راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Battlefield 2042

بازی Battlefield 2042

پس از شرکت در جبهه‌های دو جنگ جهانی اول و دوم، بازی Battlefield 2042 یک بار دیگر مجموعه را به سمت جنگ‌های مدرن و نابود کردن دشمنان با فناوری‌های پیشرفته می‌برد. با تیلنو و راهنمای تروفی و اچیومنت بتلفیلد ۲۰۴۲ همراه باشید.

در سال ۲۰۱۶ و با عرضه بازی Battlefield 1، مجموعه بتلفیلد به سمت جنگ جهانی اول رفت و سپس با عرضه شدن بازی Battlefield V، این روند را ادامه داد و بازیکنان را به جنگ جهانی دوم و دهه ۱۹۵۰ میلادی برد. اما این روند به پایان خود رسید و استودیو Dice با ساخت بازی Battlefield 2042 یک بار دیگر خود را وارد جنگ‌های مدرن کرد. بتلفیلد ۲۰۴۲ یک بازی کاملا آنلاین بوده و خبری از بخش داستانی تک‌نفره در آن نیست. البته جالب است بدانید که در این بازی می‌توانید علاوه بر مبارزه کردن با بازیکنان واقعی به صورت آنلاین، به جنگ با سربازهای هوش مصنوعی رفته و این گونه بخش بزرگی از تروفی‌ها را آزاد کنید.

بازی Battlefield 2042 شامل حالت‌های جدید و جذابی می‌شود. از جمله این حالت‌ها می‌توان به Hazard Zone اشاره کرده که ترکیبی از سبک بتل رویال و بازی‌هایی مانند Escape from Tarkov و Hunt: Showdown است. همچنین باید بدانید که شخصیت‌های قابل کنترل این بازی با عنوان Specialistها شناخته می‌شوند؛ سربازهایی که هر کدام قابلیت‌های مختلفی دارند و می‌توانند نتیجه نبردهای بزرگ را تغییر دهند.

 • سختی کسب تروفی پلاتینیوم: ۴ از ۱۰
 • مدت زمان تقریبی برای کسب همه تروفی‌ها: ۲۵ تا بیش از ۵۰ ساعت (بستگی به مهارت‌های بازیکن دارد)
 • تعداد مجموع تروفی‌ها: ۳۵ (۱trophy، ۴trophy، ۱۰trophy، ۲۰trophy)
 • تعداد تروفی‌های آفلاین: صفر؛ تجربه و کسب تروفی‌های بتلفیلد ۲۰۴۲ بدون اتصال به اینترنت ممکن نیست
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر؛ شما می‌توانید همه تروفی‌ها را هر زمان که دوست داشتید آزاد کنید
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: ۳۵؛ در واقع تمامی تروفی‌های بازی گلیچ شده هستند و ممکن است دیرتر از زمان مشخص شده آزاد شوند. البته نیازی به نگرانی نیست و با توجه به نکات می‌توانید همه آن‌ها را به دست آورید
 • آیا درجه سختی بازی Battlefield 2042 روی روند کسب تروفی‌ها تاثیرگذار است؟ خیر؛ هنگامی که در مقابل هوش‌مصنوعی قرار گرفتید می‌توانید درجه سختی را روی Beginner بگذارید. همچنین مسابقات آنلاین که در طی آن‌ها با بازیکنان آنلاین روبرو می‌شوید، طبیعتا فاقد درجه سختی هستند

اقدامات لازم برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی Battlefield 2042

قدم اول: کار کردن روی تروفی‌های مربوط به Specialistها و تصمیم در مورد آیتم‌های مورد استفاده برای T1 Badgeها

اولین قدم شما باید بازی کردن در دو حالت Conquest یا Breakthrough باشد. شما باید در یکی از این دو حالت به آزاد کردن تروفی‌های مربوط به Specialistها بپردازید. همچنین در این میان باید تصمیم بگیرید که از چه آیتم‌هایی برای به دست آوردن چهار عدد T1 Mastery Badge استفاده خواهید کرد. در واقع هنگامی که در اوایل تجربه خود هستید، باید تصمیم بگیرید که چه آیتم‌هایی را دوست دارید و به طور مکرر از آن‌ها استفاده کنید. اگر این تصمیم را به درستی بگیرید، می‌توانید به راحتی به سراغ سایر موارد بروید. استفاده کردن از یک اسلحه واحد می‌تواند در این مسیر کمک زیادی به شما کند تا سریع‌تر به هدف خود برسید. در واقع شما باید با یک اسلحه ۲,۴۰۰ نفر را بکشید تا به T1 Mastery Badge برسید.

قدم دوم: حالت Hazard Zone

پس از اینکه به تجربه حالت‌های مذکور پرداختید و خیال خود را در مورد تروفی‌های Specialistها راحت کردید، وقت آن است که به سراغ حالت Hazard Zone بروید. شما باید آنقدر به تجربه این حالت بپردازید تا ۲۵ بار Extraction موفق داشته باشید و ۵۰ عدد Data Drive کسب کنید. البته یکی از این Extricationهای موفق هم باید در حالتی باشد که هیچ کدام از هم‌تیمی‌های شما جان خود را از دست ندهد. البته روند پیشرفت یا Progress این بخش با سایر حالت‌ها مشترک است و با رفتن به سراغ Hazard Zone چیز خاصی را از دست نخواهید داد.

قدم سوم: به دست آوردن تروفی‌های باقی‌مانده بتلفیلد ۲۰۴۲

پس از این که قدم اول و دوم را پشت سر گذاشته و تروفی‌های مربوط به آن‌ها را آزاد کردید، وقت آن است که به سراغ به دست آوردن سایر تروفی‌ها بروید. در ادامه به این دسته از تروفی و اچیومنت‌ها خواهیم پرداخت.

یک نکته در مورد تروفی‌های گلیچ شده

همان طور که پیش از این اشاره کردیم تقریبا همه تروفی‌های بازی Battlefield 2042 گلیچ شده هستند. در واقع ممکن است شما کارهای مورد نیاز را انجام دهید و باز هم تروفی برای شما آزاد نشود. در این دسته از شرایط نیازی به نگرانی نیست؛ چرا که این تروفی‌ها بالاخره پس از مدتی آزاد خواهند شد و تنها به کمی زمان نیاز دارند. پس اگر یک تروفی بلافاصله آزاد نشد نیازی به تکرار کارهای مورد نظر نیست و تنها باید کمی صبر کنید.

به دست آوردن تروفی‌ها در Portal Mode و در مقابل هوش مصنوعی

بیشتر تروفی‌های بازی Battlefield 2042 را می‌توانید در بازی‌هایی به دست آورید که در طول آن با هوش مصنوعی می‌جنگید و نه بازیکنان واقعی. همان طور که مشخص است آزاد کردن تروفی‌هایی سخت‌تر و مهارت محور در مقابل هوش مصنوعی به مراتب آسان‌تر است. همچنین جالب است بدانید که شما می‌توانید در Portal Mode، با یکی از دوستان خود به صورت تک به تک وارد یک بازی شوید و بخش بزرگی از تروفی‌های سخت را آزاد کنید. به هر حال، اگر می‌خواهید با سربازهای هوش مصنوعی وارد نبرد شوید باید اقدامات زیر را دنبال کنید:

 • از صفحه اصلی روی گزینه All-Out Warfare کلیک کنید
 • گزینه Change Game Mode را بزنید
 • وارد بخش Solo & Co-op شوید
 • به سلیقه خود یکی از دو حالت Conquest یا Breakthrough را انتخاب کنید
 • سپس تنظیمات را تغییر داده و نقشه‌ای که دوست دارید را برگزینید
 • سپس باز به منو اصلی بتلفیلد ۲۰۴۲ بازگشته و شروع به بازی کردن کنید

همچنین برای اینکه بتوانید با دوست خود وارد Portal Mode شوید، کافی است که یکی از شما از طریق Friend List به Lobby دیگری وارد شود. سپس وارد Portal Mode شوید و به آزاد کردن تروفی‌ها بپردازید.

با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از عرضه بازی Battlefield 2042 نگذشته است، سازندگان به طور روزانه تغییرات مختلفی را روی آن اعمال می‌کنند. در واقع همین الان هم بسیاری از قابلیت‌های Portal Mode و بازی‌هایی که در مقابل هوش مصنوعی انجام می‌دهید، غیرفعال یا محدود شده است. بنابراین اگر کار مورد نظر را انجام دادید و تروفی پس از چند وقت برای شما آزاد نشد، سعی کنید آن کار را در حالت‌های اصلی بازی و در مقابل بازیکنان واقعی انجام دهید. اگر هم این کار برای شما خیلی سخت بود، پس از چند روز بازگردید و یک بار دیگر در Portal Mode یا در مقابل هوش مصنوعی به آزاد کردن تروفی‌ها بپردازید.

بازی Battlefield 2042
Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Future Imperfect

همه تروفی‌های بازی Battlefield 2042 را به دست آورید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

درست مانند هر بازی دیگری باید تمام تروفی‌های بازی Battlefield 2042 را به دست آورید تا تروفی پلاتینیوم آن برای شما آزاد شود. توجه داشته باشید که خرید بسته‌های الحاقی برای آزاد کردن این تروفی نیاز نیست.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Adapt and Overcome

به Level یا سطح پنج برسید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

به تروفی Luck of the Irish مراجعه کنید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Making Dunn Proud

به Level یا سطح ۱۵ برسید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

به تروفی Luck of the Irish مراجعه کنید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Luck of the Irish

به Level یا سطح ۲۵ برسید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

اگر شما به بازی کردن بپردازید تا تروفی مربوط به ۴۲ پیروزی در حالت‌های اصلی بازی را آزاد کنید، به طور طبیعی به Level یا سطح ۲۵ خواهید رسید، پس نیازی نیست زیاد نگران این موضوع باشید. در واقع Level یا سطح ۲۵ آنقدرها زیاد نیست و اگر چند ساعتی به تجربه بازی در حالت‌های مختلف پرداخته و XP به دست آورید، تروفی Luck of the Irish به طور طبیعی و خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Dead in their tracks!

هنگام دفاع کردن از یک Objective یا Capture Point، یک Quad-Kill بگیرید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

به دست آوردن یک Quad-Kill هنگامی که در حال دفاع کردن از Objective یا Capture Point هستید، کار زیاد سختی نیست و می‌توانید آن را در حالت Conquest به راحتی به دست آورید. Quad-Kill به معنی کشتن چهار نفر از اعضای دشمن در مدت زمانی کوتاه است. بهترین راه ممکن برای انجام این کار به دست آوردن یک تانک (Tank) و رفتن به سمت یک Capture Point است که دشمنان قصد دارند آن را تسخیر (Capture) کنند. حال شما باید هنگام دفاع کردن از Capture Point‌ یک Quad-Kill به دست آورید. یکی دیگر از راه‌های به دست آوردن Quad-Kill، منفجر کردن وسیله نقلیه‌ای (اعم از تانک، ماشین، هلیکوتر و…) است که دشمنان سوار آن هستند. به محض اینکه کار مذکور را انجام دهید، تروفی Dead in their tracks! بازی Battlefield 2042 برای شما آزاد خواهد شد. اگر پس از تلاش‌های متعدد موفق به گرفتن Quad-Kill نشدید، می‌توانید با تغییر تنظیمات به نبرد با سربازان هوش مصنوعی (AI Bots) بپردازید و ادامه ماجرا را انجام دهید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Command and Conquest

۱۰۰ عدد Objective را در حالت Conquest تسخیر یا Capture کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

تسخیر یا Capture کردن Objectiveها هدف اصلی حالت Conquest در بازی Battlefield 2042 هستند. هر نقشه‌ای در بازی حدود پنج الی هفت عدد Objective Point‌ دارد که بازیکنان برای تسخیر کردن و نگه داشتن آن‌ها با یکدیگر مبارزه می‌کنند. برای به دست آوردن تروفی Command and Conquest، شما باید به تیم خود برای تسخیر ۱۰۰ عدد Capture Point کمک کنید. این بدان معنی است که شما باید هنگام تمام شدن روند تسخیر یک Objective، در محدوده آن باشید و امتیاز Objective Captured را به دست آورید. به عبارتی دیگر اگر شما هنگام تسخیر شدن یک Objective درون محدوده آن قرار نداشته باشید، امتیاز آن برای شما ثبت نخواهد شد.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Escape Artist

۲۵ دفعه در حالت Hazard Zone با موفقیت روند Extracting را پشت سر بگذارید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

Hazard Zone نام یکی از حالت‌های جدید بازی Battlefield 2042 است که حکم ترکیبی از سبک بتل رویال (Battle Royale) و بازی‌هایی مانند Escape From Tarkov و Hunt: Showdown را دارد. در این حالت چهار Squad در نقاط مختلف نقشه Spawn می‌شوند و وظیفه دارند Data Driveهای موجود در دنیای بازی را پیش از تیم‌های دیگر پیدا کنند. پس از پیدا کردن این Data Driveها، باید در یکی از دو موقعیت موجود از نقشه فرار کرده یا به اصطلاح خود بازی Extract کنید. اگر این روند را با موفقیت پشت سر گذارید می‌توانید پاداش‌های به دست آورده را برای خود نگه دارید.

حال برای آزاد کردن تروفی Escape Artist باید ۲۵ بار در حالت Hazard Zone با موفقیت Extract کنید. به عبارتی دیگر، شما باید ۲۵ دفعه در این حالت پیروز شوید تا بتوانید تروفی را به دست آورید. البته توجه کنید که دو موقعیت برای Extracting وجود دارند و در نتیجه، دو تیم می‌توانند در Hazard Zone‌ پیروز شوند. بنابراین، اگر هم‌تیمی‌های خوبی داشته باشید و بتوانید خوب بازی کنید، مسیر  زیاد سختی را پشت سر نخواهید گذاشت.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Pack Rat

در حالت Hazard Zone، تعداد ۵۰ عدد Data Drive را با موفقیت Extract کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

به طور کلی هر بازیکن در حالت Hazard Zone می‌تواند حداکثر سه عدد Data Drive را با خود حمل کند. بنا بر همین موضوع اگر یک تیم چهار نفره کامل داشته باشید، تیم شما در حالت حداکثر دارای ۱۲ عدد Data Drive خواهد بود. برای به دست آوردن تروفی Pack Rat، باید ۵۰ عدد از این Data Driveها را با Extracting موفق، از نقشه خارج کنید. اگر در روند به دست آوردن تروفی Escape Artist خوب عمل کرده و در هر بازی سه Data Drive را با موفقیت از نقشه خارج کنید، این تروفی به صورت طبیعی برای شما آزاد خواهد شد.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap The Winner Takes It All

در ۴۲ بازی از میان همه حالت‌های موجود در بتلفیلد ۲۰۴۲، پیروز شوید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

تروفی The Winner Takes It All زمانی برای شما آزاد می‌شود که ۴۲ بازی را در میان تمامی حالت‌های موجود در بازی Battlefield 2042 پیروز شوید. این موضوع شامل تمامی حالت‌های بازی از جمله All-Out، Hazard Zone و Portal Mode می‌شود. کافی است به تجربه حالت‌های موردعلاقه خود بپردازید و نهایت تلاش خود را برای پیروزی در آن‌ها به کار بگیرید. رسیدن به ۴۲ پیروزی ممکن است کمی طول بکشد و تلاش زیادی از سمت بازیکنان تیم شما می‌طلبد.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Universal Soldier

با استفاده از یکی از Specialistهای بازی، T1 Mastery Badge را به دست آورید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

Tier یک، بالاترین سطح Badgeها در بازی Battlefield 2042 است که می‌توانید به آن برسید. برای به دست آوردن تروفی Universal Soldier باید با استفاده از یکی از Specialistهای موجود یک T1 Badge را به دست آورید. برای انجام دادن این کار باید تمرکز خود را روی استفاده از یک Specialist ثابت و قابلیت‌های او بگذارید. شما می‌توانید لیست Badgeهای خود را با زدن دکمه Pause در هنگام بازی و حتی خارج از آن مشاهده کنید. برای این کار دکمه Touchpad را بزنید، گزینه Badges را انتخاب کرده و وارد بخش Specialist شوید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Gun Master

با استفاده از یکی از اسلحه‌های بازی، T1 Mastery Badge را به دست آورید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای رسیدن به T1 Mastery Badge اسلحه‌ها در بتلفیلد ۲۰۴۲، باید ۱۲۰۰ نفر از دشمنان را با استفاده از یک اسلحه واحد بکشید. شما می‌توانید لیست Badgeهای خود را با زدن دکمه Pause در داخل یک مسابقه یا حتی خارج از آن مشاهده کنید. برای این کار دکمه Touchpad را بزنید، گزینه Badges را انتخاب کنید و سپس وارد بخش Weapons شوید.

برای آزاد کردن تروفی Gun Master بازی Battlefield 2042 بهتر است اسلحه مورد علاقه خود را در همان ساعات ابتدایی تجربه خود پیدا کنید. استفاده از Sniper Rifleها و Machine Gunها می‌تواند گزینه خوبی باشد؛ چرا که می‌توانید با استفاده از آن‌ها با دشمنان از راه دور مبارزه کنید. سپس با اسلحه خود به بازی کردن بپردازید و تا می‌توانید دشمنان را بکشید. هنگامی ۱۲۰۰ نفر از دشمنان را با استفاده از یک اسلحه بکشید، به T1 Mastery Badge آن سلاح دسترسی پیدا خواهید کرد.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Wheeled Warrior

با استفاده از یکی از وسایل نقلیه‌ی بتلفیلد ۲۰۴۲، T1 Mastery Badge را به دست آورید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

روند کسب تروفی Wheeled Warrior درست مانند دو تروفی قبلی است؛ با این تفاوت که این دفعه باید T1 Mastery Badge را با استفاده از یک وسیله نقلیه واحد (اعم از تانک‌ها، هلیکوپترها، ماشین‌ها و…) به دست آورید. برای اینکه سریع‌تر کار مذکور را به سرانجام برسانید، باید با استفاده از وسیله نقلیه خود دشمنان را بکشید یا به هم‌تیمی‌های خود برای این کار کمک کنید. شما می‌توانید لیست Badgeهای خود را با زدن دکمه Pause در داخل یا حتی خارج از یک بازی مشاهده کنید. برای این کار دکمه Touchpad را فشار دهید، گزینه Badges را انتخاب کنید و سپس وارد بخش Vehicles شوید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Jack of all Trades

با استفاده از یکی از گجت‌ها یا آیتم‌های پرتاب کردنی بازی، T1 Mastery Badge را به دست آورید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای اینکه بتوانید تروفی Jack of all Trades را آزاد کنید، باید با استفاده از یکی از گجت‌ها یا آیتم‌های پرتاب کردنی بازی (مانند نارنجک و بمب‌های دودزا) T1 Mastery Badge را به دست آورید. البته توجه داشته باشید که برای گرفتن T1 Master Badge هر یک از آیتم‌های بازی باید کار متفاوتی را انجام دهید. پس با مراجعه به لیست Badgeها، اول متوجه شوید که انجام چه کارهایی برای رسیدن به T1 Mastery Badge هر آیتمی نیاز است. برای دیدن لیست Badgeهای خود Touchpad را بزنید، گزینه Badges را انتخاب کنید و سپس وارد بخش Gear شوید.

این موضوع به عادت‌ها و سبک بازی خود شما بستگی دارد، اما پیشنهاد ما استفاده از IBA Armor Plate یل Prox Sensor است. برای مثال اگر هنگام پوشیدن Armor Plate دشمنان را بکشید و هم‌تیمی‌های خود را Revive کنید، T1 Mastery Badge را به دست می‌آورید. آیتم مورد علاقه خود را پیدا کنید و سپس به استفاده مکرر از آن بپردازید تا تروفی آزاد شود.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Aerial Destroyer

هنگام استفاده از چتر نجات (Parachute)، یکی از وسایل نقلیه‌ی هوایی دشمنان را با استفاده از یک Rocket Launcher نابود کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن این تروفی باید هنگام استفاده از Parachute و زمانی که روی هوا هستید، یکی از وسایل نقلیه هوایی دشمنان را با استفاده از Rocket Launcher‌ نابود کنید. البته استفاده از C5 Explosive هم در روند کسب این تروفی کارساز است. از آنجایی که آزاد کردن تروفی به شدت سخت بوده و به مهارت بالایی نیاز دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که آن را در مقابل سربازهای هوش مصنوعی انجام دهید. همچنین انجام دادن این کار در یکی از دو نقشه Orbital یا Kaleidoscope می‌تواند روند کلی را برای شما راحت‌تر کند. کافی است از یکی از ساختمان‌های بلند بپرید، چتر نجات خود را باز کنید و با استفاده از اسلحه FIM-33 یکی از وسایل نقلیه هوایی دشمنان را نابود کنید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap A bird? A plane?

در نقشه Orbital، با استفاده از Wingsuit از Rocket Hanger تا Launch Pad پرواز کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

Wingsuit نام قابلیت یک Specialist با نام Sundance است که به او اجازه می‌دهد با لباس مخصوص خود در هوا پرواز کند. برای این که بتوانید تروفی A bird? A plane? را آزاد کنید، Sundance را انتخاب کرده و وارد نقشه Orbital بازی Battlefield 2042 شوید. در این نقشه شما باید با استفاده از Wingsuit از آبجکتیو A1 تا C2 پرواز کنید. برای این کار سوار یک هلیکوپتر شده و به سمت A1 که آسمان خراش‌های بلند را نشان می‌دهد بروید. سپس دکمه مربع (:square:) را برای خروج فشار داده و دکمه ضربدر (:x:) را برای باز کردن Wingsuit بزنید. سپس در همین شرایط به سمت C2 یا محل پرتاب موشک پرواز کنید تا تروفی را به دست آورید. فقط زیاد ارتفاع نگیرید تا روند کسب تروفی با مشکل خاصی برخورد نکند. همچنین توجه داشته باشید که Sundance تنها شخصیت بازی به شمار می‌رود که قابلیت استفاده از Wingsuit را دارد.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Going Places

با استفاده از Grappling Hook شخصیت Mackay، در یک بازی بیش از ۱۰۰۰ متر جا به جا شوید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

Mackay یکی از دو شخصیت بازی Battlefield 2042 به شمار می‌رود که از ابتدا در دسترس نبوده و برای باز کردن آن باید به Level‌ یا سطح ۱۵ برسید. یکی از قابلیت‌های این Specialist، یک Grappling Hook است که به او اجازه می‌دهد میان نقاط و ارتفاعات مختلف در کم‌ترین زمان ممکن جا به جا شود. پس از یک استفاده موفق از Grappling Hook، باید چند ثانیه‌ای برای شارژ و استفاده مجدد از آن صبر کنید.

شما می‌توانید این تروفی را در هر یک از نقشه‌ها یا حالت‌های بازی که دوست دارید، آزاد کنید. فقط توجه داشته باشید که بهتر است پس از وارد شدن به هر بازی، خیلی سریع برای جا به جا شدن ۱۰۰۰ متری با استفاده Grappling Hook اقدام کنید؛ چرا که ممکن است وقت زیادی از شما بگیرد. پس از اینکه ۱۰۰۰ متر با استفاده از آیتم مذکور جا به جا شدید، تروفی Going Places را به دست خواهید آورد. نکته‌ای که باید در نظر بگیرید این است که پیش از آزاد شدن تروفی دست از حرکت برندارید و همین گونه کار خود را ادامه دهید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Doze this

بدون این که بمیرید، هفت دشمن را به صورت متوالی با استفاده از SOB-8 Ballistic Shield شخصیت Dozer بکشید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

SOB-8 Ballistic نام سپر شخصیت Dozer است که از آن به عنوان قابلیت پیش‌فرض خود استفاده می‌کند. شما برای آزاد کردن تروفی Doze this باید با استفاده از سپر مذکور هفت نفر از دشمنان را بدون اینکه بمیرید، بکشید. انجام دادن این کار در مقابل هوش مصنوعی به شدت راحت‌تر بوده و بهتر است از آن استفاده کنید. کافی است به سمت دشمنان بروید و با استفاده از سپر SOB-8 Ballistic آن‌ها را از پای درآورید. این نکته را در نظر بگیرید که برای کشتن یک نفر با استفاده از این سپر، باید دو ضربه به دشمنان خود وارد کنید. همچنین باید بدانید که در طی کشتن هفت نفر به صورت متوالی، نباید بمیرید و اگر جان خود را از دادید باید از اول تلاش خود را آغاز کنید.

برای دریافت اطلاعات و مطالعه مطالب بیشتر می‌توانید به صفحه اختصاصی بازی Battlefield 2042 مراجعه کنید. همچنین تهیه این بازی از طریق صفحات خرید بازی Battlefield 2042 برای PS4، خرید بازی Battlefield 2042 برای PS5 و خرید بازی Battlefield 2042 برای Xbox مراجعه کنید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap B gun’s dry

در یک بازی و هنگامی که در حال دفاع از یک Objective هستید، با استفاده از اسلحه SG-36 Sentry شخصیت Boris به دشمنان ۲۵۰۰ واحد آسیب وارد کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن تروفی B gun’s dry بازی Battlefield 2042 باید به عنوان شخصیت Boris به مبارزه بپردازید. Boris یک اسلحه کاملا خودکار دارد که به صورت مستقل و بدون دخالت او به سمت دشمنان تیراندازی کرده و به آن‌ها آسیب می‌زند. هر سرباز در بتلفیلد ۲۰۴۲ به صورت پیش‌فرض ۱۰۰ واحد HP دارد و با توجه به این موضوع، برای آزاد شدن تروفی باید ۲۵ نفر از دشمنان خود را با استفاده SG-36 Sentry بکشید. البته باید بدانید که برای به دست آوردن تروفی باید این کار را در هنگام دفاع کردن از یک Objective انجام دهید. به عبارتی دیگر هنگامی که در حال دفاع از یک Objective هستید، منتظر آمدن دشمنان بمانید و سپس اسلحه SG-36 Sentry شخصیت Boris را روی زمین مستقر کنید تا شروع به تیراندازی کند. در این روند باید با استفاده از اسلحه اصلی خود از SG-36 Sentry‌ دفاع کنید تا خیلی سریع توسط دشمنان نابود نشود.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Doctor Falck in the house

در یک بازی با استفاده از کلت S21 Syrette شخصیت فلک (Flack)، ۳۰۰۰ واحد از آسیب دریافت شده را Heal کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای آزاد کردن این تروفی باید شخصیت Flack را انتخاب کرده و از قابلیت او استفاده کنید. این شخصیت دارای یک اسلحه به نام S21 Syrette است که می‌تواند با استفاده از آن HP از دست رفته هم‌تیمی‌هایش را Heal کند. این اسلحه ۶ عدد تیر دارد که پس از استفاده، دوباره به صورت خودکار پر می‌شوند. هنگامی که HP هم‌تیمی‌های شما کم باشد، می‌توانید آن را از طریق علامتی که بالای سر آن‌ها نمایش داده می‌شود، مشاهده کنید.

تروفی Doctor Falck in the house از شما می‌خواهد که با استفاده از این اسلحه، ۳۰۰۰ واحد از HP از دست رفته هم‌تیمی‌های خود را Heal کنید. ۳۰۰۰ رقم بالایی بوده و برای رسیدن به آن کار سختی در پیش دارید. با توجه به اینکه هر سرباز ۱۰۰ واحد HP دارد، باید برای آزاد کردن تروفی بیش از ۳۰ سرباز را Heal کنید. بهترین شانس شما برای انجام این کار تجربه حالت Breakthrough است؛ چرا که در این حالت همه بازیکن‌ها در اطراف Objectiveها جمع می‌شوند و به مبارزه می‌پردازند. در این موقعیت شما باید نزدیک هم‌تیمی‌های خود شوید و به هر کسی که نیاز به Heal داشت، کمک کنید. این روند را آنقدر تکرار کنید تا بالاخره تروفی را به دست آورید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Happy birthday

هنگامی که در قالب شخصیت Angel هستید، درخواست ۱۵ عدد Loadout کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن تروفی Happy birthday بازی Battlefield 2042 باید شخصیت Angel را انتخاب کرده و در قالب او بازی کنید. هنگامی که در بازی قرار دارید دکمه D-Pad چپ (:left:) را فشار داده و گزینه Loadout Crate را انتخاب کنید. سپس با نگه داشتن دکمه L2 (:l2:) نقطه مورد نظر را برای احضار کردن Loadout مشخص کنید. حالا اگر دکمه R2 (:r2:) را فشار دهید، Loadout در نقطه مشخص شده فرود می‌آید. حالا باید این روند را ۱۵ دفعه تکرار کنید تا تروفی برای شما آزاد شود. فقط توجه داشته باشید که پس از هر استفاده این قابلیت به چند ثانیه‌ای برای شارژ شدن نیاز دارد. همچنین باید اشاره کنیم که نیازی نیست همه ۱۵ دفعه را در یک بازی انجام دهید و از این لحاظ محدودیت خاصی ندارید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Squad Wiper

۵۰۰ نفر از دشمنان را هنگامی که از یک وسیله نقلیه (Vehicle) استفاده نمی‌کنید، بکشید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای این که بتوانید تروفی Squad Wiper را به دست آورید، باید ۵۰۰ نفر از دشمنان را هنگامی که خارج از یک وسیله نقلیه هستید، بکشید. حال کشتن ۵۰۰ نفر می‌تواند با استفاده از اسلحه‌های مختلف و Melee باشد یا قابلیت‌های Specialistهای بازی Battlefield 2042. البته از آنجایی که باید برای به دست آوردن T1 Weapon Mastery Trophy حدود ۲۴۰۰ نفر از دشمنان را بکشید، به احتمال زیاد این تروفی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap War machine

۵۰ نفر از دشمنان را هنگامی که از یک وسیله نقلیه (Vehicle) استفاده می‌کنید، بکشید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن تروفی War Machine بازی Battlefield 2042 باید ۵۰ نفر از دشمنان را هنگامی که از یک وسیله نقلیه استفاده می‌کنید، بکشید. حال این وسیله نقلیه می‌تواند تانک، هلیکوتر یا هواپیماهای جنگی باشد. برای اینکه بتوانید این تروفی را سریع‌تر آزاد کنید، بهتر است سوار یک تانک شوید و با استفاده از اسلحه‌های آن دشمنان را بکشید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap I’m Five by Five, B

از هر نوع Ribbon lll یکی را به دست آورید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

Ribbonها در واقع پاداش‌هایی هستند که در پایان هر بازی و با توجه به کارهایی که انجام دادید، به شما تعلق می‌گیرد. به طور کلی پنج عدد Ribbon مختلف در بازی Battlefield 2042 وجود دارد که برای به دست آوردن این تروفی، باید حداقل یک دفعه همه آن‌ها را به دست آورید. البته نیازی نیست که هر پنج عدد را در یک بازی آزاد کنید و این لحاظ محدودیت خاصی ندارید. در ادامه می‌توانید نام Ribbonهای مختلف و نحوه به دست آوردن آن‌ها را مشاهده کنید:

 • Wingman: این Ribbon مربوط به Revive کردن هم‌تیمی‌های یا کمک به آن‌ها در زمینه کشتن دشمنان مربوط می‌شود
 • Objective: این مورد مربوط به تسخیر کردن Objective Pointها است
 • Intel: برای شناسایی یا اختلال در کار دشمنان با استفاده از روش‌هایی مانند EMP به دست می‌آید
 • Combat: همان‌طور که از نام این Ribbon مشخص است باید برای به دست آوردن آن‌ها دشمنان را بکشید
 • Logistics: این مورد مربوط به کمک کردن به هم‌تیمی‌ها از طریق کارهایی مانند Heal کردن، تعمیر وسیل نقلیه و آماده کردن مهمات می‌شود.

هنگامی که در طی بازی‌ها و نبرد با دشمنان کارهای مذکور را به اندازه معینی انجام دهید، Ribbonهای روی صفحه ظاهر شده و از این طریق به شما خبر می‌دهند. فقط توجه داشته باشید که هر Ribbon دارای سه سطح مختلف است که برای به دست آوردن تروفی I’m Five by Five, B باید به سطح سه آن‌ها برسید. در پایان هر بازی و هنگام دیدن آمار و نتایج می‌توانید Ribbonهایی که به دست آوردید را مشاهده کنید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Tool Time

در یک بازی وسایل نقلیه مختلف را ۱۰۰۰ واحد تعمیر یا Repair کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

شما می‌توانید وسایل نقلیه مختلف آسیب دیده را با استفاده از گجت Repair Tool، تعمیر یا به اصطلاح Repair کنید. البته یک Repair System Equipment که می‌توانید پس از آزاد کردنش، از آن بهره ببرید. در حالی که Repair Tool سریع‌تر راه ممکن برای تعمیر کردن یک وسیله نقلیه به شمار می‌رود، اما می‌توانید با استفاده از Repair System Equipment بدون خارج شدن از یک وسیله نقلیه آن را تعمیر کنید. حالا برای اینکه بتوانید تروفی Tool Time را به دست آورید، باید با یکی از دو روش مذکور وسایل نقلیه مختلف را به اندازه ۱۰۰۰ واحد تعمیر کنید. توجه داشته باشید که انجام دادن این کار در یک بازی واحد ضروری بوده و در غیر این صورت موفق به کسب تروفی نخواهید شد. از آنجایی که هر وسیله نقلیه ۱۰۰ واحد خط سلامتی یا HP دارد، برای اینکه بتوانید این تروفی را به دست آورید باید بیش از ۱۰ عدد Vehicle مختلف را به صورت کامل تعمیر کنید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Wrecking Crew

۵۰ وسیله نقلیه (Vehicle) را نابود کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

شما می‌توانید وسایل نقلیه مختلف را با استفاده از Rocket Launcherها یا مواد مفجره‌ای مانند C5، نابود کنید. البته می‌توانید در این راه از وسایل نقلیه خود مانند تانک‌ها کمک بگیرید. فقط توجه داشته باشید که نابود کردن Vehicleهای خالی در این روند حساب نمی‌شود و باید به نابودی وسایل نقلیه‌ای بپردازید که دشمنان در آن‌ها حضور دارند یا به تازگی از آن‌ها خارج شده‌اند.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap No-one gets left behind

۱۰۰ نفر از هم‌تیمی‌های خود را Revive‌ کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

هنگامی که یکی از سربازهای تیم به صورت کامل جان خود را از دست می‌دهد، سایر افراد Squad می‌توانند او را Revive‌ کرده و به جریان مبارزه بازگرداند. البته اگر یک نفر خارج از Squad باشد اما از یکی از دو شخصیت Flack یا Angel استفاده کند، باز هم می‌تواند هر بازیکنی از تیم خود را Revive کند. حال برای اینکه بتوانید تروفی No-one gets left behind بازی Battlefield 2042 را به دست آورید باید با استفاده از روش‌های موجود ۱۰۰ نفر از هم‌تیمی‌های خود را Revive‌ کنید. فقط توجه داشته باشید که استفاده از شخصیت‌های Flack و Angel می‌تواند در این راه حسابی به شما کمک کند؛ چرا که این گونه قادر به Revive کردن افراد خارج از Squad خود هم خواهید بود.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Thank you, Santa

۵۰ نفر از هم‌تیمی‌های خود Resupply کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

اول از همه باید بدانید که Resupply به معنی کمک به هم‌تیمی‌ها از طریق مهیا کردن مهمات و آیتم‌های مختلف است. برای مثال می‌توانید هم‌تیمی‌های خود را با استفاده گجت Ammo Crate یا بهره بردن از قابلیت‌های شخصیت Angel، به گونه‌ای Resupply کنید. احضار کردن Loadoutها برای استفاده سایر بازیکنان هم برای آزاد کردن این تروفی قابل استفاده است. حال برای اینکه بتوانید تروفی Thank you, Santa را به دست آورید باید ۵۰ نفر از هم‌تیمی‌های خود را با استفاده از روش‌های مذکور، Resupply کنید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Clean Exit

در حالت Hazard Zone به گونه‌ای روند Extracting را پشت سر بگذارید که هیچکدام از اعضای تیم شما نمرده باشند

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای اینکه بتوانید تروفی Clean Exit بازی Battlefield 2042 را به دست آورید، باید به گونه‌ای Extract کنید که هیچکدام از افراد Squad شما جان خود را از دست ندهند. این موضوع تنها به مهارت تیم و خود شما بستگی داشته و روش خاصی برای انجام دادن آن وجود ندارد. تنها باید به گونه‌ای ماموریت‌ها را کامل کنید که تا زمان Extracting همه افراد زنده بمانند و سپس از نقشه بازی خارج شوید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Foot Soldier

بدون استفاده از وسایل نقلیه، ۲۵ کیلومتر در نقشه بازی حرکت کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای به دست آوردن این تروفی باید با پای پیاده و بدون استفاده از وسایل نقلیه، ۲۵ کیلومتر در نقشه‌های مختلف بازی حرکت کنید. البته از آنجایی که دویدن با پای پیاده یکی از اجزای اصلی بازی Battlefield 2042 به شمار می‌رود، به طور طبیعی و با تجربه چند ساعته بازی این کار را انجام خواهید داد. روش خاصی برای مشاهده مسافت طی شده با پای پیاده وجود ندارد و باید آنقدر به حرکت بدون استفاده از وسایل نقلیه ادامه دهید تا تروفی Foot Soldier را به دست آورید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap CQC Specialist

در یک بازی ۲۰ نفر از دشمنان را با استفاده از Melee بکشید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای آزاد کردن تروفی CQC Specialist، باید در یک بازی واحد ۲۰ نفر از دشمنان را به صورت Melee بکشید. منظور از Melee، کشتن دشمنان با استفاده از دست و اسلحه‌های سرد است؛ آن هم بدون شلیک کردن به طرف آن‌ها. از آنجایی که کشتن دشمنان به صورت Melee موضوعی نیست که به صورت مکرر در بازی Battlefield 2042 رخ دهد، باید در طی یک بازی تمرکز خود را روی آن جمع کنید. بهترین راه برای Melee کردن یک دشمن، رفتن به پشت او و فشار دادن دکمه R3 است. البته کشتن دشمنان از روبرو و با استفاده از دکمه R3 هم در این روند محسوب می‌شود. پیشنهاد ما این است که برای انجام دادن این کار به جنگ با سربازهای هوش‌مصنوعی بروید. فقط توجه داشته باشید که هر ۲۰ عدد Melee Kill باید در یک بازی واحد رخ دهد.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Deadshot

در یک بازی واحد ۲۰ نفر از دشمنان را هدشات (Headshot) کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

برای آزاد کردن تروفی Deadshot باید در یک بازی واحد ۲۰ نفر از دشمنان را هدشات کنید. هنگامی که یک نفر را هدشات کرده باشید، علامت یک جمجمه قرمز روی صفحه شما نمایش داده می‌شود. اگر می‌خواهید این روند هر چه راحت‌تر انجام شود، بهتر است از یک Sniper Rifle یا یک Assault Rifle بهره ببرید. البته اگر مهارت بالایی در نشانه گیری دارید، هدشات کردن دشمنان با استفاده از اسنایپر‌ها راحت‌تر است؛ چرا که تنها با یک تیر می‌توانید کار آن‌ها را تمام کنید. اگر انجام دادن این کار در مقابل بازیکنان واقعی خیلی برای شما سخت است، می‌توانید به جنگ با هوش مصنوعی بازی Battlefield 2042 بروید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap One Careful Owner

با استفاده وسایل نقلیه هوایی، یکی از دشمنان را Roadkill‌ کنید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

منظور از Roadkill، کشتن یک آدم با رد شدن از او با استفاده از یک وسیله نقلیه و عدم استفاده از اسلحه است. البته برای اینکه بتوانید تروفی One Careful Owner را به دست آورید، باید با استفاده از یک وسیله نقلیه هوایی و بدون دخالت اسلحه‌ها، یک نفر را زیر بگیرید. حال این زیر گرفتن می‌تواند به هر شکلی باشد. اما بهترین راه ممکن استفاده از هلیکوپتر و فرود آمدن روی سر دشمنان به قصد کشتن آن‌ها است. حال اگر خواستید این روند را کمی هیجان‌انگیزتر کنید، می‌توانید سوار یک هواپیمای جنگنده شوید و با استفاده از آن به دل دشمنانی بزنید که روی زمین راه می‌روند.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Good Company

به عنوان یک Squad در مقام اول قرار بگیرید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

پس از پایان هر بازی در بازی Battlefield 2042 امتیاز همه Squadها جمع شده و بر اساس عملکرد اعضای هر تیم، رده‌بندی می‌شوند. برای اینکه بتوانید تروفی Good Company را آزاد کنید، باید با Squad خود در مقام اول قرار بگیرید. انجام دادن این کار تنها مهارت هم‌تیمی‌ها و خود شما بستگی دارد و باید آنقدری خوب عمل کنید که در رده‌بندی پایانی، اول شوید. به طور کلی باید توانایی‌های خود را بشناسید و به انجام فعالیت‌هایی انجام دهید که در آن XP بیشتری می‌گیرید. تجربه بتلفیلد ۲۰۴۲ با دوستان یا یک تیم هماهنگ که همه چیز را جدی می‌گیرند، در این روند حسابی تاثیرگذار است. تنها نکته‌ای که باید به آن اشاره کنیم این است که تسخیر Objectiveها و انجام ماموریت‌های درون هر بازی، XP بیشتری داشته و روی رده‌بندی نهایی تاثیر زیادی دارد.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Showoff

درجه Outstanding Performance را به دست آورید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

Outstanding Performance یک لقب ویژه است که در پایان هر دست به سه بازیکنی تعلق می‌گیرد که در زمینه‌های مختلف، «بیشترین» را به خود اختصاص دهند. برای مثال بازیکنانی که بیشترین Kill، بیشترین Assist، بیشترین Revive، بیشترین Capture و… را به دست آورند در پایان بازی لقب Outstanding Performance را دریافت می‌کنند. انجام دادن این کار در مقابل هوش مصنوعی بسیار راحت است؛ چرا کشتن دشمنان در آن بسیار راحت بوده و این گونه می‌توانید بیشترین Kill را به خود اختصاص دهید.

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap Burnout

با استفاده از وسایل نقلیه زمینی ۱۵ کیلومتر حرکت کنید

Battlefield 2042 Trophy Guide & Roadmap

آزاد کردن تروفی Burnout بازی Battlefield 2042 به شدت راحت بوده و برای به دست آوردن آن کافی است با استفاده از یک وسایل نقلیه زمینی (مانند تانک، خودروها و…) ۱۵ کیلومتر حرکت کنید. البته به احتمال زیاد با تجربه معمولی بازی این تروفی را به دست خواهید آورد و نیازی نیست زیاد نگران آن باشید. متاسفانه روش خاصی برای مشاهده این آمار وجود ندارد و باید آنقدری با وسایل نقلیه زمینی حرکت کنید تا تروفی را به دست آورید.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Battlefield 2042 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به کسب تروفی پلاتینیوم این بازی شدید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *