راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

بهترین Skillهای بازی Starfield

Skillهای بازی Starfield

بازی Starfield درخت مهارت‌های پر و پیمونی دارد که رفتن به سراغ هر یک از شاخه‌های آن، می‌تواند تجربه کلی شما را تغییر دهد. به همین خاطر، باید در حین آزاد کردن Skillهای استارفیلد هوشیار باشید تا تصمیم اشتباهی را به کرسی ننشانید.

بهترین Skillهای بازی Starfield

بازی Starfield از عناصر نقش آفرینی عمیق و حدودا پیچیده‌ای برخوردار است که اگر بخواهید تجربه کاملی از بازی داشته باشید، باید همه آن‌ها را در کنید. یکی از این عناصر که از قضا از اهمیت بالایی هم برخودار است به درخت مهارت‌ها یا منو Skills مربوط است. درخت مهارت‌های استارفیلد به شما اجازه می‌دهد قابلیت‌ها و مهارت‌های مختلف شخصیت خود را ارتقا داده و او را به چیزی تبدیل کنید که در ذهن دارید. با وجود اینکه تعداد Skillهای بازی Starfield زیاد است و می‌تواند سردرگم کننده به نظر برسد، اما امکان به دست آوردن تمام آن‌ها وجود دارد.

اما این وجود تنها در زمانی ممکن می‌شود که مدت زمان زیادی از زندگی خود را صرف آن کنید. بنا بر همین موضوع و در راستای صرفه جویی در وقت و انرژی، بهتر است در ابتدا به سراغ بهترین و مهم‌ترین آن‌ها بروید تا روان‌ترین تجربه ممکن را داشته باشید. حال از آنجایی که تعداد این اسکیل‌ها زیاد است و وقت زیادی را می‌طلبد، بد نیست که با تیلنو و مقاله بهترین Skillهای بازی Starfield همراه شوید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پله‌های ترقی را پشت سر بگذارید.

مهارت‌های فیزیکی یا Physical Skills

مهارت Stealth

اولین Skill یا مهارتی که در موردش صحبت می‌کنیم، Stealth است. خرید این مهارت درست مانند معنای فارسی‌اش به شما اجازه مخفی‌کاری می‌دهد. هنگامی که قابلیت Stealth را آزاد کنید می‌توانید با نشستن (با فشردن دکمه B) از چشم دشمنان دور بمانید و سخت‌تر دیده شوید. علاوه بر این، به دست آوردن این قابلیت باعث می‌شود که حملات مخفیانه شما (به خصوص با اسلحه‌های صدا خفه کن‌دار) آسیب بیش‌تر به دشمنان وارد کند. حال اگر تجهیزات مناسب در اختیار داشته باشید و قابلیت‌های مربوط به مخفی‌کاری را درست ارتقا دهید، استفاده از مخفی‌کاری می‌تواند به یکی از اولویت‌های شما تبدیل شود. راستی اگر خواستید یک ماموریت را با مخفی‌کاری پشت سر بگذارید، بهتر است شخصیت‌های همراه یا Companionها را به همراه خود نبرید؛ چرا که خیلی سریع شما را لو می‌دهند و همه چیز را خراب می‌کنند.
Skillهای بازی Starfield

مهارت‌های اجتماعی یا Social Skill

Commerce

بخش مهارت‌های اجتماعی Social Skills یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در راهنمای Skillهای Starfield به آن اشاره کنیم. اولین مهارت اجتماعی که از همان ابتدا به دردتان می‌خورد، همین Commerce است. اگر شما این قابلیت را بخرید و آن را به درستی ارتقا دهید، نه تنها می‌توانید آیتم‌ها را با قیمت کم‌تری از فروشنده‌ها بخرید، بلکه قادر هستید آیتم‌های خود را با قیمت بیش‌تری به فروش برسانید. اگر جزو آن دسته از گیمرها هستید که می‌خواهید همه چیز را بخرید و زیاد حوصله Grind کردن ندارید، قابلیت Commerce به شما کمک می‌کند تا در زمانی محدود بیش‌ترین حجم پول را به دست آورید.

Skillهای بازی Starfield

Persuasion

Persuasion که معادل فارسی «متقاعد کردن» است، قدرت تکلم و قانع کردن NPCهای داستانی را زیاد می‌کند. در واقع هرچقدر که در این شاخه بهتر شوید، می‌توانید بهتر صحبت کنید و به متقاعد کردن شخصیت‌ها بپردازید. اما این موضوع به چه دردی می‌خورد؟ اگر از Persuasion بالایی برخوردار باشید، دیگر نیازی نیست با همه بجنگید و می‌توانید در برخی مواقع با صحبت کردن همه چیز را درست کنید. برای مثال اگر دزدها و قاچاقچی‌ها در مقابل‌تان ظاهر شدند، اگر آن‌ها را متقاعد کنید که آیتم ارزشمندی ندارید، می‌توانید بدون درگیری از منطقه خطر دور شوید و دست دزدها را در پوست گردو بگذارید.

Leadership

قدرت رهبری یا Leadership کاری می‌کند که شما به رهبر بهتری برای اعضای گروه‌تان تبدیل شوید و آن‌ها را در مسیر پیشرفت راهنمایی کنید. هرچقدر که قدرت Leadership شخصیت‌تان بیش‌تر باشد، شخصیت‌های همراه و اعضای سفینه از خط سلامتی، بار قابل حمل، مهارت‌ها و قدرت نبرد بیش‌تر برخوردار خواهند بود. راستی، قدرت رهبری می‌تواند در مسیر برقرار کردن رابطه‌های دوستانه و عاشقانه حسابی کمک کند.

Ship Command

اگر قابلیت Ship Command را باز کرده و آن را ارتقا دهید، تعداد افراد فعالی که می‌توانند در محیط سفینه فعالیت کنند بیش‌تر می‌شود. هنگامی که تعداد کارکنان سفینه بیش‌تر شود قاعدتا عملکرد نهایی آن هم با بهبود همراه خواهد شد. اگر تعداد کارکنان سفینه فضایی خود را زیاد کنید و هر یک از آن‌ها را به بخشی که در آن تخصص دارند بفرستید، نگرانی‌های کم‌تری درباره حفظ و نگه داری آن خواهید داشت. اگر تک تک بخش‌های سفینه در دستانی قابل اعتماد قرار بگیرد، شما می‌توانید تمرکز خود را روی خرید و ارتقا قطعات جدید بگذارید و دیگر دغدغه‌های پیش پا افتاده را به دست فراموشی بسپرید.

مهارت‌های مبارزه یا Combat Skills

Ballistics یا Lasers

نکته‌ای که در راهنمای بهترین Skillهای بازی Starfield باید در مورد آن صحبت کنیم، به جریان مبارزات مربوط می‌شود. شما در طی جریان این بازی استفاده زیادی از اسلحه‌ها خواهید داشت و مهمات زیادی را خرج خواهید کرد. اما اگر بخواهید بهترین خروجی ممکن را از این شلیک‌ها داشته باشید، باید با توجه به اسلحه مورد علاقه خود به سراغ یکی از دو قابلیت Ballistics یا Lasers بروید. این دو قابلیت که به ترتیب به اسلحه‌های معمولی و اسلحه‌هایی که از فناوری لیزر بهره می‌برند مربوط می‌شوند، آسیب نهایی وارد شده به دشمن را افزایش می‌دهند. برای مثال اگر از یک اسلحه لیزری استفاده کنید و قابلیت Lasers را ارتقا دهید، زین پس به چالش بزرگ‌تری برای دشمنان تبدیل خواهید شد.

Skillهای بازی Starfield

مهارت‌های علمی یا Science Skills

Geology

متریال‌ها یا مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت و ساز آیتم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند. حال اگر شما هم از این اهمیت آگاه هستید و می‌خواهید متریال بیش‌تری برای ساخت و ساز داشته باشید، بهتر است به سراغ یکی از به درد بخور‌ترین Skillهای بازی Starfield یعنی مهارت Geology بروید. اگر این قابلیت را آزاد کنید قادر به کسب Inorganic Materialهای بیش‌تری خواهید بود. منظور از Inorganic Materials در واقع متریال‌هایی نظیر آهن، نقره، آلومینیوم و تیتانیوم هستند که در ساخت بیش‌تر آیتم‌ها به کار می‌روند. از آنجایی که به این مواد اولیه نیاز شدیدی پیدا خواهید پیدا کرد، بهتر است راهی برای کسب حجم بیش‌تری از آن‌ها را داشته باشید.

موارد پیشنهادی دیگر

ما دیگر در سایر قابلیت‌های شاخه Science Skills دقیق نمی‌شویم و به توضیح آن‌ها نمی‌پردازیم. با این حال به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ قابلیت‌های زیر بروید و از آن‌ها در دنیای بی‌رحم بازی کمک بگیرید:

  • Research Methods
  • Spacesuit Design
  • Weapon Engineering
  • Planetray Habitation
  • Special Projects

Skillهای ذکر شده همگی به زمینه‌هایی نظیر ساخت آیتم‌ها و پایگاه‌ها مربوط می‌شوند. بنا بر همین موضوع نیازی نیست که در ساعات اولیه بازی به سراغ‌شان بروید. در عوض، اگر در سایر زمینه‌ها پیشرفت کردید و به تسلط بیش‌تری روی دنیای بازی نیاز داشتید، بهتر است به سراغ این موارد بروید.

Skillهای بازی Starfield

مهارت‌های تکنولوژی یا Tech Skills

Boost Pack Training

از آنجایی که سیاره‌های موجود در بازی Starfield بزرگ هستند و برای جا به جایی در سطح آن‌ها باید مسیر زیادی را طی کنید، استفاده از بوست پک یا جت پک می‌تواند حسابی به کار‌آید؛ چرا که سرعت حرکت شما را تا مقدار زیادی بهبود می‌بخشد. حال اگر به سراغ قابلیت Boost Pack Training بروید و آن را ارتقا بخشید، می‌توانید برای مدت زمان زیادی از آن استفاده کنید و در یک پرش، مسافت بیش‌تری را پشت سر بگذارید.

Piloting

همان‌طور که از نام این قابلیت مشخص است، به دست آوردن Piloting مهارت شما در استفاده از سفینه‌ها را حسابی بهبود می‌بخشد. در صورت کسب این Skill، امکان استفاده از Thrusterهای سفینه به وجود می‌آید تا قدرت مانور و کنترل شخصیت اصلی روی حرکات سفینه افزایش پیدا کند. علاوه بر این، شما با کسب و ارتقا Piloting قادر به راندن سفینه‌های کلاس B و C نیز خواهید شد. از آنجایی که سفینه‌ها و مبارزه با آن‌ها در بازی استارفیلد از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند در بسیاری از مواقع تعیین کننده باشد، بهتر است قابلیت مورد بحث را در میان اولویت‌های خود برای خرید قرار دهید.

Security

باز کردن قفل درب‌ها و صندوقچه‌ها به یکی از مکانیک‌های همیشگی بازی‌های بتسدا تبدیل شده و Starfield هم از این قاعده مستثنا نیست. شما در این بازی هم با صندوقچه‌ها و درب‌های قفل شده متعددی بر می‌خورید که برای باز کردن‌شان به قابلیت Security نیاز خواهید داشت. از آنجایی که در بیش‌تر مواقع پشت درب‌های قفل شده آیتم‌های ارزشمندی قرار دارد، باید به دست آوردن این قابلیت را هم در اولویت‌های خود قرار دهید. راستی باید توجه داشته باشید که برای باز کردن قفل‌ها به آیتم‌هایی تحت عنوان Digpick نیاز دارید که تعداد محدودی از آن‌ها وجود دارد. پس بهتر است در حین استفاده از Digpickها و باز کردن قفل‌های مورد نظر تمرکز بیش‌تری به خرج دهید.

Targeting Control System

در ادامه بحث قابلیت‌های مربوط به کنترل سفینه‌ها باید به Targeting Control System اشاره کنیم. هنگامی که این Skill را به دست آورید می‌توانید اجزای مشخصی از سفینه دشمن را هدف بگیرید و به نابودی آن‌ها بپردازید. این موضوع برای غارت و دزدیدن سفینه‌های دیگر حسابی به کار می‌رود. اما چگونه چنین چیزی ممکن است؟ برای شروع کار باید قابلیت Targeting Control System را آزاد کنید و سپس هنگامی که با سفینه‌های دشمن وارد درگیری شدید، موتورهای آن‌ها را نشانه بگیرید. انجام این کار به شما اجازه می‌دهد که در شرایطی خاص سوار سفینه‌های دشمن شوید و به لوت کردن آن‌ها بپردازید. در ادامه همین روند شما آیتم‌های ارزشمندی به دست می‌آورید و می‌توانید حتی خود سفینه را هم برای خود بردارید.

Starship Design

اگر فکر می‌کنید که سفینه شما کمی ضعیف به نظر می‌رسد و نیاز به چند Upgrade حسابی دارد، نباید Starship Design را به دست فراموشی بسپارید. هنگامی که این قابلیت را به دست آورید، می‌توانید از قطعات و تجهیزات سطح بالاتری در سفینه خود کمک بگیرید. هنگامی که این کار را انجام دهید و قطعات مناسبی هم به دست آورید، امکان ارتقا بخش‌های مختلف هر سفینه به وجود می‌آید. حال این ارتقا می‌تواند در زمینه قدرت اسلحه‌ها به وجود آید یا بهبود موتور و سرعت خرکت سفینه.

در این نقطه به پایان مقاله بهترین Skillهای بازی Starfield می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ شما کدام یک از قابلیت‌های ذکر شده را بیش‌تر می‌پسندید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *