راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش

تمام نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V

نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V

سری بازی‎‌های GTA و Red Dead Redemption که هر دو توسط شرکت راکستار (Rockstar) عرضه شده‌اند، دارای نکات مخفی و ایستِراِگ‌های فراوانی از دیگر محصولات شرکت سازنده خود هستند که با کنار هم گذاشتن این نکات، می‌توان اشارات و جزئیات جذابی را شاهد بود. بازی GTA V با وجود جزئیات و رازها و ایستراگ‌های متنوع، نکات مخفی بسیاری را از از دنیای Red Dead Redemption درون خود جای داده است که در این مقاله سعی می‌کنیم به آن‌ها بپردازیم.

 

نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V: از تیشرت جان مارستون تا کتاب فرزندش

حضور پررنگ جزئیات خارق‌العاده از اتفاقات و وقایع دنیای واقعی و حتی دنیای بازی‌های دیگر در سری عناوین GTA، زبان‌زد همه بازیکنان بوده‌ است؛ از طراحی خوانندگان مشهور به عنوان مردمان عادی در بازی ماندگار GTA San Andreas گرفته تا قلب تپنده شهر در مجسمه آزادیِ لیبِرتی سیتی (Liberty City). با وجود اینکه بازی پرفروش و فوق‌العاده Red Dead Redemption سه سال قبل از عرضه GTA V منتشر شده، شهر لوس سانتوس (Los Santos) جایگاه خوبی برای ارائه نکات مخفی در مورد بازی رد دد ریدِمپشن و اعضای خانواده جان مارستون (شخصیت اصلی بازی Red Dead Redemption) به حساب می‌آید. البته باید گفت که تمامی این اشارات و نکات مخفی در سال 2013، همراه با عرضه GTA V در دسترس بازیکنان قرار گرفته و خبری از سرنخ‌هایی از شاهکار شرکت بازیسازی راکستار، یعنی بازی Red Dead Redemption 2 که در سال 2018 منتشر شد، درون جی تی اِی وی نیست. پس ما هم در این مقاله به نکات مخفی Red Dead Redemption می‌پردازیم و یاد و خاطره جان مارستون را درون دنیای GTA V، زنده نگه می‌داریم.

 

 

تیشرت جان مارستون

نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V

 

تقریبا یک دهه از عرضه بازی GTA V می‌گذرد اما بازیکنان، همچنان سرنخ‌های جدیدی در این دنیای پرآشوب پیدا می‌کنند که آن‌ها را متعجب می‌کند؛ برای مثال، تیشرت شخصیت اصلی بازی Red Dead Redemption یعنی جان مارستون، یکی از همین موارد است. هنگام به اتمام رساندن مرحله‌ای در بخش داستانی بازی به نام Daddy’s Little Girl که نیاز به اجاره دوچرخه دارید (در ساحل Vespucci)، می‌توانید مردی را مشاهده کنید که تیشرت قرمزرنگی با عکس جان مارستون بر تن دارد. نکته جالب این است که این تیشرت را تنها در این مکان مشاهده نمی‌کنید، بلکه هنگام تجربه بخش آنلاین چندنفره بازی هم می‌توانید این لباس را بر تن برخی از NPCها (شخصیت‌های غیرقابل بازی) ببینید. نکته‌ قابل توجه تیشرت جان مارستون این است که در هیچکدام از فروشگاه‌های بازی نمی‌توان این لباس را خریداری کرد که عملا نشان از تاکید راکستار بر خاص بودن این ایستراگ دارد.

 

 

نقاشی دیواری از جان مارستون

نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V

 

قرار گرفتن به عنوان شخصیت اصلی بازی Red Dead Redemption و همچنین حضور پررنگ در دومین نسخه از این اثر، جان مارستون را به یکی از پرآوازه‌ترین شخصیت‌های دنیای گیم تبدیل کرده که باعث شده آثار هنری زیادی را از طرف بازیکنان مشاهده کنیم که مربوط به جان هستند. همه این عوامل باعث شده تا گیمرها بر این باور باشند که نقاشی دیواری موجود در زیر یکی از بزرگراه‌های بازی، که تصویر مردی اسب سوار را در منظره‌ای با تابش نور آبی مهتاب نشان می‌دهد، متعلق به جان مارستون است. حضور این مرد در بیابانی خشک و وحشی، می‌تواند نشانه‌ای از رشادت‌های جان مارستون باشد. اما برخی دیگر از بازیکنان بر این باورند که این تصویر، طرحی از شخصیت اصلی بازی Red Dead Redemption 2 یعنی  آرتور مورگان (Arthur Morgan) است که پنج سال پس از عرضه GTA V، منتشر شد. باید بگوییم که راکستار همیشه علاقه داشته تا نکات و جزئیات مخفی‌ای از پروژه‌های بعدی خود درون دنیای بازی‌هایش بگذارد و همین امر باعث می‌شود تا گیمرها همچنان درحال کوشش برای پیدا کردن نکات مخفی از بازی Red Dead Redemption یا بقیه عناوین این شرکت باشند.

 

کتابی به نویسندگی ج. مارستون

نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V

 

شهرت جان مارستون به عنوان یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های دنیای گیم، حد و مرزی نمی‌شناسد و نوشتن کتابی از روی پیش‌زمینه و اتفاقات زندگی او، امری طبیعی به نظر می‌رسد. اما حضور او در دنیای محبوب‌ترین فرنچایز شرکت راکستار یعنی GTA، یکی از عجیب‌ترین نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V است که در قالب کتابی به نویسندگی J.Marston گنجانده شده است. در کتابخانه ویلای فرنکلین (Franklin) در منطقه Vinewood Hills، با کمی دقت می‌توان کتابی با نام Red Dead را مشاهده کرد. نام کوچک نویسنده تنها حرف J را به ما نشان می‌دهد که در اولین لحظه ما را به یاد جان مارستون می‌اندازد. اما تنها با کمی مرور وقایع زندگی جان می‌توانیم دریابیم که پسر او یعنی جک مارستون، علاقه بسیار زیادی به کتاب و ادبیات داشت و حتی بر اساس گفته خودش در دیالوگ‌های بازی، علاقه بسیار زیادی به نویسنده شدن داشت. درست است که پایان بازی Red Dead Redemption به نحوی بود که در انتها مشاهده کردیم جک تبدیل به هفت‌تیر کش ماهری مانند پدر خود شد، اما از کجا معلوم؟ شاید جک بعد از گرفتن انتقام پدرش اسلحه خود را کنار گذاشته و آرزوی همیشگی خود را که نویسنده شدن بود، دنبال کرده است.

 

در تیلنو بخوانید:

لتس پلی و بررسی بازی Skul The Hero Slayer

توضیح پایان بندی بازی GTA V

آنباکسینگ نسخه‌ی Collector’s edition بازی Doom Eternal

 

 

مکان‌های موجود در بازی Red Dead Redemption

نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V

 

تمام نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V، تنها به شخصیت‌ها و کاراکترها ختم نمی‌شود، بلکه با در نظر گرفتن وسعت و عظمت لوس سانتوس، می‌توان انتظار حضور اشارات بیش‌تری را از سایر عناوین راکستار داشت. محله تِروِر (Trevor) که Sandy Shores نام دارد، دارای ایستراگ‌های فراوانی از دنیایی که جان مارستون در آن زندگی می‌کرد، است. برای مثال، نام دو خیابان این شهر دقیقا از روی نام محله‌های بازی Red Dead Redemption برداشته شده (خیابان‌های Cholla Springs و Armadillo). حتی بلواری که از میان این دو خیابان رد می‌شود، دقیقا نام محله Algonquin است که در شهر Liberty City وجود دارد.

 

 

کافه‌هایی با نام Redemption

نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V

 

علاوه بر خیابان‌هایی که در نکته بالا ذکر کردیم، مکان‌های دیگری نیز در دنیای بازی GTA V وجود دارند که عملا نقش آن‌ها اشاره کردن به دنیای غرب وحشی موجود در سری بازی‌های Red Dead است. نمونه بارز آن‌ها، کافه‌های Redemption هستند که با سه شعبه در مناطق Downtown، Rockford Hills و Morningwood، یادآور داستان آرتور مورگان و جان مارستون می‌شوند. نکته قابل توجه این کافه‌ها، لوگوی آن‌هاست که شباهت بسیار زیادی به یکی از حیوانات لجندری موجود در بازی Red Dead Redemption 2 یعنی گراز لجندری دارد. رنگ سبز دکوراسیون و نمای این کافه‌ها هم نشان دهنده دنیای سرسبز و دشت‌های خرم دنیای وحشی مجموعه بازی‌های رد دد است.

 

 

اشاره به دنیای Red Dead Redemption در تبلیغات

نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V

 

در طول بازی GTA V، شاهد تبلیغات گسترده‌ای از انواع محصولات هستیم که علاوه بر تابلو و آگهی، شامل ویدئوهای متعددی هم می‌شوند. در ویدئوی تبلیغاتی یکی از بِرَندهای نوشیدنی موجود در بازی به نام Pisswasser، می‌توان صحنه‌ای را از مردی دید که در حال اسب سواری است. با اطمینان زیادی می‌توان گفت که این فرد، خود جان مارستون است که بر روی اسبش می‌تازد، اما بازهم راکستار برای کنجکاو کردن بازیکنان پیش قدم شده و چهره این شخص را به ما نشان نمی‌دهد. شاید راکستار با این کار خواسته تا خودمان هویت این فرد را حدس بزنیم، اما همه ما خوب می‌دانیم که گاوچران معروف در بین عناوین راکستار چه کسی است.

 

 

فیلم Capolavoro در سینما

نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V

 

تلویزیون خانگی شخصیت‌های قابل بازی، تنها منبع سرگرمی در بازی نیستند. بلکه با کمی گشت و گذار در دنیای بازی GTA V، می‌توان فعالیت‌های متنوعی را پیدا کرد که شما را سرگرم کنند (جدا از لت و پار کردن ماموران پلیس). یکی از این فعالیت‌های متنوع، رفتن به سینما است؛ چه چیزی بهتر از این که درون یک بازی علاوه بر ماموریت‌های آن، می‌توانید به تماشای فیلم‌های ساخته شده مخصوص آن هم بنشینید و کمی از اتفاقات و داستان دنیای بازی فاصله بگیرید؟ یکی از فیلم‌هایی که روی پرده سینماهای لوس سانتوس به نمایش درمی‌آید، فیلم Capolavoro است که با تم کلاسیک و سیاه و سفید به نمایش گذاشته می‌شود. در صحنه‌های ابتدایی این فیلم، می‌توانیم برج ساعت معروف شهر بِلَک واتِر (Blackwater) در بازی Red Dead Redemption را مشاهده کنیم که در کنار مناظر دیگری از دنیای بازی GTA IV، به نماش درمی‌آید.

تمرکز ویژه راکستار در ارائه نکات مخفی Red Dead Redemption در بازی GTA V به حدی بوده که این اشاره‌ها و ایستراگ‌ها، به بهترین نحو ممکن (از نکات مخفی و زودگذر گرفته تا تصاویر بزرگ و نمایان) به تصویر کشیده و در دنیای وسیع و عظیم بازی، پراکنده شده‌اند. در انتها باید بگوییم که با توجه به نکات مخفی گفته شده از Red Dead Redemption در بازی GTA V، شما چه اشارات دیگری را دوست داشتید از دنیای Red Dead Redemption در بازی GTA V ببینید؟

 

 

 

بازی GTA V با وجود جزئیات و رازها و ایستراگ‌های متنوع، نکات مخفی بسیاری را از از دنیای Red Dead Redemption درون خود جای داده است که در این مقاله سعی می‌کنیم به آن‌ها بپردازیم.

بازی GTA V با وجود جزئیات و رازها و ایستراگ‌های متنوع، نکات مخفی بسیاری را از از دنیای Red Dead Redemption درون خود جای داده است که در این مقاله سعی می‌کنیم به آن‌ها بپردازیم.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *