راهنمای راه‌اندازی و استفاده PS5, راهنمای مراحل بازی, کنسول PS4

آموزش بازی Demon’s Souls هنگام اجرا روی PS5

بازی Demon's Souls

بازی Demon’s Souls که یکی از بزرگ‌ترین آثار روز عرضه‌ی پلی استیشن 5 است، روند به نسبت سختی دارد و می‌تواند بخش عمده‌ای از بازیکنان را به چالش بکشد. اگر شما هم علاقه دارید که با آگاهی بهتری به استقبال بازی بروید، به هیچ وجه ادامه‌ی این مقاله را از دست ندهید.

بازی Demon's Souls

بازی Demon’s Souls که یکی از آثار الهام بخش تاریخ بازی‌های ویدیویی و بنیان گذار زیرسبک Souls-Borne‌ است، در سال ۲۰۰۹ میلادی و حدود ۱۱ سال پیش روانه‌ی بازار شد. حالا و با گذشت بیش‌تر از یک دهه، شاهد نسخه‌ی بازسازی آن هستیم که جلوه‌های بصری فوق العاده‌ای را به خود اختصاص داده است. دیمن سولز به عنوان بازی روز عرضه‌ی پلی استیشن 5 روانه‌ی بازار شد و اگر کمی به نمرات منتقدان توجه کنید، متوجه خواهید شد که با یکی از بهترین اثار روز عرضه‌ی تاریخ پلی استیشن روبرو هستیم. اگر می‌خواهید با سایر بازی‌های روز عرضه‌ی کنسول جدید سونی آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی بازی های روز عرضه ی PS5 مراجعه کنید.

بازی Demon’s Souls شاید در حد بازی‌های Souls-Borne که در چند سال اخیر منتشر شده‌اند سخت نباشد، اما این بدان معنا نیست که با روند آسانی روبرو می‌شوید. آن دسته از بازیکنانی که برای اولین بار به سراغ این بازی می‌روند، ممکن است در ساعات ابتدایی سردرگم شوند و لحظات به شدت سختی را پشت سر بگذارند. ما در این مقاله، به آموزش ابتدایی بازی Demon’s Souls برای تازه واردها خواهیم پرداخت. جدا از این مسئه، اگر قصد دارید به جمع کردن تروفی‌های جدیدترین بازی استودیو Bluepoint Games بپردازید، می‌توانید به مقاله‌ی راهنمای تروفی بازی Demon’s Souls مراجعه کنید. هم چنین اگر قصد دارید پیش از شروع کردن تجربه‌ی خود اطلاعات بیش‌تری در مورد این بازی کسب کنید، می‌توانید به مطالعه‌ی پیش نمایش Demon’s Souls بپردازید.

هنگام انتخاب کلاس شخصیت خود دقت کنید، اما بیش از حد وقت تلف نکنید

در همان ثانیه‌های ابتدایی، بازی امکان ساخت شخصیت را به بازیکن می‌دهد و او باید شخصیت خود را به شکل دلخواه شخصی سازی کند. در این میان، یک سیستم کلاس بندی وجود دارد که قابلیت‌های پروتاگونیست بازی را مشخص می‌کند. بازیکن هنگام انتخاب، با ۱۰ کلاس روبرو است که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارد و می‌تواند در ساعات ابتدایی تجربه مسیر مبارزات را تعیین کند. درست است که انتخاب این کلاس‌ها برای ساعات ابتدایی به شدت حیاتی است، اما نیازی نیست بیش از حد بر روی این قسمت وقت بگذارید. بازی Demon’s Souls به شدت بزرگ است و به بازیکن اجازه می‌دهد تا شخصیت خود را به مرور زمان، به شکل دلخواه شخصی سازی کند و ارتقاء دهد. بنابراین، به هیچ وجه این گونه فکر نکنید که اگر در ابتدا کلاس جادوگر را انتخاب کردید، تا پایان بازی باید با این جادوها مبارزه کنید، بلکه می‌توانید در طول زمان و ادامه دادن روند، قابلیت‌ها و ویزگی‌های شخصیت خود را ۱۸۰ درجه تغییر دهید. برای مثال، اگر شما در ابتدای بازی کلاس جادوگر را انتخاب کردید، می‌توانید با ارتقاء دادن مهارت‌های فیزیکی، شخصیت خود را به یک شوالیه‌ی قوی و قدرتمند تبدیل کنید.

اگر می‌خواهید در ساعات ابتدایی تجربه‌ی راحت‌تری داشته باشید و بیش از حد به چالش کشیده نشوید، ما کلاس Royalty را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این کلاس تجهیزات مناسب و جادوهای قدرتمندی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد. هم چنین، هنگامی که کلاس Royalty را انتخاب می‌کنید و با او وارد بازی می‌شوید، پتانسیل زیادی برای شخصی سازی کاراکتر خود به دست می‌آورید؛ چرا که لول ابتدایی او یک است. هنگام انتخاب کلاس، می‌توانید بر روی صفحه برخی از اعداد را مشاهده کنید که هر کدام نشان دهنده‌ی مهارت شخصیت انتخاب شده در یک زمینه‌ی خاص هستند. به طور کلی، با توجه به اسم این مهارت‌ها و نمادی که دارند، می‌توان به راحتی تشخیص داد که هر کدام از آن‌ها به چه دردی می‌خورند. اگر هر کدام از این قدرت‌ها ارتقاء یابند، شخصیت شما در آن زمینه‌ی خاص قدرتمندتر می‌شود. در ادامه، به توضیح این موضوع می‌پردازیم که هر کدام از این ویژگی‌ها نشان دهنده‌ی چه قدرتی هستند و به چه دردی می‌خورند. به عبارتی دیگر، اگر شما به ارتقای هر یک از این ویژگی‌ها بپردازید، شخصیت شما در آن زمینه قدرتمندتر می‌شود.

  • Vitality: نشان دهنده‌ی خط سلامتی و میزان آیتم‌هایی که می‌توانید حمل کنید
  • Intelligence: خط جادو یا MP و میزان جادوهایی که می‌توانید به طور همزمان انتخاب کنید
  • Endurance: استقامت یا Stamina؛ هم چنین نشان دهنده‌ی میزان آیتمی که می‌توانید پیش از این که خیلی کند شوید، انتخاب کنید. ارتقای این ویژگی برای ساعات ابتدایی، به شدت توصیه می‌شود
  • Strength: قدرت؛ با ارتقای این ویژگی‌ می‌توانید با استفاده از اسلحه‌هایی که به Strength نیاز دارند، آسیب بیش‌تری به دشمنان وارد کنید
  • Dexterity: نشان دهنده‌ی سرعت و چالاکی؛ با ارتقای این ویژگی، می‌توانید با استفاده از اسلحه‌هایی که از Dexterity‌ استفاده می‌کنند آسیب بیش‌تری به دشمنان وارد کنید
  • Magic: قدرت جادو و به طور کلی Spellها
  • Faith: قدرت Miracle و میزان Miracleهایی که می‌توان به صورت همزمان انتخاب کرد. Miracle هم گونه‌ای جادو است اما کارکردهای متفاوتی دارد
  • Luck: شانس برای پیدا کردن آیتم‌های با ارزش و افزایش مقاومت در برابر بیماری‌ها مانند Plague

هم چنین، در این جا باید بدانید که ارتقای هر یک از این زمینه‌ و ویژگی‌ها، به افزایش قدرت دفاع و مقاومت شخصیت قابل کنترل اضافه می‌کند.

بازی Demon's Souls

حلقه‌ ی Providential را به عنوان هدیه انتخاب کنید

اگر به تجربه‌ی نسخه‌های مختلف Dark Souls پرداخته باشید، به احتمال زیاد با هدیه‌ای که بازی در ابتدا به شما می‌دهد آشنا هستید. بازی Demon’s Souls هم چنین بخشی دارد و هنگام درست کردن شخصیت، از بازیکن می‌خواهد که از میان هدایای مختلف یکی را انتخاب کند. همه‌ی این هدیه‌ها جزء آن دسته از آیتم‌هایی هستند که می‌توانند در بسیاری از موانع بازی مشکل گشا باشند، اما پیشنهاد ما انتخاب حلقه‌ی Providential است. این حلقه، شانس شما را در پیدا کردن آیتم‌ها و منابع مختلف، بیش‌تر می‌کند. هم چنین، حلقه‌ی Providential قدرت خود را در آینده و مخصوصا زمانی که به دنبال Material برای ارتقای آیتم‌های مختلف هستید، نشان می‌دهد.

از گزینه‌ی Journey to the Nexus استفاده کنید

چه شما جزء دسته‌ی بازیکنان تازه وارد هستید و چه به تجربه‌ی نسخه‌ی اصلی پرداخته‌اید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از بخش آموزشی بازی Demon’s Souls بهره ببرید. هنگامی که خود بازی از شما سوال می‌کند که آیا می‌خواهید به Nexus سفر کنید، پاسخ مثبت دهید. Nexus یک منطقه‌ی کم خطر با دشمنانی نه چندان قوی است. هنگامی که وارد این قسمت می‌شوید، می‌توانید آموزش‌های پایه‌ای بازی را فراگرفته و آن‌ها را روی دشمن‌های ضعیف‌تر امتحان‌ کنید.

بازی Demon's Souls

از دو مهارت Parry و Backstab استفاده کنید

اگر وارد منطقه‌ی Nexus شده باشید، به احتمال زیاد با دو مهارت گفته شده آشنایی لازم را دارید؛ چرا که خود بازی به آموزش استفاده از Parry و Backstab می‌پردازد. یادگیری هر یک از این دو، سختی خاص خودش را دارد اما به محض این که توانستید به راحتی آن‌ها را اجرا کنید، تجربه‌ی بسیار روان‌تری را تجربه خواهید کرد. Parry، که در بسیاری از بازی‌های ویدیویی دیگر هم وجود دارد، تنها مربوط به دفاع کردن در بهترین لحظه‌ی ممکن است. هنگامی که دشمنان قصد دارند ضربه‌ی خود را روانه‌ی شما کنند، می‌توانید با فشار دادن دکمه L2 در زمان مناسب، گارد دفاعی آن‌ها را باز کنید و با فشار دادن دکمه‌ی حمله، آسیب زیادی وارد کنید. توجه داشته باشید تنها عاملی که در Parry‌ کردن حمله‌ی دشمنان مهم است، زمان بندی مناسب و فشار دادن دکمه‌ی L2 درست قبل از حمله‌ی دشمن است.

مهارت دیگری که Backstab نام دارد، باید از زوایه‌ی پشتی یا کور دشمنان وارد شود. برای استفاده از backstab، کافی است یا با مخفی کاری به پشت سر دشمن رفته و در فاصله‌ی مناسب دکمه‌ی حمله را فشار دهید یا این که در هنگام مبارزه، با تکنیک‌های خاص خود از پشت به دشمن حمله کنید. هر دوی این مهارت‌ها، در نوع خود تاثیر گذار هستند و می‌توانند سرنوشت یک مبارزه را به طور کلی تغییر دهند، اما روند یادگیری سختی دارند. سعی کنید در همان منطقه‌ی Nexus بر روی این دو مهارت مسلط شوید و سپس ماجراجویی خود در بازی Demon’s Souls را ادامه دهید.

مردن در بازی Demon’s Souls یک امر معمولی است

پیش از پرداختن به موضوع این تیتر، باید بدانید که مردن در بازی Demon’s Souls معمولی است و شما تا رسیدن به نقطه‌ی پایانی بازی بارها جان خود را از دست خواهید داد. در بخش پایانی منطقه‌ی Nexus، شما با دشمنی به نام Vanguard Demon برخورد می‌کنید که با اختلاف تهاجمی و خطرناک‌ترین دشمنی است که در مراحل ابتدایی مشاهده می‌کنید. معمولا اکثر بازیکنان در تلاش اول خود برای کشتن این موجود، شکست می‌خورند؛ اما شکست در بازی Demon’s Souls به هیچ وجه به معنی Game Over شدن نیست، بلکه در مورد گرفتن انگیزه‌ی بیشتر و بهتر فکر کردن است. هنگامی که چندین بار به جنگ با Vanguard Demon، به مرور تکنیک‌های تهاجمی و تدافعی او را یاد می‌گیرید و در نهایت موفق به شکست او می‌شوید. این موضوع، تنها در مورد Vanguard Demon صدق نمی‌کند، بلکه به همه‌ی دشمنان و محیط‌های بازی تعمیم داده می‌شود. در طول بازی Demon’s Souls باید «بارها» جان خود را از دست دهید تا در نهایت به استراتژی مناسب دست پیدا کنید.

بازی Demon's Souls

در صورت نصف شدن خط سلامتی خود به هیچ وجه تعجب نکنید

پیش از این گفتیم که بازی Demon’s Souls بسیار سخت است و شما در طول آن بارها جان خود را از دست می‌دهید، اما این پایان کار نیست. هنگامی که شما توسط یک دشمن کشته می‌شوید، به صورت یک روح (Souls) در آخرین Archstone که ملاقات کرده‌اید، زنده خواهید شد. این پایان سختی‌ها نیست و هنگامی که به قالب یک روح درآیید، نصف جان خود را از دست می‌دهید. تنها راه برگرداندن شرایط به حالت عادی پیروزی در یک Boss Fight یا استفاده از آیتم Stone of Ephemeral Eyes است. در ساعات ابتدایی، فقدان باس و آیتمی که ذکر شد، به شدت چشم گیر است. بنابراین، بهتر است با نصفه بودن جان خود تا اوایل راه، کنار بیایید.

اگر به تجربه‌ی مجموعه‌ی Dark Souls پرداخته باشید، به احتمال زیاد با Bonfire، که یکی از نمادهای مجموعه است، آشنایی دارید. در واقع، Archstone هم حکم همان Bonfire را در بازی Demon’s Souls دارد.

حلقه ی Cling را از دست ندهید

در اوسط مرحله‌ی اول و هنگامی که به منطقه‌ی Nexus رسیدید، حلقه‌ی Cling را پیدا خواهید کرد. یافتن این حلقه زیاد سخت نیست و می‌توان آن را در یک آلاچیق کوچک و پس از Battlement of Boletarian پیدا کرد. هم چنین، پس از پیدا کردن حلقه می‌توانید از Winding Tower پایین رفته و اولین میانبر یا Shortcut بازی را باز کنید. اما حالا Cling Ring‌ اصلا به چه دردی می‌خورد؟ در پاراگراف قبلی در مورد نصف شدن خط سلامتی یا کاهش ۵۰ درصدی آن صحبت کردیم. حال، اگر حلقه‌ی Cling را انتخاب کرده باشید، این کاهش ۵۰ درصدی به کاهش ۲۵ درصدی تنزل پیدا می‌کند. میزان خط سلامتی، در ابتدای بازی و هنگامی که هنوز زره یا تجهیزات بسیار قوی ندارید، به شدت مهم است.

بازی Demon's Souls

نکات مهم را به سایر بازیکنان گوشزد کنید

یکی از مکانیک‌هایی که با بازی‌های سبک Souls-Borne در بازی‌های ویدیویی معروف شدند، همین حالت پیام دادن به دنیای بازیکنان دیگر است. اگر شما به اینترنت متصل باشید، به احتمال زیاد می‌توانید در خیلی از نقاط یک Message مشاهده کنید که توسط بازیکنان دیگر نوشته شده است. برای مثال، ممکن است یکی از این پیام‌ها از دشمنی که از پشت در برای شما کمین کرده، خبر بدهد. حالا جالب است که شما هم می‌توانید پیام یا Message خاص خود را در دنیای بازی بنویسید. اما حالا این موضوع چه مزیتی برای شما دارد؟ بازیکنان دیگر با توجه به ارزشمند بودن یک پیام به آن نمره می‌دهند. اگر پیامی که از شما به جا مانده برای سایر بازیکنان مفید باشد، آن‌ها هم به Message شما واکنش مثبت نشان می‌دهند. پیام‌هایی که از طرف درصدی از گیمرها مثبت تلقی شود، بیش‌تر در معرض دید قرار می‌گیرد. حالا این پیام‌ها با توجه به امتیازی که از کاربران می‌گیرند، خط سلامتی شما را بهبود می‌دهند یا به اصطلاحی دیگر، Heal می‌کنند. این Healها از طرف مخاطبان، می‌تواند در بسیاری از موقیعت‌ها شما را از مرگ حتمی نجات دهد،

حال چگونه می‌توان پیام خاص خود به جا گذاشت؟ اگر نکته‌ی خاصی به ذهنتان خطور کرد و حس کردید می‌تواند به سایرین کمک کند، کافی است Touchpad را فشار داده و از منوی بازشده، گزینه‌ی Placing Messages را فشار دهید. در این میان، حواس خود را جمع کنید که جمله‌ی مناسب را پیدا کنید، چرا که تعداد کلمات این پیام‌ها محدود است.

بازی Demon's Souls

در پایان اگر قصد دارید به شخصه به تجربه‌ی بزرگ‌ترین انحصاری PS5 در روز عرضه بپردازید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Demon’s Souls‌ مراجعه کنید. هم چنین، اگر قصد به خرید کنسول نسل نهمی سونی دارید، می‌توانید به صفحات خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتالی سر بزنید.

اگر شما هم نکاتی را می‌دانید که می‌تواند در تجربه‌ی بازی Demon’s Souls به دیگران کمک کند، آن را در قسمت نظرات با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Kotaku

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *