بازی, راهنمای بازی, راهنمای مراحل بازی, راهنمایی و آموزش

موقعیت تمام اسلحه‌های بازی Dead Space Remake

اسلحه های بازی Dead Space Remake

بدون شک یکی از بزرگ‌ترین علل موفقیت بازی Dead Space، تفنگ‌های آن بودند که در کنار مکانیک قطع کردن اعضای بدن دشمنان تبدیل به ترکیبی ماندگار در دنیای بازی‌های Survival Horror شدند. در نسخه بازسازی شده‌ی این اثر یعنی Dead Space Remake نیز سازندگان در تصمیمی عاقلانه تمام اسلحه‌های عنوان اوریجینال را با بهتر کردن طراحی صدا، حس و حال و قدرتشان دوباره قرار دادند تا شما بتوانید در سفینه USG Ishimura با هزاران موجود فضایی خطرناک و انسان‌های آلوده شده مبارزه کنید. همانطور که در مقاله‌ی The Callisto Protocol نیز اشاره کردیم، اکثر عناوین ترسناکی که به بازیکن برای مقابله با دشمنان سلاح‌های مختلف می‌دهند، منابع لازم برای استفاده از آن‌ها مانند تیر را کمیاب می‌کنند تا قبل از شلیک هر گلوله با خود فکر کنید که آیا این دشمن ساده ارزش تیر شما را دارد یا خیر؟ به همین دلیل بهتر است که هنگام مقابله با هیولاها، از تمام تفنگ‌های موجود بتوانید استفاده کنید تا نگرانی‌ای از تمام شدن تیر یکی از آن‌ها نداشته باشید. با مقاله‌ی موقعیت تمام اسلحه های بازی Dead Space Remake همراه باشید.

در Dead Space Remake در مجموع هفت سلاح با نام‌های Plasma Cutter، Pulse Rifle، Ripper، Flamethrower، Contact Beam، Line Gun و Force Gun وجود دارند که هرکدام از آن‌ها با توجه به شرایطی که وجود دارد کاربردهای خاص خود را دارند. برخلاف نسخه‌ی اصلی اما، این تفنگ‌ها دیگر محدود به فروشگاه‌های بازی نیستند و شما با گشت و گذار در ایشیمورا و هنگام پیشرفت در خط داستانی می‌توانید آن‌ها را بدست آورید.

موقعیت سلاح Plasma Cutter

موقعیت تمام اسلحه‌های بازی Dead Space Remake

Plasma Cutter اولین تفنگی است که بازیکنان در همان دقایق ابتدایی بدست می‌آورند. از پلاسما کاتر می‌توانید به عنوان یک دور زن و یا نزدیک زن استفاده کنید، همین قابلیت باعث می‌شود این سلاح تبدیل به یکی از کاربردی‌ترین وسایل آیزاک در تمام شرایط سخت بشود. بعد از تصادف با ایشیمورا و حرکت کردن به همراه دیگر اعضای تیم، آیزاک از اولین برخوردش با موجودات ترسناک بازی جان سالم به در می‌برد و وارد یک کارگاه می‌شود. بعد از پیاده شدن از آسانسور با رفتن به سمت چپ یک نوشته‌ی Cut of their limbs برروی دیوار خواهید دید، دقیقا زیر این جمله می‌توانید اولین تفنگ‌ خود را بدست بیاورید.

موقعیت سلاح Pulse Rifle

موقعیت تمام اسلحه‌های بازی Dead Space Remake

Pulse Rifle اولین سلاح اتوماتیکی است که بدست می‌آورید. همچنین این مسلسل یک حالت انفجاری دارد که در آن چندین بمب در ازای ۲۵ تیر خشاب شلیک می‌کند. بدون شک هنگامی که با یک گروه بزرگ از دشمنان درگیر هستید، این سلاح بهترین گزینه‌ی شما برای پیروزی است. در چپتر دوم و در ایستگاه Medical Deck، آیزاک یک سرباز در حال مردن پیدا می‌کند. این سرباز پس از مرگ Pulse Rifle را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد و شما می‌توانید از آن به عنوان تفنگ دوم خود استفاده کنید. در همین بخش Medical Deck قدرت Kinesis یا همان تکان دادن اشیا را نیز آزاد می‌کنید.

موقعیت سلاح Ripper

موقعیت تمام اسلحه‌های بازی Dead Space Remake

Ripper یکی از قدرتمند‌ترین سلاح‌هایی است که آیزاک می‌تواند به توپخانه‌ی خود اضافه کند. این تفنگ برای قطع کردن اعضای بدن دشمنان در فواصل نزدیک بسیار کاربردی است و یک حالت دور زن نیز در خود دارد. در چپتر سوم و قبل از اینکه موتور‌ها را پر از سوخت کنید (Refuel The Engines) باید مقداری در محیط Engineering Deck قدم بزنید. این کار شما را از Machine Shop عبور می‌دهد که در آن جا می‌توانید Ripper را پیدا کنید. بعد از پایین رفتن از راه پله با یک صحنه‌ی خشن مواجه شده و یک جنازه‌ی بدون سر پیدا می‌کنید. این سلاح دقیق در سمت راست جنازه‌ی ذکر شده قرار گرفته است.

موقعیت سلاح Flamethrower

موقعیت تمام اسلحه‌های بازی Dead Space Remake

دومین سلاحی که در چپتر سوم پیدا می‌کنید، Flamethrower به حساب می‌آید. این شعله افکن، دمیج بسیار بالایی دارد و مدتی پس از ضربه زدن به دشمنان نیز از Health آن‌ها کم می‌کند. برای راه انداختن موتورها شما باید وارد Engine Room بشوید. این اتاق همانطور که از نامش پیداست در Engineering Deck همراه با یک تابلویی که راهش را نشان می‌دهد قرار گرفته. درست به محض ورود یک جنازه‌ی گیر کرده در دیوار را می‌بینید که سلاح مد نظر ما را در دست دارد.

موقعیت سلاح Contact Beam

موقعیت تمام اسلحه‌های بازی Dead Space Remake

برخلاف دیگر موارد لیست اسلحه های بازی Dead Space Remake، که داستان به صورت عادی نیز شما را به سمت آن‌ها هدایت می‌کرد، برای بدست آوردن Contact Beam باید مقداری از مسیرهای فرعی استفاده کنید. بعد از شروع چپتر چهارم و هنگامی که جهت انجام دادن Reroute the power مشغول گشت و گذار می‌شوید، از بخش‌های Mining Admin و ADS Cannons عبور می‌کنید. از آسانسور بخش Bridge Deck Atrium برای رفتن به طبقه‌ی دوم استفاده کنید. در قدم بعدی از یک راهرو که منتهی به Records Office می‌شود عبور کنید. برای ورود به این دفتر باید Clearance سطح دو داشته باشید. پس از ورود دقیقا در نزدیکی درب می‌توانید سلاح ذکر شده را پیدا کنید. Contact Beam قدرت زیادی دارد و از فواصل دور به سادگی دشمنان را به زانو در می‌آورد.

موقعیت Line Gun

موقعیت تمام اسلحه‌های بازی Dead Space Remake

Line Gun سلاح بسیار قدرتمندی است که از لحاظ نحوه‌ی شلیک و ظاهر شباهت زیادی به Plasma Cutter دارد. این تفنگ برای از بین بردن Necromorphs بسیار به درد می‌خورد و به همین دلیل بازیکن باید به محض امکان آن را آزاد کنید. برای بدست آوردن Line Gun شما دو گزینه دارید: در چپتر چهارم و قبلا از تعمیر ADS Cannons و در چپتر پنجم به هنگام درگیری با Hunter. بعد از ورود به اتاق اورژانس (Emergency Room) باید یک راهرو به نام ER Hallway A پیدا کنید. در این منطقه یک در با سطح Clearance دو مشاهده می‌کنید که در صورت باز کردنش در میان اتاق می‌توانید اسلحه‌ی مد نظر را بدست آورید.

موقعیت سلاح Force Gun

موقعیت تمام اسلحه‌های بازی Dead Space Remake

آخرین اسلحه‌ای که می‌توانید در بازی Dead Space بدست بیاورید، Force Gun است که در اکثر اوقات و به خصوص در فواصل نزدیک با یک شلیک Necromorphsها را از پا در می‌آورد. این تفنگ قابلیت دیگه‌ای نیز دارد که به کمک آن می‌توانید دشمنان را به سمت خود بکشید، در نتیجه اگر استفاده از آن را یاد بگیرید غیر قابل توقف می‌شوید. در چپتر ششم باید سری به Hydroponics Deck بزنید. هنگامی که به این بخش رسیدید به سمت برج غربی حرکت کنید و با استفاده از آسانسور به West Grow Chamber بروید. سپس وارد این منطقه شوید و به سادگی درب آن را با Clearance سطح دوم خود باز کنید. Force Gun به سادگی در اتاق بعدی قابل مشاهده است.

منبع: Gamerant

در پایان مقاله‌ی موقعیت تمام اسلحه های بازی Dead Space Remake به ما بگویید از نظر شما کدام یکی از موارد این لیست از باقی قوی‌تر است؟

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید