بازی, راهنمای بازی, راهنمایی و آموزش, عمومی, یادداشت

آموزش بازی Scarlet Nexus: نکاتی لازم برای شروع بازی

بازی Scarlet Nexus

بازی Scarlet Nexus اثری جدید از شرکت Bandai Namco بوده که برای تجربه آن لازم است نسبت به بخش‌های مختلف و مکانیک‌های آن آگاهی داشته باشید. با تیلنو و آموزش این اثر همراه باشید.

بازی Scarlet Nexus دارای مکانیک‌ها و سیستم‌های مختلف و متعددی است که اکثریت آن‌ها روی هسته اصلی گیم‌پلی و مبارزه با دشمنان تمرکز دارد. با این حال، حتی در بیرون از مبارزات هیجان‌انگیز، این اثر به طرز شگفت‌انگیزی سیستم‌های عمیق و مهیجی دارد که در عین قرار گرفتن در راستای هسته بازی، در قالب آن بازیکنان بیش از پیش با داستان و شخصیت‌ها همراه می‌شوند. بازی اسکارلت نکسوس بیش از آنچه که به چشم می‌آید، جزئیات و جنبه‌های مختلف دارد. علاوه بر این، ممکن است در ابتدای تجربه، این اثر کمی طاقت‌فرسا ظاهر شود. خوشبختانه، بهره‌گیری تز سیستم‌ها و مکانیک‌های متعدد بازی به تجربه‌ای فوق‌العاده تبدیل می‌شود. با این وجود استفاده از این موارد بدون دانش کافی و آگاهی امری سخت و دشوار است. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به آموزش بازی Scarlet Nexus بپردازیم. با تیلنو همراه باشید.

متریال‌ها را به منظور دستیابی به سلاح بهتر، مبادله کنید

بازی Scarlet Nexus

با گشت و گذار در دنیای بازی اسکارلت نکسوس، متریال‌ها و آیتم‌های مختلفی به دست خواهید آورد که در ادامه می‌توانید آن‌ها را با موارد دیگر مبادله کنید. با این حال، مبادله متریال‌ها ویژگی است که چندان استفاده نشده و به راحتی نادیده گرفته می‌شود. به همین دلیل آشنایی با این سیستم اهمیت زیادی داشته و ضروری است. در طول بازی اسکارلت نکسوس با فروشگاه‌هایی رو‌به‌رو خواهید شد که در قالب آن‌ها می‌توانید آیتم قابل مصرف (Consumables) خریداری کنید، آیتم‌های خود را به فروش برسانید و هدایای مربوط به پیش‌خرید یا تجربه بتا را دریافت کنید. علاوه بر موارد ذکر شده، بخش Exchange نیز در دسترس قرار دارد که به کمک آن می‌توانید متریال‌ها و آیتم‌های نادر خود را با مواردی از جمله اسلحه مبادله کنید.

در رابطه با اسلحه‌ها، این امکان وجود که سلاح خود را به نسخه «بهبود‌یافته» تبدیل کرده و حتی آن را به سلاح کاملا جدید و بهتر ارتقا دهید. این اعمال را زمانی می‌توانید انجام دهید که منابع مناسب را در اختیار داشته باشید. اعمال گفته شده تنها به کاراکتر اصلی محدود نبوده و می‌توانید سلاح شخصیت‌های همراه را نیز ارتقا دهید. اگر چه اسلحه‌ها بعدا از طریق فروشگاه در دسترس قرار می‌گیرند، اما ارتقا آن‌ها از طریق مبادله امکان‌پذیر است.

رابطه خود را با شخصیت‌های همراه قوی کنید

بازی Scarlet Nexus

در طول بازی Scarlet Nexus با تعداد زیادی از Standby Phase‌ها رو‌به‌رو خواهید شد که به کمک آن‌ها می‌توانید به شخصیت‌های همراه هدیه داده و رابطه خود را با آن‌ها قوی کنید. رابطه و پیوند قوی با هم‌تیمی‌ها به معنای در دسترس قرار گرفتن پرک‌هایی برای توانایی خاص آن‌ها است. این پرک‌ها در مبارزات و در هنگام استفاده از سیستم SAS (در اختیار گرفتن قدرت شخصیت‌های همراه) بسیار مفید خواهند بود. Standby Phase تنها زمانی است که می‌توانید رابطه‌تان را با شخصیت همراه قوی کنید، در نتیجه بهترین استفاده را از آن ببرید.

با استفاده از روش‌هایی همچون گشت و گذار در محیط بازی، استفاده از سیستم Exchange و انجام مراحل مختلف می‌توانید هدیه لازم برای تقویت رابطه با شخصیت‌های همراه را به دست بیاورید. هر زمان که فرصت آن پیش آمد، پیوند‌تان را با هم‌تیمی‌ها قوی کنید؛ زیرا برخی از مکالمات با پیشرفت در داستان حذف می‌شوند.

کوئست‌ها را انجام دهید

بازی Scarlet Nexus

در بخش‌هایی از بازی اسکارلت نکسوس، امکان گشت و گذار در شهر‌ها و مناطق مختلف در اختیار شما قرار می‌گیرد که دارای جمعیت زیادی از مردم عادی و نگهبانان است. اغلب اوقات ساکنین این مناطق وظیفه انجام کوئست‌هایی را به شما محول می‌کنند که با کامل کردن آن‌ها پاداش دریافت می‌کنید. کوئست‌ها روی مینی مپ مشخص بوده و به صورت یک لوزی سفید رنگ بالای سر شخصی که کوئست را محول کرده، دیده می‌شوند.

با انجام کوئست‌ها که در واقع حکم چالش را برای بازیکنان دارند، به پاداش‌های مختلفی از جمله سلاح، پول درون بازی، هدایا، آیتم‌های قابل مصرف و غیره دسترسی پیدا خواهید کرد. کوئست‌های بازی Scarlet Nexus گستره‌ای از کشتن یک دشمن خاص با استفاده از یک توانایی SAS به خصوص تا شکست دشمنان در هوا را در بر می‌گیرند. برخی از کوئست‌ها ممکن است به طرز باور‌نکردنی چالش‌بر‌انگیز باشند؛ بنابراین قبل از آغاز آن‌ها خود را آماده کنید.

گشت و گذار کنید

بازی Scarlet Nexus

گشت و گذار در جهان یکی از جنبه‌های حیاتی بازی اسکارلت نکسوس بوده که روی تجربه شما از این اثر تاثیر بسزایی دارد. با کاوش دنیای بازی مذکور می‌توانید اسلحه جدید به دست آورید، رابطه خود را با شخصیت‌های همراه قوی کنید، منابع و متریال‌های لازم را پیدا کنید و آیتم‌های مختلف از جمله آیتم‌های قابل مصرف به دست آورید.

سیستم Exchange که در بالا به آن اشاره کردیم، موجب شده که گشت و گذار در محیط نه یک امر اختیاری، بلکه عملی اجباری و مهم تلقی شود. کاوش جهان بازی Scarlet Nexus در اغلب اوقات به پیدا کردن متریال‌های نادر، مبارزات چالش‌بر‌انگیز با دشمنان و حتی کشف مناطق مخفی منجر می‌شود. با تمام این اوصاف می‌توان گفت که گشت و گذار در محیط بازی اسکارلت نکسوس به نتیجه‌ای عالی منتهی خواهد شد؛ بنابراین هر زمان که فرصت انجام آن دست داد، به سرعت از آن استفاده کنید.

Plug-in‌ها

بازی Scarlet Nexus

سیستم Plug-in موجود در بازی اسکارلت نکسوس، این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که پرک‌هایی را به شخصیت خود اضافه کنید. این پرک‌ها در هنگام مبارزات و افزایش سطح کاراکتر بسیار مفید خواهند بود. سیستم Plug-in تنها به شخصیت اصلی محدود نشده و دیگر کاراکتر‌های همراه نیز می‌توانند از آن بهره ببرند. Plug-in‌ها عملکرد‌های مختلفی همچون افزایش سطح سلامتی، مقاومت در برابر شوک و بالا بردن سطح XP دارند.

در ابتدا تنها از یک Plug-in می‌توانید استفاده کنید، اما با پیشرفت در بازی امکان افزایش تعداد آن‌ها به سه عدد از طریق سیستم Brain Map وجود دارد. همچنین از طریق اهدای هدیه افزایش تعداد Plug-in‌ها در Standby Phase‌ها، می‌توانید تعداد Plug-in‌های قابل استفاده توسط شخصیت‌های همراه را افزایش دهید. برای انجام این امر به Plug-In Parallelization Program احتیاج خواهید داشت که با استفاده از سیستم Exchange در فروشگاه، می‌توانید آن را به دست آورید.

سیستم Brain Map و Brain Point‌

بازی Scarlet Nexus

Brain Map در واقع همان درخت مهارت است که در قالب آن می‌توانید توانایی‌های جدیدی به دست آورید. لازمه این عمل در اختیار داشتن Brain Point‌ است که با بالا بردن سطح، کامل کردن مراحل داستانی و انجام کوئست‌ها می‌توانید به آن دست پیدا کنید. Brain Map این امکان را فراهم می‌کند که گیم‌پلی را مطابق با سلیقه خود تغییر دهید. این سیستم تعداد زیادی از مهارت‌ها را در اختیار شما قرار می‌گیرد که از بین آن‌ها می‌توان به پرش دو‌گانه، استفاده همزمان از دو توانایی SAS و دش کردن در هوا اشاره کرد.

اگر چه گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، ما توصیه می‌کنیم ابتدا مهارت‌های Double Jump و Dash skills را در اختیار بگیرید؛ زیرا به کمک آن‌ها می‌توانید به مکان‌های مخفی دسترسی پیدا کرده و راحت‌تر در میدان نبرد و محیط حرکت کنید.

سیستم Brain Messages

بازی Scarlet Nexus

در کنار قوی کردن رابطه با شخصیت‌های همراه و هدیه دادن به آن‌ها، در بازی Scarlet Nexus مواقعی پیش می‌آید که می‌توانید به پیام‌های دیگر کاراکتر‌های اثر مذکور جواب داده و رابطه خود را با آن‌ها تقویت کنید. این امر به اندازه موارد ذکر شده اهمیت دارد. هر زمان که در Standby Phase قرار دارید، می‌توانید Brain Messages را بررسی کرده، به پیام‌ها پاسخ دهید و در صورت امکان Bond Episode را آغاز کنید.  Bond Episode‌ها به میزان پیشرفت شما در داستان بستگی دارند و لازم است که در اسرع وقت آن‌ها را انجام دهید؛ زیرا با ادامه بازی ممکن است از دسترس خارج شوند.

حالت‌های مختلف SAS را آزمایش کنید

بازی Scarlet Nexus

سیستم SAS موجود در بازی اسکارلت نکسوس، به طرز باور‌نکردنی عمیق و سرگرم‌کننده است که به کمک آن انواع مختلف و بی‌شماری از عملکرد‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد. در اختیار گرفتن مهارت Concurrent SAS Activation از طریق Brain Map، امری است که به شدت توصیه می‌شود؛ زیرا زمینه حملات ترکیبی متعددی را فراهم می‌کند. همانطور که اشاره شد، سیستم SAS موجب می‌شود که بتوانید توانایی شخصیت همراه را به دست آورده و برای مثال نامرئی شوید یا صدمه شدیدی را به دشمنان وارد کنید. بازیکنان قادر هستند که ترکیب‌های بی‌شماری را با این توانایی‌ها ایجاد کنند. بدون شک نفوذ‌نا‌پذیر بودن در برابر حملات دشمنان و استفاده از سلاح آتشین، احساس فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.

علاوه بر این SAS در خارج از نبرد با دشمنان نیز کاربرد دارد. برای مثال در هنگام گشت و گذار در محیط، می‌توانید با استفاده از Shock SAS اقدام به باز کردن در‌های الکتریکی کرده یا به کمک Teleportation SAS از حصار‌ها عبور کنید. موارد گفته شده تنها دو نمونه هستند و روش‌های جالب دیگری نیز وجود دارد که به واسطه آن‌ها می‌توانید با محیط تعامل داشته و به مناطق مخفی دسترسی پیدا کنید.

Status Ailment‌ها را بشناسید

بازی Scarlet Nexus

در طول بازی Scarlet Nexus با المان‌های مختلفی رو‌به‌رو خواهید شد؛ بنابراین لازم است که با محیط‌ها، انواع دشمنان و مواردی از این دست آشنا باشید. Status Ailment‌ها از بسیاری جهات مانع پیشرفت شما در بازی هستند و باعث می‌شوند که حجم زیادی از صدمه را دریافت کرده و در نهایت کشته شوید. به منظور مقابله با این امر، باید از Plug-in‌هایی استفاده کنید که در برابر آتش، شوک، گیج شدن و غیره از شما و هم‌تیمی‌هایتان محافظت کنند. همچنین برای از بردن تاثیر Status Ailment‌ها می‌توانید از Normalization Tablet بهره ببرید. هر Status Ailment که با آن رو‌به‌رو می‌شوید، در بخش Help ذخیره می‌شود. به کمک این ویژگی می‌توانید با تاثیر هر یک از Status Ailment‌ها آشنا شده یا در قالب سیستم SAS از آن‌ها بهره ببرید.

شخصیت‌های همراه خود را انتخاب کنید

بازی Scarlet Nexus

در هنگام تجربه بازی اسکارلت نکسوس، مواقعی پیش می‌آید که به منظور انجام مرحله، بیش از چهار بازیکن در تیم شما حضور داشته و به دلخواه می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید. علاوه بر این، می‌توانید SAS آن‌ها را بررسی کرده و کاراکتر‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین فایده را در مبارزات و محیط دارند. ایجاد تیمی متشکل از بهترین و مناسب‌ترین کاراکتر‌ها در بخش‌هایی از بازی Scarlet Nexus اهمیت بسیاری دارد؛ بنابراین به راحتی از کنار آن عبور نکنید.

نظر شما راجع به بازی اسکارلت نکسوس چیست؟ آیا این اثر اکشن نقش‌آفرینی توانسته توجه شما را به خودش جلب کند؟ نظرات خود را با ما در تیلنو در میان بگذارید.

منبع: The Gamer

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “آموزش بازی Scarlet Nexus: نکاتی لازم برای شروع بازی

  1. امین پاشا گفت:

    ممنون راهنمایی عالیی بود، کلا سایت شما عالیه مخصوصا راهنمای تروفیهای سایت،
    Scarlet Nexus هم واقعا یک بازی فوقالعاده زیباست

    1. بهراد گفت:

      سلام دوست عزیز ممنون از شما که سایت ما رو انتخاب کردید، بسیار خوشحالیم که راضی بودید 🙂 و البته که بله اسکارلت با توجه به AA بودنش بازی بی نظیریه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *