نقد و بررسی, نقد و بررسی بازی, نمایش و پیش نمایش

بررسی بازی Demon’s souls از دید سایت های معتبر دنیا

بازی Demon's Souls

بازی Demon’s souls به عنوان بزرگ‌ترین بازی PS5 در روز عرضه و همزمان با خود کنسول منتشر شد و با توجه به نمرات عالی و بالای آن، با اثر عمیق و باکیفیتی روبرو خواهیم شد. همراه تیلنو باشید.

بازی Demon’s Souls در قالب یک اثر بازسازی شده، هنگام با عرضه‌ی پلی استیشن 5 روانه‌ی بازارهای جهانی شد. توسعه‌ی این بازی، برعهده‌ی استودیو Bluepoint Games است که سابقه‌ی ساخت بازسازی Shadow of Colossus و سه گانه‌ی Uncharted را در کارنامه دارد. Bluepoint Games در جدیدترین پروژه‌ی خود به سراغ بازی Demon’s Souls‌ رفته و آن را با توجه به سخت افزار قدرتمند کنسول نسل نهمی سونی، توسعه داده است.

نسخه‌ی ابتدایی دیمن سولز، در سال ۲۰۰۹ و توسط استودیو Fromsoftware توسعه داده شد و به نوعی، بنیان زیرسبک Souls-Borne را بنا کرد. در واقع، این بازی نه تنها نام FromSoftware را بسیار معروف‌تر از کرد، بلکه تاثیر چشم گیری بر روی دنیای بازی‌های ویدیویی گذاشت. بسیاری از آثار پس از دیمن سولز، مانند سه گانه‌ی Dark Souls با الهام گیری از همین بازی روانه‌ی بازار شدند و هر کدام در نوع خود، قابل تحسین و تقدیر بودند. اگر قصد دارید با این بازی بیش‌تر آشنا شوید، می‌توانید به پیش نمایش بازی Demon’s Souls، مراجعه کنید. هم چنین، شما می‌توانید برای به دست آوردن تمامی تروفی‌های این بازی، به راهنمای تروفی بازی Demon’s Souls سر بزنید.

وبسایت Push Square

نمره: ۱۰ از ۱۰

اگر بخواهیم شوخی‌ها را کنار بگذاریم، تصور این که بازسازی دیمن سولز چگونه می‌توانست بهتر باشد، سخت است. این بازی عالی به نظر می‌رسد و شاید بهتر از این تمجیدها هم است. این موضوع، می‌تواند باعث شود که نسخه‌ی اصلی پلی استیشن 3 را تحسین کنیم، چرا که پس از گذشت این همه سال بازهم  عالی به نظر می‌رسد. این بازی یک بازسازی یا Remake بی‌نظیر است و دقیقا به اثری تبدیل می‌شود که دیمن سولز لیاقتش را دارد.

بازی Demon's Souls

وبسایت Destructoid

نمره: ۹/۵ از ۱۰

دو استودیو Bluepoint Games و FromSoftware از بهترین‌های صنعت بازی‌های ویدیویی هستند و ما خوشبخت هستیم که همکاری قدرتمندشان را در چنین بازسازی فوق العاده‌ای داریم. حدود یک هفته از نسل جدید کنسول‌های خانگی گذشته است و یک چیز به من می‌گوید هنگامی که این نسل به پایان رسید، ما باز هم به طور جنون آمیزی در مورد بازی Demon’s Souls صحبت می‌کنیم.

وبسایت Game Spot

نمره: ۹ از ۱۰

جدا از خصوصیات، بازسازی استودیو Bluepoint Games یک موفیت آرامش بخش است. این بازی یک تور فناوری است که قدرت واقعی PS5 یا کنسول نسل بعدی پلی سونی را به نمایش می‌کشد. ولی مسئله‌ی مهم‌تری که در این میان پیش می‌آید، این است که دیمن سولز یک شگفتی خلاقانه از سوی استودیویی است که می‌خواهد به جهان نشان دهد که صدای خاص خود را دارد. استودیو Bluepoint Games بازی اصلی Fromsoftware را گرفته است و آن را در راه پرمحتوا و کامل‌تری تعریف می‌کند. این بازی به من چیزی داد که تصور می‌کردم غیرممکن است: شانسی مجدد برای زنده کردن عشق اولیه‌ی بازی‌های سری سولز.

وبسایت Eurogamer Italy

نمره: ۹ از ۱۰

نشان دهنده‌ی قدرت این نسل یک بازی Remake است و این موضوع در نوع خود نمادین می‌باشد. در دستی دیگر، بازی Demon’s Souls یک شاهکار خالص با سبک مخصوص Fromsoftware است. البته که استودیو Bluepoint Games هم در ساخته‌ی خود استاده و تا حالا بازسازی‌های فوق‌العاده‌ای را تحویل ما داده است. ماحصل این معادله، به اثری تبدیل شده که هر بازیکنی باید به تجربه‌ی آن بپردازد و کم‌تر گفتن از کیفیت آن، ممکن نیست.

بازی Demon's Souls

وبسایت SpazioGames

نمره: ۸/۸ از ۱۰

بازی Demon’s Souls به طور تقریبی یکی از بهترین بازسازی‌هایی است که ما تا به حال مشاهده کرده‌ایم. هسته‌ی بازی با نسخه‌ی اصلی مشابه است، اما بازی واقعا مانند یک اپرای نسل بعدی می‌ماند که ستون‌‌های زیرسبک Souls را مستحکم می‌کند.

وبسایت Video Chums

نمره: ۸/۴ از ۱۰

اگر شما یک تازه وارد به مجموعه باشید، اگر تنها به تجربه‌ی بازی‌های سولز پرداخته باشید یا یک طرفدار مصمم از نسخه‌ی اصلی، بازی Demon’s Souls فوق العاده به نظر می‌رسد. اگر شما هم مانند من جزء گروه سوم باشید، پس ممکن است با محتویات کم آن ناامید شوید. الیته باید اعتراف کرد که جهان بسیار زیبایی دارد.

میانگین نمرات بازی Demon’s Souls بر اساس ۳۰ نقد در وبسایت Metacritic:

۹۲

بازی Demon's Souls

آن طور که از نظر منتقدان مشخص است، بازی Demon’s Souls تقریبا همان اثری است که پیش از این انتظار می‌رفت. محصولی که علاوه بر حفظ کردن هسته‌ی اولیه‌ی بازی اصلی، جلوه‌های بصری را با توجه به قدرت سخت افزاری پلی استیشن 5 ارتقاء داده است. نتیجه‌ی نهایی، تبدیل به اثری شد که به عنوان یکی از بهترین بازی‌های روز عرضه‌ی تاریخ پلی استیشن شناخته می‌شود. اگر قصد دارید به سایر بازی‌های روز عرضه‌ی پلی استیشن 5 آشنا شوید، می‌توانید به مقاله‌ی بازی های روز عرضه ی PS5 مراجعه کنید.

در پایان، اگر قصد دارید این بازی را به شخصه تجربه کنید، می‌توانید به صفحه‌ی خرید بازی Demon’s Souls مراجعه کنید. هم چنین اگر تا به حال به تهیه‌ی کنسول نسل جدید سونی اقدام نکرده‌اید، می‌توانید به صفحات خرید PS5 و خرید PS5 دیجیتالی سر بزنید.

نظر شما در مورد نمرات دیمن سولز چیست؟ آیا نظرات مثبت منتقدان نشان از تجربه‌ی قابل تحسین بازی است؟ یا ممکن است در آینده با مخالفانی هم روبرو شود؟ نظرات خود را با تیم تیلنو در میان بگذارید.

منبع: Metacritic

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *