راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

آموزش استفاده از Clan در بازی Call of Duty: Vanguard

بازی Call of Duty: Vanguard

یکی از امکانات اجتماعی بازی Call of Duty: Vanguard به بازیکنان اجازه تشکیل تیم می‌دهد که اگر جزوی از آن باشید، پاداش بیشتری کسب می‌کنید. در ادامه به آموزش استفاده، درست کردن و پیوستن به یک کلن (Clan) خواهیم پرداخت.

بازی Call of Duty: Vanguard که به تازگی منتشر شده، درست مانند سایر نسخه‌های مجموعه بخش‌های چندنفره جذابی دارد که تجربه آن به همراه دوستان لذت‌بخش‌تر است. ونگارد بخش جدیدی را به مجموعه کال آف دیوتی آورده است و از آن با نام Clan یاد می‌کند. کلن عملکرد مشابهی با بخش Regiments System دارد که در دو بازی Call of Duty: Modern Warfare و Call of Duty: Warzone شاهد آن بودیم. شما می‌توانید با پیوستن به سایر بازیکنان در کلن‌ها تیم خود را تشکیل دهید و در ادامه پاداش‌های بیشتری بگیرید.

اگر به عضوی از یک کلن در بایید، خود بازی یک Clan Tag رنگی به شما می‌دهد که می‌توانید از آن استفاده کنید. هنگام استفاده از این Clan Tag، اگر با هم تیمی‌های خود به تجربه حالت‌های مختلف بپردازید، حدود ۱۰ درصد بیشتر از شرایط معمولی XP کسب می‌کنید. سطح یا Level این کلن‌ها هم با پیشرفت بازیکنان و تکمیل کردن بازی‌ها توسط آن‌ها، ارتقا می‌یابد. اگر می‌خواهید کلن جدید خود را بسازید یا به یکی از آن‌ها بپیوندید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

چگونه یک Clan جدید بسازیم؟

بازی Call of Duty: Vanguard

برای درست کردن یک کلن با زدن دکمه ضربدر یا Y روی کنسول‌ها، Social Menu بازی Call of Duty: Vanguard را باز کنید. سپس به Clan Tab بروید و گزینه Create را انتخاب کنید. سپس می‌توانید موارد مختلفی نام و علامت کلن خود را از میان گزینه‌های مختلف، برگزینید.

در این موقعیت کافی است کارهایی که خود بازی به شما می‌گوید را دنبال کنید. برای مثال یک نام پنج حرفی را برای کلن انتخاب کرده و علامت خاص خود را شخصی‌سازی کنید. سپس می‌توانید قوانین خصوصی و امنیتی کلن را با توجه به آن چه که در نظر دارید، درست کنید. تعریف هر گزینه Privacy Setting قابل انتخاب در ادامه توضیح داده شده است:

 

  • Private (خصوصی): با انتخاب این گزینه کلن شما خصوصی می‌شود و تا زمانی که شما تصمیم بگیرید، هیچ بازیکنی اجازه ورود به آن را ندارد
  • Invite Only: در این حالت خود شما و اعضای کلن می‌توانند بازیکنان دیگر را به تیم دعوت یا Invite کنند. حال اگر بازیکنی این دعوت را بپذیرد، وارد کلن شما خواهد شد
  • Request Invite to Join: با انتخاب این گزینه اگر بازیکنی قصد داشته باشد وارد کلن شما شود، می‌تواند یک درخواست یا Request را برای شما ارسال کنید. اگر با این درخواست موافقیت کنید، بازیکن مذکور به عضوی از کلن تبدیل خواهد شد
  • Public: اگر این گزینه را انتخاب کنید، هر بازیکنی که دوست داشته باشد می‌تواند حتی بدون اجازه شما وارد کلن شود
بازی Call of Duty: Vanguard

حال شما می‌توانید با کلیک رو گزینه Setup Clan Option، موارد دیگری مانند Clan Description را برای تیم خود در نظر بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مطالعه مطالب بیشتر می‌توانید به صفحه اختصاصی بازی Call Of Duty: Vanguard مراجعه کنید. همچنین تهیه این بازی از طریق صفحات بازی Call of Duty: Vanguard برای XBox، بازی Call of Duty: Vanguard برای PS5 و بازی Call of Duty: Vanguard برای PS4 امکان‌پذیر است.

چگونه وارد یک Clan دیگر شویم؟

بازی Call of Duty: Vanguard

پیوستن به یک Clan دیگر روند به شدت ساده و سرراست دارد. برای این کار از قسمت Clan Tab، گزینه Join A Clan را انتخاب کنید تا لیست بزرگی از کلن‌هایی که تا به امروز درست شده‌اند را مشاهده کنید. حالا می‌توانید از میان کلن‌های موجود یکی را انتخاب کنید یا با اعمال کردن فیلترهای مختلف، به تیمی بپیوندید که برای شما مناسب‌تر باشد. البته اگر نام کلنی که می‌خواهید به آن اضافه شوید را می‌دانید، بخشی با نام Search وجود دارد که می‌توانید از طریق آن کلن مورد نظر را جست و جو کنید.

همچنین توجه داشته باشید که سایر بازیکنان می‌توانند شما را به کلن‌های خود دعوت کنند. حال این بازیکنان می‌توانند دوستان شما باشند یا یکی از افرادی که در طی بازی‌ها با شما آشنا شده و دوست دارد به هم‌تیمی همیشگی شما تبدیل شود. می‌توانید دعوت سایر بازیکنان را در قسمت Inbox که در داخل Social Menu وجود دارد، مشاهده کنید.

البته اگر شما پیش از این عضوی از Regimentهای بازی Call of Duty: Modern Warfare یا Warzone بوده‌اید، باید بدانید که اعضا و خود این Regimentها به کلن‌ها در بازی Call of Duty: Vanguard منتقل شده‌اند. اما اگر دوست ندارید دیگر عضوی از تیم قدیمی خود باشید، می‌توانید خیلی راحت از آن خارج شوید تا کلن جدیدی را ساخته یا امتحان کنید. برای خارج شدن از هر کلن، می‌توانید از سمت راست-بالای Clan Menu گزینه Leave Clan را انتخاب کرده و برای همیشه از آن بیرون بیایید. البته اگر شرایط محیا باشد، می‌توانید باز هم به کلن قبلی خود بازگردید.

در این نقطه به پایان آموزش استفاده از Clan در بازی Call of Duty: Vanguard می‌رسیم. نظر شما در این باره چیست؟ آیا از قابلیت کلن‌ها استقبال می‌کنید یا دوست دارید به تنهایی بخش‌های مختلف را تجربه کنید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

اینستاگرام تیلنو

خیر. برای تجربه این بازی رو هر دو نسل از کنسول‌های خانگی باید یکی از نسخه‌های Cross-gen Bundle و Ultimate Edition را خریداری کنید.

این بازی داستان چهار شخصیت مختلف از چهار جبهه جنگ جهانی را روایت می‌کند که در کنار هم به جنگ با متحدین می‌پردازند.

این بازی علاوه بر بخش داستانی، دارای بخش چند‌نفره و زامبی است.

کاربران پلتفرم‌های پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و کامپیوتر می‌توانند این بازی را تجربه کنند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *