بازی, یادداشت

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

بازی بتلفیلد 2042 تا چند روز دیگر عرضه می‌شود و به همین دلیل ما می‌خواهیم کمی بیشتر شما را با این اثر از استودیو DICE آشنا کنیم. سازندگان اعلام کرده‌اند که در زمان انتشار بازی دارای 10 متخصص (Specialist) خواهد بود. از همین رو ما تصمیم گرفته‌ایم در این مقاله هرآنچه از این 10 متخصص بازی Battlefield 2042 می‌دانیم، با شما به اشتراک بگذاریم. در ادامه با تیلنو همراه باشید.

بازی بتلفیلد 2042 با کنار گذاشتن ساختار کلاس محور (Class-Based) خود دست به تصمیمی جنجالی و مناقشه برانگیز زده است. حالا در این نسخه ما شاهد کاراکترهای مجزایی هستیم که هر کدام سابقه، شخصیت، ظاهر و گجت‌های منحصر به فردی دارند. در ابتدای عرضه ما شاهد حضور 10 مورد از این متخصص‌ها خواهیم بود. اما سازندگان اعلام کرده‌اند که موارد جدید پس از عرضه و در قالب بسته‌های الحاقی به بازی اضافه خواهند شد. البته در نسخه بتای بازی Battlefield 2042 که همین چند وقت پیش در دسترس قرار گرفت، بازخوردهای منفی زیادی نسبت به متخصص‌ها به گوش رسید. اما استودیو DICE نسبت به این اظهار نظرها واکنش نشان داد و گفت که با در دسترس قرار گرفتن همه متخصص‌ها پس ار عرضه نسخه نهایی، نظر بازیکنان کاملا تغییر خواهد کرد.

همچنین استودیو سازنده در بیانیه خود به پنج متخصصی که در نسخه بتا در دسترس نبودند نیز اشاره کرد. هر یک از این متخصص‌ها ویژگی‌ها و ابزار منحصر به فردی دارند. در نتیجه گروه‌های مختلف می‌توانند از آن‌ها با توجه به سبک بازی خود استفاده کنند. همچنین این قابلیت موجب می‌شود که گروه‌ها بتوانند با توجه به شرایطی که در آن هستند، دست به انتخاب‌های متفاوتی بزنند. حالا فقط باید صبر کنیم تا ببینیم آیا مشکلات مطرح شده مربوط به نسخه بتا در نسخه نهایی نیز همچنان وجود خواهد داشت یا نه. اگر می‌خواهید اطلاعات خوبی درباره 10 متخصص بازی بتلفیلد 2042 به دست آورید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

Kimble “Irish” Graves

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

طرفداران بازی Battlefield 4 حتما Kimble “Irish” Graves را به یاد می‌آورند. او یکی از کاراکترهای اصلی بخش کمپین این بازی بود و همچنین شخصیت اصلی فیلم کوتاه بتلفیلد 2042 به حساب می‌آمد. به نظر می‌رسد سازندگان در زمان طراحی این متخصص از بازی بتلفیلد 4 هم کاملا الهام گرفته‌اند. توانایی منحصر به فرد او Veteran بوده و همچنین او از نظر دفاعی نیز عملکرد خوبی دارد. در واقع شلیک‌های دشمن به Kimble “Irish” Graves آسیب کمتری وارد می‌کنند.

گجت او نیز Fortification System است. Fortification System ابزاری قابل حمل بوده که بازیکنان می‌توانند آن را در نقاط مختلف نقشه قرار دهند تا آسیب کمتری ببینند. علاوه بر این، داشتن APS-36 Shootdown Sentinel نیز از دیگر ویژگی‌های آن است. به لطف آن شما می‌توانید مواد منفجره دشمن را پیش از عمل کردن از کار بیندازید. در نتیجه می‌توان گفت Irish یکی از بهترین متخصص‌های بازی Battlefield 2042 است و برای کسانی که رویکرد هجومی دارند، انتخاب خوبی خواهد بود.

Webster Mackay

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

Webster Mackay به عنوان یک کاراکتر کانادایی برای بازیکنانی ساخته شده که عاشق حرکت و پویایی در بازی بتلفیلد 2042 هستند. قابلیت منحصر به فرد این متخصص Nimble نام دارد. این قابلیت موجب افزایش سرعت حرکت بازیکن می‌شود. ابزار خاص او نیز Grappling Hook است که موجب می‌شود Webster Mackay بتواند به سرعت جابه‌جا شده یا به نقاط مرتفع برود. این قابلیت‌ها این کاراکتر را به یکی دیگر از بهترین متخصص‌های هجومی بازی Battlefield 2042 تبدیل می‌کند؛ زیرا این متخصص موجب می‌شود که بازیکنان بتوانند به سرعت موقعیت مکانی خود را تغییر دهند و از تغییر مکان نهایت استفاده را ببرند. Mackay در زمان انتشار نسخه بتا یکی از محبوب‌ترین متخصص‌های بازی بود.

بازی Battlefield 2042: ماریا فلک (Maria Falck)

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

Maria Falck متخصص شفادهنده بازی Battlefield 2042 است. او در واقع در ارتش آلمان یک پزشک بوده است و وجودش در گروه‌ها واقعا ضروری به حساب می‌آید. زیرا می‌توانند با کمک به سایر بازیکنان، عملکرد آن‌ها را بهبود ببخشد. همه بازیکنان در بازی بتلفیلد 2042 می‌توانند سایر هم‌تیمی‌های خود را احیا کنند، اما Combat Surgeon که قابلیت منحصر به فرد Flack است، به او اجازه می‌دهد سایر بازیکنان را با نوار سلامتی کامل احیا کند.

ابزار تخصصی او هم S21 Syrette Pistol است. شما می‌توانید از آن برای هم‌تیمی‌‌های خود استفاده کنید تا نوار سلامتیشان افزایش پیدا کند. البته اگر شلیک شما اتفاقی به یکی از دشمنان برخورد کند، نوار سلامتی او کمی کاهش خواهد یافت. در واقع نحوه عملکرد Falck جوری است که بیشتر می‌توان از او برای امور مربوط به بهبود شرایط سلامتی استفاده کرد. در نتیجه در تیم‌های مختلف این متخصص می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد؛ زیرا بازیکنان آسیب دیده به لطف Falck می‌توانند به سرعت احیا شوند و به بازی ادامه دهند.

Pyotr “Boris” Guskovsky

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

Pyotr “Boris” Guskovsky یک مهندس روسی است که بیشتر در رویکردهای دفاعی تخصص دارد و یکی از مهم‌ترین افراد در محافظت از اهداف یا نقاط مختلف نقشه به شمار می‌رود. ابزار اختصاصی او SG-36 Sentry Gun است که می‌توان از آن در همه سطوح صاف استفاده کرد. این ابزار می‌تواند به صورت خودکار به تمام دشمنانی که در محدوده‌اش قرار دارند، شلیک کند. Pyotr دارای قابلیت Sentry Operator است. این قابلیت موجب می‌شود او بتواند هر دشمنی که در محدوده سلاح فوق‌الذکر وارد می‌شود را ببیند. در نتیجه حضور این متخصص در امور دفاعی واقعا ارزشمند است.

Wikus “Casper” Van Daele

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

Wikus متخصصی اهل آفریقای جنوبی است که ترجیح می‌دهد کارهای خود را به صورت تکی انجام دهد. اگر به پوشش خاص او دقت کنید، متوجه می‌شوید که Wikus کارهای خود را به صورت مخفیانه انجام می‌دهد. همچنین او یک تک‌تیرانداز است و اهداف خود را از فاصله دور هدف قرار می‌دهد. Movement Sensor قابلیت منحصر به فرد Wikus است. این قابلیت در زمان رسیدن دشمنان به سایر بازیکن‌ها اخطار می‌دهد. در نتیجه وقتی دشمنان به نزدیکی Wikus برسند، او از این اتفاق آگاه شده و دست بالا را در درگیری‌ها خواهد داشت.

همچنین او قادر به استفاده از OV-P Recon Drone است. OV-P Recon Drone می‌تواند به نقاط مختلف نقشه پرواز کرده و دشمنان را شناسایی کند. همچنین این وسیله می‌تواند با ایجاد انفجار EMP حواس دشمنان را پرت کند. قابلیت شناسایی این متخصص موجب می‌شود که او یکی از بهترین انتخاب‌ها برای حالت Hazard Zone بازی Battlefield 2042 باشد.

بازی Battlefield 2042: ناوین رائو (Navin Rao)

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

Navin Rao یک سرباز هندی است که پس از یک شکست در ماموریتی بزرگ، با بی‌شرمی از واحد نیروهای ویژه خلع می‌شود. او یک متخصص کاملا فنی است و قابلیت منحصر به فردش نیز Trojan Network نام دارد. این قابلیت به او اجازه می‌دهد که سیستم‌های دشمن را برای دریافت اطلاعات هک کند. البته هنوز نمی‌دانیم که او قرار است چه اطلاعاتی را به دست آورد و این اطلاعات چه تاثیری روی روند بازی خواهند داشت.

گجت Navin هم Cyber Warfare Suite نام دارد که به او اجازه می‌دهد که بتوتند به وسایل نقلیه دشمن آسیب وارد کند یا Rangerها را به صورت کامل از کار بیندازد. ویژگی‌های خاص این متخصص موجب می‌شود که او هم در کارهای هجومی مفید باشد و هم در کارهای دفاعی. همچنین اگر شما از کسانی هستید که دوست دارید با هک کردن سیستم‌های دشمن آن‌ها را آزار دهید، این متخصص انتخاب خوبی برایتان خواهد بود.

Santiago “Dozer” Espinoza

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

Santiago متخصص متولد مکزیک است. او به صورت غیر مجاز وارد خاک آمریکا می‌شود و سعی می‌کند با وارد شدن به ارتش، بتواند حق شهروندی این کشور را به دست آورد. اما دولت آمریکا هیچ حقی برای او در نظر نمی‌گیرد و Santiago پس از جنگیدن برای این کشور، از نیروهای آن‌ها جدا می‌شود. او در ادامه به یک متخصص ساخت سلاح در پورتوریکو تبدیل می‌شود. او در همان جا خانوده‌اش را تشکیل می‌دهد.

Santiago در بازی Battlefield 2042 دارای یک توانایی خاص به نام Blast Resistant است. به لطف این قابلیت او می‌تواند در برابر سلاح‌های انفجاری مانند نارنجک یا راکت‌ها مقاومت بهتری از خود به نمایش بگذارد. همچنین Santiago می‌تواند از SOB-8 Ballistic Shield استفاده کند. SOB-8 Ballistic Shield در واقع یک سپر ضد شورش است که هم می‌تواند به دشمنان آسیب وارد کند و هم از Santiago و سایر هم‌تیمی‌هایش دربرابر آسیب‌ها محافظت کند. در نتیجه او نیز یکی از بهترین متخصص‌ها برای کارهای دفاعی در نظر گرفته می‌شود. در واقع به لطف این متخصص شما می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتر، خود را به سمت دشمنانتان نزدیک کنید.

بازی Battlefield 2042: اما روسیر (Emma “Sundance” Rosier)

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

Emma یک سرباز فرانسوی است که نقش پررنگی در سازماندهی گروه‌های خلافکار پاریس داشت. عقاید او کمی بعد تغییر می‌کند و به Non-Patriated می‌پیوندد. Emma علاقه زیادی به فعالیت‌های مهیج دارد و دوست دارد همیشه در کارهای هیجان‌انگیز مشارکت داشته باشد. اگر دوست دارید از آن Wingsuit جذابی که در تریلر بازی Battlefield 2042 دیدیم استفاده کنید، بهتر است به سراغ Emma بروید. قابلیت منحصر به فرد او Wingsuit Operator است و در نتیجه شما تنها با انتخاب Emma می‌توانید استفاده از لباس پرواز را تجربه کنید.

گجت مخصوص او نیز Smart Explosives است. Smart Explosives به Emma اجازه می‌دهد نارنجک‌ها را در محیط بیندازد و همچنین موجب می‌شود شما بتوانید از پهپادهای کوچک استفاده کنید و هرآنچه دوست دارید را منفجر کنید. در نتیجه احتمالا این متخصص برای کسانی که به سبک هجومی علاقه دارند، انتخاب معقولی خواهد بود. حضور Emma و Mackay در یک تیم می‌تواند عملکرد گروه را بسیار بهتر کند.

Constantin “Angel” Anghel

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

Constantin دومین متخصص پشتیبان بازی Battlefield 2042 است. او فرزند یک مکانیک است که سابقه عضویت در نیروی دریایی رومانی را نیز دارد. او پس از یک حادثه و غرق شدن کشتی‌اش توانست نجات یپدا کند و بعد از این واقعه تصمیم گرفت نیروی دریایی را ترک کند. توانایی ویژه‌ی او Trauma Specialist نام دارد. این قابلیت به Constantin اجازه می‌دهد بتواند متحدانش‌ را با نوار سلامتی و Armor کامل احیا کند.

ابزار مخصوص او نیز Loadout Crate است. به لطف آن Constantin می‌تواند مهمات و تجهیزات متحدانش را تامین کند و همچنین آن‌ها به این واسطه می‌توانند سلاح‌های خود را به سرعت تغییر دهند. در نتیجه این متخصص در کارهای تیمی حسابی می‌تواند مفید باشد؛ زیرا به بازیکنان اجازه می‌دهد با اطمینان خاطر بیشتری دست به انجام عملیات‌های مختلف بزنند.

بازی Battlefield 2042: جی-سو پایک (Ji-Soo Paik)

معرفی متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042

Ji-Soo یک متخصص کره‌ای است که پس از جدا شدن از نیروهای ویژه کره، به No-Pats ملحق شد. او به خوبی در شناسایی موقعیت مکانی دشمنان تخصص دارد و موجب می‌شود که هم‌تیمی‌هایش بتوانند به سرعت نیروهای مخالف را از پا در آورند. قابلیت او نیز Threat Perception نام دارد. EMG-X Scanner گجت مخصوص Ji-Soo است که حتی از پشت دیوار هم دشمنان را برای او نشانه‌گذاری می‌کند. در نتیجه Ji-Soo می‌تواند در کارهای تیمی بسیار مفید باشد.

این بود هرآنچه باید درباره متخصص‌ها در بازی Battlefield 2042 می‌دانستید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. نظر شما درباره متخصص‌های بازی بتلفیلد 2042 چیست؟ کدام یک از آن‌ها را گزینه بهتری برای خود می‌دانید؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: GameRant

اینستاگرام تیلنو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *