راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی The Callisto Protocol

راهنمای تروفی بازی The Callisto Protocol

بازی The Callisto Protocol که با الهام گیری از سری Dead Space ساخته شده، یک Survival-Horror سوم شخص است که شما را در یک سفر خطرناک فضایی به قمر کالیستو می‌فرستد. حال اگر دوست دارید علاوه بر تجربه ماجراجویی کابوس وار جیکوب لی تروفی‌ها و اچیومنت‌های این بازی را هم به دست آورید، با تیلنو و راهنمای تروفی بازی The Callito Protocol همراه شوید.

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی The Callisto Protocol

در ادامه مجموعه مقالات راهنمای تروفی و اچیومنت وبسایت تیلنو، به آموزش تروفی کالیستو پروتکل می‌رسیم. آزاد کردن تروفی‌های این بازی و در نتیجه به دست آوردن تروفی پلاتینیوم آن به شدت ساده است و فقط با کمی دقت به ثمر می‌نشیند. برای این کار بهتر است در تجربه اول با نهایت دقت به پیش بروید (استفاده از درجه سختی Maximum Security پیشنهاد می‌شود) و با به دست آوردن همه 43 عدد Data-Bio تروفی‌های مربوط به کالکتیبل‌ها را آزاد کنید. سپس پس از به دست آوردن دستکش GPR (که می‌توانید با استفاده از دشمنان را به اطراف پرتاب کنید) بهتر است به سراغ تروفی‌ها و اچیومنت‌های مربوط مبارزات بروید. پس از انجام این کارها یک سری تروفی متفرقه باقی می‌ماند تا در نهایت به پلاتینیوم و پایان خود در این بازی برسید.

نکته‌ای که می‌تواند حسابی به شما کمک کند ذخیره دستی بازی یا استفاده از Manual Saveها است. اگر فایل‌های بازی را به صورت دستی ذخیره کنید می‌توانید با Load کردن‌شان و بازگشت به عقب، به کالکتیبل‌ها و اچیومنت‌های جا مانده بپردازید. البته اگر حوصله بیش‌تری داشته باشید می‌توانید با تکمیل دوباره بازی کارهای باقی مانده را انجام دهید که زحمت نهایی را برای شما کم می‌کند. اگر این کار را انجام دهید می‌توانید در دور اول به یپدا کردن کالکتیبل‌ها بپردازید و سپس در تجربه دوم، به سراغ دشمنان و تروفی‌های مربوط به مبارزات بروید. توجه داشته باشید که هیچ یک از پیشرفت‌های شما (نظیر Level-Up و اسلحه‌های قدرتمندتر) به Playthrough بعدی منتقل نمی‌شوند و تنها مزیت موجود، تجربه بیش‌تر گیمر برای کشتن دشمنان و آشنایی قبلی با محیط است.

راهنمای تروفی بازی The Callisto Protocol

نقشه کلی تروفی‌ها و اچیومنت‌ها

 • درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم: 3 از 10 روی درجه سختی Maximum Security (البته شما می‌توانید در ابتدا Max Security را انتخاب کنید، سپس به تنظمات بروید و درجه سختی را روی Easy بگذارید. سپس پیش از باس فایت نهایی یک Manual Save بگیرید و باس فایت را شکست دهید. در ادامه Manual Save ذکر شده را Load کنید، درجه سختی را دوباره روی Maximum Security بگذارید و دوباره باس فایت نهایی را برای کسب تروفی مربوطه بکشید)
 • مدت زمان مورد نیاز برای کسب همه تروفی‌ها: 10 الی 20 ساعت (این موضوع به شما بستگی دارد. اگر همه چیز را در یک Playthrough انجام دهید قاعدتا همه چیز سریع‌تر به پایان می‌رسد. اما اگر بخواهید تروفی‌های باقی مانده را به تجربه دوم منتقل کنید، حدود 15 الی 20 ساعت زمان نیاز خواهید داشت)
 • مجموع تروفی‌ها: 27 (1trophy، 7trophy، 9trophy، 10trophy)
 • تعداد تروفی‌های آنلاین: صفر، شما می‌توانید به صورت آفلاین و تک نفره تمام تروفی‌های بازی The Callisto Protocol را آزاد کنید
 • تعداد تروفی‌های از دست دادنی: تقریبا همه آن‌ها به غیر از تروفی‌های داستانی؛ چرا که نه خبری از Chapter Select است و نه نشانه‌ای از New Game+. به همین خاطر است که به گرفتن فایل‌های ذخیره دستی به صورت مرتب تاکید می‌کنیم
 • تعداد تروفی‌های گلیچ شده: یک عدد، ممکن است در حین کسب تروفی Grim Reaper که مربوط به کالکتیبل‌ها است به مشکل بخورید
 • آیا درجه سختی روی روند کسب تروفی پلاتینیوم تاثیرگذار است؟ بله، شما باید داستان را روی درجه سختی Maximum Security به پایان برسانید (برای راهنمایی بیش‌تر به بالاتر و درجه سختی کسب تروفی پلاتینیوم سر بزنید)
 • تعدا دفعات مورد نیاز برای کسب تمامی تروفی‌ها: شما می‌توانید با اتمام یک باره روند بازی تمام تروفی‌ها و اچیومنت‌ها را آزاد کنید
 • آیا پس از اتمام داستان امکان گشت و گذار در نقشه و انتخاب مراحل وجود دارد؟ خیر، تنها راه موجود استفاده از Manual Saveها یا بهره گیری از گزینه New Game است
The Callisto Protocol Trophy Guide It’s over, Jacob!

تمام تروفی‌های بازی The Callisto Protocol را به دست آورید

The Callisto Protocol Trophy Guide

درست مانند هر اثر دیگری، برای اینکه بتوانید تروفی پلاتینیوم بازی The Callisto Protocol را به دست آورید باید سایر تروفی‌های آن را آزاد کنید. لازم به ذکر است برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید DLC و پرداخت‌های درون برنامه‌ای نخواهد بود.

The Callisto Protocol Trophy Guide I Do Belong Here

بازی کالیستو پروتکل را روی هر درجه سختی که دوست دارید به اتمام برسانید

The Callisto Protocol Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. برای به دست آوردن این تروفی باید داستان بازی را روی درجه سختی مورد علاقه خود (حتی اگر Easy باشد) به اتمام برسانید. هنگامی که چپتر هشتم داستان با نام Tower را به اتمام برسانید این تروفی برای شما آزاد خواهد شد.

The Callisto Protocol Trophy Guide You Need a Gun

یک اسلحه را به صورت کامل ارتقا دهید (آن را تا جای ممکن Upgrade کنید)

The Callisto Protocol Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی The Callisto Protocol به تروفی You Need a Gun می‌رسیم که برای آزاد کردنش، باید یک اسلحه را تا بالاترین سطح ممکن Upgrade کنید. بهترین گزینه برای انجام این کار کُلت یا همان Pistol است که در طی چپتر سوم بازی با نام Aftermath آن را به صورت خودکار به دست خواهید آورد. اما برای ارتقا دادن یک اسلحه به Crafting Stationها نیاز پیدا خواهید کرد که در سطح دنیای بازی پخش شده‌اند (شما از چپتر سوم به بعد با این Crafting Stationها روبرو خواهید شد). شما برای ارتقا Pistol خود به Credit نیاز دارید که در واقع واحد پول موجود در بازی به شمار می‌رود. پیدا کردن این Creditها زیاد سخت نبوده و می‌توانید آن‌ها را با کشتن دشمنان، باز کردن چست‌ها و لوت کردن به دست آورید. البته فروش آیتم‌ها در کرفتینگ استیشن‌ها هم گزینه مناسبی به شمار می‌رود که می‌توانید با فروش آن‌ها خود، به Credit مورد نظر دست پیدا کنید. رفته رفته و با پیشروی در روند داستان آیتم‌های ارزشمندی پیدا خواهید کرد که حتی با قیمت 1500 واحد کردیت هم به فروش می‌رسند.

اما نکته حائز اهمیت این است که شما برای ارتقا کامل یک پیستول به 2800 واحد کردیت نیاز پیدا خواهید کرد. در ادامه می‌توانید کردیت مورد نیاز برای ارتقا هر قسمت از اسلحه را مشاهده کنید:

 • Stability که برای ارتقا آن به 200 واحد کردیت نیاز دارید
 • High Capacity Magazine که برای ارتقا آن به 200 واحد کردیت نیاز دارید
 • Magnum Rounds Damage که برای ارتقا آن به 600 واحد کردیت نیاز دارید
 • TK23 Boom Bullets که برای آزاد کردن آن به 1800 واحد کردیت نیاز دارید

به دست آوردن 2800 واحد مذکور زیاد سخت نیست و می‌توانید بدون دغدغه خاصی به آن برسید. با این حال امکان ارتقا کامل همه اسلحه‌ها وجود ندارد و نهایتا دو الی سه عدد از آن‌ها را می‌توانید به صورت کامل Upgrade کنید.

The Callisto Protocol Trophy Guide The Protocol is About Life

بازی کالیستو پروتکل را روی درجه سختی Maximum Securtity به پایان برسانید

The Callisto Protocol Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی The Callisto Protocol به تروفی The Protocol is About Life می‌رسیم که برای آزاد کردن آن، باید داستان را روی Difficulty یا درجه سختی Maximum Secuity به اتمام برسانید. انجام این کار کمی سخت بوده و ممکن است شما را به دردسر بیندازد؛ اما یک میانبر وجود دارد که می‌تواند همه چیز را قابل تحمل‌تر کند. برای استفاده از روش راحت‌تر بهتر است اقدامات زیر را دنبال کنید:

 • بازی را روی Maximum Security که سخت‌ترین درجه سختی است شروع کنید
 • پس از شروع به تنظیمات بروید و درجه سختی را روی Easy قرار دهید
 • سپس به بازی کردن ادامه دهید، مراحل را پشت سر بگذارید و باس فایت نهایی را شکست دهید
 • پس از شکست باس فایت نهایی یک Manual Save درست کنید و درجه سختی را به صورت مجدد روی Maximum Security قرار دهید
 • حالا داستان را به اتمام برسانید تا تروفی The Protocol is About Life برای شما آزاد شود
 • اگر این روش مذکور به نتیجه نرسید بازی را ببندید و اقدامات گفته شده را به صورت مجدد انجام دهید

البته که اگر دوست دارید به چالش کشیده شوید و حسابی از ترس زهره بترکانید، می‌توانید داستان را روی درجه سختی مورد بحث تمام کنید. توجه داشته باشید که در Maximum Security همه چیز سخت‌تر است و حالت چالش برانگیزتری به خود می‌گیرد.

The Callisto Protocol Trophy Guide Grim Reaper

تمامی Implant Bioها را پیدا کرده و بخوانید

The Callisto Protocol Trophy Guide

بازی The Callisto Protocol به صورت کلی شامل 43 عدد کالکتیبل یا آیتم جمع کردنی می‌شود. از این 43 عدد 23 عدد از آن‌ها Implant Bio نام دارد و 20 عدد دیگر، با نام Data-Bio شناخته می‌شوند. هنگامی که تمامی این آیتم‌ها را به دست آورید تروفی Grim Reaper برای شما آزاد خواهد شد. فقط باید بدانید که تمامی این کالکتیبل‌ها از دست دادنی هستند، خبری از Chapter Select نیست و نشانه‌ای New Game Plus (حداقل تا این لحظه) به چشم نمی‌خورد. بنابراین باید حسابی حواس خود را جمع کنید و در طی یک Playthrogh همه کالکتیبل‌ها را به دست آورید. در ضمن اگر جان خود را از دست دادید تمامی Collectibleهایی که میان دو Checkpoint قرار گرفته‌اند از دست می‌روند و باید به شکل مجدد آن‌ها را پیدا کنید. در ادامه و با کمک گرفتن از ویدیویی که در زیر قرار می‌گیرد می‌توانید به محل قرار گیری و نحوه به دست آوردن این Collectibleها دست پیدا کنید:

The Callisto Protocol Trophy Guide The Commonality

از راز Kallipolis پرده برداری کنید

The Callisto Protocol Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی The Callisto Protocol به تروفی The Commonality می‌رسیم که برای به دست آوردنش باید دو کالکتیبل را پیدا کرده و از راز کالیپُلیس (Mystery of Kallipolis) پرده برداری کنید. برای انجام این کار باید باید Data Bio شماره 7 و شماره 31 را پیدا کنید. این دو Data Bio به ترتیب با نام‌های Duncan Cole: Secret Room 1 و Yannick Stage: Secret Room 2 شناخته می‌شوند. برای پیدا کردن این دو کالکتیبل بهتر است از آموزش تروفی Grim Reaper کمک بگیرید.

The Callisto Protocol Trophy Guide Get a Grip

25 نفر از دشمنان را با استفاده از دستکش GPR بگیرید

The Callisto Protocol Trophy Guide

شما دستکش GPR را در طی چپتر سوم یا همان Aftermath به صورت خودکار آزاد خواهید کرد و آن را از دست نخواهید داد. هنگامی که این دستکش فوق قوی را به دست آورید می‌توانید با زدن دکمه L2 و ضربدر (:l2:+:x:) دشمنان را بگیرید و سپس با فشردن دکمه R2 (:r2:)، دشمن گرفته شده را به سمت مورد نظر پرت کنید. حال برای اینکه بتوانید تروفی Get a Grip را به دست آورید کافی است با استفاده از دکمه‌های ذکر شده 25 نفر از دشمنان را بگیرید و آن‌ها به سمت پیرامون پرت کنید. توجه داشته باشید که به احتمال زیاد خود شما این تروفی را به صورت خودکار آزاد می‌کنید تا نگرانی خاصی نسبت به آن به وجود نیاید.

اما استفاده از GPR Glove یک سری محدودیت هم دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. برای مثال شما می‌توانید شارژ باقی مانده GPR را پشت لباس شخصیت اصلی مشاهده کنید و کارهای خود را با توجه به میزان آن جلو ببرید. البته که این دستکش در صورت وجود یک باتری در Inventory به صورت خودکار شارژ می‌شود و نیازی به نگرانی در این باره نیست. به عبارتی دیگر این باتری‌ها به صورت خودجوش کار می‌کنند و نیازی به تعامل و دستکاری آن‌ها وجود ندارد.

The Callisto Protocol Trophy Guide Terminated

یک Security Robot را از بین ببرید

The Callisto Protocol Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی The Callisto Protocol به تروفی Terminated می‌رسیم که برای آزاد کردنش باید یک ربات نگهبان یا Security Robot را از بین ببرید. برای این کار هنگامی که یک ربات را دیدید با استفاده از اسلحه خود به سر او شلیک کرده و نابودش کنید. بهترین و سریع‌ترین برهه ممکن برای انجام این کار در چپتر سوم بازی و در حین تکمیل ماموریت Get Through Security است (هنگامی که این عبارت به عنوان Objective معرفی می‌شود).

در مکان و زمان ذکر شده یک ربات نگهبان در محیط اطراف گشت و گذار می‌کند که باید او را بکشید. برای این کار کُلت یا Pistol خود را بردارید و سه الی 6 دفعه به سر وی شلیک کنید تا نابود شود. تعداد گلوله‌های مورد نیاز برای از پا در آوردن این Securtiy Robot به Upgradeهای خریداری شده بستگی دارد.

The Callisto Protocol Trophy Guide Two Heads Are Better Than One

Two-Head را از پا درآورید

The Callisto Protocol Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما برای به دست آوردن این تروفی باید در طی چپتر ششم داستان یا Below یک باس فایت با نام Two Head را شکست دهید. این باس فایت روی یک پلتفرم در حال حرکت رخ می‌دهد و می‌تواند فوق‌العاده هیجان انگیز باشد. هنگامی که Two-Head ظاهر شد بهتر است با استفاده از دکمه L3 به چپ و راست جا خالی داده و از حملات وی دور بمانید. هنگامی که از حملاتش جا خالی دادید بهترین فرصت حمله به وجود می‌آید تا به او آسیب بزنید. علاوه بر این هنگامی که باس فایت مورد بحث روی زمین افتاد با استفاده از اسلحه سرد خود به Two-Head حمله کنید و تا جای ممکن به وی آسیب بزنید.

The Callisto Protocol Trophy Guide In Striking Distance

یکی از دشمنان را با استفاده از دستکش GPR و یک Melee Combo بکشید

The Callisto Protocol Trophy Guide

همان طور که پیش از این همه گفته شد شما دستکش GPR را در طی چپتر سوم داستان یا همان Aftermath به دست خواهید آورد. شما این دستکش را به هیچ وجه از دست نمی‌دهید و می‌توانید با استفاده از آن دشمنان را روی هوا حرکت دهید. اما چگونه باید این تروفی را به دست آوریم؟ جواب ساده است. با استفاده از دستکش GPR و فشردن دو دکمه L2 و ضربدر یک دشمن را بگیرید. سپس او را به سمت یک دیوار معمولی پرت کنید و بعد با فشردن دکمه R2 و زدن یک Melee Attack او را بکشید. اگر بعد از انجام دادن این کارها و کوبیدن دشمن به دیوار توانستید او را با یک Melee Attack از پا درآورید تروفی برای شما آزاد خواهد شد. اما اگر این اتفاق رخ نداد و برای کشتن دشمن به بیش از یک ضربه نیاز داشتید تروفی آزاد نمی‌شود و باید این مسیر را دوباره تکرار کنید.

توجه داشته باشید که برای انجام این کار نیازی به ارتقا GPR Glove نداشته و می‌توانید از همان ابتدا به فکر تروفی In Striking Distance باشید. راستی برای محکم کاری بهتر است پیش از استفاده از دستکش، به دشمن یک ضربه بزنید و سپس کار خود را آغاز کنید تا خط سلامتی او کم‌تر باشد.

The Callisto Protocol Trophy Guide Paper Jams

یک اسلحه را برای اولین بار Print کنید

The Callisto Protocol Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. در اوایل چپتر سوم داستان یا همان Afternath، بازی شما را مجبور به ساخت یا پرینت یک اسلحه جدید می‌کند و به همین دلیل، به هیچ گاه تروفی Papoer Jams را از دست نخواهید داد.

The Callisto Protocol Trophy Guide Reforged

یک Weapon Upgrade را پرینت (Print) کنید

The Callisto Protocol Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی The Callisto Protcol به تروفی Reforged می‌رسیم که برای آزاد کردنش باید در یکی از Crafting Stationها، یک Weapon Upgrade را درست کنید. سریع‌تر زمان ممکن برای انجام این کار در چپتر سوم و پس از به دست آوردن دستکش GPR است؛ چرا که در همان وهله می‌توانید یک Crafting Station را پیدا کنید. حالا کافی است یکی از اسلحه‌های خود را با استفاده از کردیت (Credit) ارتقا دهید تا تروفی برای‌تان آزاد شود. بهترین و ارزان‌ترین گزینه ممکن برای انجام این کار رفتن به سراغ کُلت یا Pistol است که برای Upgrade کردنش فقط به 200 واحد کردیت نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است که در صورت کسب تروفی You Need a Gun، تروفی Reforged به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد.

The Callisto Protocol Trophy Guide Giving Back

پنج دشمن نابینا را از پشت چاقو بزنید

The Callisto Protocol Trophy Guide

اولین دشمن‌های نابینا یا Blind Enemies برای اولین بار در چپتر ششم داستان ظاهر می‌شوند. در طی تکمیل همین چپتر خود شما به احتمال زیاد تروفی Giving Back را به دست می‌آورید؛ چرا که به اتمام رساندن این چپتر بدون خنجر زدن دشمنان کور از پشت میسر نخواهد بود. به هر حال دشمن‌های نابینا و موقعیت‌های مناسب متعددی در کالیستو پروتکل وجود دارند که می‌توانید در حین آن‌ها، از پشت به دشمن خنجر بزنید. کافی است با فشردن دکمه دایره به حالت نیمه خیز درآیید، صدای کم‌تری تولید کنید و خیلی آهسته به پشت دشمنان بروید. سپس با زدن دکمه ضربدر چاقو خود را تا ته به بدن‌شان فرو کنید.

The Callisto Protocol Trophy Guide Mugshot

با استفاده از قابلیت Photo Mode یک عکس بگیرید

The Callisto Protocol Trophy Guide

برای به دست آوردن این تروفی و عکس گرفتن با استفاده از Photo Mode باید در ابتدا دکمه Option را بزنید. سپس وارد گزینه Photo Mode در منو ظاهر شده شوید و دکمه R2 را فشار دهید. هنگامی که این دکمه را فشار دهید خود بازی از زاویه مشخص شده عکس می‌گیرد و تروفی هم برای شما آزاد خواهد شد.

The Callisto Protocol Trophy Guide Float Like A Butterfly

پنج دفعه در مقابل دشمنان Perfecr Dodge کنید (پنج دفعه در بهترین زمان ممکن جاخالی دهید)

The Callisto Protocol Trophy Guide

مکانیک جاخالی یا Dodge بازی کالیستو پروتکل با چپ و راست کردن دکمه L3 میسر می‌شود. اما برای کسب تروفی Float Like A Butterfly جاخالی دادن معمولی معیار نیست و باید پنج دفعه Perfect Dodge کنید. اما این کار باید چگونه صورت بگیرد؟ برای انجام یک Perfect Dodge باید درست لحظه‌ای که دشمن قصد حمله دارد جاخالی داده و از آسیب خورد فرار کنید. اگر این کار را درست انجام داده باشید صحنه آهسته شده و وارد یک Slow Motion کوتاه خواهید شد. فقط توجه داشته باشید که نباید Left Stick را نگه دارید و فشردن کوتاه آن گزینه ایده آل است. هنگامی که پنج Perfect Dodge انجام دادید تروفی مورد بحث برای شما آزاد خواهد شد. اگر به کمک بیش‌تری نیاز دارید بهتر است به ویدیویی که در ادامه قرار می‌گیرد نیم نگاهی داشته باشید:

The Callisto Protocol Trophy Guide Flesh Wound

با استفاده از یک اسلحه سرد یا تفنگ هر دو دست یک دشمن زنده را قطع کنید

The Callisto Protocol Trophy Guide

Flesh Wound که در این نقطه از راهنمای تروفی بازی The Callisto Protocol به آن می‌رسیم به احتمال زیاد در همان ساعت‌های ابتدایی به طور طبیعی آزاد خواهد شد. کافی است با یکی از اسلحه‌ها خود هر دو دست یک دشمن را قطع کنید تا تروفی را به دست آورید. استفاده از Melee یا تفنگ‌ها هم تفاوتی ایجاد نمی‌کنند و می‌توانید طبق سلیقه خود پیش بروید.

The Callisto Protocol Trophy Guide Chew ‘Em Up

ده نفر از دشمنان را با استفاده از تله‌های محیطی بکشید

The Callisto Protocol Trophy Guide

در بازی The Callisto Protocol تله‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به کپسول‌های قابل انفجار، تیغه‌های قابل پرتاب و دیواره‌هایی اشاره کنیم که توسط تیغه‌های بزرگ پوشیده شده‌اند. حال برای اینکه بتوانید تروفی Chew ’em Up را به دست آورید، باید 10 تن از دشمنان را با استفاده از همین تله‌های محیطی به کام مرگ بفرستید. اما همان‌طور که خودتان هم متوجه خواهید شد استفاده از دستکش GPR و پرت کردن دشمنان به سمت دیوارهای تیغه‌دار آسان‌ترین راه ممکن برای انجام چالش مورد بحث است.

The Callisto Protocol Trophy Guide Workplace Hazard

با استفاده از دستکش GPR یکی از دشمنان را به سمت تله‌های محیطی پرت کرده و او را بکشید

The Callisto Protocol Trophy Guide

شما دستکش GPR را به صورت خودکار در طی چپتر سوم بازی یا همان Aftermath آزاد خواهید کرد. هنگامی که این دستکش را به دست آوردید می‌توانید با زدن دو دکمه ضربدر و L2 دشمنان را بگیرید و با استفاده از دکمه R2 آن‌ها را به سمت دلخواه خود پرت کنید. حال برای اینکه تروفی Workplace Hazard را به دست آورید باید با استفاده از همین روش یکی از دشمنان را به سمت تله‌های محیطی (مثل تیغه‌های چرخنده یا دیوارهای تیغه‌دار) پرتاب کرده و او را بکشید. به احتمال زیاد خود شما این تروفی را به صورت خودکار به دست می‌آورید تا نگرانی خاصی درباره آن به وجود نیاید.

The Callisto Protocol Trophy Guide The Outer Way

سفینه Outer Way را پدا کنید

The Callisto Protocol Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. The Outer Way اولین تروفی داستانی بازی است که آن را در حین چپتر اول بازی و با ورود به یک راهرو در حال سوختن پیدا می‌کنید.

The Callisto Protocol Trophy Guide Desperate Times

چاقو را از دست شخصیت الیاس (Elias) بگیرید

The Callisto Protocol Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. این تروفی در چپتر دوم بازی و پس از ملاقات با شخصیت الیاس در سلول زندانش آزاد می‌شود.

The Callisto Protocol Trophy Guide If the SHU Fits…

SHU را فعال کنید

The Callisto Protocol Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در حین چپتر سوم بازی و پس از ملاقات مجدد با شخصیت الیاس در مقابل یک سفینه بزرگ به دست خواهید آورد.

The Callisto Protocol Trophy Guide Without A Paddle

از بخش Pipeslide جان سالم به در ببرید

The Callisto Protocol Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. شما این تروفی را در چپتر چهارم بازی و پس از خروج از یک لوله آب بزرگ به دست خواهید آورد.

The Callisto Protocol Trophy Guide Crash Site

به سمت سفینه سقوط کرده بازگردید

The Callisto Protocol Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند بازی به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. Crash Site که پنجمین تروفی داستانی کالیستو پروتکل است، در حین چپتر پنجم داستان و پس از بازگشت به سمت سفینه سقوط کرده به دست می‌آید.

The Callisto Protocol Trophy Guide In the Pipe, Five by Five

به آشیانه پرواز برسید

The Callisto Protocol Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار آزاد خواهد شد. In the Pipe, Five by Five در واقع ششمین تروفی داستانی بازی است که آن را در طی چپتر پنجم و هنگام رسیدن به سقف به دست می‌آورید.

The Callisto Protocol Trophy Guide Power Up

انرژی را به Old Facility باز گردانید

The Callisto Protocol Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. Power Up هفتمین تروفی داستانی بازی The Callisto Protocol است که آن را پس از روشن کردن سوییچ‌ها در Reactor Room به دست خواهید آورد.

The Callisto Protocol Trophy Guide What Lies Beneath

منبع را پیدا کنید

The Callisto Protocol Trophy Guide

این تروفی داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار برای شما آزاد خواهد شد. What Lies Beneath هشتمین تروفی داستانی بازی است که آن را در حین چپتر هفتم و پس از تماشای هولوگرام دکتر مَهلر (Dr. Mahler) به دست می‌آورید.

The Callisto Protocol Trophy Guide Full Circle

به سلول اولیه خود بازگردید

The Callisto Protocol Trophy Guide

در این نقطه از راهنمای تروفی بازی The Callisto Protocol به Full Circle می‌رسیم که رسما آخرین اچیومنت اثر است. این تروفی هم داستانی بوده و با پیشروی در روند داستان به صورت خودکار آزاد خواهد شد. Full Circle در ابتدای چپتر هشتم و پس از تماشای یک میان پرده به نسبت کوتاه آزاد خواهد شد.

به پایان آموزش تروفی کالیستو پروتکل می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا راهنمای تروفی بازی The Callisto Protocol برای شما مفید واقع شده است؟ نظرات و سوالات خود را با تیم تیلنو به اشتراک بگذارید.

منبع: Powerpyx

author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *