راهنمایی و آموزش, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی

آموزش استفاده از Perkها در بازی Call of Duty: Vangaurd

بازی Call of Duty: Vanguard

مکانیک استفاده از Perkها در بخش زامبی بازی Call of Duty: Vanguard نسبت به نسخه‌های قبل کمی متفاوت است و باید پیش از ورود به بازی، یک سری نکات را در مورد آن‌ها بدانید. در ادامه به آموزش استفاده از پرک‌ها در کالاف دیوتی ونگارد خواهیم پرداخت.

بازی Call of Duty: Vanguard که حکم جدیدترین نسخه مجموعه کال آف دیوتی را دارد، بازیکنان را یک بار دیگر به دوره جنگ جهانی دوم و نبرد میان متحدین و متفقین می‌برد. این نسخه از بازی Call of Duty هم شامل یک بخش زامبی (Zombie) کامل می‌شود که در کنار کمپین داستانی و بخش چندنفره، می‌تواند حسابی شما را سرگرم کند.

Perkها در بخش زامبی کالاف دیوتی ونگارد از اهمیت بالایی برخوردار هستند و اگر نتوانید به خوبی از آن‌ها استفاده کنید، موقعیت بزرگی را از دست خواهید داد. در واقع از آن جایی که ویژگی‌های جدیدی به اثر مذکور اضافه شده‌اند، سازندگان به ناچار تغییراتی را در سیستم پرک‌ها به وجود آوردند تا تجربه کلی متعادل باشد. در ادامه به چگونگی استفاده از پرک‌ها در بازی Call of Duty: Vanguard خواهیم پرداخت.

چگونه همه Perkها را آزاد کنیم؟

در نقشه Der Anfang بخش زامبی کالاف دیوتی ونگارد، به طور کلی پنج عدد Perk وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. البته این پرک‌ها مانند Perk Vending Machineهایی که در نسخه‌های قبلی مجموعه مشاهده کرده‌اید، نیستند و عملکرد متفاوتی دارند. شما برای اینکه بتوانید از این پرک‌ها استفاده کنید، باید با فواره یا همان Fountainهایی که در سطح نقشه مرموز بازی پخش شده‌اند، تعامل کنید. هر یک از این Fountainها پشت یک مانع با نام Objective Barrier قفل شده‌اند که باید برای از میان برداشتن آن‌ها، یک سری ماموریت‌ها و چالش‌ها را تکمیل کنید. به محض این که چالش‌های مربوطه را پشت سر گذاشتید، این مانع‌ها از بین می‌روند و شما علاوه بر دسترسی به Fountain جدید، وارد بخش تازه‌ای از نقشه هم می‌شوید.

توجه داشته باشید به محض اینکه به Fountainها دسترسی پیدا کردید، Perk خود را بردارید. در واقع برای اولین بار در تاریخ بخش زامبی، دیگر نیازی نیست برای به دست آوردن Base Perkها هزینه‌ خاصی پرداخت کنید. همچنین باید بدانید با این که شکل و نام این پرک‌ها نسبت به گذشته تغییر کرده‌اند، اما باز هم قدرت‌ها و قابلیت‌های مشابهی نسبت به نسخه‌های قبل را در اختیار شما قرار می‌دهند. پس اگر پیش از این به تجربه بخش زامبی شماره‌های قدیمی بازی Call of Duty پرداخته باشید، از قدرت این پرک‌ها و توانایی‌هایی که به شما می‌دهند آگاهی خواهید داشت. در ادامه به محل پیدا کردن هر یک از Perkها خواهیم پرداخت.

Fiendish Fortitude

بازی Call of Duty: Vanguard

Fiendish Fortitude در واقع همان پرک قدیمی Juggernog است که با نام و ظاهر جدیدی در بازی Call of Duty: Vanguard ظاهر شده است. این پرک، نوار سلامتی را ارتقا می‌دهد. برای اینکه بتوانید به محل حضور Fiendish Fortitude دسترسی پیدا کنید، باید چالش‌هایی که در جنوب غربی منطقه Fountain Square قرار دارند تکمیل کنید. فواره این پرک را می‌توانید به راحتی در راه رسیدن به ساختمان Office منطقه، مشاهده کنید.

Diabolical Damage

بازی Call of Duty: Vanguard

این پرک که Critical Damage شما را افزایش می‌دهد، در واقع حکم همان Double Tap Perk نسخه‌های قبلی مجموعه را دارد. برای اینکه بتوانید این Fountain را مشاهده کنید، باید پس از پیدا کردن فواره Fiendish Fortitude راه سمت چپ را در پیش بگیرید. هنگامی که این کار را انجام دهید، با یک Barrier یا مانع جدید روبرو می‌شوید. حال اگر ماموریت مربوط به این Barrier را تکمیل کنید، به آپارتمان‌های (Apartment) بخش زامبی بازی Call of Duty: Vanguard دسترسی پیدا خواهید کرد. با در پیش گرفتن راه این بخش، پرک Diabolical Damage را پیدا خواهید کرد.

Venomous Vigor

بازی Call of Duty: Vanguard

این پرک کاری می‌کند که نوار سلامتی شما پس از آسیب دیدن، سریع‌تر پر شود. Venomous Vigor با الهام گیری از پرک Quick Revive در بازی Call of Duty: Black Ops Cold War طراحی شده؛ اما تفاوت‌هایی هم با آن دارد. Quick Revive این قابلیت را به شما می‌داد که پس از Knock Down شدن بتوانید خود را به صورت مجدد Revive کنید. اما پرک Venomous Vigor این قابلیت را ندارد و تنها کاری می‌کند که نوار سلامتی شما سریع‌تر از حالت معمولی پر شود. شما با تکمیل کردن ماموریت‌های که در شمال منطقه Stalingrad وجود دارند، به این Fountain دست پیدا خواهید کرد. این پرک را می‌توانید در منطقه Panzer Column که در بخش شرقی نقشه وجود دارد، پیدا کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مطالعه مطالب بیشتر می‌توانید به صفحه اختصاصی بازی Call Of Duty: Vanguard مراجعه کنید. همچنین تهیه این بازی از طریق صفحات بازی Call of Duty: Vanguard برای XBox، بازی Call of Duty: Vanguard برای PS5 و بازی Call of Duty: Vanguard برای PS4 امکان‌پذیر است.

Demonic Frenzy

بازی Call of Duty: Vanguard

این پرک سرعت عوض کردن یا Reload خشاب‌های اسلحه‌های شما را بیشتر می‌کند. Demonic Frenzy در واقع همان پرک Speed Cola نسخه‌های قبل است که با ظاهر و نام جدیدی در بازی Call of Duty: Vanguard قرار دارد. برای اینکه بتوانید Barrier این پرک را پیدا کنید، باید پس از رسیدن به فواره Venomous Vigor راه سمت چپ را دنبال کنید تا آن را ببینید. پشت این مانع هم پرک Demonic Frenzy وجود که می‌توانید آن را با مشاهده رنگ سبزش شناسایی کنید.

Aethereal Haste

بازی Call of Duty: Vanguard

این پرک سرعت حرکت شما را نسبت به حالت عادی بیشتر می‌کند و عملکرد مشابهی با پرک Stamina-Up‌ در نسخه‌های قبلی دارد. برای دسترسی به این Perk، باید چالش‌هایی که در شرق منطقه Fountain Square وجود دارند را تکمیل کنید. خود پرک را هم درون محدوده تئاتر (Theater) مشاهده خواهد شد.

چگونه Perkها را ارتقا دهیم؟

بخش زامبی بازی Call of Duty: Vanguard به شما اجازه می‌دهد که پرک‌ها خود را ارتقا داده یا به اصطلاح Upgrade کنید. البته روند ارتقا دادن این پرک‌ها تفاوت‌هایی با بازی Call of Duty: Black Ops Cold War دارد. پیش از این شما می‌توانستید Perkهای خود را از طریق منو و با استفاده از واحد پول Aetherium Crystal ارتقا دهید. همچنین هنگامی که این پرک‌ها را Upgrade می‌کردید، همیشگی بودند و می‌توانستید در طی همه بازی‌ها از این پرک‌های ارتقا یافته استفاده کنید. اما کالاف دیوتی ونگارد روند متفاوتی را در پی گرفته است و برای اینکه بتوانید Perkها خود را ارتقا دهید، باید از واحدی به نام Essence Point‌ استفاده کنید. همچنین این Upgradeها دیگر همیشگی نیستند و تنها در حد یک بازی واحد باقی می‌مانند. در واقع سری بعد که خواستید از آن‌ها استفاده کنید، باید باری دیگر آن‌ها را ارتقا دهید.

به محض اینکه توانستید در بازی Call of Duty: Vanguard از یک پرک استفاده کنید، قادر به Upgrade کردن آن هم خواهید بود. برای رساندن یک پرک به Tier دو به ۲۵۰۰، Tier سه ۵۰۰۰ و Tier چهار ۷۵۰۰ واحد Essence Point نیاز خواهید داشت. به طور کلی روند ارتقا دادن پرک‌ها در کال آف دیوتی ونگارد نسبت به کلد وار، آسان‌تر است.

نظر شما در مورد آموزش استفاده از Perkها در بازی Call of Duty: Vanguard چیست؟ آیا در به دست آوردن و ارتقا دادن آن‌ها موفق شده‌اید؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: GameSpot

اینستاگرام تیلنو
author-avatar

درباره ارحام ادبخواه

سلام، من ارحام هستم. زندگی من با سه کلمه گره خورده، ویدئو گیم، فوتبال و سینما. زندگی من بدون این سه تا بی معنی میشه و هویت خودشو از دست میده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *