وجود دارد. اما بهتر است این سوال را با توجه به میل هجومی شما پاسخ دهیم. اگر علاقه زیادی به درگیری‌های نزدیک دارید و هر دفعه مسافت زیادی را برای کشتن دشمنان طی می‌کنید، شخصیت Sundance بهترین گزینه روی میز به شمار می‌رود. Wingsuit این Specialist‌ به شما اجازه می‌دهد که با سرعت زیاد میان نقاط مختلف نقشه حرکت کنید و با استفاده از Grenade Belt او به مواد منفجره متعددی دسترسی داشته باشید.

اما از طرفی دیگر اگر دوست دارید در یک محدوده مشخص باقی بمانید و به کشتن دشمنان بپردازید، آنگاه شخصیت‌های Dozer، Irish و Boris گزینه‌های مناسب‌تری هستند. دو شخصیت Dozer و Irish هر دو سپرهای دفاعی دارند که می‌توانند از آن در هر نقطه‌ای از نقشه استفاده کنند. اما از Turret شخصیت Boris که می‌تواند با سرعت و به صورت خودکار به سمت دشمنان شلیک می‌کند، گذشت.

بازی Battlefield 2042

بهترین اسنایپر بازی Battlefield 2042 چه کسی است؟

در حال حاضر بازی Battlefield 2042 تنها شامل دو Specialist با نام‌های Casper و Paik می‌شود. Casper قابلیت این را دارد که با Drone خود حرکات دشمنان را در نظر بگیرد؛ آن هم بدون اینکه خود را وارد خطر خاصی کند. از طرفی دیگر شخصیت Paik می‌تواند از پشت دیوارها و اجسام مختلف دشمنان و حرکات آن‌ها را ببیند و از این موضوع به نفع خود بهره ببرد. همچنین اگر فردی به Paik شلیک کند، او بلافاصله متوجه مکان او خواهد شد.

پس با توجه به قابلیت‌های Casper و Paik که به آن‌ها اشاره کردیم، هر دو می‌توانند گزینه خوبی برای نبرد با دشمن از راه دور باشند. اما Casper انتخاب بهتری نسبت به Paik در این زمینه است. مهم‌ترین دلیل برتری این شخصیت نسبت به دیگری، Drone او به حساب می‌رود. Drone این شخصیت نه تنها می‌تواند دشمنان را از راه دور شناسایی کرده و مسیر حرکت آن‌ها را Mark کند، بلکه از یک EMP هم بهره می‌برد. شما می‌توانید با استفاده از این EMP در نزدیکی محل استقرار رقبا، آن‌ها را گیج یا به اصطلاح Stun کنید. همچنین اگر دشمنان را مارک کنید، هم‌تیمی‌های شما هم متوجه این موضوع خواهند شد.

اما Casper یک برتری دیگر هم نسبت به شخصیت Paik دارد. شخصیت Casper از همان لحظه‌ای که وارد بازی Battlefield 2042 می‌شوید در دسترس قرار دارد و می‌توانید بدون هیچ‌گونه دردسری از او استفاده کنید. اما از طرفی دیگر اگر Paik را می‌خواهید، باید برای آزاد کردن او به Level یا سطح ۲۵ برسید. رسیدن به سطح ۲۵ در بتلفیلد ۲۰۴۲ کار ساده‌ای نیست و باید مدت‌ها به تجربه بازی بپردازید تا این کار را انجام دهید.

در ادامه اگر بخواهیم به بهترین Sniper Rifle بازی بپردازیم، شاهد رقابت تنگاتنگی نخواهیم بود. اسلحه DXR-1 بهترین اسنایپر رایفل بازی به شمار می‌رود که می‌توانید از آن برای کشتن دشمنان استفاده کنید. البته اسلحه NWT-50 هم می‌تواند گزینه مناسبی باشد؛ چراکه از دقت و بُرد بالایی برخوردار است.

بهترین Specialist در کلاس Medic چه کسی است؟

برای انتخاب بهترین Specialist بازی در کلاس Medic هم باید دو شخصیت Falck و Angel را با هم مقایسه کنیم. دو کاراکتری که برای Revive و Heal کردن هم‌تیمی‌های طراحی شده‌‌اند و باید از اعضای تیم خود محافطت کنند. شخصیت Falck یک اسلحه مخصوص دارد که می‌تواند با شلیک کردن گلوله‌های آن هم‌تیمی‌های خود را در Heal کند. اما آنچه که باعث می‌شود Angel را در رتبه بالای نسبت به Falck قرار دهیم، قابلیت او در Revive کردن سربازها است. Angel قابلیت این را دارد که هم‌تیمی‌های خود را با HP و Armor کامل Revive کند تا این گونه اعضای تیم خود را سریع‌تر به جریان نبرد بازگرداند. علاوه بر این Angel می‌تواند یک Care Package را احضار کند تا افراد تیم از آن بهره ببرند. شما می‌توانید با مراجعه به این Care Package اسلحه‌ها و آیتم‌های خود را عوض کردن و نارنجک و تیرهای خود را پر کنید. استفاده از این قابلیت شخصیت Angel برای تجربه حالت‌هایی مانند Conquest و Breakthrough به شدت ضروری بوده و می‌تواند نتیجه یک نبرد را به تنهایی تغییر دهد.

اما اگر از Specialistهای کلاس Medic در بازی Battlefield 2042 استفاده می‌کنید، از اسلحه‌هایی بهره ببرید که قابلیت کشتن دشمنان از نزدیک و دور را داشته و به اصطلاح Mid-Range باشند. برای این هدف، ما به شما استفاده از دو اسلحه PP-29 SMG و AK-24 Assault Rifle را پیشنهاد می‌کنیم. البته پیشنهاد دوم گزینه مناسب‌تری است؛ چرا که در فواصل دور قدرت بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

بازی Battlefield 2042

در این نقطه به پایان راهنمای استفاده از Specialistها در بازی Battlefield 2042 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ شما بیشتر با کدام یک از این شخصیت‌های احساس بهتری دارید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: EuroGamer

اینستاگرام تیلنو

خیر در این بازی‌ کلاس‌ها جای خود را به کاراکتر‌های خاصی به نام Specialistها داده‌اند.

خیر این بازی تنها دارای حالت چند‌نفره و آنلاین است.

این بازی برای پلتفرم‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و کامپیوتر منتشر خواهد شد.

این بازی در تاریخ 28 آبان منتشر خواهد شد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *