راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

راهنمای کامل کردن قسمت چهارم Raid در بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

راهنمای کامل کردن قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

فصل چهارم کالاف دیوتی مدرن وارفر 2 که با نام Reloaded در دسترس قرار گرفته، شامل آخرین چپتر Raid هم می‌شود تا به داستان این حالت پایان دهد. اما از آنجایی که تکمیل این بخش می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد، سعی می‌کنیم با راهنمای کامل کردن بخش چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 راه را به شما نشان دهیم.

آموزش تکمیل قسمت چهارم Raid بازی COD: Moden Warfare 2

فصل چهارم بازی Call of Duty Moden Warfare 2 در تاریخ 23 تیر 1402 در دسترس قرار گرفت و محتویات جدیدی را به دست گیمرها رساند. اما در میان همه این محتویات جدید، بخش Raid که داستان منحصر به فرد خود را دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است. حالا و با انتشار فصل چهارم بازی، قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty Modern Warfare 2 هم قابل تجربه است تا بتوانید به پایان بندی این خط داستانی برسید. البته که تکمیل حالت مورد بحث می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد و به همین دلیل، سعی می‌کنیم شما را در طی این مسیر راهنمایی کنیم.

اما منظور از بخش Raid چیست؟ Raid نام یک بخش داستانی است که وقایع کمپین اصلی مدرن وارفر 2 را ادامه می‌دهد. البته که اینجا دیگر خبری از حالت تک نفره نیست و باید در قالب تیم‌های سه نفره و به صورت Co-op به سراغ‌شان بروید. Raidها مجموعه‌ای از فرصت‌های مخفی‌کاری، نبرد مستقیم و حل پازل‌های مختلف است که برای ادامه کار، باید به تکمیل همه آن‌ها بپردازید. پس اگر می‌خواهید از پس این چالش‌ها برآیید، با تیلنو و راهنمای کامل کردن قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 همراه شوید.

قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

ماموریت Find a Way to Escape

تیم شما کار را در حالتی شروع می‌کند که همه شخصیت‌ها، در بند اسارت قرار دارند. در این میان هر گیمری که کنترل شخصیت فرَح را در دست داشته باشد، به خاطر وجود چشم‌بند قادر به تماشای محیط اطراف نیست. البته که دو عضو دیگر گروه مشکلی برای دیدن محیط اطراف ندارند و با توجه به همین، باید با کمک به یکدیگر از زندان فرار کنند. دو نفر دیگری که چشم‌شان باز است، می‌توانند با بررسی کردن دوربین‌ها از محیط دشمنان اطلاع یابند و به شخصیت فرح کمک کنند که در زمان مناسب، خود را از صندلی‌اش جدا کرده و به دنبال راه فرار باشد.

هنگامی که فرح از بند اسارات آزاد شد، دو گیمر دیگر باید با بررسی کردن دوربین‌ها مسیر فرار از زندان را به این شخصیت نشان دهند. بنا بر همین موضوع، کسی که فرح را کنترل می‌کند باید کمی در محیط گشت و گذار کند تا دو نفر دیگر متوجه محل حضور وی شوند (توجه کنید که چشم‌بند فرح در این نقطه هنوز هم بر روی چشمان او قرار دارد). هنگامی که فرح با راهنمایی هم تیمی‌های خود از میان خطرها رد شد و به سلول‌های زندان رسید، دو نفر دیگر باید به همکاری خود ادامه دهند. در واقع یکی از آن‌ها باید حواس نگهبان‌ها را پرت کند و فرد دیگر، فرح را به سمت خویش راهنمایی کرده و چشم بند او را درآورد. هنگامی که چشم بند او درآمد، فرح قادر به استفاده از اسلحه خواهد بود. بنابراین باید یک اسلحه را بردارد، محیط را پاکسازی کند و با فشردن دکمه قرمز روی دیوار، در سلول‌های زندان را باز کند. بدین ترتیب دو نفر دیگر هم می‌توانند از زندان خود فرار کنند.

حالا که همگی آزاد شده‌اند، دو نفر دیگر هم باید اسلحه جنازه‌های نگهبان‌ها را بردارند و راه خود را با مبارزه مستقیم با سایر دشمنان باز کنند. حال راه سلول‌ها را ادامه دهید و هنگامی که به یک راه پله تخریب شده رسیدید، از روی آن پریده و به سمت طبقه پایینی بروید. در این نقطه دشمنان بیش‌تری به چشم می‌خورند. آن‌ها را به سمت دنیای آخرت بفرستید و سپس از طریق درهای آبی که در همان پیرامون دیده می‌شود به مسیر خود ادامه دهید.

ماموریت Find Hadir and the Warheads

پس از عبور از درهای آبی ذکر شده، به یک اتاق مهمات می‌رسید تا بتوانید خود را تا دندان مسلح کنید. در این نقطه امکان انتخاب Loadoutهای شخصی‌سازی شده خودتان هم وجود دارد، اما توجه داشته باشید که فقط یک بار می‌توانید این کار را انجام دهید. برخلاف Raidهای قبلی که اجازه انتخاب چندین باره Loadoutها را می‌دادند، در قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 از این خبرها نیست و تنها یک بار مجاز به انتخاب Loadout خود خواهید بود. اسلحه‌هایی نظیر Assault Rifleها، LMGها و Shotgunهای شخصی‌سازی شده برای این برهه فوق‌العاده‌اند. پیشنهاد ما این است که از شاتگان KV Broadsie استفاده کرده و روی آن یک Drum Mag کار بگذارید تا هر چه راحت‌تر دشمنان را بکشید.

حال هنگامی که مسیر را ادامه دهید به یک گاراژ زیر زمینی می‌رسید که سطح آن توسط دشمنان و ماشین‌های جنگی مجهز پر شده است. در این نقطه دو راه وجود دارد. راه اول این است که دور از چشم دشمنان و در سایه‌ها حرکت کنید، از زیر ماشین‌ها رد شوید و با استفاده از مخفی‌کاری آن‌ها را به شکل بی‌سر و صدایی بکشید. اما اگر به آدرنالین بیش‌تری در بدن خود نیاز دارید، شروع به آتش بازی کنید و پشت ماشین‌ها کاور بگیرید تا سریع کشته نشوید. با این وجود از هر راهی که استفاده کردید باید مراقب یک چیز باشد؛ زمین این منطقه با سیم‌های انفجاری تله‌گذاری شده که اگر به آن‌ها بخورید باعث وقوع یک انفجار می‌شود و ممکن است شما را بکشد.

قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

مسیر خطی خود را تا جایی ادامه دهید تا با یک در روبرو شوید؛ دری که به لطف چراغ‌های اطرافش به خوبی در گوشه سمت چپ دیده می‌شود. اما همان‌طور که متوجه شدید این در قفل است. برای ادامه کار از پله‌ها بالا بروید تا به یک سوییچ رسیده و آن را فشار دهید. پس از فشردن سوییچ در باز می‌شود و تنها کار باقی مانده این است که از پله‌ها پایین برود و از در رد شوید.

در ادامه با دریچه‌ای روبرو می‌شوید که روی زمین قرار دارد. منتها به مراتب این دریچه قفل بوده و امکان عبور از آن وجود ندارد. به همین دلیل باید به وسیله‌ای که این دریچه را نگه می‌دارد شلیک کنید، دریچه را باز کرده و از آن پایین بروید. پس از پایین پریدن وارد اتاقی می‌شوید که توسط لیزرهای امنیتی پوشش داده می‌شود. توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید گیر این لیزرها بیفتید و باید تا جای ممکن با مخفی‌کاری و پناه گرفتن پشت موانع، از دست آن‌ها فرار کنید. اگر یکی از این لیزرها به شما یا یکی از اعضای تیم‌تان بخورد، فرد مورد نظر سریعا کشته می‌شود و کل تیم Game Over خواهند شد. به هر حال به هر شکلی که شده از میان این لیزرها عبور کنید تا به دری که در آن طرف اتاق قرار دارد برسید (پیشنهاد ما این است که از سمت راست اتاق و از کنار دیوارها عبور کنید؛ چرا که مسیر امن‌تری به نظر می‌رسد)

البته از آنجایی که در این نقطه یک چک پوینت وجود دارد، در صورت کشته شدن زیاد به عقب باز نمی‌گردید. به هر حال، هنگامی که از سد لیزرهای عبور کردید و خواستید از در ذکر شده عبور کنید، همه هم‌تیمی‌ها باید کنار یکدیگر باشند. در واقع از آنجایی که یک لیزر دیگر در این برهه به شما نزدیک می‌شود، اگر از هم دور باشید امکان لو رفتن و مردن یکی از اعضای تیم بالا می‌رود.

هنگامی که از در اتاق لیزرها رد شوید به یک سوییچ می‌رسید که در صورت تعامل برقرار کردن با آن، لیزرهای اتاق قبلی غیرفعال می‌شوند. حال به اتاق قبلی باز گردید و وارد تونلی که در همان حوالی به چشم می‌خورد شوید. این تونل جدید هم آکنده از لیزرهای سبز کشنده است؛ اما اگر درست از میان‌شان رد شوید خطر خاصی تهدیدتان نخواهد کرد. در این راه چندین نقطه برای پوشش گرفتن هم در نظر گرفته شده که در صورت نیاز می‌توانید پشت‌شان پنهان شده و برای رسیدن لحظه مناسب برای عبور صبر کنید.

با ادامه دادن تونل به یک بخش دیگر می‌رسید که پر از لیزر است، تنها با این تفاوت که نسبت به دو بخش پیشین از سختی بیش‌تری برخوردار خواهد بود. برای عبور از این مقطع سخت بهتر است نزدیک همدیگر راه بروید و مسیر دیوار سمت راست را در پیش بگیرید. در همین حین چند بشکه نسبتا بزرگ هم وجود دارد که برای پناه گرفتن مناسب به نظر می‌رسند. اما در بخش سوم لیزرها، یک لیزر متحرک دیگر وجود دارد که شامل الگوی حرکتی غیرقابل حدسی می‌شود. با این حال بهتر است الگوی آن را زیر ذره بین قرار دهید و با صبر تحمل، به صورت تیمی از سد این تهدید هم عبور کنید.

هنگامی که از بخش چالش برانگیز لیزرها رد شدید، به یک اتاق پر از مهمات دیگر می‌رسید. در این اتاق نفسی تازه کرده و تا می‌توانید خشاب‌های خود را پر کنید؛ چرا که در بخش‌های بعدی با چالش‌های بیش‌تری روبرو خواهید شد. پس از انجام این کار راه خود را ادامه دهید و خیلی سریع به دنبال یک سوییچ بگردید. این سوییچ می‌تواند لیزرهای روبروی شما را غیرفعال کند تا دوباره مانند دقایق پیش به زحمت نیفیتد.

قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

با ادامه دادن راه مشخص شده با دشمنان بیش‌تری روبرو می‌شوید که باید آن‌ها را بکشید. سپس به سمت جلو بروید تا با یک جفت دروازه در سمت چپ خود برخورد کنید. این دروازه شما را به سمت یک راه پله فلزی می‌برد که دشمنان مانند مور و ملخ سطح آن را پوشانده‌اند. قاعدتا باید از شر این دشمنان عبور شوید و به سمت بالای راه پله بروید. فقط توجه داشته باشید که فضا در این برهه تنگ است و دشمنان شما هم علاقه زیادی به پرتاب کردن نارنجک پیدا می‌کنند. پس از اینکه از خجالت دشمنان موجود در راه پله درآمدید، به دنبال یک دریچه تهویه هوا بگردید تا بتوانید وارد آن شده و به ما بقی ماموریت خویش بپردازید.

ماموریت Find and Secure the Warhead Core

دریچه هوایی که به آن اشاره کردیم، به یک اتاق پازلی ختم می‌شود. این اتاق که حکم اتاق کنترل یک هزارتو را دارد، می‌تواند اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهد. از جمله این اطلاعات می‌توانیم به نمایشگری روی دیوار اشاره کنیم که محل قرار گیری دشمنان و گیمرها در هزارتو را به تصویر می‌کشد. کنار این صفحه نمایشگر یک دکمه قرمز دیده می‌شود که باید آن را فشار دهید. انجام این کار دری که به سوی هزارتو می‌رود را باز می‌کند. در ادامه دو نفر از اعضای تیم باید وارد این هزارتو شوند و یک نفر در اتاق کنترل باقی بماند. فرد باقی مانده می‌تواند به نگاه کردن به نمایشگر مذکور و دیدن شرایط، به هم تیمی‌های خود در مسیر خارج شدن از هزارتو کمک کند. توجه داشته باشید در اتاق کنترل یک سری شیر یا Valve وجود دارد. شما باید با چرخاندن این شیرها در زمان مناسب راه هم تیمی‌های موجود در هزارتو را باز کنید.

علاوه بر این فردی که در اتاق کنترل باقی می‌ماند، باید کاری کند که دو نفر دیگر تا جای ممکن از دشمنانی تحت عنوان Juggernut دوری کنند. البته در این نقشه یک جمجمه سفید رنگ وجود دارد که هدف اصلی این مرحله است. بنابراین گیمرهای درون هزارتو باید به سمت این اهداف هدایت شده و هدف مورد نظر را از بین ببرند. کشتن این هدف کارتی را در اختیارتان قرار می‌دهد که برای باز کردن در یکی از اتاق‌ها (اتاق‌هایی که روی نقشه شماره گذاری شده‌اند) لازم است. حال دو نفر موجود در هزارتو باید به سراغ این اتاق‌های شماره دار بروند و درون آن‌ها را بگردند تا Warhead Core را به دست آورند.

توجه داشته باشید که استفاده از اکشن مستقیم و کشتن مکرر Juggernutها بی‌فایده است. از آنجایی که این دشمنان قدرتمند به صورت مستمر Respawn می‌شوند، باید از مخفی‌کاری استفاده کنید و آن‌ها را دور بزنید. البته اگر در این میان مبارزه با یکی از آن‌ها ضروری بود، کار خود را انجام داده و از روی جنازه وی رد شوید. فردی که درون اتاق کنترل قرار دارد و نقشه را می‌بیند، نقشی حیاتی در رد کردن این مرحله ایفا می‌کند.

پس از اینکه Warhead Core به دست آورده شد، گیمر راهنما باید دو نفر دیگر را به سمت اتاق کنترل راهنمایی کند. لازم به ذکر است که این آیتم سرعت شخصیت حمل کننده را کم می‌کند و به صورت تدریجی به او آسیب می‌رساند. بنابراین اگر می‌خواهیم بر اساس ارتعاشات Warhead Core جان خود را از دست ندهید، باید آن را هرچند ثانیه یک بار میان خود جا به جا کنید. در این میان چندین دشمن به سمت راهنما حرکت می‌کنند که باید آن‌ها را بکشید. سپس هنگامی که دو نفر دیگر به در اتاق کنترل رسیدند، باید با فشار دادن دکمه قرمز ذکر شده در را باز کرد. بدین ترتیب پازل هزارتو به سرانجام خود خواهد رسید.

قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

در ادامه به صورت تیمی به در بازی که در پشت اتاق کنترل قرا دارد بروید. در این اتاق یک میز تعبیه شده که باید Warhead Core را روی آن قرار دهید. هنگامی که آیتم مورد بحث را روی میز بگذارید، یک Checkpoint دریافت می‌کنید تا روند پیشرفت‌تان حفظ شود. حالا به سمت پله‌های موجود رفته و راه بالا را در پیش بگیرید.

ماموریت Find Hadir

از پله‌ها بالا بروید، از دروازه روبروی خود رد شوید و سپس به سمت تونلی که در پایین پاهای شما قرار دارد حرکت کنید. بدین ترتیب به یک پایگاه زیرزمینی بزرگ خواهید رسید. توجه کنید که برای رد شدن از در فلزی، هر سه فرد موجود در تیم باید در کنار هم باشند و روبروی آن قرار بگیرند؛ چرا که در این صورت نمی‌توان قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را ادامه داد. در ادامه به یک اتاق دیگر می‌رسید که یک در قفل شده دارد. برای باز کردن این در باید از کارتی کمک بگیرید که آن را با کشتن هدف مورد نظر در هزارتو به دست آورده‌اید. انجام این کار تیم‌تان را به سمت راهروی بزرگی می‌برد که پر از مهمات و زره است. در این نقطه باید حسابی مجهز شوید و خود را برای نبردهای سنگین بعدی آماده کنید.

ماموریت Get on Top of the Elevator and stop Hadir

راهروی مذکور شما را به شخصیت هدیر (Hadir) می‌رساند که می‌خواهد به کمک آسانسور از مهلکه بگریزد. توجه کنید که زمان زیادی برای گشت و گذار در این منطقه وجود ندارد و باید در سریع‌ترین زمان ممکن هدیر را بگیرید. اگر وقت زیادی تلف کنید، هدیر فرار می‌کند و شما Game Over می‌شوید. در همان حوالی یک طناب دیده می‌شود که در صورت استفاده از آن، تا طبقه هفتم بالا می‌روید. هنگامی که به طبقه هفتم رسیدید دشمنان موجود را بکشید و با استفاده از پله‌ها راه منجر به طبقه هشتم را پیدا کنید. دوباره از خجالت دشمنان باقی مانده درآیید و دکمه قرمزی که دیده می‌شود را فشار دهید. انجام این کار باعث باز شدن دری می‌شود که به صورت پیش فرض قفل است.

حالا به سمت طبقه نهم رفته و به سمت پلتفرمی بروید که آسانسور به آن می‌رسد. سپس باید روی آسانسور بپرید و با ضربه مستقیم وزنه‌هایی که به آسانسور وصل هستند را نابود کنید. انجام این کار باعث سقوط آسانسور می‌شود. در این میان نکته حائز اهمیت این است که هر چه سریع‌تر خود را به یک جای امن برسانید و جان خود را نجات دهید. از آنجایی که سرعت سقوط آسانسور به شدت زیاد است، زمان زیادی برای پیدا کردن نقطه‌ای امن نخواهید داشت. آویزان شدن از لبه‌هایی که در اطراف دیده می‌شود انتخاب مناسبی خواهد شود.

قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

هنگامی که آسانسور به سطح زمین رسید و کامل سقوط کرد، باید به سمت آن بروید و درش را باز کنید. منتها میان شما و آسانسور که در طبقات پایینی وجود دارد دشمنان زیادی به چشم می‌خورد که باید همه آن‌ها را بکشید. توجه داشته باشید که برای باز کردن در آسانسور حضور هر سه فرد تیم ضروری است و در غیر این صورت امکان پیشروی وجود ندارد. در این نقطه چندین دشمن از جمله چند عدد Riot Shielder و Juggernaut به سمت‌تان حمله می‌کنند که حسابی اذیت کننده هستند. بهترین کار برای رد شدن از چالش مورد بحث این است که به سمت راه پله‌ها بروید و منتظر نزدیک شدن Juggernautها بمانید. هنگامی که یکی از این Juggernautها را کشتید اسلحه Minigun وی را بردارید و کار سایر دشمنان موجود در منطقه را به اتمام برسانید.

به محض اینکه کار همه دشمنان تمام شد و موفق شدید در آسانسور را باز کنید، یک میان پرده سینمایی به نمایش در می‌آید و داستان قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 را به اتمام می‌رساند. بدین ترتیب کار ما به طور کامل با خط داستانی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2 به پایان می‌رسد.

پاداش‌های قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2

پس از به پایان رساندن این قسمت جایزه‌های متنوعی به شما اختصاص داده می‌شود. به محض انجام این کار اسکین Fighting Spirit برای شخصیت فرح آزاد خواهد شد. علاوه بر این یک آیتم اتفاقی از جمله Calling Card، Loading Screen و Weapon Charm هم در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا از آن‌ها لذت ببرید. توجه داشته باشید که پس از کامل کردن هر Raid، یکی از این آیتم‌های تزئینی اتفاقی به شما می‌رسد. پس اگر می‌خواهید همه آن‌ها را به دست آورید باید چهارمین قسمت Raid را چند بار به اتمام برسانید. راستی اگر حالت مورد بحث را روی درجه سختی Veteran تمام کنید، یک Projectile Weapon Camo هم به دست خواهید آورد.

در این نقطه به پایان راهنمای قسمت چهارم Raid بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا موفق به تکمیل این بخش شده‌اید؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. اگر نیاز به راهنمایی دیگر قسمت‌های بخش Raid نیز داشتید، سری به راهنمای ما از قسمت‌های سوم و اول بزنید

منبع: GameSpot

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *