راهنمایی و آموزش, بازی, راهنمای بازی, یادداشت

معرفی بهترین ماد های GTA V؛ از بهبودهای گرافیکی تا تبدیل شدن به آیرون من

جی تی ای وی

اگر فکر می‌کنید که گشت و گذار در دنیای جی تی ای وی (GTA V) کمی تکراری شده و نیاز به کمی تغییر و تحول دارد، نصب مادها بهترین کار ممکن است. در ادامه به معرفی بهترین مادهای بازی GTA V می‌پردازیم که هر بازیکنی باید آن‌ها را روی سیستم خود نصب کند. همراه تیلنو باشید.

یکی از ویژگی‌هایی که کاربران پلتفرم PC می‌توانند از آن استفاده کنند، نصب و اجرای مادهای (Mod) مختلف است. نصب این مادها که توسط خود بازیکنان درست می‌شوند، می‌تواند شکل و شمایل هر اثری را زیر و رو کرده و آن را به یک تجربه جدید تبدیل کند.

فرقی نمی‌کند که شما به دنبال بهبود گرافیکی باشید یا به دنبال اضافه کردن اکشن بیش‌تر و قهرمانان کمیک بوکی؛ جامعه‌ی مادسازهای جی تی ای وی به شدت بزرگ است و می‌توانید با کمی گشت و گذار درون آن هر چیزی پیدا کنید.

همان طور که گفتیم جامعه‌ی بزرگ مادسازهای بازی GTA V به شدت بزرگ است و اگر یک تازه‌کار بخواهد وارد این فضا شود، در ابتدا کمی سردرگم خواهد شد. تازه علاوه بر تنوع به شدت بالای Modها، بسیاری از آن‌ها کیفیت خوبی ندارند و شاید موفق به برآورده کردن خواسته‌ی شما نشوند. به همین دلیل، ما سعی می‌کنیم در ادامه‌ی این مقاله به معرفی بهترین مادهای موجود در فضای اینترنت بپردازیم تا شما بتوانید تجربه‌ی غنی‌تری را در طول ساعت‌های آزاد خود به دست آورید.

(شما می‌توانید با کلیک روی نام اصلی ماد به صفحه‌ی دانلود آن‌ها راهنمایی شوید)

معرفی بهترین مادهای بازی GTA V

1- شبیه ‌ساز رانندگی تریلی در شهر لوس‌ سانتوس

نام اصلی ماد: Trucking Mission

جی تی ای وی

بازی Euro Truck Simulator 2 یک شبیه‌ساز واقع گرایانه است که به شما اجازه می‌دهد با استفاده از یک تریلی، به گوشه و نقاط قاره‌ی اروپا سر بزنید. اما تا حالا به این موضوع فکر کرده‌اید که وجود یک حالت مانند Euro Truck Simulator در جی تی ای وی می‌تواند چه قدر هیجان انگیز باشد؟ ماد Trucking Mission دقیقا برای همین کار ساخته شده است. با نصب این Mod، شما می‌توانید به یک راننده‌ی حرفه‌ای تریلی تبدیل شده و به جای اروپا، بارهای خود را در شهر لوس سانتوس جا به جا کنید. اما این ماد واقع گرایانه‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد؛ شما با نصب Trucking Mission ماموریت‌های مختلفی از مردم و دولت آمریکا دریافت می‌کنید، می‌توانید دفتر اختصاصی خود در منطقه‌ی Sandy Shores را داشته باشید و بارهای درخواستی را سر موقع به مقصد برسانید. فقط حواس خود را جمع کنید که ضربه‌ی محکمی به محموله‌ی خود وارد نکنید؛ چرا که در این صورت ممکن است به دستمزد نهایی خود صدمه بزنید.

2- تجربه‌ای جدید از دزدی و سرقت کردن در بازی GTA V

نام اصلی ماد: Home Invasion

جی تی ای وی

در حالی که امکان سرقت از فروشگاه‌های در سطح شهر همیشه وجود دارد، اما شما نمی‌توانید به طور معمولی به دزدی از یک خانه بپردازید. خب ماد Home Invasion هم دقیقا برای همین کار ساخته شده است. نصب Home Invasion به شما اجازه می‌دهد که به سرقت چند خانه‌ی خاص در شهر لوس سانتوس بپردازید و پول درشتی به جیب بزنید. البته این ماد دست شما در استفاده از مخفی کاری یا آتش بازی را حسابی باز می‌گذارد. شما می‌توانید مانند یک اساسین همه‌ی کارها را در خفا انجام دهید یا اسلحه‌ی خود را بیرون کشیده و یک میدان جنگ واقعی درست کنید. هم‌چنین، جالب است بدانید که همه‌ی صاحب خانه‌ها ترسو نیستند و ممکن است وارد مبارزه با شما شوند.

3- تخریب پذیری بیش‌تر ماشین‌ها

نام اصلی ماد: Better Deformation + More Durable Car

جی تی ای وی

نام این ماد دقیقا کاری که برای آن ساخته شده را تعریف می‌کند. تصادف و برخورد ماشین‌ها به طور مرتب در بازی GTA V رخ می‌دهد، پس چه چیزی بهتر از این که این برخوردها واقعی‌تر به نظر برسند. ماد Better Deformation + More Durable Cars تخریب پذیری را بهبود می‌بخشد و کاری می‌کند که تصادف‌ها ملموس‌تر به نظر برسند.

4- به لس آنجلس خوش آمدید

نام اصلی ماد: Real California Architecture

جی تی ای وی

لوس سانتوس شهر بسیار فوق‌العاده‌ایه و استودیو RockStar برای طراحی بسیاری از جاها از مکان‌های مختلف در دنیای واقعی الهام گرفته است. با این حال، هیچ شکی در این موضوع وجود ندارد که Los Santos یک شهر خیالی است و در دنیای واقعی جایی ندارد. ماد The Real California Architecture یک محتوای الحاقی در دست ساخت است که می‌خواهد این رویه را با تغییر همراه کرده و لس سانتوس را بیش‌تر از هر زمانی به لس آنجلس در دنیای واقعی نزدیک کند. سازندگان این ماد می‌خواهند با اضافه کردن جزئیات لس آنجلس واقعی مانند موزه‌ی هالیوود وکس، Compton City Hall، هتل بورلی هیلز و… دنیای بازی را یک پله‌ی دیگر به دنیای واقعی نزدیک کنند.

5- بازگشت Niko Bellic

نام اصلی ماد: Niko Bellic

جی تی ای وی

شاید اگر بخواهیم در ایران یک نظرسنجی با محوریت محبوب‌ترین شخصیت مجموعه‌ی GTA برگزار کنیم، باید کارل جانسون یا همان CJ معروف را به عنوان برنده‌ی پیش فرض حساب کنیم. اما اگر این نظر سنجی خارج از مرز کشور ما برگزار شود، سی جی یک حریف قدرتمند به نام نیکو بلیک (Niko Bellic) دارد. حالا جالب است بدانید که یکی از طرفداران این شخصیت فراموش نشدنی، با ساخت یک Mod جدید او را به عنوان یک شخصیت قابل کنترل به جی تی ای وی اضافه کرده است. این ماد به شما اجازه می‌دهد با نیکو در سطح شهر لوس سانتوس بچرخید، با اسلحه‌های مختلف آشوب درست کنید و یا لباس‌های او را تغییر دهید.

6- لوس سانتوس؛ واقع گرایانه‌تر از همیشه

نام اصلی ماد: NaturalVision Remastered

جی تی ای وی

اگر بخواهیم در مورد مادهای جی تی اوی وی صحبت کنیم و حرفی در مورد افزونه‌های گرافیکی نزنیم، در حق سازندگان مادهای گرافیکی و بصری ظلم کرده‌ایم.‌ برنامه نویسان بسیاری در سراسر دنیا تلاش می‌کنند تا با ساختن مادهای گرافیکی، GTA V را مانند یک بازی جدید جلوه دهند. در حال حاضر، صدها ماد مختلف در سطح اینترنت وجود دارد که با هدف این کار ساخته شده‌اند، اما NaturalVision Remastered حرف اول را در این زمینه می‌زند.

با ارائه دادن رزولوشن 4K و یک تحول عظیم در زمینه جلوه‌های بصری، NaturalVision نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرد تا لوس سانتوس را هر چه بهتر به تصویر بکشد. اگر راستش را بخواهید، نتیجه نهایی این ماد آنقدری خوب هست که نتوانید در برخی از عکس‌ها تفاوتی میان بازی و دنیای واقعی پیدا کنید.

7- به آیرون‌ من (Iron-Man) تبدیل شوید

نام اصلی ماد: Iron Man Script 2.0

جی تی ای وی

تا حالا به این فکر کرده‌اید که تبدیل شدن به یک ابرقهرمان در دنیا پویا جی تی ای وی می‌تواند چه قدر لذت بخش باشد؟ خب ماد Iron Man Script 2.0 دقیقا برای همین کار ساخته شده است. شما می‌توانید با نصب این ماد به تونی استارک تبدیل شوید و با لباس‌های آهنی او لوس سانتوس را از بالا مشاهده کنید. البته این ماد تنها به موارد ظاهری محدود نمی‌شود و دارای جزئیات زیادی است؛ از Reulsor Beamهای تونی استارک که با آن‌ها به سوی دشمنان شلیک می‌کند گرفته تا Boost Thrusterهایی که اجازه‌ی پرواز کردن را می‌دهند.

نکته‌ی جالب دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که چندین نسخه‌ی مختلف از لباس‌های آهنی تونی استارک در این ماد وجود دارد و شما می‌توانید از طرح‌ها و رنگ‌های مختلف آن استفاده کنید. شاید جالب‌ترین این نسخه‌ها، Hulkbuster معروف باشد که آیرون من در فیلم Avengers: Age of Ultron از آن برای مبارزه با هالک استفاده کرد.

8- بازگشت به Vice City

نام اصلی ماد: Vice Cry Remastered

جی تی ای وی

بازی GTA: Vice City یکی از خاطره انگیزترین نسخه‌های تاریخ مجموعه است و بازیکنان زیادی با آن خاطره‌ها دارند. با این که نسخه‌ی به روز رسانی شده‌ این بازی از سوی RockStar عرضه شد، اما هنوز نمی‌توان خیلی راحت با گرافیکی بصری از تاریخ گذشته آن ارتباط برقرار کرد. با توجه به این شرایط، نصب و استفاده از Vice Cry Remastered بهترین گزینه‌ی ممکن است. این ماد نقشه‌ی GTA Vice City را به طور کامل متحول می‌کند و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با گرافیکی به روزتر در سطح این شهر فراموش نشدنی قدم بزنند.

نقشه‌ی وایس سیتی در ماد Vice Cry Remastered کاملا بازسازی شده و به خوبی یادآور خاطرات خوب گذشته است. نکته‌ی هیجان انگیز این ماد این است که سازندگان حتی چند مرحله‌ی جدید را نیز در نظر گرفته‌اند تا Vice Cry تنها به عنوان یک ماد گرافیکی ساده در نظر گرفته نشود.

9- سفر به آینده و یک شهر سایبر پانکی

نام اصلی ماد: Intensity ENB

جی تی ای وی

اگر به تازگی بازی Cyberpunk 2077 را تجربه کرده‌اید و فکر می‌کنید که هنوز عطش سیری ناپذیری برای زندگی در شهرهای سایبرپانکی دارید، استفاده از ماد Intensity ENB گزینه‌ای است که شما به دنبال آن هستید. این ماد لوس سانتوس را به یک جای کاملا متفاوت تبدیل می‌کند؛ به گونه‌ای که انگار از دل فیلم Blade Runner 2049 بیرون می‌آید. تغییر شکل ظاهری شهر و اضافه کردن لامپ‌های نئونی متعدد به سطح آن، تجربه‌ی حضور در یک شهر آینده نگرانه را تداعی خواهد کرد.

10- لوس سانتوس غرق در آب

نام اصلی ماد: No Water + Tsunami + Atlantis

جی تی ای وی

شاید این ماد نسبت به سایر مواردی که در این مقاله به آن‌ها پرداختیم کمی عجیب‌تر باشد، اما باز هم جذاب به نظر می‌رسد. ماد No Water + Tsunami + Atlantis کاری می‌کند که کل شهر لوس سانتوس به زیر آب برود؛ به گونه‌ای که انگار یک سونامی تمام سطح شهر را در بر گرفته است. در این هنگام، تنها بلندترین آسمان خراش‌های شهر از سطح آب بیرون می‌زنند و سایر مکان‌ها در زیر آب غرق می‌شوند. بدون شک این ماد چیزی نیست که بتوان ساعت‌ها با آن سرگرم شد، اما اگر حس کنجکاوی شما را اذیت می‌کند بد نیست چند دقیقه‌ای هم که شده به آن مهلت دهید.

11- واقع گرایی را به یک سطح جدید ببرید

نام ماد: GTA Realism

جی تی ای وی

اگر شما هم جزء افرادی به حساب می‌آیید که دوست دارند پشت تمام چراغ‌های قرمز صبر کرده و تمام قوانین زندگی در شهر را رعایت کنند، GTA Realism دقیقا همان چیزی است که به دنبالش می‌گردید. نصب این ماد واقع گرایی در سطح شهر را به مرحله‌ی جدیدی می‌رساند و حس زندگی کردن در یک شهر واقعی را به شما منتقل می‌کند.

اگر این ماد را نصب کنید باید پس از تیر خوردن به فکر جلوگیری از خون ریزی باشید، اسلحه‌ها را به صورت فیزیکی بلند کنید و با پلیس‌های به شدت باهوش‌تری برخورد کنید. البته این‌ها تمام جزئیات ماد GTA Realism نیستند و شما باید برای درک همه‌ی آن‌ها، ساعت‌ها به تجربه‌ی بازی بپردازید. به طور کلی، این ماد جی تی ای وی را به یک شبیه ساز زندگی تمام عیار تبدیل می‌کند.

12- خلبان‌ های مجنون

نام اصلی ماد: Angry Planes

جی تی ای وی

این ماد پس از سال ۲۰۱۵ و زمانی که منتشر شد، با مشکلات عجیبی دست ‌و پنجه نرم کرد. برخی از کاربران پس از نصب ماد Angry Planes متوجه وجود برخی از بدافزارها شدند که می‌توانستند به سیستم هر بازیکنی صدمه بزند. البته حالا و پس از گذشت چندسال، برنامه نویس‌ها مشکلات آن را برطرف کرده‌اند و شما پس از نصب آن با مشکل خاصی روبرو نخواهید شد.

اما حالا این ماد به چه دردی می‌خورد؟ خب شاید با دیدن نام این Mod حدس‌هایی در مورد کارایی آن زده باشید. Angry Planes کاری می‌کند که تمام خلبان‌های شهر لوس سانتوس عقل خود را از دست بدهند و به هر قیمتی که شده به سمت شما سقوط کنند تا جانتان را بگیرند. مشخص نیست که فلسفه‌ی سازنده‌ی این ماد از ساخت آن چیست؛ اما بدون شک می‌تواند لحظات خنده‌داری را برای شما به وجود آورد.

13- ترکیب بازی GTA V و Just Cause

نام اصلی مادها: Just Cause 2 Eject + Parachute Thrusters, Just Cause 2 grappling hook mod

جی تی ای وی

با این که بازی GTA V یکی از بهترین مکان‌های ممکن برای درست کردن انفجار و آشوب است، ولی اگر راستش را بخواهید در این زمینه به گرد پای مجموعه‌ Just Cause هم نمی‌رسد. اگر می‌خواهید میزان جنون و آشوب Just Cause را در دنیای پر جزئیات جی تی ای تجربه کنید، ماد Just Cause 2 Eject + Parachute Thrusters, Just Cause 2 grappling hook mod همان چیزی است که به دنبالش می‌گردید. به لطف این ماد شما می‌توانید ریکو رودریگز معروف را به دنیای GTA آورده و از قلاب و چتر نجات او برای درست کردن یک میدان جنگ حسابی در لوس سانتوس استفاده کنید.

14- دنیای GTA را از دید یک پلیس ببینید

نام اصلی ماد: LSPD First Response

جی تی ای وی

در دنیای جی تی ای وی شما همیشه یک خلافکار هستید که سعی می‌کند با انجام دادن کارهای مختلف پول درآورد و از دست پلیس‌ها فرار کند. اما چرا برای یک بار هم که شده داستان را از یک دید متفاوت نگاه نکنیم؟ شما می‌توانید با نصب ماد LSPD First Response این کار را انجام دهید و این دفعه به عنوان یک پلیس در سطح لوس سانتوس گشت‌وگذار کنید. البته داستان در همین نقطه به پایان خود نمی‌رسد و سازندگان این ماد ماموریت‌های مختلفی را نیز برای بازیکن در نظر گرفته‌اند. هم‌چنین، در این میان یک سری لباس‌ها و اسلحه‌های مخصوص پلیس هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

15- پرداختن تاوان جرایم

نام اصلی: Prison Mode

جی تی ای وی

در جی تی ای وی ما هیچ وقت نمی‌توانیم فاصله‌ای که میان دستگیری توسط پلیس تا زمان رهایی وجود دارد را مشاهده کنیم. اما چه می‌شد اگر بازی به ما نشان می‌داد که بودن در این بازه‌ی زمانی چه حسی دارد؟ خب Prison Mod هم برای همین کار ساخته شده است. این ماد روند زندگی از لحظه‌ی دستگیر شدن توسط پلیس تا زمانی که از زندان آزاد شوید را شبیه سازی می‌کند. شما با نصب این ماد به یک زندانی واقعی در زندان ایالتی لوس سانتوس تبدیل می‌شوید و باید تا ثانیه‌ی آخر حکم خود را پشت سر بگذارید. البته این روند آنقدرها هم که به نظر می‌رسد حوصله سر بر نیست و شما قابلیت انجام دادن کارهای مختلفی در طی آن را دارید. اما نکته‌ی هیجان انگیزی که در مورد Prison Mod وجود دارد، قابلیت فرار از زندان است. هر موقع حس کردید که زمان شما در زندان به پایان رسیده و مایکل اسکافیلد درون شما در حال بیدار شدن است، می‌توانید با کشیدن یک نقشه‌ی حسابی از آن فرار کنید.

در پایان اگر هنوز بزرگ‌ترین ساخته‌ی RockStar را تجربه نکرده‌اید یا می‌خواهید باری دیگر روی کنسول پلی استیشن 4 به سراغ آن بروید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی GTA V مراجعه کنید.

نظر شما در مورد مادهایی که به معرفی آن‌ها پرداختیم چیست؟ به نظر شما کدام یک از آن‌ها می‌تواند ارزش تجربه‌ی جی تی ای وی را بیش از پیش بالا ببرد؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GamesRadar

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *