راهنمایی و آموزش, تروفی بازی, راهنمای بازی

راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Call of Duty: Vanguard

بازی Call of Duty: Vanguard

اگر به تازگی بازی Call of Duty: Vanguard را تهیه کرده‌اید و می‌خواهید در کنار لذت بردن از تجربه بخش‌های مختلف این اثر به کسب تروفی پلاتینیوم آن هم برسید، با تیلنو و راهنمای تروفی و اچیومنت کال آف دیوتی ونگارد همراه باشید.

بازی Call of Duty: Vanguard که حکم جدیدترین نسخه مجموعه کال آف دیوتی را دارد، یک اثر شوتر اول شخص بوده که استودیو Sledgehammer Games وظیفه ساخت آن را برعهده داشته است. Vanguard مجموعه را دوباره به دوران جنگ جهانی دوم می‌برد و باز هم بازیکنان را درگیر جنگ دو گروه متحدین و متفقین می‌کند. این بازی درست مانند بیشتر نسخه‌های مجموعه علاوه بر یک کمپین داستانی، شامل چندین حالت چندنفره و مختلف می‌شود که سری کال آف دیوتی را در چند سال اخیر تعریف می‌کند. البته در بازی Call of Duty: Vanguard می‌توانید شاهد یک بخش زامبی مجزا هم باشید که محتویاتی غنی دارد و می‌تواند تا ساعت‌ها شما را سرگرم خود کند.

ماجرای کمپین داستانی این بازی سعی می‌کند بازیکن را به نقاط مختلف جنگ جهانی دوم ببرد و خط مقدم این جنگ را در مکان‌های مختلف، به تصویر بکشد. آسیا، آفریقای شمالی، قسمت غربی و قسمت شرقی اروپا از جمله نقاطی هستند که در کال آف دیوتی ونگارد به آن‌ها سفر می‌کنید. همچنین برخلاف سایر نسخه‌های سری این بازی این دفعه قرار است روایت داستان را از دید چندین شخصیت مختلف مشاهده کنیم؛ شخصیت‌های نه چندان معروفی که هر کدام آن‌ها یک قهرمان ملی محسوب می‌شوند و کارهای زیادی برای پیش‌روی در جنگ انجام داده‌اند.

سختی کسب تروفی پلاتینیوم: ۴ از ۱۰

مدت زمان تقریبی برای کسب همه تروفی‌ها: ۳۰ الی ۴۰ ساعت

تعداد مجموع تروفی‌ها: ۴۵ (۱trophy، ۲trophy،  ۱۰trophy، ۳۲trophy)

تروفی‌های آفلاین: ۴۰ (۱trophy، ۸trophy، ۳۱trophy)

تروفی‌های آنلاین: ۵ (۱trophy، ۱trophy، ۲trophy، ۱trophy)

تعداد تروفی‌های از دست دادنی: صفر، شما هیچ تروفی خاصی را از دست نخواهید داد

آیا درجه سختی بازی Call of Duty: Vanguard روی روند کسب تروفی‌ها تاثیر می‌گذارد؟ بله، شما باید برای کسب تروی The Tip of the Spear، کمپین داستانی را روی درجه سختی Veteran به اتمام برسانید

تعداد دفعات مورد نیاز برای کسب همه تروفی: کمپین داستانی یک بار (هرچند تکمیل دوباره آن پیشنهاد می‌شود)، چندین دفعه تلاش در بخش Zombie برای کشتن ۱۰,۰۰۰ عدد زامبی، تجربه مکرر بخش Multiplayer برای رسیدن به Level یا سطح ۵۵

آیا پس از اتمام بخش داستانی بازی Call of Duty: Vanguard امکان بازگشت و کسب سایر تروفی‌ها وجود دارد؟ بله، شما می‌توانید از طریق بخش Mission Select پس از اتمام یک باره داستانی اصلی، به عقب بازگردید و هر یک از مرحله‌ها را که می‌خواهید به صورت مجدد تجربه کنید

اقدامات مورد نیاز برای کسب تروفی پلاتینیوم بازی Call of Duty: Vanguard

قدم اول: کسب تروفی‌های مربوط به کمپین داستانی (حدود ۱۰ ساعت)

 ما به شما پیشنهاد می‌کنید که برای دفعه اول، بخش داستانی بازی Call of Duty: Vanguard را روی درجه سختی Recruit تکمیل کنید. دلیل این پیشنهاد، این است که کسب نیمی از تروفی‌های بخش داستانی روی درجه سختی Veteran واقعا سخت بوده و ممکن است در میانه راه کلافه شوید. در واقع اگر دفعه اول را هم روی درجه سختی Veteran تجربه کنید، باید یک بار دیگر و برای کسب تروفی‌های مهارتی کمپین داستانی را از اول و با یک درجه سختی پایین‌تر تکیمل کنید.

بخش داستانی کال آف دیوتی ونگارد به شدت کوتاه است؛ به طوری که شامل ۹ مرحله می‌شود که تکمیل هر کدام از آن‌ها روی درجه سختی Recruit تنها ۲۵ دقیقه طول می‌کشد. بنابراین، تکمیل یک دفعه‌ای بخش داستانی تنها چهار ساعت به طور می‌انجامد. البته که تمام کردن داستان روی درجه سختی‌های بالاتر بدون شک بیشتر از چهار ساعت خواهد بود. همچنین باید اشاره کنیم که باید در حین تجربه کمپین داستانی، همواره حواس خود را برای کسب آیتم‌های جمعی کردنی یا Miscellaneousها جمع کنید. در هر مرحله دو عدد آیتم جمع کردنی وجود دارد که از این لحاظ کار آسانی است. فقط توجه داشته باشید که امکان به دست آوردن این آیتم‌ها از طریق بخش Mission Select امکان پذیر است.

قدم دوم: کسب تروفی‌های بخش زامبی (حدود ۱۰ ساعت)

بخش زامبی بازی Call of Duty: Vanguard به طور کلی شامل ۹ عدد تروفی می‌شود. جالب است بدانید که در هنگام عرضه اولیه، خبری از ایستراگ‌های بخش زامبی وجود ندارد و به همین دلیل می‌توانید تروفی‌های این بخش را هر چه راحت‌تر به دست آورید. سخت‌ترین تروفی مربوط به این بخش، در مورد کشتن ۱۰,۰۰۰ عدد زامبی است که حدود ۷ الی ۱۰ ساعت از شما زمان خواهد برد. البته اگر از مهارت خوبی در این بخش برخوردار باشید و بتوانید راه‌حل خوبی برای کشتن سریع‌تر زامبی‌های پیدا کنید، به زمان به مراتب کم‌تری نیاز خواهید داشت. اما چرا می‌گوییم که پیش از رفتن به سراغ بخش Multiplayer تروفی‌های مربوط به بخش زامبی را بگیرید؟ اگر شما تروفی مربوط به کشتن زامبی‌ها را بگیرید، XP قابل توجهی دریافت خواهید کرد و می‌توانید Level اکانت خود را حسابی بالا ببرید. در واقع باید اشاره کنیم که پیشرفت‌های شما در بخش زامبی بازی Call of Duty: Vanguard به حالت چندنفره منتقل خواهد شد.

قدم سوم: کسب تروفی‌های بخش Multiplayer (حدود ۱۰ ساعت)

بخش چندنفره بازی Call of Duty: Vanguard شامل چهار تروفی می‌شود. تروفی اول که پیش از این هم به آن اشاره کردیم، مربوط به رسیدن به سطح ۵۵ می‌شود. دو تا از این تروفی‌ها هم مربوط به رساندن یک Operator و یک اسلحه به Level آخر است. آخرین و چهارمین تروفی هم این بخش هم از شما می‌خواهد که وارد یک کلن (Clan) شوید.

بازی Call of Duty: Vanguard
Call of Duty Vanguard Trophy Guide The Birth Of Special Forces

تمام تروفی‌های بازی Call of Duty: Vanguard را به دست آورید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

تمام تروفی‌های بازی Call of Duty: Vanguard را آزاد کنید تا تروفی پلاتینیوم آن با نام The Birth Of Special Forces را به دست آورید. برای کسب تروفی پلاتینیوم نیازی به خرید بسته‌های الحاقی یا پرداخت‌های درون برنامه‌ای نیست.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Phoenix Extinguished

کمپین داستانی بازی را روی درجه سختی (Difficulty) دلخواه خود به اتمام برسانید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

این تروفی داستانی است و با اتمام کمپین داستانی بازی برای شما آزاد خواهد شد. برای به دست آوردن این تروفی، باید کمپین داستانی کال آف دیوتی ونگارد را روی درجه سختی دلخواه خود به اتمام برسانید. به عبارتی دیگر اگر داستان اصلی را روی درجه‌های سختی پایین‌تر هم تمام کنید، تفاوتی نخواهد داشت و این تروفی برای شما آزاد می‌شود.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide The Tip Of The Spear

کمپین داستانی بازی را روی درجه سختی Veteran به اتمام برسانید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

برای آزاد کردن تروفی The Tip Of The Spear باید کمپین داستان بازی Call of Duty: Vanguard را روی درجه سختی Veteran تمام کنید. Veteran حکم سخت‌ترین Difficulty این بازی را دارد. این درجه سختی از همان لحظه ابتدایی که وارد بازی می‌شوید در دسترس است و می‌توانید از آن استفاده کنید. البته باید بدانید که تمام کردن ونگارد روی بالاترین درجه سختی ممکن، راه آسان‌تری را نسبت به سایر نسخه‌های مجموعه جلوی پای شما می‌گذارد.

البته پیشنهاد ما به شما این است که کمپین داستانی را برای دفعه اول روی درجه سختی Recruit تمام کنید و همه آیتم‌های جمع کردنی را به دست آورید. حالا که این کار رانجام دادید، به سراغ تجربه بازی روی درجه سختی Veteran بروید تا تروفی The Tip Of The Spear را آزادکنید. این بهترین و معقول‌ترین روش ممکن است.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Did I Get ’em?

در کمپین داستانی، ۱۵ نفر از دشمنان را با استفاده از Blind Fire بکشید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

Blind Fire نام یکی از مکانیک‌های جدید بازی Call of Duty: Vanguard است که به شما اجازه می‌دهد از پشت کاورها و بدون نشانه‌گیری، به سمت دشمنان شلیک کنید. برای مثال هنگامی که پشت یک مبل پناه گرفته‌اید و دشمنان روبروی شما قرار دارند، اگر در شرایط مناسب قرار داشته باشید و دکمه R2 (:r2:) را فشار دهید، شخصیت بازی از قابلیت Blind Fire استفاده کرده و بدون این که نشانه‌گیری کند، به سمت دشمنان تیراندازی خواهد کرد. البته توجه داشته باشید که این قابلیت تنها به درد شرایطی می‌خورد که دشمنان در نزدیکی شما قرار دارند. همچنین استفاده از اسلحه‌های اتوماتیک و شاتگان‌ها در هنگام استفاده از Blind Fire، موثرتر از سایر اسلحه‌ها است. با استفاده از این روش در طی کمپین داستان ونگارد ۱۵ نفر از دشمنان خود را بکشید و تروفی Did I Get ’em? را آزاد کنید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Munition Magpie

در کمپین داستانی، ۱۵ نفر از دشمنان را بکشید و تا سه ثانیه پس از کشتن‌ آن‌ها، تیرها را از جسدشان جمع کنید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

در طی تجربه کمپین داستانی، پس از کشتن دشمنان تا سه ثانیه پس از مرگ‌شان به سمت جسد آن‌ها بروید و با استفاده از دکمه مربع (:square:)، تیر آن‌ها را جمع کنید. این کار را ۱۵ دفعه تکرار کنید تا تروفی Munition Magpie برای شما آزاد شود. البته توجه داشته باشید این کار تنها در شرایطی حساب می‌شود که روی جسد دشمنان علامت تیر ظاهر شود و شما با زدن دکمه مربع تیر آن‌ها را جمع کنید. در این حالت، شما تیر بیشتری نسبت به سایر جسدها به دست می‌آورید که روی بدن بی‌جان آن‌ها علامت تیر دیده نمی‌شود. بنابراین فقط دویدن روی اجساد دشمنان و جمع کردن تیر، برای کسب این تروفی کفایت نمی‌کند.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Gotta Try Them All!

در کمپین داستانی بازی Call of Duty: Vanguard دشمنان را با استفاده از ۱۵ اسلحه مختلف بکشید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

به احتمال زیاد، شما این تروفی را در همان ساعات ابتدایی بازی و به طور خودکار آزاد خواهید کرد. اگر در طی تجربه کمپین داستان به طور مرتب اسلحه‌های خود را تعویض کنید، تا پایان مرحله دوم این تروفی را به دست خواهید آورد. انواع مختلف نارنجک‌ها هم به عنوان اسلحه‌های مختلف به شمار می‌روند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. به طور طبیعی قابلیت از دست دادن این تروفی وجود ندارد و بازی Call of Duty: Vanguard خیلی بیشتر از ۱۵ اسلحه مختلف را درون خود جای داده است. کافی است از اسلحه‌هایی که دشمنان روزی زمین می‌اندازند استفاده کنید و اعضای دشمن را با اسلحه‌های مختلفی بکشید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide OH YEAH!

در کمپین داستان بازی Call of Duty: Vanguard با استفاده از قابلیت Tactical Sprint از ۵ دیوار شکستنی (Destructible) عبور کنید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

این تروفی را می‌توانید در مرحله سوم یا همان Stalingrad و در حین ماموریت Get Home آزاد کنید. هنگامی که در این مرحله دارید از پایگاه نظامی به سمت خانه خود باز می‌گردید، می‌توانید این کار را انجام دهید. کافی است پس از به دست آوردن چاقو (Knife) و کشتن اولین دشمن این مرحله وارد اتاق سمت چپ شوید و سپس به سمت راست نگاه کنید. در این موقعیت یک دیوار چوبی ضعیف مشاهده خواهید کرد که در پشت آن دو سرباز در حال صحبت کردن با یک خانم هستند. حالا با استفاده از قابلیت Tactical Sprint این دیوار را بشکنید و از میان آن رد شوید. برای استفاده از این قابلیت شروع به حرکت کنید و دکمه L3 (:l3:) را دوبار پشت سر هم فشار دهید. هنگامی که با این کار به سمت دیوار بروید می‌شکند تا یک قدم به کسب تروفی OH YEAH! نزدیک‌تر شوید. حالا کافی است چکپوینت را ریست کرده و پنج دفعه این کار را انجام دهید تا تروفی برای شما آزاد شود. البته در هر نقطه از کمپین داستانی بازی که با این دیوارهای ضعیف برخورد کردید، می‌توانید این کار را انجام دهید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide F

در کمپین داستانی به وسیله نارنجک خود بمیرید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

کسب این تروفی به شدت ساده خواهد بود؛ هنگامی که در آیتم‌های خود نارنجک (Grenade) دارید کافی است آن را جلوی پای خود انداخته و بمیرید. همچنین می‌توانید دکمه R1 (:r1:) را آنقدر نگه دارید تا نارنجک در دستان شما منفجر شود.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Not Your Fairy Godmother

در کمپین داستانی، نارنجک دشمنان را به گونه‌ای به سمت خودشان بازپرتاب کنید تا یکی از آن‌ها بمیرد یا صدمه بخورد

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

اگر کمپین داستانی بازی Call of Duty: Vanguard را روی درجه سختی Veteran تجربه کنید این تروفی را به صورت طبیعی به دست خواهید آورد؛ چرا که در این Difficulty دشمنان به صورت مرتب به سمت شما نارنجک می‌اندازد. به هر حال برای کسب این تروفی، هنگامی که دشمنان به سمت شما نارنجک پرتاب می‌کنند، پیش از منفجر شدنش آن را با استفاده از دکمه R1 (:r1:) به سمت خودشان بازگردانید. البته باید این کار به گونه‌ای انجام دهید که نارنجک پرتاب شده یکی از آن‌ها را بکشد یا به آن‌ها صدمه بزند. فقط توجه داشته باشید که در درجه‌های سختی پایین‌تر دشمنان علاقه زیادی به پرتاب کردن نارنجک به سمت شما ندارند.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Couldn’t Have Done It Without You

پس از پایان بخش داستانی، تیتراژ (Credits) آن را تا آخر تماشا کنید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

پس از تکمیل کردن مرحله نهم بازی Call of Duty: Vanguard و اتمام داستان اصلی، بگذارید که تیتراژ پایانی تا انتها پخش شود. این روند حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد و پس از آن، شاهد آزاد شدن تروفی Couldn’t Have Done It Without You خواهید بود.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Shot Caller

به عنوان شخصیت آرتور (Arthur)، به هم‌رزم‌های خود ۱۵ دستور یا فرمان مختلف بدهید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

بهترین زمان ممکن برای کسب این تروفی، هنگام تجربه مرحله دوم است که با نام Operation Saga شناخته می‌شود. پس از این که در نزدیکی آسیاب بادی با هم‌تیمی‌های خود جمع شدید، می‌توانید با استفاده از D-Pad بالا (:up:) به آن‌ها فرمان بدهید.  برای کسب تروفی Shot Caller، باید در طی کل بازی ۱۵ دفعه به آن‌ها فرمان‌ بدهید. یکی از موقعیت‌های مناسب یرای انجام این کار در مرحله دوم هنگامی است که به MG Tower حمله می‌کنید. در این موقعیت کافی است با زدن مکرر دکمه :up: به هم‌تیمی‌های خود دستور دهید که به آن جا حمله کنند. فقط توجه داشته باشید که برای کسب تروفی باید این کار را هنگامی که در قالب شخصیت آرتور قرار دارید انجام دهید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Pop Goes The Nightingale

به عنوان شخصیت پولینا (Polina)، ۱۵ نفر از دشمنان را بلافاصله بعد از این که از فضاهای مخفی و تنگ خارج شدید، بکشید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

در حین مرحله سوم بازی Call of Duty: Vanguard با نام Stalingrad، به عنوان شخصیت پولینا می‌توانید وارد محافظ تهویه هوا (Vent) شده و مخفی شوید. حال باید برای کسب تروفی Pop Goes The Nightingale بالافاصله پس از این که از محفظه‌های هوا خارج شدید، ۱۵ نفر از دشمنان را بکشید. شما می‌توانید از یک محفظه هوا برای کشتن چند دشمن استفاده کنید و از این لحاظ محدودیت خاصی وجود ندارد. همچنین اگر نیاز به افراد بیشتری برای کشتن از این راه داشتید، می‌توانید چکپوینت آخر را Load کرده و دوباره امتحان کنید. به محض این که دشمنان به بودن شما در منطقه شک کنند، به دنبالتان خواهند گشت و این بهترین موقعیت برای کشتن آن‌ها از این طریق است. همچنین باید اشاره کنیم که دو ماموریت Find Misha in the Post Office و Clear the Area of Germans شرایط مناسبی را برای کسب تروفی محیا می‌کنند؛ چرا که در این ماموریت‌ها دشمنان و محفظه‌های هوای متعددی مشاهده خواهید کرد.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Heightened Senses

به عنوان شخصیت وید (Wade)، ۱۵ نفر از دشمنان را با استفاده از Focus Ability او بکشید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

مرحله پنجم بازی Call of Duty: Vanguard که با نام Numa Numa Trail شناخته می‌شود، بهترین موقعیت ممکن برای آزاد کردن تروفی Heightened Senses است. در حین این مرحله و هنگامی که در قالب شخصیت وید (Wade) قرار دارید، می‌توانید با زدن دکمه D-Pad بالا (:up:) از قابلیت او با نام Focus Ability استفاده کنید. هنگامی که از این قابلیت استفاده کنید، دشمنان با رنگ زرد نشان داده شده و هنگامی که نشانه بگیرید، همه چیز به حالت صحنه آهسته در می‌آید. کافی است هنگامی که در این حالت قرار دارید ۱۵ نفر از دشمنان خود را بکشید تا تروفی مذکور برای شما آزاد شود.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Pocket Full Of Fun

به عنوان شخصیت لوکاس (Lucas)، از چهار تجهیزات کشنده (Lethal Equipment) مختلف استفاده کرده و با هر کدام از آن‌ها سه نفر از دشمنان را بکشید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

شما در طی مرحله هفتم (The Rats of Tobruk) و مرحله هشتم (The Battle of El Alamein) کنترل شخصیت لوکاس را به عهده می‌گیرد و می‌توانید با استفاده از دو دکمه D-Pad بالا و D-Pad پایین (:up: / :down:) بین تجهیزات کشنده او سوییچ کنید. از چهار تجهیزات کشنده مختلف استفاده کنید و با هر یک از این چهارتا، سه نفر از دشمنان را بکشید. دینامیت (Dynamite)، چاقوی پرت کردنی (Throwing Knife)، نارنجک (Grenade)، بمب گمون (Gammon Bomb) و مین اس (S-Mine) از جمله این تجهیزات کشنده هستند که می‌توانند به راحتی دشمنان را از پای درآورند. با هر یک از چهار عدد تجهیزات مذکور، سه نفر از دشمنان را بکشید تا تروفی Pocket Full of Fun کالآف دیوتی ونگارد را آزاد کنید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Ticket Please

در مرحله Phoenix، ۱۵ نفر از دشمنان را در حالی بکشید که روی سقف واگن‌های قطار قرار دارید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

در مرحله اول بازی Call of Duty: Vanguard که Phoenix نام دارد، وارد یک قطار در حال حرکت می‌شوید که حجم عظیمی از دشمنان درون آن قرار دارند. حالا برای کسب این تروفی کافی است روی سقف واگن‌های این قطار بروید و در حالی که روی سقف آن‌ها ایستاده‌اید، ۱۵ نفر از دشمنان را بکشید. این کار تنها در حالتی محاسبه می‌شود که روی سقف‌های آهنی قرار دارید. همچنین باید بدانید که Reload کردن چک‌پوینت‌ها و تلاش دوباره همیشه یک گزینه برای کسب این تروفی به حساب می‌آید. مشاهده ویدیویی که در ادامه قرار دارد می‌تواند به شما در روند آزاد کردن این تروفی کمک کند:

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Beware Of Trains

در مرحله Phoenix، به راننده‌ی کامیونی شلیک کنید که پشت آن پر از سربازهای دشمن است

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

در طی مرحله اول کال آف دیوتی ونگارد و ماموریت Hijack Train to Hamburg، می‌توانید این کار را با اولین کامیونی که مشاهده می‌کنید انجام دهید. در حالی که سوار قطار هستید، دو کامیون به سمت شما می‌آیند که پر از سربازهای دشمن هستند و در کنار شما حرکت می‌کنند. در این شرایط، به راننده این کامیون‌ها آنقدر شلیک کنید تا بمیرند و کنترل آن‌ها را از دست بدهند و در نهایت منفجر شوند. اگر در تلاش اول موفق به این کار نشدید، به عقب بازگردید و دوباره امتحان کنید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Actions Speak Louder Than Words

در مرحله Operation Tonga، با واکنش‌های سریع از شخصیت اونز (Evans) محافظت کنید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

شما باید این ماموریت را در طی ماموریت دوم (Operation Tonga) و در حین ماموریت Destroy the Gun Battery Cannons (1/2) انجام دهید. در این ماموریت، شما وارد یک انبار تاریک می‌شوید که تنها یک نفر دیگر به نام فیلیپ اونز (Philip Evans) در آن جا حضور دارد. پس از نابود کرن Gun Battery اول در انبار، در بعدی را باز کرده و دو دشمنی که در راهرو تاریک قرار دارند را بکشید. سپس در بعدی را باز کنید و وارد آن شوید. در این موقعیت فیلیپ اونز از زیر یک سنگ رد شده و سپس یک دشمن با استفاده از یک چاقو به او حمله می‌کند. خود اونز از پس این دشمن بر می‌آید و نیازی نیست نگران او باشید. اما درست پس از این لحظه، یک نارنجک از بالای پله‌ها به سمت پایین پرت می‌شود. حال باید برای آزاد کردن تروفی Actions Speak Louder Than Words به سمت این نارنجک بروید و با زدن دکمه R1 (:r1:)، آن را به یک سمت دیگر پرت کنید تا فیلیپ آسیب نبیند. اگر در تلاش اول موفق به این کار نشدید، آخرین چک‌پوینت را Reload کرده و دوباره امتحان کنید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

Only You Can Prevent Friendly Casualties

در مرحله Operation Tonga، یک بمب دودزا (Smoke) را از خندق ضد تانک (Anti-Tank Ditch) پرت کنید تا هم‌تیمی‌های خود را پوشش دهید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

شما می‌توانید تروفی Only You Can Prevent Friendly Casualties را در مرحله دوم و در طی ماموریت Take the Bridgehead به دست آورید. برای مشاهده چگونگی آزاد کردن این تروفی می‌توانید به ویدیو زیر مراجعه کنید:

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Legend In The Making

در مرحله Stalingrad، از پارتیزان‌ها بدون حتی از دست دادن یک گلوله محاظفت کنید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

بعد از پاک‌سازی دفتر سربازهای آلمانی و آزاد کردن شخصیت میشا (Misha)، به سمت یک بالا پشت‌بام می‌روید. در این مرحله با ماموریت Cover the Partisans from the Roof روبرو می‌شوید که از شما می‌خواهد از پارتیزان‌ها محافظت کنید؛ اینجا دقیقا موقعیتی است که باید به فکر آزاد کردن تروفی باشید. تا این نقطه اگر تیرهای شما خطا برود و به دشمن برخورد نکند هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. اما پس از دریافت ماموریت مذکور باید برای کسب تروفی، تک‌تک تیرهای خود را به هدف بزنید. اگر در این موقعیت حتی یکی از تیرهای شما خطا برود دیگر امیدی به کسب تروفی نیست و باید آخرین چک‌پوینت را Reload کنید. مشاهده ویدیو زیر می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند:

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Rain Of Fire

در مرحله Stalingrad، یک Halftrack (نوعی وسیله نقلیه) را با استفاده از یک Cocktail Molotov بزنید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

درست مانند تروفی Legend in the Making، برای کسب تروفی Rain of Fire هم باید پس از آزاد کردن میشا در مرحله سوم به پشت‌بام برسید تا ماموریت Cover the Partisans from the Roof شروع شود. در همان بالا پشت‌بام، یک جعبه پر از Cocktail Molotov را پیدا خواهید کرد. این کوکتل مولوتوف‌ها را برداشته و با استفاده از اسلحه‌های خود به کشتن دشمنان بپردازید. پس از یک الی دو دقیقه مبارزه، منتظر شوید تا شخصیت میشا دیالوگ «More Coming From the right, Polina» را بگوید. در این هنگام دو Halftrack (نوعی از خودرو که اسلحه بزرگی پشت آن قرار دارد) از سمت راست ظاهر می‌شوند. حالا با استفاده از کوکتل مولوتوف‌های خود Halftrackها را بزنید تا تروفی آزاد شود. اگر در پرتاب اول این اتفاق رخ نداد، چندین بار عملیات مذکور را تکرار کنید تا بالاخره موفق شوید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Slow But Deadly

در مرحله In the Battle of Midway، با نابود کردن پنج عدد از هواپیماهای دشمن، هم‌رزم‌های خود را نجات دهید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

در مرحله چهارم بازی Call of Duty Vanguard که با نام The Battle of Midway شناخته می‌شود، شما در کنترل یک هواپیما جنگی قرار می‌گیرد. پس از اینکه از روی زمین بلند شدید، اولین درگیری هوایی خود را تجربه کرده که باید در طی آن هر چهار هواپیمای دشمن را منفجر کنید. ادامه هواپیماها دشمن مورد نیاز را در ماموریت Withstand the Counter-Attack پیدا خواهید کرد. در این ماموریت هواپیماهای خودی با یک علامت آبی بالای سرشان شناسایی می‌شوند. حالا شما باید آنقدر هواپیماهای دشمن را نابود کنید تا تروفی Slow But Deadly برای شما آزاد شود.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Duck And Dive

در مرحله In the Battle of Midway و هنگامی که می‌خواهید کشتی دشمن را بمباران کنید، از اصابت گلوله‌های دشمن در امان بمانید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

در مرحله چهارم بازی Call of Duty: Vanguard یا همان In the Battle of Midway، در مدت کوتاهی پس از شروع پرواز باید کشتی دشمن را بمباران کنید. این کشتی به شدت مجهز بود و هنگامی که در حال کم کردن ارتفاع خود هستید، شروع به شلیک کردن به سمت شما می‌کند. البته از سمت این کشتی یک سری موشک‌های ضد هوایی هم شلیک می‌شود که خوردن آن‌ها به هواپیما شما مشکلی در روند کسب تروفی به وجود نخواهد آورد. هدف اصلی دوری از گلوله‌های دشمن و عدم اصابت کردن آن‌ها با هواپیما است. با مشاهده ویدیو زیر می‌توانید نحوه آزاد کردن تروفی Duck and Dive را مشاهده کنید:

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Untouchable

در مرحله Numa Numa Trail، کاری کنید که گلوله‌های اسنایپر دشمن به شما نخورد

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

در مرحله پنج کال آف دیوتی ونگارد و چند دقیقه پس از آزاد شدن تروفی Survivalist، یک میان پرده می‌بینید و سپس در کمپ دشمنان اسیر می‌شوید. در این موقعیت، اعضای Division نود و سوم وارد کار شده و شما را آزاد می‌کند. آن‌ها را دنبال کنید تا به نقطه‌ای برسید که یکی از اسنایپرهای دشمن شروع به تیراندازی به سمت گروهان شما می‌کند. هم‌تیمی‌های شما در این لحظه با پرتاب بمب دودزا چندثانیه‌ای وقت می‌خرند. حالا کافی است به شخصیت‌های حاضر در همان موقعیت نزیک مانده و آن‌ها را خیلی خوب دنبال کنید. به محض اینکه باز هم از بمب دودزا استفاده کردند به همراه آن‌ها روی پل بدوید. در ادامه شما بالاخره این ماموریت را تمام می‌کنید و اسنایپر مذکور را می‌کشید. اما در این روند باید حسابی حواس خود را جمع کنید؛ چرا که تروفی Untouchable از شما می‌خواهد که از گلوله‌های این اسنایپر دوری کرده و توسط آن‌ها مورد اصابت قرار نگیرید.

در این میان باید اشاره کنیم برای دریافت اطلاعات و مطالعه مطالب بیشتر می‌توانید به صفحه اختصاصی بازی Call Of Duty: Vanguard مراجعه کنید. همچنین تهیه این بازی از طریق صفحات بازی Call of Duty: Vanguard برای XBox، بازی Call of Duty: Vanguard برای PS5 و بازی Call of Duty: Vanguard برای PS4 امکان‌پذیر است.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Survivalist

در مرحله Numa Numa Trail، شخصیت متئو (Mateo) را بدون شلیک کردن حتی یک گلوله پیدا کنید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

برای اینکه بتوانید تروفی Survivalist را به دست آورید، باید از آغاز مرحله Numa Numa Trail تا مشاهده میان پرده و سر خوردن از تپه گلی موجود، حتی یک گلوله هم شلیک نکنید. البته استفاده از مبارزات تن به تن و حملات Melee در این میان مانعی ندارد. تماشا ویدیو زیر می‌تواند در کسب این تروفی بازی Call of Duty: Vanguard به شما کمک کند:

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Bird Of Prey

در مرحله Lady Nightingale، پنج نفر از اسنایپرهای دشمن را در حالی بکشید که تیر آن‌ها به شما برخورد نکند

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

درست در ابتدای مرحله ششم بازی Call of Duty: Vanguard با نام Lady Lightingale، اولین برخورد شما با اسنایپرهای دشمن است. به طور کلی هفت اسنایپر در این درگیری وجود دارد و همین طور که پیش می‌روید تعداد بیشتری از آن‌ها در منطقه Spawn می‌شود. حالا باید برای کسب تروفی Bird Of Prey پنج نفر از این اسنایپرها را در حالی بکشید که تیر هیچکدام از آن‌ها به شما اصابت نکند. برای کشتن آن‌ها از اسلحه Requiem Rifle استفاده کنید که در ابتدای مرحله در اختیار شما قرار داده می‌شود؛ چرا که تنها با یک تیر کار دشمنان را تمام می‌کند. اگر در میان این مبارزه تیر خوردید دیگر قادر به کسب تروفی مذکور نخواهید بود و باید آخرین چک‌پوینت موجود را Reload کرده و دوباره امتحان کنید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Behind You

در مرحله Lady Nightingale، تمام سربازهای Steiner داخل دپارتمان را تنها با استفاده از Takedownها بکشید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

در مرحله ششم کال آف دیوتی ونگارد و پس از اتفاق عجیبی که برای شخصیت میشا (Misha) رخ می‌دهد، به سمت یک زیرزمین می‌روید. سپس وارد یک مکان جدید می‌شوید که با نام Department Store شناخته می‌شود؛ یک فروشگاه بزرگ نابود شده که سربازهای دشمن درون آن متعدد هستند. حال در این موقعیت باید برای کسب تروفی Behind You تمامی سربازهای حاضر در این فروشگاه را با فشار دادن دکمه R3 (:r3:) به اصطلاح Takedown کنید. توجه داشته باشید که کشتن آن‌ها با مشت، اسلحه‌های سرد یا با استفاده از هر نوع آیتم دیگری روند آزاد کردن تروفی را با مشکل همراه خواهد کرد. اگر به صورت اتفاقی چنین اتفاقی رخ داد، به Checkpoint قبلی بازگردید و دوباره امتحان کنید. به طور کلی ۴۵ نفر از سربازان دشمنان در این فروشگاه وجود دارند که باید همه آن‌ها را Takedown کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم که برای انجام این کار در تمامی طول مرحله از مخفی‌کاری استفاده کنید. مراجعه به ویدیو زیر می‌تواند به شما در روند کسب این تروفی کمک کند:

Call of Duty Vanguard Trophy Guide That’s Definitely Not A Knife

در مرحله The Rats of Toburk، هواپیما Stuka را با استفاده از یک کلت (Pistol)، نارنجک (Grenade) یا راکت (Rocket) از بین ببرید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

درست در لحظات پایانی مرحله هفتم بازی Call of Duty: Vanguard یا همان The Rats of Tobruk، ماموریت نهایی شما این است که هواپیمایی با نام Stuka را در هوا نابود کنید. برای کسب این تروفی بهتر است هفت‌تیر Top Break را که در ابتدای مرحله به دست می‌آورید، تا انتها با خود نگه دارید. برای شروع هواپیما Stuka را با استفاده از هر اسلحه‌ای که می‌خواهید ضعیف کنید تا ادامه مسیر راحت‌تر شود. هنگامی که این هواپیما شروع به آتش گرفتن کرد، اسلحه Top Break را انتخاب کنید و با استفاده از آن تا می‌توانید به Stuka شلیک کنید. این اسلحه از قدرت و دقت به شدت بالایی برخوردار است و تنها به چندین گلوله نیاز پیدا خواهید کرد. همچنین جالب است بدانید که برخی از سربازهای دشمن به همراه راکت لانچرهای خود وارد میدان نبرد می‌شوند که استفاده از آن‌ها برای آزاد کردن تروفی موثر است. به طور کلی، از روشی استفاده کنید که با آن راحت‌تر هستید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Pied Piper

در مرحله The Rats of Toburk، موش‌ها را بدون این که توسط دشمنان لو بروید، از وسط بیابان هدایت کنید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

تروفی Pied Piper بازی Call of Duty: Vanguard را می‌توانید در مرحله هفتم با نام The Rats of Tobruk به دست آورید. در ویدیویی که در ادامه قرار داده شده، می‌توانید روش کامل کسب این تروفی را مشاهده کنید:

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Leaving An Impression

در مرحله The Battle of El Alamien، بگذارید که یک تانک از روی شما رد شود

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

این تروفی را می‌توانید درست در لحظات ابتدایی مرحله هشتم کال آف دیوتی ونگارد به دست آورید. هنگامی که تانک در حال حرکت را مشاهده کردید خیلی سریع به سمت آن رفته و در مقابل راه آن قرار بگیرید. سپس اجازه دهید که این تانک از روی شما رد شود. البته توجه داشته باشید که در درجه سختی Recruit این تانک پیش از رد شدن از روی شما توقف می‌کند؛ اما اگر از داخل تنظیمات درجه سختی را روی Hardened بگذارید این تانک به راحتی از روی شما رد خواهد شد. هنگامی که این اتفاق رخ دهد، تروفی Leaving An Impression برای شما آزاد خواهد شد.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide She’ll Be Right Mate

در مرحله The Battle of El Alamein و در هنگام دفاع نهایی، دو برابر شخصیت دس (Des) آدم بکشید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

این تروفی را می‌توانید در لحظات پایانی مرحله هشتم بازی Call of Duty: Vanguard به دست آورید؛ درست پس از این که باید روی تپه به همراه شخصیت دس Machine Gun را سرهم کنید. پس از این کار دشمنان شروع به حمله می‌کنند و شما باید در این حین از اسلحه‌های Flak محافظت کنید. حال برای آزاد کردن تروفی She’ll Be Right Mate تا می‌توانید دشمنان را بکشید تا تعداد Killهای شما دو برابر Killهای شخصیت دس شود. در این هنگام اگر درجه سختی را روی Recruit بگذارید به راحتی تروفی را آزاد خواهید کرد؛ چرا که هوش مصنوعی در این حالت قادر به کشتن تمام عیار دشمنان نیست. پس سعی کنید دشمنان را سریع‌تر از دس بکشید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Allies Together, Strong

در مرحله The Fourth Reich، از قدرت رهبری خود استفاده کنید تا Jäger Mörder (یک نوع دشمن فوق‌العاده قدرتمند) را بکشید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

درست در همان اوایل مرحله آخر بازی Call of Duty: Vanguard که با نام The Fourth Reich شناخته می‌شود، شما به یک ایستگاه قطار رسیده و می‌شنوید که شخصیت پولینا می‌گوید «Jagermorder». این کلمه نشانگر یک نوع قدرتمند از دشمن است که به سمت شما بمب دودزا پرت کرده و در همان حوالی ایستگاه قطار دیده می‌شود. این دشمن زره به شدت بزرگی را پوشیده و یک اسلحه LMG هم حمل می‌کند. در این لحظه شما می‌توانید با زدن دکمه D-Pad بالا (:up:) به هم‌تیمی‌های خود بگویید که با شلیک کردن به او، حواسش را پرت کنند. حالا شما باید هنگامی که حواس Jagermorder پرت شده است، او را بکشید. این سرباز به شدت قدرتمند بوده و باید برای کشتن او تیرهای زیادی مصرف کنید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Order In Chaos

مرحله The Fourth Reich را در حالی به اتمام برسانید که به هیچکدام از سربازهای خودی یا مردم معمولی شلیک کرده باشید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

کسب این تروفی به شدت ساده بوده و کافی است برای آزاد کردن آن مرحله آخر کال آف دیوتی ونگارد را بدون شلیک کردن به سربازهای خودی یا مردم معمولی، به اتمام برسانید. این کار زیاد سخت نبوده و تنها باید حواس خود را هنگام تیراندازی به دشمنان بیشتر جمع کنید. اگر به طور تصادفی کار اشتباهی انجام دادید، با Reload کردن آخرین Checkpoint به عقب بازگشته و دوباره امتحان کنید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Leet Skills

در بخش Multiplayer بازی Call of Duty: Vanguard به Level یا سطح ۵۵ برسید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

برای کسب این تروفی باید Level خود را در بخش چندنفره یا Multiplayer کال آف دیوتی ونگارد به عدد 55 برسانید. البته که XP و لول شما میان دو بخش زامبی و چندنفره مشترک است و روند پیشرفت شما در این دو بخش به یکدیگر منتقل خواهد شد. بنابراین، اگر به سراغ آزاد کردن تروفی‌های بخش زامبی از جمله کشتن ۱۰,۰۰۰ عدد از زامبی‌ها بروید، به طور خودکار شاهد Level بالایی در بخش Multiplayer خود خواهید بود. البته اگر مهارت خوبی در این بازی داشته باشید، از طریق تجربه بخش چندنفره می‌توانید سریع‌تر Level‌ خود را ببرید. اما نکته خوب بخش زامبی این است که دیگری خبری از صفحات Loading و بازیکن‌های فوق‌العاده حرفه‌ای تیم‌های حریف نیست. به طور کلی برای لذت بردن از بازی Call of Duty: Vanguard هم که شده به تجربه بخش Zombie و Multiplayer آن بپردازید تا به Level یا سطح 55 برسید. برای رسیدن به این عدد حدود ۱۵ الی ۲۰ ساعت زمان نیاز خواهید داشت.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Top Of The Mountain

Level یا سطح یکی از Operatorهای خود را به عدد ۲۰ برسانید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

برای کسب این تروفی شما باید Level یا سطح یکی از Operatorهای خود را به عدد ۲۰ برسانید که آخرین Level موجود حساب می‌شود. باید بدانید که پیشرفت در این زمینه و رسیدن به لول ۲۰ با یک اپراتور، برای تروفی رسیدن به Level یا سطح ۵۵ در بخش چندنفره هم اعمال می‌شود تا این گونه روند آزاد کردن تروفی‌های سریع‌تر دنبال شود. اول از همه برای اینکه بتوانید یکی از اپراتورها را آزاد کنید، باید به منو Operatorهای بخش چندنفره یا زامبی بروید و کارهای مورد نیاز برای آزاد کردن آن‌ها را انجام دهید. کارهای مورد نیاز برای آزاد کردن یک اپراتور مشترک در بخش چندنفره و زامبی متفاوت است؛ اما به محض اینکه یک اپراتور را در یکی از دو بخش آزاد کنید می‌توانید از او در بخش دیگر هم بهره ببرید. حال برای اینکه بتوانید تروفی Top of the Mountain بازی Call of Duty: Vanguard را به دست آورید باید همیشه از یک اپراتور واحد استفاده کنید تا سریع‌تر به Level یا سطح ۲۰ برسید. استفاده از اسلحه مورد علاقه هر اپراتور باعث سریع‌تر شدن روند ارتقا سطح می‌شود.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Bling Pro 2.0

Level یکی از اسلحه‌های خود را به سطح آخر برسانید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

برای کسب تروفی Bling Pro 2.0 باید Level یکی از اسلحه‌های خود را به سطح آخر برسانید. لول آخر برای Pistolها ۶۰ بوده و برای سایر اسلحه‌های بازی عدد ۷۰ را نشان می‌دهد. روند کسب این تروفی را می‌توانید با رسیدن به سطح ۵۵ در بخش چندنفره، کشتن ۱۰,۰۰۰ عدد زامبی و رساندن یک اپراتور به لول ۲۰ ترکیب کنید. بازی کردن با یک اپراتور واحد و استفاده ثابت از اسلحه مورد علاقه او باعث تسریع روند آزاد کردن این تروفی می‌شود؛ چرا که این گونه دو برابر حالت عادی XP کسب می‌کنید. به هر حال، برای کسب این تروفی کافی است به طور ثابت از یک اسلحه استفاده کنید تا آن را به آخرین سطح موجود ارتقا دهید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Hello There

در بخش Multiplayer عضو یک Clan شوید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

برای کسب تروفی Hello There بازی Call of Duty: Vanguard از منو اصلی اثر وارد صفحه بخش Multiplayer شوید و سپس با زدن دکمه مثلث (:triangle:)، Social Menu را باز کنید. حالا در این مرحله می‌توانید گزینه ساخت (Create) یا پیوستن (Join) به یک کلن جدید را انتخاب کنید. ساختن یک کلن جدید هم با آزاد شدن تروفی همراه می‌شود و برای آن نیازی نیست که حتما وارد کلن بازیکن‌های دیگر شوید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Deal With The Devil

سه عدد Covenant انتخاب کنید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

برای آزاد کردن تروفی Deal With The Devil که مربوط به بخش زامبی بازی Call of Duty: Vanguard می‌شود به تروفی Baker’s Dozen‌ مراجعه کنید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Baker’s Dozen

۱۳ عدد قلب (Heart) قربانی کنید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

تروفی Baker’s Dozen مربوط به بخش زامبی کال آف دیوتی ونگارد می‌شود. به طور کلی برای این که بتوانید قلب‌های این بخش را قربانی کنید، باید از آن‌ها در Demonic Altar که در Fountain Square واقع شده است، استفاده کنید. شما می‌توانید از قلب‌ها در Demonic Altar بهره ببرید تا بتوانید یک Covenant را انتخاب کنید. شما برای به دست آوردن این قلب‌ها، باید وارد پورتال‌های قرمز سطح نقشه شوید و ماموریت‌های آن‌ها را تکمیل کنید. با تکمیل کردن هر ماموریت یک Heart به دست می‌آورید و به همین ترتیب برای قربانی کردن ۱۳ قلب، باید ۱۳عدد از این ماموریت‌ها را به اتمام برسانید. کافی است هر قلب جدیدی که به دست آوردید را به Demonic Altar برده و از آن استفاده کنید. شما به طور خودکار در هنگام آزاد کردن این تروفی، تروفی Deal With the Devil را هم به دست خواهید آورد.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Thirst Quencher

در یک Session واحد، از همه پنج Demonic Fountain استفاده کنید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

Demonic Fountainها در بازی Call of Duty: Vanguard حکم همان Perk Machineهای نسخه‌های قبلی مجموعه را دارند که هر کدام قابلیت جدیدی به شما می‌دهند. این Demonic Fountainها در سطح منطقه اصلی Der Anfang پیدا می‌شوند؛ اما برای اینکه بتوانید نقشه را باز کرده و به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، باید حداقل چهار ماموریت را به اتمام برسانید. اولین مرحله هر Perk رایگان است و می‌توانید به محض اینکه Demonic Fountainها را مشاهده کردید آن‌ها را به صورت مجانی به دست آورید. سپس به سراغ Demonic Fountainهای دیگر بروید که محل حضور آن‌ها در ادامه آورده شده است:

  • Fiendish Office: منطقه Office
  • Diabolical Damage: منطقه Apartments
  • Venomous Vigor: منطقه Panzer Column East
  • Demonic Frenzy: منطقه Boiler Room
  • Aethereal Haste: منطقه Theater
Call of Duty Vanguard Trophy Guide As Cold As Ice

۱۰ زامبی را با استفاده از Melee در حالتی بکشید که تحت تاثیر Frost Blast Artifact قرار دارند

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

Loadout پیشنهادی: Night Legionnaire

Artifactها حکم قابلیت‌های ثانویه Loadout شما را دارند که می‌توانید آن‌ها را با زدن دو دکمه L1 و R1 (:l1: + :r1:) به طور همزمان، فعال کنید. البته برای این که بتوانید از این قابلیت استفاده کنید، باید آن را با کشتن زامبی‌های متعدد شارژ کنید. به محض اینکه Artifact شارژ شد، از قابلیت Frost Blast استفاده کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید زامبی‌های نزدیک شما می‌میرند و آن‌هایی که کمی فاصله دارند، یخ زده و کند می‌شود. حالا شما باید برای کسب این تروفی ۱۰ عدد از این زامبی‌ها که کند شده‌اند را با استفاده از Melee و زدن دکمه R3 بکشید. توجه داشته باشید که نیازی نیست همه این ۱۰ زامبی را در یک استفاده واحد از Frost Blast بکشید و می‌توانید هر چقدر که دوست دارید این کار را به طور مجدد انجام دهید. شما می‌توانید هر موقع که خواستید Artifact خود را عوض کنید. برای این کار کافی است دکمه Pause را بزنید و سپس روی گزینه Select Loadout کلیک کنید. این گونه می‌توانید در یک بازی واحد تمامی تروفی‌های مربوط به Artifactها را آزاد کنید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Shocking Behavior

۱۰ زامبی را در حالتی بکشید که توسط Energy Mine Artifact صدمه دیده باشند

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

Loadout پیشنهادی: Aether-Trooper یا Ghoul Hunter

روند کسب تروفی Shocking Behavior بازی Call of Duty: Vanguard درست مانند تروفی قبل است که به آن اشاره کردیم؛ منتها این دفعه باید از یک Artifact با نام Energy Mine استفاده کنید. هنگامی که این آرتیفکت را فعال کنید، یک مین آبی رو زمین ظاهر شده که اگر زامبی‌ها نزدیک آن شوند منفجر خواهد شد. حالا کافی است ۱۰ عدد از زامبی‌هایی که توسط این مین آسیب دیده‌اند را با هر روشی که می‌خواهید بکشید. البته باید اشاره کنیم زامبی‌هایی که به طور مستقیم توسط این مین‌ها کشته می‌شوند هم در روند کسب تروفی اعمال خواهند شد.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Escape Artist

هنگامی که کمتر از ۲۵ درصد جان شما باقی مانده است، با استفاده از Aether Shroud Artifact پنج دفعه نامرئی شوید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

Loadout پیشنهادی: Revenant Eraser

روند کسب تروفی Escape Artist هم درست مانند دو تروفی As Cold as Ice و Shocking Behavior است که با مراجعه به آن‌ها متوجه شرایط خواهید شد. اما تفاوت این تروفی با دو تروفی قبلی این است که باید از یک Artifact با نام Aether Shroud استفاده کنید. هنگامی که از این آرتیفکت استفاده کنید برای چند ثانیه نامرئی خواهید شد. حال برای اینکه بتوانید تروفی مذکور را آزاد کنید، باید جان خود را به کمتر از ۲۵ درصد برسانید. کافی است بگذارید زامبی‌ها به شما ضربه بزنند تا خط سلامتی شما از ۲۵ درصد کمتر شود. حالا که این اتفاق افتاد، پنج دفعه از Aethet Shroud استفاده کنید و نامرئی شوید تا تروفی برای شما آزاد شود.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Hot Tempered

۱۰ عدد از زامبی‌ها در حالتی بکشید که تحت تاثیر Ring of Fire Artifact قرار دارید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

Loadout پیشنهادی: Wrath Hammer

روند کسب تروفی Hot Tempered هم درست مانند سه تروفی قبلی است که می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید. اما تنها تفاوت در این میان این است که باید از یک Artifact با نام Ring of Fire بهره ببرید. هنگامی که این آرتیفکت را فعال کنید، یک حلقه آتش دورتان را فرا می‌گیرد و شما می‌توانید آسیب بیشتری به زامبی‌ها وارد کنید. حالا برای آزاد کردن این تروفی کافی است هنگامی که درون این حلقه آتش قرار دارید، ۱۰ عدد از زامبی‌ها را با هر روشی که می‌خواهید بکشید.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Death Dealer

۲۵۰۰ عدد زامبی را با استفاده از یک اسلحه که سه بار در PaP ارتقا داده شده، بکشید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

شما می‌توانید هر اسلحه‌ای در بازی Call of Duty: Vanguard را سه دفعه در PaP یا Pack-a-Punch ارتقا دهید؛ اما توجه کنید که باید هزینه زیادی برای این کار پرداخت کنید. اولین ارتقا به ۷۵۰۰، دومین ارتقا به ۱۵۰۰۰ و سومین ارتقا به ۳۰۰۰۰ امتیاز (Point) نیاز خواهد داشت. شما می‌توانید این امتیازات را با کامل کردن ماموریت‌ها و انجام دادن کارهای مختلف در بخش Zombie به دست آورید. البته اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید اسلحه‌های با لول PaP بالا را از Mystery Boxها پیدا کنید تا دیگر نیازی به خرج مقادیر زیاد امتیاز نباشد. به هر حال هنگامی که موفق به کسب یا خرید یک اسلحه با لول PaP سه شدید، باید ۲۵۰۰ عدد زامبی بکشید تا تروفی Death Dealer برای شما آزاد شود.

Call of Duty Vanguard Trophy Guide Grim Reaper

۱۰,۰۰۰ عدد زامبی بکشید

Call of Duty Vanguard Trophy Guide

شاید عدد ۱۰,۰۰۰ در نگاه اول خیلی دور از دسترس به نظر برسد، اما باور کنید که اگر موقعیت مناسبی پیدا کنید خیلی سریع به این عدد خواهید رسید. تنها کافی است در یکی از دو ماموریت Transmit یا Harvest یک موقعیت مناسب پیدا کنید و شروع به کشتن زامبی‌ها کنید، آن هم در حالی که آن‌ها به طور مداوم Spawn می‌شوند. البته یک روش واحد برای آزاد کردن تروفی Grim Reaper وجود ندارد و همین که چند وقتی مشغول تجربه بخش زامبی باشید و به کشتن آن‌ها بپردازید، این تروفی را به دست خواهید آورد. رسیدن به عدد ۱۰,۰۰۰ بین ۷ الی ۱۰ ساعت از شما زمان خواهد برد که به مهارت شما در کشتن زامبی‌ها بستگی دارد.

در این نقطه به پایان راهنمای تروفی و اچیومنت بازی Call of Duty: Vanguard می‌رسیم. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا تا کنون موفق به کسب تروفی پلاتینیوم این بازی شده‌اید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Powerpyx

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *